Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Multimedya

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 20-03-2011, 21:37
Ascendent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ascendent Ascendent isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Standart Peygambere itaat etmeyin

İslam herhangi bir tanrı tarafından değil, Muhammed tarafından Muhammed için yaratıldı, insanların yararı için değil. Bu benim vardığım sonuç. Kuran bunu açıkça gösteriyor.

Sözde ayetler iddia edildiği üzre cennetteki Kuran kopyasından okunarak, Allah'ın ağzından çıkar çıkmaz yazılmamıştır. Allah genel olarak 3.şahıs olarak yer almaktadır, sanki birisi onu tanımlıyor veya ona güzellik atfediyormuşçasına. Bu kişi elbette Muhammed'den başkası değildir. Kuran onun vaazları ve emirlerinin akılda kalanlarının kullanılarak takipçileri tarafından oluşturulan bir koleksiyondur.

Kuran'ın cennette önceden var olduğu, Muhammed'in başına gelen herşeyin Allah tarafından önceden belirlenip Muhammed'i 23 yıl süresince ara sıra aldığı ayetler boyunca sahne kuklası gibi Allah tarafından oynatıldığı fikri inanılası gibi değildir.

Bunun yanı sıra ayetlerde Muhammed'in kişisel ilişkileri ve arzuları üzerinde gereğinden fazla durulmuştur. Muhammed tüm gücü eline almak için kendine bir manda rejimi kurmuş ve koşulsuz itaat beklemiştir. Çağlar boyunca tanrısal rehberlik sunduğunu iddia eden tüm insanlar gibi Muhammed'in de Kuran'da sunduğu üzre kendi sözlerinden başka hiçbir kanıtı yoktu. Dürüst olmak gerekirse bu sözler hiç de ikna edici değil. Benim inancım müslümanların kendilerini bu görmeye ikna edecekleri.

Alt 20-03-2011, 21:57
ahmetsln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ahmetsln ahmetsln isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yine çok güzel bir paylaşım! Tebrik ederim Ascedent devamını bekliyoruz.

Bu şahısta önündeki eski öss yeni ygs/lys sınavına girmek için çalışıyor. Çok çalışması gerektiği için pek nette olabilir.
Herkese saygılar sevgiler, mutlu vakitler.
Alt 20-03-2011, 22:44
KRM KRM isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bu durumda 3 soru var...

İsa bana itaat eden Baba'ya da itaat eder diyordu ancak onda durum farklıydı. Kendini övücü sözler ve bir takım kendi şehvetine yönelik konular yoktu. Ancak, gene de tanrının ruhuyum demesi bir ihtimal isanın da sorgulanması fikrini çıkartabilir ancak bunu hiç sanmıyorum.

İkinci soruysa, kuranı kerimi muhammed hiç böyle yazmamıştı ancak birileri bunu tamamen değiştirerek yazdı.

Üçüncüsüyse muhammmed böyle bu türden bir kitap yazdıysa nasıl olur da bu kadar insan böyle bir saçmalığa inanabiliyor?
Alt 20-03-2011, 22:47
oguzay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
oguzay oguzay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

En sonda ki ayetin 71:26 video(konu) ile ne alakasi var, anlamadim.
Alt 20-03-2011, 23:05
Üye

ateistler şunu unutıyor ki, aldıkları ahlak kuralları din kökenlidir. Gidip te bunu inkar etmeleri bence komik. dinleri reddetme konusunda gelip te, ahlak din olmasaydı da olur denmesi bence en komik savlarıdır.

islamda öldürme emri var ancak isanın sözünde öldürmeye yönelik bir söz yok. ancak islamda yahudilikte ve hristiyanlıkta da ortak nokta ahlak kurallarının vurgulanması gene de... her dinde de böyle!
Alt 20-03-2011, 23:18
murted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
murted murted isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderator

KRM´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ateistler şunu unutıyor ki, aldıkları ahlak kuralları din kökenlidir. Gidip te bunu inkar etmeleri bence komik. dinleri reddetme konusunda gelip te, ahlak din olmasaydı da olur denmesi bence en komik savlarıdır.

islamda öldürme emri var ancak isanın sözünde öldürmeye yönelik bir söz yok. ancak islamda yahudilikte ve hristiyanlıkta da ortak nokta ahlak kurallarının vurgulanması gene de... her dinde de böyle!
Yapma ya, insanlar kendilerine yapılmasından hoşnut olmayacakları şeyi başkalarına yapmanın doğru olmayacağını kendi başlarına bulamayacak kadar zavallı yaratıklar mıdır?

Üstelik dinin ahlak dışı saydığı pek çok şey benim için meşrudur. (Benim için diyorum çünkü bizim her dediğini doğru kabul etmemiz gereken bir kitabımız yok.)

Alkol tüketimi, domuz etinin yenmesi, bekar insanların evlilik dışı ilişkiye girmeleri, eşcinsel ilişki vs. vs.

