Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 27-07-2006, 14:53
K.C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
K.C. K.C. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Re: HADİSLERDEN İNCİLER

her peygamber cennet ve cehhennemden bahsetmişdir !

tevrat olsun zebur olsun kıyametden ve cennetden bahseder .

işte bunun için diyorum sana eski topikleri oku diye.
Her peygamber cennet ve cehennemden bahsetmemiştir.
Ön yargılardan kurtulun, size şimdiye kadar öğretilmiş islamdan kurtulun. Dünya ve din tarihini sadece Kur'an'dan öğrenmekten vazgeçin.Tevrat'ta cehennemden bahsedilen bir ayet yaz bana. Madem o kadar eminsin her peygamberin cehennemden bahsettiğine. Ama eski ahit'in musa'ya inen tanrı sözünden ayet getir. O hükümler değişmemiş. Hoş diğerleri de değişmemiş olmalı ki Muhammet Musevilere Tevratla hüküm verirdi. Değişmiş bir kitap olsa onların kitabına göre hüküm verir miydi?

bundan sonra da peygamber gelmiyecekdir ozaman kuran la çelişir ki gelmedide ve gelmiyecekde burda rahat olun .
Hakikaten rahatladım şimdi. Her gelen ayrı bir dinle geliyor, insanlar bölündükçe bölünüyor. Hayır diğer dinlerdekileri de sanki aynı tanrının dini değilmiş gibi kardeş olarak kabul etmiyor. Bu iyice insanların arasını açıyor, insanlıktan çıkarıyor. Bir daha, bir daha gelse dünyanın halini düşünemiyorum. Üç semavi din bile kozlarını paylaşamadı şimdiye kadar, 4.yü, 5.yi kaldıramaz bu insanlar.
Ayrıca; Kur'anla çelişiyorsa, sizin önceki açıklamalarınız da Kur'anla çelişiyor demektir. Hani insanlar azdıklarında, yollarını şaşırdıklarında peygamber geliyor ya. Şu dünyanın haline bakın. Muhammet kendisinden sonra dünyanın güllük gülistanlık olacağını mı sanıyordu acaba ki kendisini son peygamber ilan etti? Cennetle müjdelediği Ali ile Aişe bile onun ölümünden hemen sonra birbiriyle savaştılar kaç bin ölü verdiler.
Sahabeler gökteki yıldızlar gibidir, hangisinin yolundan gidersek bizi kurtarır. O halde Ali yandaşları da Aişe yandaşları da birbirlerini katletmiş olsalar da cennette olmalılar.
Ya bu mantık dışılık beni epeyce eğlendiriyor aslında.

şimdi islamiyeti kabul etmeyenler için yine oldukça ağır sözler söylemişsin. ben alınmadım ama şöyle söyleyeyim. Müslümanlar da katil ruhludur, Türk şöförlerinin kafalarını kesip bir de videoya çekecek kadar, keserken de 'Allah'u ekber' diyecek kadar cani ve şiddet yanlısıdırlar. İslamiyet işte budur. Sen de öylesin desem bu önerme doğru mu olur, yanlış mı?
Lütfen iyi düşün bu sorumu. Çünkü senin gayrı müslimlere yaptığın iftiranın benim o sözlerimden hiçbir farkı yok. Ama ben tüm müslümanların öyle olduğunu düşünmüyorum. Sen ise tüm gayrı müslimler için aynı kötü sıfatları yakıştırarak iftira etmeye devam ediyorsun.
Verdiğin cevaplara bakınca değil anlamak, yazılarımı okuduğundan dahi şüphe etmeye başladım.

Tahrik ve tahkirlerine lütfen son ver artık. tartışacaksan aşağılamadan, iftira atmadan ve herkesi aynı kefeye koymadan da tartışabileceğini bize göster.

