Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-09-2005, 15:21
Aciz_bir_kul
Üye Değil

Standart Dna bu bilgiye nasıl ulaşmıştır. dna bunları nasıl biliyor.

Benim anlamadığım bir şey var. Dna dediğimiz şey bu kadar şeyi nerden biliyor. hadi cevap verin. ben neden bilmiyorum da dna biliyo. halbuki dna benim. Dna beni oluşturdu. peki benim neden haberim yok. dna bilinçli olarak oluşturmuyormu yani beni. eğer bilinçli olartak oluştursaydı bende var olduğumu var olmaya başladığımdan beri fark ederdim değilmi.
yaşamım kökeninde bilgi vardır. bunda hepimiz ortakmıyız. yaşamın kökeninde bilgi vardır dimi. eğer dna bişeyleri bilmeseydi hayatta kalamazdı değilmi. şimdi tek bir soru soruyorum. dna bunları nasıl yapıyor.
eminim herkes saçmalıyacaktır bu soruma. ama saçmalamıyacak olan kardeşlerimi biliyorum. onlar düşünen kardeşlerimdir. allah yardımcımızdır kardeşlerim. gönlünüz ferah olsun. ahir zamanda bulunmamızın verdiği bir zorluktur bu. sabr etmek gerekir. şimdi cevap verin bakalım kendi kendine oluşan yaratıklar.
Alt 02-10-2005, 03:52
my-zone my-zone isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

birincisi dna senin dısında bir varlık degil sen bir butunsun dna da senin bir parçan yani o niye biliyo demen yanlıs dna nında bir sey bıldıği yok o akıllı ve bagımsız hareket edebilen bir sey degilki o karakutu gibi bir sey bence ikincisi dna bisey bilmeseydi hayatta kalamazdı demissin dna nın hayatta kalması ne oluyo bi dusun bakalım sen olmasan dna olabilirmi veya olsada ne ifade eder dna yalnızca seninle ilgili bilgi verir bence baskada bir ise yaramaz bence dna bunları nasıl yapıyo derkende neyi kastettigini anlamadım oma hersey icin oyle denebilir?
Alt 02-10-2005, 11:32
Üye Değil

Bir şeyi bilememekten yola çıkıp bilgi sahibi olunabilir mi? Bilimin ve bilgimizin henüz aydınlatamadığı karanlık yerlere bakıp karanlığın ideolojisini yani dini uydurmaya hakkımız var mı?

"Aciz bir kul". acizliğini kabul etmeye devam edip, boyun eğmeye mi devam edeceksin, yoksa bilimi, biyolojiyi ve genetik bilimleri destekleyip, araştırmalara destek verilmesini mi savunacaksın? İşte tüm mesele bu. Birinci yöntem acizliğine boyun eğen insanın yoludur, ikincisi ise acizliğinden kurtulmaya çalışan onurlu insanın yoludur.

Gen teknolojisi henüz son 20 yıldır gelişiyor. Bu kadar kısa sürede insanın gen haritası tamamlandı. Doğada bulunmayan çeşitte bakteriler yapıldı. Meyvelerin sebzelerin değişik versiyonlaru yapıldı laboratuvarlarda. Bir koyunun kopyası dünyaya getirildi. Demekki insanoğlu yaratılışı değiştirmeyi başarabiliyor.

Geçenlerde erkek üreme hücresi sperm olmaksızın kadın yumurtasının cenine dönüştürülmesini bilim adamları başardılar. Bu büyük bir devrimdir. Bugüne kadar erkek ve kadın üreme hücrelerinin birleşmesiyle bebek oluşabiliyordu.

Dikkatinizi çekerim ki belki de yüzbinlerce yıl olan insanoğlu tarihinde genetik biliminin geçmişi çölde kum tanesi kadardır. Olamaz dediğimiz şeyler oluyor.

Sonuç olarak diyorum ki karanlığa bakıp korkarak safsatalar uydurmayın. Bir ışık yakıp aydınlatın o karanlık odayı. Bunu yapmadıkça kendinizi aciz hissedecek, kendinizi safsatalara teslim etmiş olacaksınız.

Selamlar, saygılar.
Alt 02-10-2005, 15:15
Aciz_bir_kul
Üye Değil

Beni yanlış anladınız. Yaşamın temelinde bilginin olduğunu söylüyorum. yani bir meni damlası yumartalığa kadar ulaşıp, sonra kol bacak göz kulak vs gibi ihtiaycı olan bütün organları nasıl yapıyor. bu demek oluyorki ona bu bilgiyi veren bir şey var. ayrıca dna benim evet. be o küçük su damlasıyım. ama ne hikmet ise yaptığım hiç bir şeyden haberim yok. kontrolumde olmayan bir şekilde büyüyüp gelişiyorum. 1 tane iken trilyonlarlaca oluyorum. ama bunu isteyerek yapmıyorum. Şimsi siz diyeceksinizki dna'sından yazılı. yazılı olan ney. kim yazmış. benim dmeek istediğm bu. ben allaha karşı acizim. size karşı aciz değilim. ve çok gururluyumdur. Müslümanları yanlış nitelendirmişsin. Biz allahın önünde aciziz.
Alt 02-10-2005, 17:57
kula kula isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kontrolümde olmayan bir şekilde büyüyüp gelişiyorum demişsin.Bence olayları bukadar basite indirgememek gerekir.Elbette yaşamın temelinde bir bilgi var.Ancak biz bu bilginin kaynağını bilmiyoruz diye bu bilgiyi bir yaratıcının olUşturduğu sonucuna varılamaz.Bilim denilen bir şey var.Araştırmalar sürüyor.Az zamanda büyük işler başarıldı.Biraz takip edin lütfen

