Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Çalışma Alanı > Tercüme Çalışmalarımız

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-06-2009, 03:12
nogada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nogada nogada isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ayrıca sayın dilaver yıllık kişi başı milli gelirimiz de 133.000 liraysa eğer yıllık biz amerikadan da gelişmiş bir ekonomiye sahipmişiz haberimiz yokmuş ehehe

Görmeyipte Korktuklarımız Sevmediklerimiz,Görmeyipte Sevdiklerimiz İnandıklarımızdır...!!!
Alt 15-06-2009, 03:30
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Hesabın yanlışlıgı da orada zaten nogada.

Ne Türkiye'de böyle bir gelir vardır, ne de verilecek böyle bir para. Varsa bir tek ABD merkez bankasında vardır herhalde.

HY nin 10 milyon TL önerdigini hatırlıyorum. Bu eski para ile 10 trilyon eder. Videodaki 10 trilyonu eski para ile alırsak dogrudur, ama yeni para cinsinden alırsak anlamsızdır.

Hiç kimse böyle bir para önerip de ciddiye alınamaz, ama 10 milyon önerebilir. Burada eski para yeni para karıştırılmış ve bir hata ortaya çıkmış.

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 15-06-2009, 03:34
Kıdemli Üye

Sayın dilaver...

Sonuç olarak bu adam eğer öyle demiş olsaydı yani eski parayı hesaba katarak söylemiş olsaydı 4.4 trilyon sterlin yani pound demezdi.Lütfen gerçekçi olun burda büyük bir matematik yanlışlığı yaparak(bence bilinçli yapmış)bizi ekonomik olarakta maymun haline getiriyor.

İki türlüde hesapladım yukarda 4.4 trilyon poundlu sonuçta aynı şekilde çıkıyor.

Daha ölmedik o kadar ülkece...

Saygılarımla...

Görmeyipte Korktuklarımız Sevmediklerimiz,Görmeyipte Sevdiklerimiz İnandıklarımızdır...!!!
Alt 15-06-2009, 03:35
Kıdemli Üye

Eğer yeni paraya göre 10 milyon ytl ise onun pound karşılığıda 4.4 milyon pound olur,4.4 trilyon değil.Yani her türlü bnm hesaplamalar doğru.

Saygılarımla...

Alt 15-06-2009, 05:36
Kıdemli Üye

aydoe´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
10.000.000.000.000 tl budur
3 sıfır eksik yazarsan neticeyi de eksik bulursun.
Bence siz benim hesaplamama bir dikkatli bakın sonra yine konuşuruz.Sağlıcakla kalın...

Saygılarımla...

Alt 15-06-2009, 08:35
aydoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aydoe aydoe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Dediğim dedik çaldığım düdük derseniz olmaz

http://www.harunyahyaimpact.com/habe...hp?haberId=948

http://www.telegraph.co.uk/news/news...evolution.html

http://www.newscientist.com/blogs/sh...-could-be.html

In September 2008 Oktar issued a challenge offering "10 trillion Turkish lira to anyone who produces a single intermediate-form fossil demonstrating evolution".[32] Biologist PZ Myers responded: "The US government should immediately send a plane to pick up Mr Oktar, bring him to our country, and take him on a guided tour of the Smithsonian and the American Museum of Natural History, accompanied by Niles Eldredge, Kevin Padian, Jerry Coyne, Sean Carroll, and the entire scientific staff of those museums. Afterwards, they can accept the check from Mr Oktar, run down to the local bank and cash it, and use one trillion dollars to resolve the current financial crisis, seven trillion can be sunk immediately into the American educational system, and they can send the change left over to me as a reward for coming up with this brilliant plan

http://en.wikipedia.org/wiki/Adnan_Oktar#cite_note-22

wiki de bile var 10 trilyon doğru.

''asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek,aklın ve ilmin gelişimini inkar etmek olur''
Alt 15-06-2009, 16:16
Kıdemli Üye

Sayın aydoe...

Ne yapmaya çalıştığınızı anlamadın ama sanırım beni anlamıyorsunuz siz.Ben zaten Harun Yahya falan fina gibi bir adama arka çıkmıyorum demek istediğim şey Richard Dawkins'in söylediği miktarın türkiye milli geliriyle alakası yok.