YILDIZLAR ATEŞ BÖCEĞİ SANILMAKTAN KORKMAZLAR

http://kadinislamadalet.blogcu.com/
Alt 27-07-2006, 15:20
Üye Değil

Deniz kardeşim,
Bak sana kardeş diyorum. Ben sana bir şeyler yazdım. Tercih senin dedim. Bir eğitimci olarak bir şeyler anlatmaya çalıştım. Yolun açık olsun sevgili kardeşim. Yanlız bir tavsiyem var. Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunmaz. Ve bir de uyarı. Tartışmaların seviyesini düşürme. Hakarete varan sözler gördüm. Bir daha olmasın. Sevgiyle kal...
Alt 27-07-2006, 15:29
Üye Değil

Müsait bir zaman bulayım diğer safsatalarına da cevap vereceğim.Ekarte ettiğini zannetme.Beni bekle..
[/quote]

İTTİHAD'I-İSLAM Arkadaşım,
Düşündüklerin aklımın ucundan bile geçmiyor. Hayrola burda savaş mı yapıyoruz.Safsatalar! seni bekliyor arkadaşım. Seviyeli bir şekilde tartıştığın sürece hiç bir sorun olmaz. Bekliyorum...
Alt 27-07-2006, 15:37
Üye Değil

ezkamo";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Deniz kardeşim,
Bak sana kardeş diyorum. Ben sana bir şeyler yazdım. Tercih senin dedim. Bir eğitimci olarak bir şeyler anlatmaya çalıştım. Yolun açık olsun sevgili kardeşim. Yanlız bir tavsiyem var. Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunmaz. Ve bir de uyarı. Tartışmaların seviyesini düşürme. Hakarete varan sözler gördüm. Bir daha olmasın. Sevgiyle kal...
sen de güzel kardeşim seninde yolun açık olsun ama sen eğitimcisen benim eğitimcim değilsin eğiticisen eğitici gibi yazılar yaz ki insanları aydınlat sen sadece cahil insanların eğiticisisin aklı başında neyin ne olduğunu bilen değil hem hakarete varan sözleri sizler atoş lar başlatıyor bizler değil peygambere allaha yalan hakaretler yağdıran sizlersiniz .

biz bu hakaretlere kişisel yaklaşıyoruz sorun burada sizler seviyenizi korumazssanız bizdende seviye beklemeyin .

birde bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunmaz demişsin : eğerki bilgin yanlışssa fikrinde düzgün olmaz bunu da unutma sayın eğitici ..

saygılar.
Alt 27-07-2006, 15:44
K.C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
K.C. K.C. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Deniz,
Bu sitenin üyelik koşullarını herhalde okumadınız.
Burada dinler tartışılır. Dini tartışmalar esnasında kullanılan kelimeleri kişisel olarak almayın. Dinlerin de tartışılabildiği nadir sitelerden birinde bulunmanın özgürlüğünü yaşayın.

Peygambere edilen ağır sözler olabilir. Bunları kendinize bir hakaret ve saldırı olarak almayın. Özgür aklın gerekleridir bunlar.
Siz de aklınızı özgür bırakabilseniz kim bilir neler keşfedeceksiniz.

lütfen üslubunuza dikkat edin. Ateist bir sitede size gösterilen tahammülü de göz ardı etmeyip iyi niyetimizi suiistimal etmeyin.
K.C.

sağlıcakla...

YILDIZLAR ATEŞ BÖCEĞİ SANILMAKTAN KORKMAZLAR

http://kadinislamadalet.blogcu.com/
Alt 27-07-2006, 15:45
Üye Değil

Deniz,
Bak aynı şeyi yazmaya devam ediyorsun.Terbiyesizlik yapma . Ne biçim insansın.Bu site böyle senin gibilerini kaldıramaz. Ateist demeye dilin varmıyor mu? Anlama özürlü müsün sen? Bu son olsun...
Alt 27-07-2006, 15:48
Üye Değil

ezkamo";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Deniz,
Bak aynı şeyi yazmaya devam ediyorsun.Terbiyesizlik yapma . Ne biçim insansın.Bu site böyle senin gibilerini kaldıramaz. Ateist demeye dilin varmıyor mu? Anlama özürlü müsün sen? Bu son olsun...
ekamo senin gibi inanan insanları muho yazdıklarında uyarabiliyorsan beni uyarma hakkında var ama onları uyarmıyorsan beni de uyarma olurya eğer uyardıysan ben de görmediysem ben özür dilemesini bilirim .
Alt 27-07-2006, 15:53
Üye Değil

K.C.";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Deniz,
Bu sitenin üyelik koşullarını herhalde okumadınız.
Burada dinler tartışılır. Dini tartışmalar esnasında kullanılan kelimeleri kişisel olarak almayın. Dinlerin de tartışılabildiği nadir sitelerden birinde bulunmanın özgürlüğünü yaşayın.

