Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 02-07-2015, 09:27
Asinus Orientalis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Asinus Orientalis Asinus Orientalis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Ölümüne yakın bay Muhammed neye benziyordu ?

Bay Muhammed'i ölüm döşeğinde hayal ederken neye benziyor olabilirdi diye düşünürken, muhtemelen iri dudaklı, esmer bir elemandı. Bazen kelimeleri seçmeye zorlanan, hafif kekeleyen yaşlılıktan feri gitmiş bir bay Muhammed. Kocamış, kurdun ve tilkinin maskarası olmuş çok kükremiş yaşlı bir Arap.

Aşağıdaki video ve içeriğini boşverin, zaten videonun ismi barış vizyonu ki bir oksimoron. Benim ölüm döşeğinde gördüğüm bay Muhammed görüntülerdeki Arap'ın yatay hali.

Kocamış, eski kudretli bir çete lideri (her zaman) ortadan kaldırılması gereken biridir. Bu arada görüntülerdeki Arap da çok çok zengin öldü, bilmem haberiniz var mıdır ? Kişisel hesapta 1 milyar dolar veya üstüydü. Bu coğrafyada liderler fakir doğar zengin ölürler.

Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz. M. Kemal ATATÜRK
Alt 02-07-2015, 13:27
Alibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alibey Alibey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Bu kadar kadının canını yakan bu adamın rahat bir ölümle ölmesi uygun olmazdı. Bu kadar çok karısı olan bir kişinin karıları tarafından öldürülmüş olması da büyük bir gerçektir. Ayetinde zaten tahrim 4 ve diger sureler ve pek çok hadis bu öldürmenin şahitleridir. Bir hadiste muhammet ayşenin evini gösterip şeytanın boynuzu burada demesi de ayşe tarafından öldürülmüş olduğunun delidir. Ayşe aslında disiplinsiz bir kadındır. İfk olayında muhammet yeni rle geçirdiği bir kızı dönüş yolunda ırzına geçmeye başlayınca oda dayanamayıp muhammedi deveci ile boynuzlamıştır. Muhammet bundan sonra halkın yüzüne bakamamış sokağa çıkamamış ayşeyi anasının evine göndermiştir.
Muhammedi boznuzlayan bir kadının zehiirleyip öldürmesi de babası ile taht kavgası için olmayacak iş değildir.

Aklı başında hiçbir insan kendi özgür aklını bir dine ya da ideolojiye teslim etmez
Alt 02-07-2015, 19:33
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Alibey´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu kadar kadının canını yakan bu adamın rahat bir ölümle ölmesi uygun olmazdı.
Muhammed'e de olan nefreti anlayabiliyorum ama bu olaylara nefret ile veya sevgi ile bakmak HİS dediğimiz duygularımızı devreye sokar ki olayları ister istemez perdeler.

Neyse, Antik toplumlarda da evlilik dediğimiz olay var ve bu evlilik olayını iyi irdelemek lazım.
Evlenme iki kişi arasında ki olaydan çok daha kapsamlı, olay genelde "akrabalık ve güç birleşimi" tesisi şeklinde oluyor, Antik dönemlere bu çok çok önemli, hem güçleniyorsunuz bağ kuruyorsunuz hemde akraba olduğunuz aile ile de savaşma riskiniz minimuma indiriyorsunuz.
Veya ortaklık yapıyorsanız, işinizi garantiye alıyorsunuz.
Ayrıca güç dediğimiz şeyin içinde altından ziyade, kalabalık aile/kabile ve çevre desteği ile mümkün ki bu yüzden Antik dönemler de kadınlar ister istemez dış çevrelere veriliyor ve alınıyorlar, duruma göre mal görevide görüyorlar, sigorta görevi de görüyor.

Bu yüzden bir kişi kızı aile büyüğünden istediği gibi, Aynı aile büyüğü kızı/kardeş veya köle hiç fark etmez, ben bunu sana uygun gördüm, kız/kardeş karşıya evlenme teklifi de edebiliyor.

Sorunda tam burada, bu teklifi kabul etmediğinize bu savaş*hır/gür nedeni olabiliyor, zira karşı taraf bunu kendine yapılan Saygısızlık, Onur kırılma, Aşağılanma olarak görüyor. Ve Ataerk bir anlayışta onur kırılmasının tek tedavi şekli var, bunu yapana misliyle ödetmek.

