Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-03-2011, 12:02
allame
Üye Değil

Standart Peygamber efendimizin hayatını kurtaran mucizeler

Bu sayfada resulullahın başından geçen olaylardan, "hayatına kasteden kafirlerin nasıl bertaraf edildiği ile ilgili" muhtlif kaynaklardan alıntılar yapılacaktır. "mucize" çağrışımları olanlar tercih edilmiştir. Allah düşmanı Ebu Cehil, eline büyük bir taş alarak: "Bu taşı, secdede iken Muhammed'in başına vuracağım" diye yemin etmişti. Namaz kıldığı sırada gizlice Efendimizin yanına yaklaştı ve taşı vurmak üzere kaldırdığında, elleri havada asılı kaldı. Hiçbir şekilde kımıldayamıyordu. Peygamberimiz namazını kılıp oradan ayrılana kadar da o şekilde kaldı. Daha sonra elleri çözüldü ve normal hâline geldi. Ebu Cehil, Efendimiz'in bir çok mucizesine şahit olmasına ve O'nun tarafından bir çok kereler îmana davet edilmesine rağmen, hakikatlere karşı gözünü kapatmakta ısrar etti. Ve kapalı gözleriyle de Cennet yolunu bulamadı. yine benzer bir mucize: Ebu Cehil'i örnek alan din düşmanlarından biri de, onunla aynı kabileden olan Velid bin Mugîre idi. O da, secdede olduğu bir sırada Peygamberimizi öldürmek istiyordu. Bir taş alıp Efendimiz'in bulunduğu yere (Kabe'ye) geldiğinde, birden gözleri görmez oldu. Kendi arkadaşlarının bile sadece seslerini duyabiliyordu. Efendimiz, namazını bitirip oradan ayrılıncaya kadar da gözleri açılmadı. ve , insanın kendi niyetini değil; Allah'ın istediği şeyi yaptığına da delik gösterilebilecek belki en ilginç olay şudur: Uhud (veya Huneyn) Harbinde iken, Şeybe adlı bir kişi, Hazreti Hamza tarafından öldürülen amca ve babasının intikamını almak üzere gizlice Efendimiz'in arkasına sokuldu ve onu öldürmek üzere elini kaldırdığı anda; kılınç elinden düştü. Efendimiz ona baktı ve mübarek elini onun göğsüne koydu. Şeybe der ki: "O dakikada, benim için dünyada O'ndan (Peygamberimizden) daha sevgili bir insan daha olamazdı." Efendimiz, daha sonra ona şöyle buyurdu: "Haydi git, harp eti." Hazreti Şeybe, bu hâdisenin sonunu şöyle anlatıyor: "Ben gittim. Ve Peygamber Efendimiz'in önünde harp ettim. Eğer o vakit karşıma babam da çıksa, vuracaktım." bu hadise ise hz. ebubekir tarafından değil, görüldüğü gibi şeybe tarafından aktarılmıştır.
Alt 07-03-2011, 16:03
YasasinBilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
YasasinBilim YasasinBilim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sayın site yöneticileri;

allame arkadaşımızla bir alıp veremediğim yok. kendisine hürmetim ve sempatim de vardır.

yalnız; bir argüman içermeyen, tartışma konusu olmaktan uzak, tek taraflı ve propaganda amacı taşıyan başlıkların forumdan silinmesi gerektiğini düşünüyorum.

peygamberin mucizeleri gibi konuları merak edenler gidip islamı sitelerde okurlar.

hele ki sadece hadis gibi ayakları yere basmayan anlatılara dayandırılarak sunulan olayları tartışmak da abesle iştigaldir.

saygılar...
Alt 07-03-2011, 16:54
allame
Üye Değil

YasasinBilim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sayın site yöneticileri;

allame arkadaşımızla bir alıp veremediğim yok. kendisine hürmetim ve sempatim de vardır.

yalnız; bir argüman içermeyen, tartışma konusu olmaktan uzak, tek taraflı ve propaganda amacı taşıyan başlıkların forumdan silinmesi gerektiğini düşünüyorum.

peygamberin mucizeleri gibi konuları merak edenler gidip islamı sitelerde okurlar.

hele ki sadece hadis gibi ayakları yere basmayan anlatılara dayandırılarak sunulan olayları tartışmak da abesle iştigaldir.

saygılar...
sayın yaşasınbilim;
bir başlığın var olup olmaması ile ilgili itirazlar başlığın altına değil, usülüne uygun olarak forumun ilgili yerinde yapılır.

ayrıca eleştiri olarak kabul edip cevap vermek gerekirse;

bunların doğru olup olmadığını da sorgulayabilirsiniz. siz kaynak sorarsınız, biz gösteririz.

"insanları doğru yola sürükleme ihtimali olan mahzurlu bir yazıdır demiyorsanız, yazının mana olarak mahzurunu değil, bilimsel olarak çürütülmesini koymanız gerekirdi.
Alt 07-03-2011, 16:59
allame
Üye Değil

itirazınızın propaganda ile ilgili kısmına gelirsek;

Müslümanlar Bu Sorulara Cevap Veremiyor !!

Bunlari Biliyormuydunuz ? Gülmek istermisiniz ?

İstemem yan cebime koy diyen peygamber

başlıkları size göre ne amaçla böyle sansasyonel ifadelerdir? ;propaganda değildir yani; ama bu yazı propaganda. ne bu parti propagandası mı. çürütün kardeşim o zaman.
Alt 07-03-2011, 17:29
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Curutulemez bir sekilde apacik ortada iste, seytan muhammedi korumus. Bunun gibi seytan birini bence asil seytan korumustur. Yapmadigi haramilik, zamparalik, katliam kalmamis birisini desteklese desteklese seytan destekler

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 07-03-2011, 18:05
cin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
cin cin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Muhammed secde'de iken sırtına deve işkembesi koyulma vakasını atlamamak lazım, Allah Muhammed'i Taştan/Kılıçtan korumuş diyorsunuz'da işkembeye karşı yetersiz kalmış gibi görünüyor.

Cevabı Bilinmeyen oLanın Çözümü, Teoride Sonsuzdur,,
Alt 07-03-2011, 20:16
flipper flipper isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Madem böyle meziyetleri var Muhammedin, neden savaşlarda kullanmamış. Heder etmiş onca insanı.
Alt 07-03-2011, 21:42
allame
Üye Değil

flipper´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Madem böyle meziyetleri var Muhammedin, neden savaşlarda kullanmamış. Heder etmiş onca insanı.
şehit olsunlar , daha güzel makamlara ulaşsınlar diyedir.
Alt 07-03-2011, 21:45
ahmetsln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ahmetsln ahmetsln isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

allame´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
şehit olsunlar , daha güzel makamlara ulaşsınlar diyedir.
evet öyledir kesinlikle huri aşkı işte bu.

göğüsleri yeni olgulanmış bakire...

kim gitmez ki?

[ben]

hıristiyan savaşcılarıda bu yolla kandırıyorlardı...

Bu şahısta önündeki eski öss yeni ygs/lys sınavına girmek için çalışıyor. Çok çalışması gerektiği için pek nette olabilir.
Herkese saygılar sevgiler, mutlu vakitler.
Alt 08-03-2011, 00:50
sinner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sinner sinner isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

sinner - MSN üzeri Mesaj gönder

BÜYÜ:
Arapçası sihir'dir. Sihir kelimesinin sözlük anlamı aldatmak, hile yapmak ve göz boyamaktır.
Müşrikler Kuran da şahittir ki Muhammed'i sürekli olarak büyücü olmakla itham etmiştir.
Hadisi okuduğumuzda gerçekten Muhammedin (Allah'ı) Ebu Cehil'i büyüyle durdurduğu açıkça görülmektedir. Demek ki Müşrikler iddialarında haklıdırlar.

Önerilen Siteler