No Religion No Cry

Ateizmi Anlamak için tıkla!
Alt 20-03-2011, 23:43
AvniSinanoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AvniSinanoglu AvniSinanoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ascendent´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Eğer bir insan hesap vereceğim korkusundan kötülük yapmıyorsa zaten o insanın işi bitmiştir, kalmamıştır onda insanlık. İnsan dediğin korktuğundan değil, iyi eğitim gördüğü için, aydınlandığı için iyi şeyler yapar. ...
Ellerine saglik. Korkudan karanlikta gezemeyenlere benzer bir olay. Neden korkuyor insan karanlikta cünki ne olup bilmediginden. Korkunun anasi bilmemektir. Inanmak korkuyu yenebilir. Fark ederseniz Türkiyemizde genel olarak yenilikcilik pesinde kosanlar inanclarindan faydalanmistir ve umarim yanilmiyorum bir inanan müslüman inanmayan bir insandan daha da cok vizyon sahibi olabiliyor, cünki inanmak korkulari yeniyor. Bir hindli arkadasim vardi bana derdi bir sovana dahi inansan inanctir inanc insana fayda verir. Islami insan nasil kullanirsa ona göre de sonuc verir. Mesele özgürlük ve hür düsünceden vaz gecmemektir. Beton kafali devletciligi kutsal sayip insanlara zulüm eden ülkeler sistemlerini bu sekilde denistirdi, kimseyi düsünce ve fikirleri yüzünden cezalandirmiyorlar artik. Dinlerdeki korkutmalarla günah veya kötülük yapmaktan vazgecme gibi bir olay söz konusu degildir. Kötülüklerin temeli maddiyatciliktir, hayvani nefsi günahlarin affolundugunu biliyoruz fakat siyasi toplumsal hirsizliklarin halki sömürenlerin aldatanlarin yolsuzluklarin günahi nerde yazili bunlari kötü ilan etmemizin sebebi vahiy kitablarinda gecmez, kisilerin özel günahlari kime ne Tanri elbette üst düzey insanlarin yanlislarinin tüm topluma vuracagini bilmiyor gibi anlayisa benzer. Maddiyatin maneviyatsiz tadi kalmaz cogu zorbalarin sorunlari hüsranla biter. Sizleri buralara yazmanizi düsünmenizi temenni eden yine begenmediginiz ananenizin atalarinizin inancidir.

Düşünülen her şey yapılabilir.
"Bağnaz ateist" gördüğüm anda, sorduğum ilk soru nedir biliyor musunuz?"
"gönül nedir, gönül ne demek?"

Alt 21-03-2011, 00:00
Üye

murteddd´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yapma ya, insanlar kendilerine yapılmasından hoşnut olmayacakları şeyi başkalarına yapmanın doğru olmayacağını kendi başlarına bulamayacak kadar zavallı yaratıklar mıdır?

Üstelik dinin ahlak dışı saydığı pek çok şey benim için meşrudur. (Benim için diyorum çünkü bizim her dediğini doğru kabul etmemiz gereken bir kitabımız yok.)

Alkol tüketimi, domuz etinin yenmesi, bekar insanların evlilik dışı ilişkiye girmeleri, eşcinsel ilişki vs. vs.

tamam o zaman, eşini bir gece bana verebilir misin? hadi hodri meydan... hakaret değil bu hemen silinmesin mesajım. madem kitaba göre hareket etmiyormuş arkadaş, bu da ahlaki bir konu ve dinle alakalı... dinle alakası yok derse şah mat olur...

????????????????
Alt 21-03-2011, 00:14
murted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
murted murted isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderator

KRM´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
tamam o zaman, eşini bir gece bana verebilir misin? hadi hodri meydan... hakaret değil bu hemen silinmesin mesajım. madem kitaba göre hareket etmiyormuş arkadaş, bu da ahlaki bir konu ve dinle alakalı... dinle alakası yok derse şah mat olur...

????????????????
Senin gibilerin az sayıdaki beyin kıvrımı sorunun tersten size sorulup o soruyu sorduğunuza soracağınıza pişman edileceğinizi tahmine yetmiyor.

Soruyorum:
Eğer günah olmasaydı sen karını her gece başka birine mi gönderecektin?

Yoook, ben günah olmasa da göndermem dersen ''şah mat'' olursun. Dinden soyutladığın gerekçenin bizim için neden geçerli olmayacağını da artık bir ara anlatırsın.

Naber??????????????

(Bu iletide kadından bahsediş şeklim hoş olmayabilir, ataerkil gözükebilir ama beyefendiye empati yaptırabilmek adına mazur görünüz.)

No Religion No Cry

Ateizmi Anlamak için tıkla!
Alt 21-03-2011, 00:40
Üye

murtedd için game over oldu... hemen saldırıya geçtin bakıyorum da... doğaldır. zoruna gitti di mi böyle bir soru? hayır diyemedin kinini kustun... olay çözüldü gayet net. karın sen yokkken kendini bir başka erkeğe sunsa bu neden hoşuna gitmiyor çünkü kıskanıyorsun. neden olmaz diyorsun çünkü tabuların var... istediğin zaman din konusunda tabuyu yıkıyorsun ama bu konuda kendini sınırlıyorsun! olay bu işte... bana hakaret etmeden cevap ver yoksa senin gibi beyin hücreleri az sayıda olan birine benzeme takklidi yapmak zorunda kalacağım.

Önerilen Siteler

Etiket
adnan oktar, ahiret, bilim, biyokimya, bu müthiş şey, carl sagan, evrim, evrim kuramı, evrim paneli, gerçek iyilij, harun yahya, kurtardı, mustafa akyol, öbür dünya, protein, ruh, ruhumu, safsataların mehdisi, sam harris, sentetik yaşam, sevgili allah, tesadüf, tj theamazingatheist, yapay yaşam, yaratılışçılık, şiddet islam