Çok kolay bir matematik hesaplaması bu bunun içinden çıkmak için zorlanmassınız.Ben diyorukmi verdiği rakka yanlış bu adamın.Adam oraya kendi egolarını tatmin için çıkmış konuşmasında baştan aaşağı alaylama aşağı görme falan var.Bu aşağlık görme taki onun deyimiyle ve hesaplamasıyla bizim ekonomimize kadar gidiyor.

Tamam anladım harun yahyaya kızgın ama ordaki konuşma amacı ne.Yani evrimi ispatlayack şeyler göstermek yerine adamın çizdiği resimlerle,elbisesi ve görünümüyle yok bilmem neyiyle alay eden bir inan benim gözüde bilim adamı dalan değildir.

Ayrıca ben evrime inanan bazı yönlerdende farklı bakan bir insanın ama bu beyinsiz adamı izleyince evrim teorisindende soğudum.Adam aa-form lardan bahsediyor,sonrada diyorki ara-form başka çeşit canlılar gibi düşünülmemeli,aynı türün değişim göstermesi gibi düşünülmeli falan diyor.Eee bu durumda o zaman evrime cevapmı vermiş oluyor bu şahıs.

Neyse konu bu değil;

Şimdi sayın dilaver dediki bana;

O eski paraya göre 10 trilyondur,yanlış aktarılmış o yüzden olmuştur bu karışıklık falan dedi.

Eğer öyle olsaydı 10 milyon demesi gerekirdi yad örnek olarak karşılığında 4.4 triyon pound demezdi.

Şimdi bu akılsız adam diyorki Harun yahyanın o konuda teklif ettiği para Türkiyenin milli gelirinin 36 katıymış.

Hmmmm.!!!

O zaman elinize kağıt ve kalem alarak hesaba başlayın

İlk olarak 4.4 trilyon rakamını baz alarak hesaplayalım;

4.400.000.000.000/36=122.000.000.000 pound

122.000.000.000(milli gelirimiz)/75.000.000(yaşayan türk sayısı)=1629 pound

Yıllık gelir kişi başı=1629 pound

1629(yıllık kişi başı gelir)/12(ay)=135 pound (aylık gelir)

1 pound yaklaşık 2.5 türk lirası=Aylık gelir kişi başı 337 türk lirası

Eğer 10 trliyon tl olarak hesaplarsanızda aynı bölme ve çarpmalar yaparak aynı sonucun çıkacağını görebilirsiniz.

Türkiyenin milli geliri bunun çok üstündedir.Burda yapılan yanlışlığa dikkat çekiyorum ben.

Yoksa harun yahya falan savunduğum yok.Kendini bilim adamı sanan birinin aşağılama ve yanlış bilgilendirmelerini örnek veriyorum sadece.

Saygılarımla...

Alt 15-06-2009, 17:30
sinner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sinner sinner isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

sinner - MSN üzeri Mesaj gönder

R. Dawkinsin konuşmasını keyifle izledim.
Gerçi Harun Yahyanın bilimadamı olmadığını biliyorduk ama bir kara cahil ve fotoshopçu olduğunu öğrenmek ayrıca keyif verici oldu.

Yayında ve yönetimde emeği geçen herkese tşkler...
Alt 15-06-2009, 18:01
tensiz.denek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
tensiz.denek tensiz.denek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

tensiz.denek - MSN üzeri Mesaj gönder

nogada´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Çok kolay bir matematik hesaplaması bu bunun içinden çıkmak için zorlanmassınız.Ben diyorukmi verdiği rakka yanlış bu adamın.Adam oraya kendi egolarını tatmin için çıkmış konuşmasında baştan aaşağı alaylama aşağı görme falan var.Bu aşağlık görme taki onun deyimiyle ve hesaplamasıyla bizim ekonomimize kadar gidiyor.
Takıldığınız nokta gerçekten ilginç. Binlerce Kuşe kağıt (6kg) adına yaratılış atlası dediği kitabı (tahmini adet fiyatı 120TL-150TL) gezegenin heryerine BEDAVA yollluyor HY. Operasyonun maliyeti 1 Milyon (1.000.000) Türk lirasından fazla. Üstelik bu geri dönüşümü olmayan bir para. Bu paranın miktarını vurgulamak için örnekleme yaparken bir sıfır hatasında bulunması bu paranın ve operasyonun büyüklüğünü azaltmaz.

