Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 05-03-2011, 12:25
ahmetsln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ahmetsln ahmetsln isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Eğer Bir Tanrı Olsaydınız ?

Arkadaşlar günlerdir aklıma takılan bir konu var. Oda dünyada bu kadar çok din kutsal kitap olması...

Ben şahsen hz. muhammedi görenlerin bizden daha şanslı oldugunu ve bizim dezavantajlı oldugumuzu düşünüyorum.

Şimdi ben tanrı olsam tek bir din gönderirdim değil mi? Bunun dinin kutsal kitabının dili ise ortak olurdu ? Sonuçta ben tanrıyım her şeye gücüm yeter.Ve insanları işte o zaman sınava sokardım.Alın bu benim dinim, buna itaat edin, inanın, ibadet edin, eğer etmeyip "inkar" ederseniz cehennemlik olacaksınız.

Ve sağlam kanıtlar gönderirdim.İnsanın aklının alabileceği şeyler.Yok öyle ay yarılması, yeniden diriliş falan.Ayın yarılması bir grup kişi görüyor sanırsam.Ee ben görmedim ki nasıl inanayım.Ay orada sapasağlam duruyor! hiç bir şeyde yok.Eee allah benden nasıl inanmamı bekliyor şimdi ? Veya hangi aklı başında şahıs ayın ikiye bölündüğüne inanır ? Denizlerin ayrıldığına, isa'nın yeniden dirildiğine ?

Alla/tanrı neden birden fazla peygamber gönderiyor ? Bir tane yeter ? Sen bize yaşadığını kanıtla mucizelerini kanıtla ben valla inanırım ya.Hatta en iyi mümin ben olurum.Sen koskoca yaratıcısın yaparsın bunu ?

Ben olsam yaparım arkadaş ? Neden yapmayım ki ? Adil bir sınav olması için ? Şuan ki sınavın adil oldugunu kim iddia edebilir ? Ey allah baksanıza türk müslümanlar, arapların yaptıklarını, araplar türklerin yaptıklarını onaylamıyor ? Ee hangisi doğru ben karar veremedim ?

Mevlana diyor ne olursan ol gel Ebu bekir inanmayanlaır, kendini peygamber ilan edenlere zulüm yapıyor ? Sen diyorsun eşcinsellere ve inkarcılara yer yok! Ama mevlana senden dhaa mı merhametli ? Hani sen her ayetin sonunda ben merhametliyim diyorsun ya eh sana inanmamak gibi bir hakkı olanlara veya bir çok insanın hastalık olarak nitelendirdiği şeye itiraz edip benim ahiretimde yer yok diyorsun.

Ey allah ! Örtüşüyor mu dediklerinle ? Ben mevlanaya mı inanayım sana mı ? Veya imam diye geçinip sübyancı insanlara mı inanayım ? Sen daha kendi din görevlilerine ahlak öğretmemişin ki? Ben gencim inanamıyorum işte? Haksız mıyım ?

Senin dinlerinin sadece iyi noktalarını görüp pollyanna mı olmamı bekliyorsun benden ? Yapma be allah? Devir 21. yy arıtk bu devirde kimse pollyannacılık yapmıyor tabi kide senin saf müminlerin ayrı.Onlar en iyileridir.

Senin kutsal kitaplarına bakıyorum hayır çok çelişki var.Kendimi zorluyorum hayır diyorum olmaz böyle olmaz! Ben olsam daha açık net bir kitap göndermem mi ? Sende gönderebilirdin ?

Sonra sen kitabında hep iyilik hem merhamet diyorsun öyle diyorlar ya saf müminlerin embriyo tedavisinde insanların embriyosunu alan doktorları öldüren hıristiyalar var ? hitler savaşlardan önce elçini öldürenlerden öç alma andı içiyor ! (bu konuya sonra değineceğim.)

Senin adına savaşlar yapılır tanrı adına deniliyor sen öyle bir yetki mi verdin ? Neden bunlara dur demezsin en azından bize iyi örnek olması açısından ? Sonra bakıyoruz oruç tutmayanı öldürüyorlar, dinden döneni öldürüyorlar zina suçlaması ile kadınları öldürülüyor..

Eh allah ben sana nasıl inanayım şimdi ? Hani mantık hani merhamet hani akıl ?

Bir insan bile mantıklı düşündüğünde senden daha iyi bir tanrı olabilir ! Sonunda yine sınav yapar.Ve emin ol daha fazla insan cennete gider...

