Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 22-02-2016, 01:31
pianola - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pianola pianola isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

morrigan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Nihilist

Hoşt köpek seni kaale alan mı var sanıyorsun aptal! Ne sanıyorsun sen kendini. Ben seni muahttap bile almıyorum adam yerine bile koymuyorum ki senden mi öğreneceğim neyin ne olduğunu, sen mi açıklayacaksın bana gerçeği.

Birazdan ayılık edeceğini biliyorum ve o küfürleri aynen sana ve sevdiklerine iade ediyorum.

Senin gibi mallarla uğraşacak vaktim yok, sana yazmıyorum bu yazıları, okuyup anlayabilenlere, düzgün bir şekilde sohbet edebilenlere. Sen ne zannediyorsun kendini yaaa.
Git kendin gibi ayılarla muhattap ol benimle değil. Bu forumun yöneticisi de sen değilsin, neyi yazıp yazmayacağıma da sen karar veremezsin.
Aptala bak ya.

Ben de içgözlemin kurbanıyım.
Sylvia Plath

Her bir sözcük, sessizlik ve hiçbirşeyliğin içinde gereksiz bir leke gibi...
Samuel Beckett

Uzun ince bir yoldayım, gidiyorum gündüz gece...
Aşık Veysel

Tekrar ede ede bitirilemeyen keşif, tekrar ede ede bitirememenin keşfine dönüşür.
Maurice Blanchot

İletişim, bir iletişimsizlik düzeneğidir.
Lacan

Sonuçta hepsi kendini kandırmaktan ibaret, öyle değil mi..?
Marilyn Monroe

ex nihilo nihil fit
il n'y a pas de hors-texte
Alt 22-02-2016, 01:40
morrigan morrigan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Save The Day´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Evrim yaratıcının olup ya da olmadığını iddia etmez ve canlılığın nasıl başladığını da içermez. Bu sizin bir görüşünüzdür lütfen insanları yanlış yönlendirmeyelim.

Şimdilik saygımla gittim..
Önceki mesajları okursanız saygısızlık kime yapılmış daha iyi anlayabilirsiniz.

İkincisi, evrim canlılığın suda başladığını zaten söylüyor, siz evrim teorisiyle ilgili bilgi sahibi olduğunuza emin misiniz.

Üçüncüsü, evrimin yaratıcı olup olmadığını idda etmesinden de bahsetmedim nerden çıkarıyorsunuz.Ancak islam dini ve Kuran ele alındığında tamda sizin söylediğiniz gibi evrim yaratıcıyı inkar etmiş oluyor. Evrimin inkar etmediği yaratıcı islam dininin yaratıcısı değildir o zaman.
Alt 22-02-2016, 01:52
Save The Day Save The Day isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Önceki mesajları okursanız saygısızlık kime yapılmış daha iyi anlayabilirsiniz.

İkincisi, evrim canlılığın suda başladığını zaten söylüyor, siz evrim teorisiyle ilgili bilgi sahibi olduğunuza emin misiniz.

Üçüncüsü, evrimin yaratıcı olup olmadığını idda etmesinden de bahsetmedim nerden çıkarıyorsunuz.Ancak islam dini ve Kuran ele alındığında tamda sizin söylediğiniz gibi evrim yaratıcıyı inkar etmiş oluyor. Evrimin inkar etmediği yaratıcı islam dininin yaratıcısı değildir o zaman.
Onların size saygısızlık(!) yaptığını düşünüyorsanız mesajı moderatöre şikayet edebilirsiniz. Onların böyle bir davranış içinde bulunması sizin de onlara aynı şekilde davranabileceğiniz anlamına gelmez.

ilk canlıların nasıl ortaya çıktığı evrim teorisinin alanına giren veya evrim teorisinin açıklamaya çalıştığı bir şey değil.

Hem islama inanan hem evrimi benimseyen insanlar tanıyorum ve dinden çıkmadılar. İslamın evrim ile çeliştiğini gösteren argümanlarınız varsa lütfen sunmaktan çekinmeyiniz.

Alt 22-02-2016, 01:58
zavalli zavalli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Alt 22-02-2016, 02:12
morrigan morrigan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Save The Day´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Onların size saygısızlık(!) yaptığını düşünüyorsanız mesajı moderatöre şikayet edebilirsiniz. Onların böyle bir davranış içinde bulunması sizin de onlara aynı şekilde davranabileceğiniz anlamına gelmez.

ilk canlıların nasıl ortaya çıktığı evrim teorisinin alanına giren veya evrim teorisinin açıklamaya çalıştığı bir şey değil.