Bu yüzden Muhammedin evlilikleri zaten bu meyanda, dayatma evlilikler, bir gelmiş kızını, biri gelmiş kardeşini sunmuş filan, tek istisnası var o da Zeynep.
Sizleri Muhammed'le Babalarınız, erkek kardeşleriniz nikahladı, beni ise Allah nikahladı. der.

Muhammed'le akraba olduk diye, kalenin içeriden fethi, olayın çirkinleşmesi filan, zaten bu evlilikleri dayatma ve menfaat çerçevesine oturtuyor.
Birileri kendini bayağı garantiye almış görünen o.

Sevgiler

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.
Alt 02-07-2015, 20:40
Üye

Felasife kardeşim.
Keşke öyle olsa idi.
Muhammedi öldüren karıları ayşe ve hafsa muhammedin kan kardeşi arkadaşları. Ebubekir ve ömer. Çevre genişletmek diye bir şey yok.Ömer zaten babasının muhammede inanmadığını öğrenince babasının kafasını o anda uçuran kanlı katil. İkisinin de kızlarını çok küçük yaşta muhammede peşkeş çekmişler . tabii bir hesapları var. İşte hesapları muhammetten kalan imparatorluk. İkiside kızlarına öldürtmüşler adamı.
Evet ben biraz sert yazıyorum kabul ediyorum. Özür dilerim. Bu dinler yüzünden insanların ve insanlığın gördüğü , çektiği eziyetleri görünce dayanamıyorum. Daha bundan sonra çekecekleri hariç.

Tabii ganimet cariye bunlar diye koynuna alıp ırzına geçtiği kadınların ahı tutmuştur diyorum. Hele o hayberin komutanın karısının çektiği. Anadını babasını kocasını öldürmüş ganimet almış gidiyorlar. Ağlayan acıdan ölen kadının dönüş yolunda çadırda ırzına geçiyor zavallı safiye nin. Namussuz herif. Demiyeyim de ne diyeyim. Sen söyle bakalım. Böyle ahlaksızlık lar karşınında dilsiz şeytanmı olalım?

Aklı başında hiçbir insan kendi özgür aklını bir dine ya da ideolojiye teslim etmez
Alt 02-07-2015, 21:15
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Felasife kardeşim.
Keşke öyle olsa idi.
Muhammedi öldüren karıları ayşe ve hafsa muhammedin kan kardeşi arkadaşları. Ebubekir ve ömer. Çevre genişletmek diye bir şey yok.Ömer zaten babasının muhammede inanmadığını öğrenince babasının kafasını o anda uçuran kanlı katil. İkisinin de kızlarını çok küçük yaşta muhammede peşkeş çekmişler . tabii bir hesapları var. İşte hesapları muhammetten kalan imparatorluk. İkiside kızlarına öldürtmüşler adamı.
İllaki, benden bundan farlı bir şey demiyorum, sonuç bu olmuş, Alinin veliaht söylemleri ortaya çıkınca, birileri allem kullem edip, olayı oldu bittiye getirmiş, evliliklerde ki amaçta bir nevi güce ortak olmak değil, gücü ele geçirmekmiş, buda ortaya çıkmış oldu.
Tabi herkes böyle miydi, değil miydi bilinmez ama iki kurt kendilerince güzel planlar yapmış.
Tuhaf bir hikaye sonuçta.
Evet ben biraz sert yazıyorum kabul ediyorum. Özür dilerim. Bu dinler yüzünden insanların ve insanlığın gördüğü , çektiği eziyetleri görünce dayanamıyorum. Daha bundan sonra çekecekleri hariç.
Sizi böyle özür dileyecek bir duruma soktuğum için, asıl ben özür dilerim, amacım bu işlere ne kadar sakin kafa ile yaklaşırsak, o kadar isabetli oluruzdur.

Sen söyle bakalım. Böyle ahlaksızlık lar karşınında dilsiz şeytanmı olalım?
Yo ben bu işlere hiç bilindik yöntemlerle bakmam, helede birileri böyle anlattı diyede bir olayı öyle yorumlamam, zira onların dediği gibi yaparsam, onlar olurum.
Onlar olunca da onların kin, nefret veya sevgisini de üzerime almış olurum ki bu benim ele geçirilmem demek olur.

Özetle ben bu olaylara, belki diyeceğim tuhaf gelecek ama ruhsuz bakarım, tepkisiz bakarım.
Bu da beni Şeytan yapacaksa (birileri dedi diye) varsın yapsın n'olacak, bu ele geçirilmekten iyidir, diye düşünürüm.

Geriye kalan, bu devride insan yolunu bulamamışsa, zaten vah ki ne vah, bu hiç bir şey tesir etmez.

