Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 04-08-2015, 21:44
Nevandaar Nevandaar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Vefik Sami´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sn. Nevandaar;

Koyunun olmadığı yerde keçiye 'Abdurrahman Çelebi" derler misâl; tarih öğretmenliği yaptım 26 sene. Bu süre zarfında günlük hayatta işime yarayabilecek, ezbere/çöplük bilgi olmayan çok şey öğrendim. Öğrencilerimi de günlük hayatlarında işlerine yaramayacak, kullanamayacakları hiç bir bilgiyi öğrenmeleri için zorlamadım, mes'ul tutmadım.

Bana hayatta rehber olan bilgilerden birisi de şu:

Dünyanın en zayıf orduları ile, yine dünyanın en güçlü ordularını dize getirmeniz mümkündür. Tarih bunun örnekleri ile doludur. Ama; özgürlük ve bağımsızlık bilincine ulaşarak mücadeleye başlamış bir milleti yenecek bir ordu dünya üzerinde henüz kurulmadı. Kurulması da mümkün değil.

Kürdlerle siyasi sınırlar üzerinden savaşı sürdürmek yerine, onları dinleyip kardeşçe yaşamanın yollarını aramanın zamanı artık gelmedi mi ? Ha; adamlar ayrılıp bağımsız devlet kurmayı plânlamışlarsa, Türkiyenin bunu engelleyebilecek gücü yok. Koskoca bir ulusu silah zoruyla ne kadar zaman zapt-u rapt altında tutabilirsiniz ki ?
Merhaba hocam.

Bağımsızlık mücadelesi veren, en azından kürtler gibi dış destekli kaşımalı mücadele veren halkları yenmek gayet olası benim açımdan. Bunun nasıl olabileceğini çok düşündüm ve dünyada var olan örnekleri kendimce araştırıp inceledim. Bu konu hakkında çok ama çok uzun ve detaylı bir yazı yazabilirim ve inanın ki bir 30 yıl sonra kürtler tarih kitaplarında yer alan bir anı olarak kalır bu topraklarda ancak ben ülkeyi yöneten baş kesimlerden biri değilim ve bu tarz yöntemler uygulanmayacak. Bu yüzden gereksiz sürtüşmeler sonucu canımın sıkılmaması için detaya pek girmiyorum.
Şunu söyleyebilirim ancak: pkk kürtlerin çok ciddi bir kısmından destek aldığından dolayı ordu yoluyla kırılması imkansıza yakın bir hareket. Ordu yoluyla kırılması için planlı projeli katliamlar sürgünler yapılmalı. Bu da ülkeyi hiç olmadığı kadar zor bir duruma sokar. Malum Fransa gibi Afrikada soykırım yapıp ardından "size altyapı yaptık çok para harcadık" diyerek her sene 500 milyar dolar afrika ülkelerinden vergi alabilecek kudrette bir devlet değiliz. Kudretimizi bu yönde kullanacaksak olmayalımda zaten.
Kısacası bu hareketin etkisini kırabilmek için türk halkının bizzat uyanıp bu işin içine girmesi gerekiyor. Yoksa ülkesi elden gidiyor. Yemekte olduğu kazığın haddi hesabı yok.

Kardeşçe yaşayabilmemizin bir imkanı yok. Neden yok?
Kürtler her geçen gün vites yükseltiyorlar. Şu anda ülkenin güneydoğusunu ve doğusunun büyük kısmını tamamen kendilerine alıp ülkenin geri kalanıyla alakalı haklarından da feragat etmek istemiyorlar.
Tabi güneydoğuda ve doğudaki kendilerinden olmayanları da şutlayacaklar batıya.
Cemaatte olduğu gibi kürtler de güç sarhoşluğu yaşıyor ve ne kadar ileri gittiklerinin farkına varamıyorlar. Bu işin sonu en ufak bir şüphe yok ki iç savaş olacak.
Bunu forumda defalarca dile getirdim. Çok uzak zamanlar değil. Hangilerimizin gelecekle ilgili öngörülerinin doğru çıkacağını hep birlikte göreceğiz.

Önerilen Siteler