Bu şahısta önündeki eski öss yeni ygs/lys sınavına girmek için çalışıyor. Çok çalışması gerektiği için pek nette olabilir.
Herkese saygılar sevgiler, mutlu vakitler.
Alt 05-03-2011, 12:42
allame
Üye Değil

ahmetsln´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir insan bile mantıklı düşündüğünde senden daha iyi bir tanrı olabilir ! Sonunda yine sınav yapar.Ve emin ol daha fazla insan cennete gider...
daha fazla insanın cennete girmesini istiyor mu diye sordunuz mu kendinize. zaten bir hadise göre insanların %99.9'unun cehenneme gideceğini bildirmiş durumda.
Alt 05-03-2011, 12:44
Üye

allame´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
daha fazla insanın cennete girmesini istiyor mu diye sordunuz mu kendinize. zaten bir hadise göre insanların %99.9'unun cehenneme gideceğini bildirmiş durumda.
Bir insan mantığıyla tanrının o söylenen güçlerine sahip olsam şuan ki tanrılardan daha merhametli ama yine aynı ölçüde tutarlı olurdum ancak varlığım için sunduğum birbiriyle çelişkili olmayan durumların hiç olmayacağı veya çok nadir olacağı için eminim ki insanlar benim buyruklarıma uyacak ve cenneti hak edecektir.

Bu şahısta önündeki eski öss yeni ygs/lys sınavına girmek için çalışıyor. Çok çalışması gerektiği için pek nette olabilir.
Alt 05-03-2011, 12:48
allame
Üye Değil

Bir insan mantığıyla tanrının o söylenen güçlerine sahip olsam şuan ki tanrılardan daha merhametli ama yine aynı ölçüde tutarlı olurdum ancak varığım için sunduğum birbiriyle çelişkili olmayan durumların hiç olmayacağı veya çok nadir olacağı için eminim ki insanlar benim buyruklarıma uyacak ve cenneti hak edecektir.
nasıl anlatalım, şöyle. insanların %99.9'unu cehenneme atma düşüncesi zaten insanı yaratmadan önce vardır. böylece en sona kalan %0.1 oranındaki inançlı kısmı elde etmiş olur. yani maddeyi düşün eliyorsun eliyorsun en sona sağlam kalan %0.1'i tutuyorsun. Bu da böyle bir şey. Yani "en kaliteli binde 1". Bunlar cennette kalıp en sonunda yine "kendisine katılacaklar". Çünkü zaten her şey kendisidir, sadece beğenmediği kısımları atmış oluyor.
ne oldu? bozuk çıktı: yak gitsin. aynen böyle.
Alt 05-03-2011, 12:49
allame
Üye Değil

"şeytana kananları atıyor zaten; yani, kendisinde olup şeytana meyletme potansiyelini eliyor". sona kalanlar "şeytanın hiç işlemediği kişiler" olacak böylece, bir nevi sürekli kendini yenileme gibi bir şey bu. iddialı bir öz yaratıyor sonra o özü aşıyor.
Alt 05-03-2011, 12:54
Üye

nasıl anlatalım, şöyle. insanların %99.9'unu cehenneme atma düşüncesi zaten insanı yaratmadan önce vardır. böylece en sona kalan %0.1 oranındaki inançlı kısmı elde etmiş olur. yani maddeyi düşün eliyorsun eliyorsun en sona sağlam kalan %0.1'i tutuyorsun. Bu da böyle bir şey. Yani "en kaliteli binde 1". Bunlar cennette kalıp en sonunda yine "kendisine katılacaklar". Çünkü zaten her şey kendisidir, sadece beğenmediği kısımları atmış oluyor.
ne oldu? bozuk çıktı: yak gitsin. aynen böyle.
hadislere göre dediğiniz ? hadisler allahın kelamı acaba ? eğer allah olsa onlar benim sözüm olmadıgı için bir geçerliliği olur muydu ?

Ha hadi diyelim ben öyle bir şey verdim dedim şu kadar insan şu yüzdeyle. Ancak ben burada baştan kaybederim ? Kimse bana biat etmez. Çünkü 6-7 milyar insan var dünyada.

Eğer direk bir rakam berlirtsem daha inandırıcı olurdu. Ama o rakam da 1-2 milyon olsaydı yine iman edecek insanları şüpheye düşürürdüm. Çünkü geçmişte o kadar insan yoktu.O dönemi kpasayan bir şeydir. Düşünsenize gelmiş geçmiş insan sayısını toplasak ? bir de gelecek ? kıyamete kadar. Kaç milyar eder.Çok adaletsiz olur ? ya gidecek o kesim çoktan gitmişse cenenete bu sınavın ne anlamı kaldı şimdi ?