Sevgiler

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.
Alt 02-07-2015, 21:24
Boolean Boolean isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Muhammed hayattayken eşleri arasında kimin babası halife olacak çekişmesinin döndüğü belli zaten. Muhammed de bunu biliyormuş.

Mesela; Hafsa kendisini Marya ile yatakta yakalayınca, Hafsa'nın gönlünü almak için ona....

"Sana bir müjdem var. Ebubekir'le Ömer, benden sonra, ümmetin işlerini ele alacaklar (halife olacaklar)."

diyor.

Önemliymiş demek ki Muhammed'den sonra kimin Halife olacağı kadınlarının arasında.
Alt 03-07-2015, 07:43
Üye

Boolean´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Muhammed hayattayken eşleri arasında kimin babası halife olacak çekişmesinin döndüğü belli zaten. Muhammed de bunu biliyormuş.

Mesela; Hafsa kendisini Marya ile yatakta yakalayınca, Hafsa'nın gönlünü almak için ona....

"Sana bir müjdem var. Ebubekir'le Ömer, benden sonra, ümmetin işlerini ele alacaklar (halife olacaklar)."

diyor.

Önemliymiş demek ki Muhammed'den sonra kimin Halife olacağı kadınlarının arasında.
Evet sevgili boolean kardeşim. Aynen dediğin gibi olmuş.
Muhanmmet zaten kısırdı ve erkek bir evladı yoktu.yerine vekil burakacak . Bu durumda karılarının babaları yerine geçmek istemiş.
Bunlardan hariç olarak gelenlerde osman ve ali yi de karısı ayşe öldürtmüştü. Yani ayşe sadece muhammedin değil osman ve alinin de katilidir. Satyın arif tekinin makalesinde bu konular açıkça anlatılmalta. Ayşe osman boşuna öldü demiştir. Alide de muaviye ile işbirliği yaptığı her yerde yazılıdır.
Herkese günaydın.

Alt 03-07-2015, 08:32
mustafa sarp mustafa sarp isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Evet sevgili boolean kardeşim. Aynen dediğin gibi olmuş.
Muhanmmet zaten kısırdı ve erkek bir evladı yoktu.yerine vekil burakacak . Bu durumda karılarının babaları yerine geçmek istemiş.
Bunlardan hariç olarak gelenlerde osman ve ali yi de karısı ayşe öldürtmüştü. Yani ayşe sadece muhammedin değil osman ve alinin de katilidir. Satyın arif tekinin makalesinde bu konular açıkça anlatılmalta. Ayşe osman boşuna öldü demiştir. Alide de muaviye ile işbirliği yaptığı her yerde yazılıdır.
Herkese günaydın.
O degilde ben bu muhammedin kisir olmasi erkek evladi olamamasini gordukce, yukarda bir tanri gercekten var mi diye dusunmeye basladim. Dusunsenize bu soysuzun da soyunu uzatacak bir veliahti olsaydi.................. Sanki yukarda bunu goren bir tanri bu soysuzun soyunu kesmis resmen. Sebep olacagi pisligi,zulmu gormus gibi. Gerci tam olarak kesilmis degil baya zulm olmus ve devam etmekte ama hani kotunun kotusu de olabilirdi. Suan da bizler mesela recmle kizlarimizi taslayip, savaslarda kocalarini oldurdugumuz kizlarin sabi subyanlarin irzina geciyor da olabilirdik, bunlari konusmak yerine.

Bence cok kucuk bir nuans olan bu sey, ayni evrimin insani yaratmasi kadar buyuk bir iyi yonde degisime sebep olmus olabilir.

Ornegin ibrahimle hacer kac yasinda cocuk sahibi olmuslar. (Tabi hikaayedir o ayri, sonucta dine inanan herkes bunu gercek kabul ediyor.) Ama gel gor ki kainatin yaratilmasina sebep olan pis bedevinin soyu bicakla kesilir gibi kesilmis. Olasilik hesabi yapmak daha cok isime gelir normalde ama eski aliskanlik herhalde tanriya baglamak daha kolay mi geldi bana anlamadim.

Din sıradan insanlar icin gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır.
Allah=God=God Of Destruction
Alt 04-07-2015, 05:59
Üye

OSayın mustafa sarp
Dediğiniz gibi birde kısır olmasaydı muhammed ardında 20 erkek evlat.gör sen cümbüşü. Evet allah acımışta kısır yapmış muhammedi.
Gelelim öldürülme sahnesine.