Peygambere edilen ağır sözler olabilir. Bunları kendinize bir hakaret ve saldırı olarak almayın. Özgür aklın gerekleridir bunlar.
Siz de aklınızı özgür bırakabilseniz kim bilir neler keşfedeceksiniz.

lütfen üslubunuza dikkat edin. Ateist bir sitede size gösterilen tahammülü de göz ardı etmeyip iyi niyetimizi suiistimal etmeyin.
K.C.

sağlıcakla...
peki k.c *sizler çok olgun ileri görüşlü insanlar olarak bizlere örnek olun ozaman ben de ozaman turan dursuna hakaret ve ağır sözler söylediğimde kendinize bir saldırı ve hakaret olarak algılamayın ok mi sevgili kardeşim !

bakalım ne kadar objektivsiniz bu konuda ve nekadar gerçekcisiniz .
Alt 27-07-2006, 16:04
Üye Değil

Deniz,
Gevezelik yapacağına siteyi incele. Üyelik koşullarını oku. Seni zorla burda tutan yok. Kurallara uymak zorundasın. Sana yapılan uyarıyı göz önüne al ve ona göre hareket et. Bir daha seni uyarmayacağım. Yazıma da cevap verme.
Alt 28-07-2006, 01:56
İTTİHAD'I-İSLAM İTTİHAD'I-İSLAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bakın K.C. ne diyor:
Sadece Müslümanları korkutuyor. Onları o ezik, sindirilmiş psikolojiyle, kul oldukları bilinciyle, karşı çıkarlarsa yanacakları korkusuyla, her fırsatta tehdit eden Kur'an'ın Allah'ı ancak bu inancı alıp sahiplenmiş kişileri korkutabiliyor.
Bilahare şunu yazıyor:
Başkaları adına konuşma!

Başkası adına konuşma diyen bir zihniyet...Güzel...Yüksek ahlakta bunu gerektirir zaten.Ama sonrasında "Siz müslümanlar Allah'ı korktuğunuz için seviyorsunuz hatta sevmiyorsunuz"diyen K.C. işi berbat etmiş.Sözlerinin arasında tenakuz(uyuşmazlık)var.
Allah'ı sevmek, O'nu bilmeye ve tanımaya bağlıdır. Çünkü insan, ancak bildiğini ve tanıdığını sever. Bir İslâm büyüğü olan Hasan Basri'nin: "Rabbini bilen O'nu sever'' sözü ne kadar güzeldir.İslamiyet hakkında ne kadar sığ olduğunuzu kendi dilinizle itiraf ediyorsunuz.
Deniz Kardeşim K.C. kardeşimizle arandaki münazaraya karışmak istemezdim.Kusura bakma.
Ezkamo kardeşimede bir-iki laf edeyim:Sevgili arkadaşım,
Benim seninle bir sorunum yok,hatta bazen kullandığım kelimelerden dolayı üzülüyorum.İrticalen çıkıyor onlar.Beni "allahın ganimetleri" adlı foruma davet etmişsin.Deniz arkadaşım burayı sana emanet ediyorum.Biliyorsun ki davete icabet sünnettir.Ayrıca beni davet ettiğin foruma daha yeni gireceğim.Hiç bakmışlığım yok.Zamanım o kadar kısıtlı ki,genellikle geceleri girebiliyorum.Yazdığım 3 forumdan başka hiçbir forumada bırak yazmayı,bakamıyorum bile.
Ayrıca Deniz,yapmayı planladığım birşey var.Müslümanları aynı çatı altında toplayıp,planlı,düzenli bir biçimde çalışmak.O zaman aramızda bir konu dağılımı yaparız.Çok iyi olur.Baksana evrim hakkında adam gibi birşey yazan yok.Bu vazifeyi ben deruhte ederim.

Önerilen Siteler