Hem islama inanan hem evrimi benimseyen insanlar tanıyorum ve dinden çıkmadılar. İslamın evrim ile çeliştiğini gösteren argümanlarınız varsa lütfen sunmaktan çekinmeyiniz.

Moderatör ve site yetkilileri ilgilenseydi daha önce doldurduğum istifa forumunu değerlendirip üyeliğimi silerlerdi.

Siz evrim teorisini gerçekten bilmiyorsunuz, evrim teorisi canlılığın suda çıktığını zaten söylüyor, Araştırın.

Bakın Allah kelamında da canlılığın ilk suda çıktığını bildiriyor.

"Hayatı olan/canlı olan her şeyi sudan yarattık. Hâlâ inanmayacaklar mı?"(Enbiya, 21/30)

"Allah her canlıyı sudan yarattı. Kimi karnı üstünde sürünür, kimi iki ayak üstünde yürür, kimi dört ayak üstünde yürür. Allah dilediğini yaratır. Şüphesiz Allah her şeye kadirdir."(Nur, 24/45)

Evrim teorisi 1800 1900 lü yıllarda ortaya atılan bir teoridir, oysa Allah 600 lü yıllarda kelamında bunu zaten bildirmiştir.
Benim bu evrim teorisinden ve ayetten çıkardığım bir kaç bilim adamının ayetten ilham alıp bunu evrim diye insanlara sunmasıdır, öyle ya Allah kelamında zaten bildirmiş.

Öyleyse evrim var mı? İslama göre var diyemeyiz çünkü canlılığın ilk sudan çıktığını söyler ama bir evrimden bahsetmez.

Diğer taraftan evrim insanın bir atadan evrildiğini söyler ama Allah kelamında insanın su ve toprak karışımı olan çamurdan yaratıldığını bildirir.

Hem islama inanan hemde evrim teorisini benimseyen arkadaşlarınıza anlatın, yanlış öğrenmesiler, evrim, insan ve maymunun ortak atadan geldiğini söyler ama islam insanın çamurdan yaratıldığını açıklar. Yani biz bunu kabul edersek kurandaki ayeti yok saymış oluruz ve dinden çıkmış oluruz.
Alt 22-02-2016, 02:39
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

iki mesajda bir konu değiştirmek de şarlatanlığın alametlerindendir.

sen, beyin ingilizce kökenlidir, kuranda olmaması NORMALDİR, dememiş miydin.
sonra kuranda olduğunu ortaya koyduk mu, koyduk.

peki sen ne yaptın.

sümüklü sümüklü zırlamaya başladın. kulağının üzerine yattın, duymamazlıktan geldin.
bi ton da güya hakaret ettin, işi muhataplığa da döktün,
tavşan dağa küsmüş peh peh peh
hem de utanmadan beni hakaret etmekle suçladın.
çok azınız müstesna; hepiniz şarlatansınız.

son iki sayfayı okuyan kendini nasıl deşifre ettiğini görür ve emin ol görüyorlar.

benim zavallı nesnelerim olmaktan öte işleviniz yok.
söylemlerimin somut karşılığının ne olduğunu ortaya koyup mesajlarımı anlaşılır kılıyorsunuz sadece.
işleviniz sadece bu.

müslümanların çoğu aşağılık şarlatanlardır desem,
bu cümle senin gibiler gelip de beni haklı çıkarana kadar değerini bulamazdı.
Alt 22-02-2016, 03:13
Save The Day Save The Day isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Moderatör ve site yetkilileri ilgilenseydi daha önce doldurduğum istifa forumunu değerlendirip üyeliğimi silerlerdi.

Siz evrim teorisini gerçekten bilmiyorsunuz, evrim teorisi canlılığın suda çıktığını zaten söylüyor, Araştırın.

"Hayatı olan/canlı olan her şeyi sudan yarattık. Hâlâ inanmayacaklar mı?"(Enbiya, 21/30)

"Allah her canlıyı sudan yarattı. Kimi karnı üstünde sürünür, kimi iki ayak üstünde yürür, kimi dört ayak üstünde yürür. Allah dilediğini yaratır. Şüphesiz Allah her şeye kadirdir."(Nur, 24/45)

Evrim teorisi 1800 1900 lü yıllarda ortaya atılan bir teoridir, oysa Allah 600 lü yıllarda kelamında bunu zaten bildirmiştir.
Benim bu evrim teorisinden ve ayetten çıkardığım bir kaç bilim adamının ayetten ilham alıp bunu evrim diye insanlara sunmasıdır, öyle ya Allah kelamında zaten bildirmiş.