Muhammed’i Aişe ve Hafsa öldürmüştür ama bu cinayetin tek sebebi Muhammed’in eşlerine bakış açısı değildir. Bu olay daha çok siyasidir. Muhammed’in Ali’yi halife olarak öne sürmesi, daha önce Muhammed’i öldürmeye çalışan Muhammed’in en yakınlarının canlarını iyice sıkmış ve tekrar Muhammed’i öldürmeye karar vermelerine neden olmuştur. Hatta Muhammed öldürüldükten sonra halife olacaklar bile sıralanmıştır. Muhammed’in en yakınları Ebubekir ve Ömer gibi isimler, Muhammed’e tebük seferi ve veda haccı dönüşünde suikast düzenlemek isterler ama başaramazlar. Sonuçta,o zamanlarda etkili bir öldürme yöntemi olan zehirleme yöntemini denerler ve kızları sayesinde bunu başarırlar. Aişe ve Hafsa’nın babaları, kızlarını bir şekilde ikna etmişler ve bu cinayeti işlemelerini sağlamışlardır.

Bu kişiler Muhammed’i bir şekilde zehirleyerek yatağa hapsediyorlar. Muhammed yarı ayılmış şekilde uyanıyor ve kendisine birşeyler içirildiğini farkediyor ve buna çok kızıyor. O esnada odada Muhammed’in amcası Abbas, Aişe ve Hafsa var sadece. Muhammed ”amca, sen hariç bu iki eşim bu ilaçtan içecek” diyor. ”Çünkü sen plandan habersizsin” diyede ekliyor. Yani, Muhammed kendisine karşı bir plan yapıldığını ve planı yapanlarında kim olduğunu biliyor.

Muhammed bu hastalık (zehirlenme) durumunda ”Aişe sen benden önce ölseydin, ben sana dua ederdim” diyerek Aişe’nin ne yaptığını bildiğini ima ediyor. Muhammed daha öncede, Aişe’nin evini göstererek ”işte küfür/fitne buradadır. Şeytanın boynuzunun çıktığı yer burasıdır” demiştir. Hafsa içinde aynı sözleri söylemiştir.

”Müminlerin annesi” hakkında Muhammed’in söylediği sözlere bakarmısınız.

Birde Muhammed’in vasiyet etmesine izin vermiyor bu ekip. Çünkü Muhammed’in yazacaklarından korkuyorlar ve planlarının bozulmasını istemiyorlar.

Muhammed’in ölümü sonrası Aişe, Muhammed’in ailesine (Fatıma ve Abbas’a) mirastan hiç birşey alamayacaklarını söylüyor. Ömer zamanında ise, Hayber gelirlerinden mahsul alan Aişe ile Hafsa’ya (Muhammed’i öldürenler) o topraklara ortak olma hakkı tanınmıştır. Bu olaylar Muhammed’in öldürüldüğüne işaret eden ciddi argümanlardır.

Hasta yatağında bakınız tahrim:4 suresinde iki eşine ey prygamber eşleri siz ikiniz kalpleriniz kaydı allaha tövbe edin. Diye iki karını resman suçluyor. Ayetten foğru delilmi olur.

Diyanet Meali :
66.4 - (Ey peygamber’in eşleri!) Eğer siz ikiniz Allah’a tövbe ederseniz, ne iyi. Çünkü kalpleriniz kaydı. Eğer Peygamber’e karşı birbirinize arka çıkarsanız bilin ki Allah onun yardımcısıdır, Cebrail de, salih mü’minler de. Bunlardan sonra melekler de ona arka çıkarlar.

Alt 04-07-2015, 08:51
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Felâsife´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Neyse, Antik toplumlarda da evlilik dediğimiz olay var ve bu evlilik olayını iyi irdelemek lazım.
Evlenme iki kişi arasında ki olaydan çok daha kapsamlı, olay genelde "akrabalık ve güç birleşimi" tesisi şeklinde oluyor, Antik dönemlere bu çok çok önemli, hem güçleniyorsunuz bağ kuruyorsunuz hemde akraba olduğunuz aile ile de savaşma riskiniz minimuma indiriyorsunuz.
Veya ortaklık yapıyorsanız, işinizi garantiye alıyorsunuz.
Cok dogru bir noktaya dikkat cekmissin sevgili Felasife.. Antik evlilikler kapsamli icerik olarak, hos gunumuzde de benzer bir kismi ile.

Önerilen Siteler

Etiket
cocuklari, karilari, muhammed, zehirlenme