Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 18-04-2010, 04:14
harami1981 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
harami1981 harami1981 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ben ne tarafa istersem o tarafa çevirebiliyorum. yalnız hareket yönü sadece ayak tam sağda ya da tam solda iken değişiyor. yine de bazen takılıyor sanki hep aynı yöne dönmeye başlıyor.

bilgisiz insan davula benzer: sesi çok çıkar ama içi boştur.
Alt 12-04-2013, 11:31
Kozmik Perspektif Kozmik Perspektif isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Laqrma´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İlk baktığımda sola dönüyor gördüm.. Sonra başka bir yere bakıp tekrar resme baktığımda sağa dönüyor gördüm.. Uzun bir süre baktığımda bir müddet sola daha sonra sağa döndüğünü görebiliyorum..
Bende de aynısı oldu. Her iki tarafa döndüğü de görülebiliyor.

İslam'a dönmüş eski bir ateist
Alt 12-04-2013, 11:41
Olimpiyat Olimpiyat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ben yalnız sağa döndüğünü görebiliyorum.

Sola nasıl dönebilir ki..
Alt 12-04-2013, 11:55
murted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
murted murted isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Saat yönüne dönüyor. Ne kadar zorladıysam da saat yönünün tersine döndüğü hissine kapılmadım. Kız kendi sağına dönüyor yani.

No Religion No Cry

Ateizmi Anlamak için tıkla!
Alt 12-04-2013, 12:13
errata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
errata errata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Benim eklediğim düşük hızdaki animasyonun ayaklarına odaklanıp sandığınızın tersine döndüğünü düşünmeye gayret edin.
Alt 12-04-2013, 12:35
mücerred mücerred isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Shibumi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Benim eklediğim düşük hızdaki animasyonun ayaklarına odaklanıp sandığınızın tersine döndüğünü düşünmeye gayret edin.
Tam politikacı bunlar sagcı lob,solcu lob diye bizi kandırıyorlar agırlıklı olarak saat yönüne sola ise daha az dönüyor.
Alt 12-04-2013, 15:08
murted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
murted murted isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderator

Shibumi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hareketin kesintiye uğradığı kısma da dikkat ettim, yani video terminolojisinde frame drop denilen kare atlanması yaşanmış gibi duran işaret ettiğin kısma. Ama bende bir şey değişmedi. Kendimde bir arıza olduğundan şüphelenmeye başladım.

Aklıma çok olası bulmasamda bir olasılık geliyor. Şu an Crt monitörden bakıyorum. Ekran yenilenme hızları da lcd ve ledlere göre çok düşük.

Bunların düşük ekran tazelenme hızları yüzünden red-cyan gözlükler için bile hazırlanmış videoları red-cyan gözlük ardından doğru düzgün 3D olarak izleyemiyorsunuz. Denediğimden biliyorum. Aynı videoyu lcd tv'de (gene red red-cyan teknolojisi ile) izleyince her şey üzerimize üzerimize geliyor. Olmadı derinlik duygusunu hissediyorsunuz.

3D algısının oluşması için (en azından red-cyan gözlükler için hazırlanmış 3D içerik için) hiç olmazsa ekranın saniyede 100 kere falan yenilenmesi lazım. Tabi ekran bu kadar tazelendikten sonra videonun 24 fps bile olması 3D algısının oluşmasına kafi. 120 mhzlık lcd cihaz her kareyi 5 kere oluşturarak (24*5=120) beyninizi aldatmanıza yetiyor. Bu dediğim evdeki cihazlar için geçerli tabi.

Bildiğim kadarıyla 3D sinema filmleri de tıpkı diğer filmler gibi orjinal hızında 24 fps olarak oynatılıyor ama onlarda kullanılan teknolojiyle bu sıkıntı yaşanmıyor. Zaten red-cyan tipi 3D en ilkel 3D yöntemi (Bu işin ikinci Dünya Savaşı yıllarına kadar gittiğini okumuştum.) ve 3D filmler artık çok daha farklı tekniklerle oluşturuluyor.

3D olayı sonuçta beynin kandırılması gerçeği üzerine kurulmuş. Şu anki crt monitörün hızı 85 mhz, bu yüzden acaba beynimi aldatamıyor olabilir mi görüntü? Bir şey farkeder derseniz dizüstünü geri aldığımda ya da arkadaşın tabletinde de deneyeyim bir.

Tabi 3D olayındaki aldatma yöntemi ile bu olaydaki aldatma yöntemi birbiriyle çok alakasız şeyler de olabilir. Benim aklıma bir şey gelmedi, sorunun bundan kaynaklanmasını pek olası görmesem de bir sorayım dedim.

No Religion No Cry

Ateizmi Anlamak için tıkla!
Alt 12-04-2013, 15:25
errata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
errata errata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Monitörle ilgisi olduğunu sanmıyorum, zira bu animasyon saniyede 20 ila 30 frame civarında ama en kötü CRT monitör göz bozmadan 1024*788/65Hz'de çalışır.

Baktığımız şeyde derinlik bilgisini alabileceğimiz bir "yardımcı faktör" olmadığında, beyin nihai karar (sağa dönüyo/sola dönüyor) üzerinde değişken kararlar verebiliyor.

İlginci, bu konu ilk açıldığı zaman on onbeş dakika yönü değiştirmeye çalıştım ve çoğu zaman başaramadım. Yavaşlatılmış olan animasyonda başarı oranım artmıştı.

Şimdi ise gözümü merkezdeki ayağa odakladığımda tam ve kolaylıkla yön değiştirebiliyorum.

(Düzenlendi: Monitör konusu)
Alt 12-04-2013, 16:34
idontneedagod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
idontneedagod idontneedagod isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Sürekli ama sürekli sağa dönüyor. Ne yaptımsa sola dönmüyor. Şaşı bak, oraya buraya odaklan, boş boş uzun süre bak, sayfayı yenile, zihnimi sola döndüğüne inandırmaya çalış. Bence bir kaçınız birleşip bize kumpas kurdunuz Benim algıma göre bu kızın sola döndüğünü görmek imkansız

altyazılandırdığım videolar

Herşey incelikten kırılır, insan ise kabalıktan kırılır.
Alt 12-04-2013, 16:59
idontneedagod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
idontneedagod idontneedagod isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

yukarıdaki videoda en sağdaki dansçıyı izleyip kendimi dansçıcın sola da döndüğüne inandırdım. Bir süre 3. dansçıyı izledikten sonra hemen orjinal tek dansçılı animasyona geçtiğimde zaman zaman sağa zaman zaman sola dönmesini sağlayabiliyorum.

altyazılandırdığım videolar

Herşey incelikten kırılır, insan ise kabalıktan kırılır.

Önerilen Siteler