Bilimin bugün cevaplayamadığı soruları insanlara yöneltip "demek ki allah vardır" yargısına varmak cahilce ve acizce bir tutumdur.Eskiden var olan "kocaman ay havada nasıl asılı duruyor;allahın hikmeti işte"gibi saçmalıkların yeni versiyonudur bu.LÜTFEN...
Alt 02-10-2005, 19:54
Aciz_bir_kul
Üye Değil

size neremle güleceğime şaşırıyorum. Yapmayın kardeşlerim. Biraz akıl. birtaz mantık. Bunlar sizde yokmu. Lütfen düşünün. tamma sizin dediğiniz gibi olsun. Allah yok diyelim. belkide yoktur. Sizin dediğinizde doğru olabilir. ben namaz kılmaya ve oruç tutmaya ve allah varmış gibi saygı göstermeye devam edicem. ya varsa diye. varsa çok güzel olucak. yaptığım şeyleri boşuna yapmış olmayacağım. boşa bile yapmış olsam kaybedecek bir şeyim yok. peki ya siz ne yapacaksınız. ya varsa. nasıl savunacaksınız kendinizi. eğer varsa ben kendimi savunurum. ya rabbi senin var kabul ettim ve gururumu ayaklar altına alıp sana ibadet ettim. peki ya siz. eğer varsa siz ne yapacaksınız.
bakın kardeşlerim. hepiniz benim kardeşimsiniz. benim size bi zararım olmaz. sadece biraz düşünün. casperin bi çizgifilmi vardı. herkez diyoduki hayalet yoktur hayalet yoktur. casper dadiyoduki. hayalet yoksa, hayalet kelimesi nedne var. sizinkide böyle bişey. yani kaybedecek bir şeyim yok. tatlı bir candan başka.
Alt 02-10-2005, 20:05
Üye

bence muhim olan doğrunun ne oldugu cunku ona bakarsan budiste hristiyana yahudiye veya herhangibir dine inananada sorsan o da ayni seyi soyler herkes bir tarafından tutmus ama kimse gercegi bilmiyor cunku gidip de arkadaslar oldukten sonra soyle oluyor boyle oluyor deyip geri donen yok yani giden geri gelmiyor
Alt 02-10-2005, 20:43
Aciz_bir_kul
Üye Değil

yahudilerde allahı kabul ederler. budistler gerçekten ilginç bir konudur ama. onlar biraz garipler. bir sonraki hayatlarında fare veya kedi olmamak için budizmi yaaşdıklarını söylüyolar. zaten budizm yaşayan çok fazla insan yok. düyada en hakim din tek yaratıcı inancını benimseyen musevilik, islamiyet ve hırıstıyanlık. Zaten budizmin mantığı yoktur. o dallamalar bir sonraki hayatlarındada dünyada olacaklarını sanıyolar. onları ciddiye bile almıyorum zaten.
Şİmdi siz benim dediğime kulan verin. "ya varsa" ben varlığından eminim. sizin için diyorum sadece. sanırım bütün kafirler; kalu belada asi olanlardır. burda ne demek istediğimi siz anlayamassınız. kafa yormayın.sizi aşıyor çünkü. anlayan anlamıştır. allah sizlerin kalplerini mühürlemiş. inanmanız için o mühürü sökmeniz gerekir. kolay değil tabi. allahın vurduğu kilidi krımak.
Alt 02-10-2005, 21:21
Üye

unutma ki onlarda senin için aynı sekilde dusunuyo ve bu sekildeki soyleminle onlara kufur etmıs oluyosun ayrıca 1.5 milyar cinliyide bence azımsama
Alt 02-10-2005, 22:10
kula kula isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Öncelikle şu ya varsa muhabbeti...Kardeşim böyle tartışma mı olur.Biz ne den bahsediyorduk sen lafı nereye getirdin.Ya varsa diye bi şey olmaz.Hem senin mantığınla gidersek...Diyelim ki allah yok ve sen ömrün boyunca yalanlara inanmışsın.Onca kıldığın namaz,uykusuz geçen kadir geceleri ve karanlıkta geçen bir ömür.Bunlar kayıp değilmi imanlı kardeşim.
Hem sonra allah bizim kalbimizi mühürlemiş sizinkini imanla doldurmuş.Nerde adalet diye sorarlar adama.

Önerilen Siteler