Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 12-03-2007, 15:51
antimuhammed antimuhammed isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Kuran a dayandırılan mucizeler İslam' a ne kazandıracak?

DOĞADAKİ OLAYLARDA ALLAHIN AYETLERİDİR...KURANDAKİLERDE ALLAHIN AYETLERİDİR...İnsan ise onu en doğru şekilde anlamak için uğraşıp durur ki doğrusu ve güzel olanıda budur... die başlayan Müslüman arkadaşımızın yazısı....

Son yıllarda Müslüman dünyasında bir mucize telaşı başlamıştır ki sormayın. Geri kalmışlığın içsel tepkisi olarak isimlendirebileceğimiz bu davranışları bir panik yaşadıklarının da göstergesidir. Malum batı ile aradaki fark gün geçtikçe artıyor. 1400 yıllık bir zaman da bilimsel bir temel kurulamadığı için bu fark artmakta. Şimdi yola koyulsalar bile arayı kapatmak MUCİZE..

Ama yinede ne hikmetse hiç bir bilim adamı günümüzde bir Kuran ayetini baz alıp bilimsel araştırma yapmaya kalkmaz. Malumunuz üzere Hırıstiyan dünyasında bunu yüzyıllar önce yapmaya kalktılar. Önceleri engizisyon yok etti çoğunu. Gerçek bilgi Kutsal kitapta yazıyor diye ısrar ettiler. Rönesansın ardından bilim adamları tekrar kitapta yazılanları hani o doğayı anlatan kitapta ki yazıları baz alarak başladılar araştırmaya. Sonuç... Malum : Çuvalladılar. Üstüne üstlük kitapta yazılanları doğrulayacağız, Tanrı yı bulacağız diye çıkılan yolda Ateizm diye bir sonuçta çıkmıştır.

Müslüman dünyası günümüzde tersini yapıyor. Sote de bekliyorlar. Neyi bekliyorlar yeni bulguların keşfedilmesini. İşlerine geleni alıp oradan buradan çekiştirip, bir iki kelimeye bakıp kitaba uydurmayı Â*bekliyorlar. Dertleri nedir peki? Aha kitapta yazıyor diyip haklılıklarını ispat etmek. Peki bu ispat neye yarayacak. Sadece kendilerini kandırmaya.. Biraz daha narkoz almaya.. Ne değişecek.. Çok şey değişecek. Müslümanlar vecd içinde biraz daha uyuşurken, diğerleri ayda koloni kuracak, başka gezegenlere gidecek araç yapacaklar. 500 yıl sonra bütün dünyayı etkileyecek bir felaket olsa Müslümanlar ve hep mucize bekleyen diğer inançlılar bu dünya ile birlikte tarihe gömülecek. Geriye ne kalacak.. Diğer gezegenlerde yaşayan kafirlerin torunlarının okuyacağı ibret hikayeleri kalacak. Ama bu Nuh tufanının ibreti gibi olmayacak... Orada inançsızlık söz konusuyken, inançsızlar cezalandırılırken, burada tam tersi olacak. İnanç değil araştırmayan, hazır bulunana konup, inançla beynini uyuşturan cezasını bulacak.
Alt 12-03-2007, 16:14
cevher_ cevher_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Standart Re: Kuran a dayandırılan mucizeler İslam' a ne kazandıra

biz mucizeye,keramete ibadet etmiyoruz.biz ALLAHA ibadet ediyoruz.bize muhabbet mucizeden değil. ALLAH aşkından geliyor.ve ben parasızda yaşadım.açta kaldım.ANASIZ ,BABASIZDA kaldım. ama *ALLAH sız kalmadım.kişi zaten ALLAHSIZ kaldı ise o na söz fayda verir, nede *mucize
fazla söze gerek yok.sen burada demogoloji yaparken biz dişarıda *ALLAH ALLAH diye islamı [s:13eac266a3]yalıyoruz[/s:13eac266a3] yayıyoruz. istersen birde sen dene dişarıda ateizmi yaymayı..ne dersin..

Cevherim, acele etme arkadaşım, dikkatli yaz. Bak sonra insanlara malzeme veriyorsun.
sevgiler
neutrino
Alt 12-03-2007, 16:25
jejem jejem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ben kendi adıma konuşayım benim mucize aramak gibi bir telaşım yok. herşey sırası gelince yaşanacak ve o zaman kimin ceza göreceği kimin görmeyeceği belli olacak...
Alt 12-03-2007, 16:35
antimuhammed antimuhammed isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Çok güzel cevap vermişsin ama. Mucize diye Kuran ı öne süren Müslümanlar. Ne ateistler, ne de kafirler. Bilirsin aşkın gözü kördür. İşin içine duygusal mantık girince, ne deseler boş...