Öyleyse evrim var mı? İslama göre var diyemeyiz çünkü canlılığın ilk sudan çıktığını söyler ama bir evrimden bahsetmez.

Diğer taraftan evrim insanın bir atadan evrildiğini söyler ama Allah kelamında insanın su ve toprak karışımı olan çamurdan yaratıldığını bildirir.

Hem islama inanan hemde evrim teorisini benimseyen arkadaşlarınıza anlatın, yanlış öğrenmesiler, evrim, insan ve maymunun ortak atadan geldiğini söyler ama islam insanın çamurdan yaratıldığını açıklar. Yani biz bunu kabul edersek kurandaki ayeti yok saymış oluruz ve dinden çıkmış oluruz.
Evrim teorisinin canlılığın suda çıktığını savunduğunu söylüyorsunuz. Peki nasıl ortaya çıktığı ile ilgili bir bilgi de var mı? Ben cevap vereyim evrim teorisi canlılık ortaya çıktıktan sonraki süreci ele alır. Yani ilk canlıların nasıl ortaya çıkmış olduğunu konu edinmez.

Bilim adamlarının ayetten ilham alıp evrim teorisini ortaya atmaları gibi bir şey söz konusu olamaz lütfen komik olmayın rica ediyorum.

Kuran'da evrimin olduğu ya da olmadığı ile ilgili bir ayet bulunmamaktadır.Kuran'da canlıların sudan çıktığı değil sudan yaratıldığı yazmaktadır.

Evet evrim bütün canlıların ortak bir atadan geldiğini savunuyor.Kuran'da bahsedildiği gibi insan çamurdan yaratılmış olsa bile olsa bu evrim geçirmediği anlamına gelmez, ikisi farklı şeylerdir ayrımını iyi yapmak lazım.

Söylediğinize katılmıyorum ve şunu da söylemek istiyorum. Evrimi kabul eden bir kişi kuranı yok saymış olmaz ve dinden de çıkmaz.

Alt 22-02-2016, 03:42
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Arkadaşlar

Morrigan yalan, yanlış, kulaktan dolma ezberinle, Evrim Teorisi tartışacaksan bilim başlığında konuları var, üstelikde çok okudum diyerek gülünç duruma düşme, HY den okumak okumak değildir, aksine yalan-yanlış öğrenmektir. Her konuya Evrim hayatın suda başladığını söyler diye giriyorsun... gidin bilim kategorisine öyle masal anlatmadan, kaydadeğer yazabiliyorsanız yazın...

Arkadaşalr, bu konuya o konuyla devam etmeyin... Devam ederseniz yazılarınız kire gidecek.

Düşünen organımız, akıl sahibi olan kalp değil, beyindir, lamı cimi yok... Bırakın düşünmeyi, kalp ağrımaz bile...

Sırf bir masal kitabında yazıyor diye, kabul edecek değiliz, siz ediyorsanız evet kalptir dersiniz, gerisi suyu bulandırmak olur.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 22-02-2016, 11:19
world world isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar

Morrigan yalan, yanlış, kulaktan dolma ezberinle, Evrim Teorisi tartışacaksan bilim başlığında konuları var, üstelikde çok okudum diyerek gülünç duruma düşme, HY den okumak okumak değildir, aksine yalan-yanlış öğrenmektir. Her konuya Evrim hayatın suda başladığını söyler diye giriyorsun... gidin bilim kategorisine öyle masal anlatmadan, kaydadeğer yazabiliyorsanız yazın...

Arkadaşalr, bu konuya o konuyla devam etmeyin... Devam ederseniz yazılarınız kire gidecek.

Düşünen organımız, akıl sahibi olan kalp değil, beyindir, lamı cimi yok... Bırakın düşünmeyi, kalp ağrımaz bile...

Sırf bir masal kitabında yazıyor diye, kabul edecek değiliz, siz ediyorsanız evet kalptir dersiniz, gerisi suyu bulandırmak olur.
O değil de sırf inançlarına ters diye evrime,Abiyogenez'e,tu kaka diyorlar da mesela biri de çıkıp Hücre Teorisi'ne ,Yerçekimi Kuramı'na itiraz etmiyor. Niye olduğu açık.
Alt 22-02-2016, 16:14
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Ne oldu kaciyo musun?

Hakaret mi edilfi?
Sen de ettin.

Peki bu degilse kacma sebebin ne?

Sileriz uyeligini.
Kaciyosan da yolun acik olsun kim seni tutuyor, kim zorla yazdiriyor.

Nihillisste hakaret ettin oda sana etti. Kim karisti yazismalariniza?
Ne istiyon tartismak mi yoksa silinip gitmek mi...

Önerilen Siteler