Alt 05-03-2011, 12:56
Üye

"şeytana kananları atıyor zaten; yani, kendisinde olup şeytana meyletme potansiyelini eliyor". sona kalanlar "şeytanın hiç işlemediği kişiler" olacak böylece, bir nevi sürekli kendini yenileme gibi bir şey bu. iddialı bir öz yaratıyor sonra o özü aşıyor.

Bu dünyada şeytana göz kırpmış çok insan var? Tabi bunun sayısını bilemeyiz.Ama kutsal kitaplarda işlenebilecek suçlar kapsamında her şey şeytan işiyle geriye hiç insan bile kalmayabilir...

Zaten bu bir hadis allah kelamı değil.Bende olsam zaten böyle bir şey söylemem.O zaman kim inanacak bana ? Sınavın ne anlamı kalacak ?

Alt 05-03-2011, 12:59
allame
Üye Değil

hadislere göre dediğiniz ? hadisler allahın kelamı acaba ? eğer allah olsa onlar benim sözüm olmadıgı için bir geçerliliği olur muydu ?

Ha hadi diyelim ben öyle bir şey verdim dedim şu kadar insan şu yüzdeyle. Ancak ben burada baştan kaybederim ? Kimse bana biat etmez. Çünkü 6-7 milyar insan var dünyada.

Eğer direk bir rakam berlirtsem daha inandırıcı olurdu. Ama o rakam da 1-2 milyon olsaydı yine iman edecek insanları şüpheye düşürürdüm. Çünkü geçmişte o kadar insan yoktu.O dönemi kpasayan bir şeydir. Düşünsenize gelmiş geçmiş insan sayısını toplasak ? bir de gelecek ? kıyamete kadar. Kaç milyar eder.Çok adaletsiz olur ? ya gidecek o kesim çoktan gitmişse cenenete bu sınavın ne anlamı kaldı şimdi ?
şöyle düşünün. oransal olarak. 3.000 sene önce 1 milyon insan var idiyse, 1.000 kişi, bugün 7milyar ise, 7 milyon. rakamlar böyle tam olmayabilir ama, genel manada yaklaşmak lazım. %99.9'unu cehenneme atacağım demişse aynen atmaması için bir sebep varmı? Sonuçta ortada bir gaus eğrisi var ve ne tarafının sınıfta kalacağına kendisi karar veriyor. %99.9'dan geçen eğrinin sağ tarafı cennet sol tarafı cehennem dediği zaman bitmiştir.
Alt 05-03-2011, 13:02
Üye

şöyle düşünün. oransal olarak. 3.000 sene önce 1 milyon insan var idiyse, 1.000 kişi, bugün 7milyar ise, 7 milyon. rakamlar böyle tam olmayabilir ama, genel manada yaklaşmak lazım. %99.9'unu cehenneme atacağım demişse aynen atmaması için bir sebep varmı? Sonuçta ortada bir gaus eğrisi var ve ne tarafının sınıfta kalacağına kendisi karar veriyor. %99.9'dan geçen eğrinin sağ tarafı cennet sol tarafı cehennem dediği zaman bitmiştir.
Rakamlarla böyle oynamanıız hiç rasyonel değil... İşte dediğim gibi burada devir devir alamazsınız.Çok büyük bir yanlışlık ve mantıksızlık olur..

Dünyada gelmiş geçmiş tüm insanları almak zorundayız.O zaman mantıklı olacaktır. 1000 yılında 1milyon 2000 yılında 7 milyon alırsak toplam zaman o oranı geçmş oluruz. haksız mııyım ?

Alt 05-03-2011, 13:05
allame
Üye Değil

Rakamlarla böyle oynamanıız hiç rasyonel değil... İşte dediğim gibi burada devir devir alamazsınız.Çok büyük bir yanlışlık ve mantıksızlık olur..

Dünyada gelmiş geçmiş tüm insanları almak zorundayız.O zaman mantıklı olacaktır. 1000 yılında 1milyon 2000 yılında 7 milyon alırsak toplam zaman o oranı geçmş oluruz. haksız mııyım ?
şöyle yapalım: tüm insanları alalım. ilk insan Adem'den kıyamet günü yaşayan tüm insanların sayısı / 1.000 = cennet. hadisten bunu anlıyorum. bana mantıklı da geldiği ve alimler de bu hadisi onayladığı için ben böyle düşünüyorum.

Önerilen Siteler