Ateizm bir din değildir. Senin dediğin gibi Al İlah Al İlah diyerek İslam ı yaladığın gibi yalanmaz!! Ben bezirgan başı değilim, hayal de satamam. Ateistlerin gideceği bir cennette yok. Sen İslam ı İslam adına değil cennete gidebilmek, cehennemden korktuğun için kendi bencilliğin adına yalıyorsun. *Tek yaymaya çalıştığım insanların duygusal mantıktan uzak kalıp, araştırmaya yönlenmesi, neden, niçin gibi soruları korkmadan sorabilmesini sağlamaktır. Beyinlerin içini doldurup uyuşturan dogmalardan, mitlerden insanların uyanmasını sağlamaktır. İnandıkları, yada inanmadıkları beni ilgilendirmez. Sadece daha özgür, demokratikbir toplum olmasıdır istediğim. Herkesin Ateist olması değil.
Alt 11-03-2012, 12:33
istatistik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
istatistik istatistik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Kuran'da mucize arayanların amaçlarını ikiye ayırabiliriz. Bunlar;

1) Bu işten ekmek yemenin derdinde olmak.
2) Kuran'ı, yazılışını bilmeyen ve bilimsel bilgiye hakim olmayan kişileri kandırarak dine bağlamak.

Her iki durumda da ortada büyük bir aldatmaca var. Biri kendi çıkarı (özellikle cebi) için aldatırken, diğer dinine hizmet etmek için aldatıyor. Ancak, ikinci durumda dine hizmet ettiğini düşünen kişi, kendi inancını bir yalan üzerine kuruyor ki bu kendi dinine göre de yasak olan bir durum.

Dinler çoğunluğun korkusu ve azınlığın kurnazlığı üzerine kuruludur. (Stendhal)

SERBEST KALEM
Alt 11-03-2012, 12:59
vishnu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vishnu vishnu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

mucize denilen ayetlerde bilimsel hatalar var tersine.

insan olsak yeter
Alt 11-03-2012, 21:01
barristor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
barristor barristor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

cevher_´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
biz mucizeye,keramete ibadet etmiyoruz.biz ALLAHA ibadet ediyoruz.bize muhabbet mucizeden değil. ALLAH aşkından geliyor.ve ben parasızda yaşadım.açta kaldım.ANASIZ ,BABASIZDA kaldım. ama *ALLAH sız kalmadım.kişi zaten ALLAHSIZ kaldı ise o na söz fayda verir, nede *mucize
fazla söze gerek yok.sen burada demogoloji yaparken biz dişarıda *ALLAH ALLAH diye islamı [s:13eac266a3]yalıyoruz[/s:13eac266a3] yayıyoruz. istersen birde sen dene dişarıda ateizmi yaymayı..ne dersin..

Cevherim, acele etme arkadaşım, dikkatli yaz. Bak sonra insanlara malzeme veriyorsun.
sevgiler
neutrino
Siz Allah allah diye degil,orgazm ola ola cogaliyorsunuz.Basbakan bosuna istemiyor HER EVE 3 COCUK.
Bizim dinsizligi yaymak gibi bir derdimiz yok arkadasim,olsa sizden farkimiz kalmaz.
Alt 30-03-2012, 04:22
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

basmagul´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Siz Allah allah diye degil,orgazm ola ola cogaliyorsunuz.Basbakan bosuna istemiyor HER EVE 3 COCUK.
Bizim dinsizligi yaymak gibi bir derdimiz yok arkadasim,olsa sizden farkimiz kalmaz.
Hic gulecegim yoktu basmagul

Dogru soze ne denir...
Alt 04-04-2012, 21:17
sevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sevi sevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bu zaytung haberi neden komikse iste kuran'in bilimsel dayanaklarindan ve mucizelerinden bahsetmek de o yuzden komik
http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=8150
Alt 05-04-2012, 19:45
kursat76 kursat76 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

tanrinin sorgu gunu
-musa bey buyrun once sizi alalim soyle
-ee kem kum
-gel bakalim musa efendi.al sana kizildeniz(tanri birden kizildenizi sorgu mekanina getirir).bol bakalim ikiye.bolemezsen sana bunu yudum yudum iciririm.80 trilyon yila kalmaz cezan biter
-nuh bey siz buyrun soyle
-meeee (nuhtan koyun gibi sesler cikmaya baslar)
-size bir ay muhlet nuh bey,ogullarinizla yapabildiginiz buyuklukte bir gemi yapip,tum canli turlerinden bir cifti sigdiriniz.sigmamasi durumunda tum canli turlerinin erkekleriyle pasif cinsel iliskiye zorlanacaksiniz.
-dadada daaam.muhammet gelsin
-aneeeeey
-gel yavrucum gel korkma.once soyle bakalim ben sana ne zaman kari kiz ayarlamisim?
.................

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil