Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 05-09-2006, 06:19
soro soro isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

soro - MSN üzeri Mesaj gönder soro - YAHOO üzeri Mesaj gönder
Standart Re: -niye islam bilim ile celissin ki.-

nefisto,
bak yukarida bir hadisi nasil degerlendirecegimizi yazdim.
kardesim,o hadis kim bilir hangi ortamda,nasil soylendi.evvelinde sonun da ne dendi.kim hangi soruyu sordu da cevap verildi.
ya bu durum karisik goruyorsun,belli degil.

geri kalmamiz hakkindaki goruslerine de katilmiyorum.asker polis hadi turbanliyi kovaladi,kuran kurslarini takip etti diyelim,e ,muhendisi,makinacisi,doktoru,fizikcisi,kimyacisi, biyologu vs bunlar ne yapti.bunlari da mi biz tuttuk.aman ilerlemeyin diye.tanidigimiz arkadaslarimiz var burada bunlar 7 tane zayifi,niye getiriyorlar,ateist oldukjlari halde.biz mi engelledik siniflarini gecmelerini.
Alt 05-09-2006, 08:52
liopleurodon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
liopleurodon liopleurodon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

yoksa b u kafayla ,yani din ve bilim hakkindaki bu savlariniza musluman olup da sahip ciksaydiniz ,gercekten hep geri kalir,hep bilime ters duser,hep baskalarini seyrederdik.
Harbiden çok doğru söyledin. Bu sayede siz dindarlar aya giderken biz seyrediyor oluyoruz. Siz AIDS virüsüne "Dur, Allah diyor ki, evrim yok, sen evrim geçiremezsin, cenab-ı hak adına emrediyorum" diye emredip evrim geçirmesini durdururken, ben koca biyoloji camiası da sizi seyrediyorduk...

Sabah sabah güldürdünüz ya beni.. Soröğren sen iyi uçmuşsun, dinini afyonu baya bir patlamış sende. Sanki hep geri kalmadınız mı? Sanki hep bilimle aya gidenleri seyretmediniz mi? Ne zaman geri kalmaktan kurtuldunuz? Ne zaman birileri sizin başarılarınızı seyretti?
Alt 05-09-2006, 08:57
Üye

hayatinizda,televizyona gavur icadidir diyeniniz oldumu veya bir tek kisi gordunuz mu televizyona gavur icadi diyen.kisi seyretmeyebilir kendi hakki bu,ama gavur icadi diye seyretmeyendenbahsediyorum,veya otomobile binmeyen,cep telefonu kullanmayan gordunuzmu gavur icadi diye.
Ben.. Nurcuların dershanesinde kalır, "gavur icadı" olduğu için TV filan seyretmezdik. Zaten yoktu bile. Daha çoktur böyle şeyler. Başım ağrıyınca, şekere üfler getirirdi Yakup abi. İçerdim, iyi gelmezdi bir türlü. Ama söyleyemezidm..
Alt 05-09-2006, 09:04
Kıdemli Üye

saygıdeğer liop bey,
"Dur, Allah diyor ki, evrim yok, sen evrim geçiremezsin, cenab-ı hak adına emrediyorum" diye emredip evrim geçirmesini durdururken, ben koca biyoloji camiası da sizi seyrediyorduk... "

------------ben *bizlerin öyle dediğimizi hiç duymadım.
bu işte benim bahsettiğim ve siz eğer müslüman olsa idiniz göstereceğiniz performaans idi.ve din işte bu geri kafalı sizlerden kendini kurtarmış çok şükür demek istedim.düşünsene senin bu düşüncelere sahip olup,(yani aidse *dur,gelme.) gibi abuk subuk şeyler söylediğini din adına ben bırakırdım o zaman o dini.------------

"Sabah sabah güldürdünüz ya beni.. Soröğren sen iyi uçmuşsun, dinini afyonu baya bir patlamış sende. Sanki hep geri kalmadınız mı? Sanki hep bilimle aya gidenleri seyretmediniz mi? Ne zaman geri kalmaktan kurtuldunuz? Ne zaman birileri sizin başarılarınızı seyretti?"

----------senin canın gülmek istemiş,ben bahane.
biz geriyken sen nerdeydin liop bey.hadi bizim işimiz geri kalmak diyelim,siz nerelere gittiniz ileri olarak.
sen *bizi rahat bırakmazsan ne başarısıalalım.nufusun yarısını zaten okula almıyorsun,türbanlı diye.
hadi bir şekilde okudu diyelim,bu seferde işe almıyorsun türbanlı diye.
böyle problem içinde insan hangi derdine yansın da bilimsel çalışmada ileri gitsin.ama sizin böyle derdiniz yok,gerçi arasıra bilimi felan boşverip,türbanlı avına çıkıyorsunuz ama,vaktiniz müsait buyrun ne yapacaksanız yapın da övünelim hep beraber.
Alt 05-09-2006, 10:11
Üye

Gene kaşıyayımda, ısırsın beni liop diye uğraşıyorsun, amaşimdilik karnım tok soröğren..

boş laf üretip, safsata yapıp durma. Ben size, dindarlar olarak ne zaman seyredildiniz? Tarihte hiç birilerinin sizi seyrettiği oldu mu diye soruyorum. Siz hep seyredendiniz. Hazerfan uçtu, önce seyrettiniz, sonra da şimdi bu aya filan gider diye gidip boğdurdunuz, şeyhülislamın fetvası ile.. O devirde, başörtüsü yasağı mı vardı?

Türban takıp sarıkla, 15 asır evvelinin ilkel ve berbat bedevi adetlerini din diye günlük hayata taşımanıza müsaade etmiyorsa bu devlet, en iyisini yapıyor. Keramet başörtüsünde olsaydı, Afganistan burkasıyla Marsta koloni kurmuş olurdu..

Kızlar türbanla okula gidemiyormuş.. Ne işi var kızın okulda? 3-4'er verirsin kocaya. Karılık görevini ifa eder. Sen çıkmış, okuması vs. Git, islam öngörüsünden kadının yeri nedir ona bir bak.. 1400 *yıldır kadını ait olduğu yerde (=kocasının yatağı ve mutfağı) tutan koca halifeler, şeyhler kadar mı biliyorsun islamı?
Alt 05-09-2006, 11:25
Kıdemli Üye

bu engin görüşleriniz cana can kattı sayın liop.keşke yabancı dillere de çevirseniz de tüm dünya istifade etse.
Alt 05-09-2006, 11:32
K.C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
K.C. K.C. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Ahzap
33. Hem vakarınızla evlerinizde durun da önceki cahiliyyet devri çıkışı gibi süslenip çıkmayın, namaz kılın, zekat verin, Allah'a ve peygamberine itaat edin! Ey Ehl-i Beyt (peygamberin ev halkı), Allah yalnızca sizden kiri uzaklaştırıp tertemiz pampak etmek istiyor.

* * 34. Oturun da evlerinizde okunan Allah'ın ayetlerini ve hikmeti anın. Şüphe yok ki, Allah latifdir, herşeyden haberdardır. *

Peygamber eşleri diğer kadınlara da örnektir. Ve İslam camiasının inanıp savunduğu yorum da üstteki ayetlerle sadece peygamber eşleri değil tüm mümin kadınların kastedildiği ve bu ayetlerin tüm müminelere de sirayet ettiğidir.
Şimdi, evinde oturması gereken, ve sadece allah'ın ayetlerini ve hikmeti anması gereken bir kadın'ın sırf türbanlı diye okula girmemesi bu yüzden bilimsel ilerleme sağlanamadığı savları aynı akıl tarafından savunulabilir mi?
Burada bir çelişki söz konusu değil mi? Kur'an açıkça kadının evde oturmasını istemiş, okuyamıyor, iş hayatına atılamıyor, Dinini yaşamak isterken sürekli engellerle karşılaşıyor diye şikayette bulunmak ayetlere aykırı değil mi? Bu tür istekler Ayetleri çiğnemek anlamına gelmez mi?

Bir de Gazzali'ye bakalım, hadislerden yaptığı değerli yorumlar aşağıda:

Kadınlarınıza evlerinin kapısında oturmamaları için yeni elbise yaptırmayın, çünkü elbiseleri güzel ve yeni olursa kalplerine dışarı çıkmak arzusu gelir. (Gazali, Kimyayı Saadet, s: 17

Dışarı çıkması kesin gereken kadın ise kocasından izin aldıktan sonra dışarı çıkacak ve şu kurallara kesin uyacaktır:

Sıkı sıkıya örtünüp kötü giysilere bürüne,
Hiç çıkmamış gibi davrana,
Başını öne eğip kimsenin yüzüne bakmaya,
Kalabalığa karışmaya,
Erkeklerin bulunduğu yerlere yanaşmaya,
Herkesin dolaştığı sokaklardan uzak dura,
İşini bir an önce bitirip evine döne, (Gazali, İhya, 2/290)

KADININ EN MAKBULÜ KOYUN cinsidir

Kadın sekiz sıfatlıdır:

Giyim kuşam hevesinden maymun
Fakir düşmeye razı olmadığından köpek
Kocasına ve diğer insanlara kibrinden yılan
Gece gündüz koğuculuk yaptığından akrep
Evden eşya sattığından fare
Erkeklere hile kurduğundan tilki
Kocasına itaat ettiğinden dolayı koyun (Gazali, İhya)

İslam kadını bu şekilde görürken toplumun yarısı Laik düşünce sebebiyle dindar kızlarımızın-kadınlarımızın eğitimini yasaklıyor, topluma katkılarını engelliyor, ilerlememize takoz koyuyor demek ne kadar samimi bir yaklaşım acaba?

Asıl engeli koyan kim?

YILDIZLAR ATEŞ BÖCEĞİ SANILMAKTAN KORKMAZLAR

http://kadinislamadalet.blogcu.com/
Alt 05-09-2006, 11:36
Kıdemli Üye

o zaman sayın kc bunları bir fotokopi yapıp,okul önlerinde bekşleyen türbanlılara dağıtın,belki evlerine dönerler.

siz de o zamanlar dindar değilmiydiniz niye okudunuz.
Alt 05-09-2006, 12:29
Üye

Soröğren, ustası olduğun işi yapmakta çok iyisin netekim..

Türban mevzusunu, "Kızları okula almıyorlar bre.." diye, islam ile ilerlemeye engel gibi gösteriyorsun. Bırak şimdi Türban mevzusunu... Devri zamanında türban bırakın engel olmayı, türbansız çıkmak yasaktı. O zaman islam alemi bilim alanında ne yapıyordu? Mesela, 100 yıl öncesine bakalım. Osmanlı Uzay mekiği imal ediyor, dinsizler ise oturup seyir mi ediyordu?

Konunun aslı bu. Ama paralelinde şunu görüyoruz. İslama uygun düzen diye gönüllerinizdeki aslan olan o düzen içinde, kadınlar hiç okumuyordu. Bunu da hemen atlayıveriyorsunuz.

Mesele, sadece islma değil. Hristiyan alemi de aynı şekilde. Ne zamanki, kilisenin hegemonyası kalktı, bir kaç yüz yıl içinde insan aya gidecek bilime ulaştı. İşte bu bile açık seçik bir örnektir..
Alt 05-09-2006, 12:34
Kıdemli Üye

peki liop bey.katkılarınızın devamını hepimiz bakliyoruz.

bu topicte fazla evrim felan karıştırmamaya dikkat ediyom.evrim muhafızı yakalamasın diye.evrim muhafızı hemen falakaya çeker bizi sonra.

Önerilen Siteler