Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika > Aktüel Haberler

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 28-10-2019, 03:11
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Standart Soylu, Çukur dizisini hedef aldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Çukur' ve 'Adana Sıfır Bir' dizilerini hedef aldı. "Bu iki dizi çocuklarımızı zehirliyor. İnsanımızı kendi kültüründen uzaklaştırıyor" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Antalya'nın Kundu Turizm Bölgesi'ndeki Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Tesisleri'nde gerçekleştirilen İl Afet ve Acil Durum Müdürleri Türkiye Afet Müdahale Planı Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu.

Bakan Soylu, konuşmasının sonlarında büyük kitleler tarafından izlenen dizilerle ilgili sert eleştiriler yaptı.

"ÇOCUKLARIMIZI ZEHİRLİYORLAR"

Süleyman Soylu, afetle mücadelenin sadece tek bir kurumun yapabileceği bir şey olmadığını belirterek, "Her kurumun kendi adına üretmesi gereken tedbirler, atması gereken adımlar söz konusudur. Lanet bir dizi var 'Çukur' diye. Onun kadar olamıyorsak yazıklar olsun. Bir de 'Adana Sıfır Bir' diye dizi var. İkisinin etki alanı kadar etki alanı oluşturamıyorsak yandık. Bu iki dizi çocuklarımızı zehirliyor. İnsanımızı kendi kültüründen uzaklaştırıyor. Ben de hayretle bakıyorum 'Üniversite hocaları ne işe yarıyor?' diye. 'Bu işle ilgili kültür adamları ne yapıyorlar?' diye. Özellikle bu dizilerle alakalı ne ortaya koyuyorlar? Bizim çocuklara öğretmemiz gereken bambaşka bir şeyken çocuklarımızı birileri zehirliyor. Buna maalesef bakıyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimizin yönünü hayra, doğru işlere döndürmeliyiz. 5 vakit namazda okunan gibi sırat-ı müstakime döndürmeliyiz." dedi.

https://www.birgun.net/haber/soylu-c...ur-diye-274105
Alt 28-10-2019, 07:30
Akhshaa Akhshaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Asıl lanet ve iğrenç olan dizi Diriliş Ertuğrul denen Arap emperyalizmini özendiren,Türkleri Arapmış gibi gösteren,kafa kesmeli iğrenç,özüne düşman Türk düşmanı dizidir. Bu dizideki dinci öğelerin haddi hesabı yok. Apaçık bir şekilde Türk düşmanlığı yapıyorlar. Türkleri Arapmış gibi tanıtmak Türk düşmanlığıdır.

Alkol ve Sigara olduğunda hemen sansür uygulayan dinci kafa, kelle kesmelere ses çıkarmıyor. Bu ve bunun gibi iğrenç diziler çocukları zehirliyor. Türkleri arapmış gibi tanıtan bu Arap köpeklerine gereken cevap ne zaman verilecek ?
Alt 28-10-2019, 08:45
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Çukur dizisini hiç seyretmedim bundan sonra kesin seyrederim. S. Soylu bir şey yanlış diyorsa o kesin doğrudur.
Alt 28-10-2019, 18:24
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İçişleri bakanının dizilerden filan haberi var demek ki..Yapacak işleri yok mu acaba?
Bir ara evlenme programlarına kafayı takmışlardı,hepsini kaldırdılar..Şimdi de kafayı dizilere takmışlar..
-O dizi çok kötü..
-Şu dizi iyi be..
-Bu dizi de bozdu iyice..
Muhabbet bu..
-Galatasaray ne koydu ama..
-Beşiktaş'ın transfeleri iyi değil..
Bu da bir başka muhabbet..
Türkiye'deki insanların kafalarını yordukları şeyler bunlar..Dizi-futbol-din filan..
Alt 29-10-2019, 10:18
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sn Ahlaksız bunlar bu kadar saf mı bunu farklı mesajı olmaz mı. Bu ülkeyi iyi kötü 20 yıldır yönetiyorlar. Diziler TV şirketleri için çok maliyetli olamaz mı.
Bu TV ler i en çok reklam gelirleri ayakta tutuyor.

Ben ekonomik krizle alakalı olduğunu düşünüyorum S. Soylu da birileri için mesaj veriyor olabilir. Sigaranın haram ilan edildiği gibi.

Belkide öküz altında buzağı arıyorum kokusu yakında çıkar. Nedense bunlar bir şey söylediğinde bende kuşku oluşuyor.

Önerilen Siteler