Tamam anladım harun yahyaya kızgın ama ordaki konuşma amacı ne.Yani evrimi ispatlayack şeyler göstermek yerine adamın çizdiği resimlerle,elbisesi ve görünümüyle yok bilmem neyiyle alay eden bir inan benim gözüde bilim adamı dalan değildir.
Videonun başlığını okumadınız sanırım. Konuşmasının ana teması evrimin ispatlanması değil, ex-muslims'in davetlisi olarak HY'nin ve Yaratılış Atlası'nın eleştirisini yapmak. Çok da iyi başarıyor açıkçası. HY'nin iddiaları komik. RD 'nin seyircileri güldürmek için fıkra anlatmasına gerek yok.

Ayrıca ben evrime inanan bazı yönlerdende farklı bakan bir insanın ama bu beyinsiz adamı izleyince evrim teorisindende soğudum.
Zaten arada sırada bilimsel teorilere ısınır ve soğuruz, bilimsel teorilerin mevsimleri ve iklimleri vardır, arada yağmur yağar, güneş açar...

Beyinsiz dediğiniz adamın hangi kitabını okuduğunuzu söyleyin de makalım hangi mevsimlerden geçiyor yüzünüz.
Adam aa-form lardan bahsediyor,sonrada diyorki ara-form başka çeşit canlılar gibi düşünülmemeli,aynı türün değişim göstermesi gibi düşünülmeli falan diyor.Eee bu durumda o zaman evrime cevapmı vermiş oluyor bu şahıs.
Video'yu hem dinlemiş, hem izlemiş, hem anlamış olsaydınız bahsettiği ara formların HY araformları olduğunu görürdünüz. Kurbağakele, timsahördek gibi hibrid canlılardan bahsediyor ve bunların araform olduğunu düşünen kişi HY.

Bunların ortada olmadığını söyleyerek ödül koyan da HY nin kendisi. Kimsenin o ödülü kazanamaması normal çünkü HY araform un ne demek olduğunu arkasından anlamış. RD, HY araformlarının bulunamamasının normal olduğunu, hata hatırladığım kadarıyla bir kitabında böyle araformların bulunmasının evrim teorisini çürüteceğini söylüyordu.

Şimdi bu akılsız adam diyorki Harun yahyanın o konuda teklif ettiği para Türkiyenin milli gelirinin 36 katıymış.

O zaman elinize kağıt ve kalem alarak hesaba başlayın

Eğer 10 trliyon tl olarak hesaplarsanızda aynı bölme ve çarpmalar yaparak aynı sonucun çıkacağını görebilirsiniz.

Türkiyenin milli geliri bunun çok üstündedir.Burda yapılan yanlışlığa dikkat çekiyorum ben.
Çok teşekkür ediyoruz can alıcı bir noktaya değindiğiniz için.
Saygılar,

... sadece çok büyük bir zeka saçma düşüncelerin içine mantık üfleyebilir. [Milan Kundera]
Alt 15-06-2009, 18:13
Kıdemli Üye

Sayın tensiz.denek orda en azınan araformlarla ilgili bilgi verseydi hakkını verebilecek bir konuşma yapmış olur,harun yahyayı da tipinden değil yaptığı saçmalıktan dolayı gırgıra alırdı.

2.si burda bnm yaptığım hesaplamayı yok sıfır eksik yok eski paraya göredir faan gibi sözlerle leşritdikleri için böyle yazdım:Hesabımda hata yoktur,onun bahsettiği hesap gerçekçi değildir.Tek anlatmaya çalıştırğım bu.

Başka türlü bir şey değil,evrimle ilgili bir sürü kirap okudm o şahsınkini okumama gerek yok.

Saygılarımla...

Önerilen Siteler