Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 01-07-2007, 14:31
veletkom veletkom isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Standart Dünya Ateistelerin oluncaya kadar, dincilerle savaşın!

Başta beni ve tüm ateistleri rahatsız edecek bu ifadeyle konu başlığı açmamda ki neden geçici bir öfkeden kaynaklandığını söylemeliyim.
Sivas katliamına ait videoyu tekrar seyrederken düşündüm ve kendimi katliamı yapan o güruhtaki bir dinci faşistin yerine koymaya çalıştım. "Nasıl böyle davranabilir bir insan?" diye sordum kendime. Yaptığım eylem sayesinde islam dinine sahip çıkacaktım. Kafirlere gerekli cevabı verecektim. Allah katında mükafatını alacağım iyi bir kul olcaktım. Belkide cennetin kapısını aralayacaktım. Zaten Allah Enfal Süresinin 39. ayetinde demiyormuydu; "Fitne kalmayıncaya ve din tümüyle Allah'ın oluncaya kadar onlarla savaşın..." diye. o zaman ne duruyorum. Yakın kafirleri. Ve bağırmaya devam edelim; "Müslüman Türkiye, müslüman Türkiye" diye.
Sonra kendimden iğrendim. Kusmak istedim. Ve anladım hayvanlarla empati yapılamıyacağını.
Alt 01-07-2007, 15:30
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Standart Re: Dünya Ateistelerin oluncaya kadar, dincilerle savaşın!

Sevgili veletkom,

Bu vahşet sadece dincilere özgü birşey değil. Bu konuda empati yapabilmen mümkün ama parametreleri değiştirmen lazım bunun için. Önce bir ideolojiye, inanca, düşünceye yoıbazlık derecesinde bağlı olman gerekiyor. Belki karşı çıkanlar olabilir ama bir iki örnek verebilirim. Karşındaki kişilerin senin inancındaki güzel dünyaya varılmasını engelleyen aşağılık yaratıklar olduğuna iyice inanman lazım.

Örnek 1: Sosyalist devrimi yapmışsın ülkende. Ve emperyalistler yeni kurulan sosyalizmi yokmak için oyun üstüne oyun kuruyorlar. İşte bu sırada birileri bazı uygulamalar isyan ediyor, bunların emperyalizmin ajanlığını yaptığına da kesinlikle eminsin. Güzellikleri yok etmek isteyen hainler bunlar. Bunların ne olursa olsun engellenmesi gerekmez mi. Bu insanlar yüzünden bütün halkın sefalet ve acı yaşayacak çünkü. Yapman gereken tekl şey var. Gidip düşmanı yoketmek. Başka yolu yok. İster yakarsın, ister topa tutarsın. Acımak sana felaket getirecektir çünkü.
(Gerçek hayattaki karşılığı: Kronstad isyanının bastırılması)

Örnek 2: Üstün ırkının olduğuna inanıyorsun. Bu kesin. Bütün tarih bunu gösteriyor. Ama ülkende *yaşayan bir topluluk hain emellere sahip. Halkını bunlardan temizlemen gerekiyor. Gerçek güzel bir dünya bu iğrenç topluluğun ortadan kaldırılmasıyla mümkün olabilir ancak. Her türlü ihanetin, her türlü pisliğin altından onlar çıkıyor çünkü. Hadi git işi bitir. Acıman yok olman demektir.
(Gerçek hayattaki karşılığı: Yahudi soykırımı)

Örnek 3: Ülken günden düne düşmanlar tarafından ele geçiriliyor. Bağımsızlık isteyenler pıtrak gibi ürüyor. Yıllarca hüküm sürdüğün topraklarda bu nasıl büyük bir ihanettir. Bir de duyuyorsun ki bağımsızlık isteyen bazı örgütler senin savaşa girdiğin ülkelerle ilişki kurmuşlar, onlardan destek alıyorlar. Bu örgütler şu anda çok güçlü olmasa da aynı dili konuştukları diğer insanları senden daha fazla etkileme şansına sahip olabilir. Bir halkın tümünü karşına dikeceklerini artık kesin biliyorsun. Sen düşmanla kahramanca savaşırken bu hainler ülkeni bölecekler. Bu hain yuvalarını dağıtman gerektiğinin artık tamamen bilincindesin. Bu örgütlerle tek tek mücadele etmen bu savaş ortamında mümkün mü? Hepsini sürmen veya kırman gerekiyor. Senin egemenliğinin, bağımsızlığının, düşmana karşı mücadelenin engeli bunlardır. Acımak yok, yoksa onlar seni köle yapacaklar.
(Gerçek hayattaki karşılığı: Ermeni sürgünü ve soykırımı)

Sevgili veletkom,

insan tek başına bu kadar acımasız değildir. Birisi hata bile yapsa affetmeyi başarır. Ama dünyada bulunmuş en iyi kör edici araçlar din ve politikadır. Bu araçlar insanları çıldırtmaya, en sakin insandan bir katil yaratmaya çok uygundur. Ben birkaç örnek verdim. Tarihten ve günbümüzden yüzlerce örnek çıkarabilirsin.

"Daha önce ben televizyona bakıyordum, şimdi televizyon bana bakıyor
Mısırlı bir gösterici
http://sargon.blogcu.com/
Alt 01-07-2007, 17:30
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Insan toplumsal bir hayvandir. Icinde bulundugu sosyo ekonomik toplulugun bir bireyi ister istemez onlar gibi davranmaya , dusunmeye baslar, aksi taktirde topluma uyamaz, dislanir.
*Birey olarak karincayi bile incitmeyecek birilerinin, bir katil gibi davranabilmesinin nedeni budur.
*Sargon verdigi misallerle herbirimizin icine dusebilecegi durumlari ozetlemis. Insan haklarini herseyin ustunde tutabilme olgunluguna erisebilmek ise, herkesle empati yapabilme kabiliyetinin gelismesiyle mumkundur. Buna erisebilmek *icin, bilgi ve dogmalardan siyrilmak, insan sevgisini bir ust duzeye getirebilmekle mumkundur.
* Sivas katliamindaki vahsetin nedenlerini arastirip onlari (zihniyeti) ortadan kaldirabilmek icin, sakin kafayla durumu analiz edip bu zavalli insanlari egitebilmenin tek care oldugunu biliyoruz. Bugun inanclari yasaklansa bile, egitilimedikce, insan duzeyine erismeleri saglanmadikca, digerlerinin de fikir ve soz hurriyetinin, insanlik haklari oldugu ogretilmedikce, *yarin tekrar karsimiza cikmalari mumkundur.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 01-07-2007, 21:27
habilis habilis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

o katliamı yapanlar insan değil arkadaşım .. gerçekten samimiyetimle diyorum ....

bende çok öfkelenmiştim o video yu izlediğimde.. ama daha neler neler... bu teröristlerin ilham kaynağı nedir ??

cevabı sölemiyorum bile ...

sevgilerimle

NO GOD
NO RELIGION

"İnsanların varlığını belirleyen şey,
onların bilinçleri değildir; tam tersine,
onların bilincini belirleyen, toplumsal varlıklarıdır."

K. Marx
Alt 01-07-2007, 23:06
mehmet1965 mehmet1965 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu dunya da o kadar farkli dusunceler ve insanlar var ki, dogrunun hangisi oldugunu bulamiyor insan..
Zaten dogrunun ne oldugunu kim soyleyecek bize? Kimi topluluk cikiyor, insanlik dusunceleri ve kisilik haklarini yok sayarak, kisileri yakiyorlar. Sivas katliamini bende tv de izledigim de icimde firtinalar koptu, dusundum ben bu insan soyunun icinde bir fertmiyim, insanligimda utandim.
Insanlar hic bir zaman dogruyu kabul edemez, cunku dogru zannettigimiz dusunce ve duygular, bir baskasinin yanlisi oluyor, zaten dogrunun dogru olduguna kim karar verecek?
Onun icin herkesin kendine gore ve almis oldugu kultur ve yasamina gore dogrusu vardir.
Insanlik daha tam bir insan olamamistir, insan olma yolundadir. cunku cevremizde gordugumuz bu vahset daha insanin olgunlasmadigi gostergesidir.
Yeter ki her turlu dusuncelere saygili olmaliyiz bu dusunceler yanlis alsa dahi, tartismasini, kisi haklarina saygili olmamiz gerekir.
Cozum siddet kullanarak hic bir zaman cozumlenemez.
Alt 02-07-2007, 08:45
Üye Değil

dincilerle savaşalım evet..ama nasıl savaşalım sayın arkadaşlarım? Onlarla fikirlerimizi karşı karşıya getirelim,onlarla sürekli konuşalım onların düştüğü bu sıkıntılı durumda onların yanında olalım ve onlara bu gerçeği açıklayalım..Dinlerdeki çelişkileri,safsataları onlara belgelere dayalı isbat edelim bu anlamda savaşılacaksa, evet ben bu savaşta varım ve olmaya da devam edeceğim dinlerden gelen özgürlüğün sesini bütün dünyada duymak ve hissetmek istiyorum

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil