Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Multimedya

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 12-12-2006, 21:47
beelzbb beelzbb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

beelzbb - MSN üzeri Mesaj gönder beelzbb - YAHOO üzeri Mesaj gönder
Standart Re: THEO VAN GOGH' UN "SUBMISSION" ADLI FİLMİ

DreiMalAli";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
beelzbb";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın mal dostum ben zaten inanan inanmakla hürdür inanmayan zaten inanmaz dedim yazdığımı doğru dürüst okursan evet gittim ve gördüm ama korkuyom tekrar ne yüzle gitcem diye yaaaa

Sevgiler
"mal" kelimesini size iade edeyim sayın beelzbb. Tepe tepe kullanın.
Zaten şu iletinizde
gerçek bir müslümansa hatun başından geçenlere sonuna kadar sabır etmelidir derim ben izlediğimin yorumu olarak eğer gerçekten varsa mukafatını alacaktır ahirette yok eğer peçesini çıkarmasını istiyorsa allahtan allah kimsenin peçesini çıkarmaz eğer çıkarmak isteseydi zaten sınav dünyasını hazırlamazdı kanımca tabi inanlılar açısından diyorum inanmayan zaten inanmıyor peçesini kendi de pek ala çıkarabilir ve istediği ile takılabilir
ne olduğunuz tarif etmeye çalışmışsınız.
gerçek bir müslümansa hatun başından geçenlere sonuna kadar sabır etmelidir derim ben izlediğimin yorumu olarak eğer gerçekten varsa mukafatını alacaktır
diyerek kadınlara bir "mal" gibi baktığınızı açıkca anlatmışsınız.
Bir kilime, bir halıya, bir buğday torbasına, bir katıra, bir eşşeğe öğüt verir gibi konuşmuşsunuz iletinizde.

Zahmet olmazsa sevgili GÖZDE'nin iletisini bir okuyun.
İnsanca yazılmış, acıyı anlayan, çözüm gösteren, insana hitab eden güzel bir ileti.

Şu
doğru dürüst okursan evet gittim ve gördüm ama korkuyom tekrar ne yüzle gitcem diye yaaaa
atmasyonuna ise hiç değinmiyeyim.
Yoksa hangi seyahat şirketi ile gidip-geldiniz, biletler kaç para diye sorulara muhatap olursunuz.

Sevgiler
Şimdi sevgili malAli kardeşim ben videoyu izledim ordaki hanfendinin niyetini bilemem ban biraz kışkırtıcı geldi yani transparanlı namaz olayı.. bu arada kadınlar benim inancımda da bizden üstün varlıklardır çünkü peygamber kız çocuğunu omuzlarına alarak yükseltmiş ve her seferinde bizim üzerimizde hakları olduğundan bahsetmiştir bu arada ben size mal filan demedim siz kendiniz o kelimeyi kendinize nick olarak seçmişsiniz...
Alt 13-12-2006, 15:09
DreiMalAli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
DreiMalAli DreiMalAli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

bu arada ben size mal filan demedim siz kendiniz o kelimeyi kendinize nick olarak seçmişsiniz...
Nickimi elbette ben seçtim sayın beezlibebk. Anlamını bilmediğiniz için nickimi kazaen yanlış yazdığınızı da anlayışla karşılıyorum sayın beerde-b
Problem değil sayın beezibokl.
Son iletinizde şöyle demişsiniz sayın beezlye-b:

ordaki hanfendinin niyetini bilemem ban biraz kışkırtıcı geldi yani transparanlı namaz olayı.. bu arada kadınlar benim inancımda da bizden üstün varlıklardır
Hayır sayın beezgnbebk, orada kadınların başlarından geçeni anlatan bir film var sayın peejmürdbey.
Anlayın diye kafanıza vurmak amcıyla görsel efektleri kullanan bir film.
Aslında ilk yazınınızda bundan bahsetmemişsiniz filmin söylediklerini doğru anlamışsınız sayın peekmzböcğ. Ve tavsiye olarak da *gerçek bir müslümansa hatun başından geçenlere sonuna kadar sabır etmelidir diyerek inancınızdaki kadının ne kadar üstün olduğunu belirtmişsiniz sayın geerzkbey.
Bu yazdığınızdan anlaşılan; sizin inancınızda, kadın aslak olarak yaşadığı sürece, kadın dövüldüğü, hakaret edildiği, tecavüz edildiği ve sonuna kadar sabır ettiği sürece sizden çooook üstün(!) varlık oluyormuş sayın beezgnböck.

Ayrıca peygamberinizin kız çocuklarını ne kadar sevdiğini tekrarlamanıza gerek yok sayın geevişlyn-b. Özellikle 6 ve 9 yaşındakilere karşı sevgisinden(!) haberim var sayın peezvnkb.

Umarım bir yazılım harası yapmamışımdır sayın peeçtci-b.

Sevgiler
Alt 13-12-2006, 15:21
Kıdemli Üye

DreiMalAli";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bu arada ben size mal filan demedim siz kendiniz o kelimeyi kendinize nick olarak seçmişsiniz...
Nickimi elbette ben seçtim sayın beezlibebk. Anlamını bilmediğiniz için nickimi kazaen yanlış yazdığınızı da anlayışla karşılıyorum sayın beerde-b
Problem değil sayın beezibokl.
Son iletinizde şöyle demişsiniz sayın beezlye-b:

ordaki hanfendinin niyetini bilemem ban biraz kışkırtıcı geldi yani transparanlı namaz olayı.. bu arada kadınlar benim inancımda da bizden üstün varlıklardır
Hayır sayın beezgnbebk, orada kadınların başlarından geçeni anlatan bir film var sayın peejmürdbey.
Anlayın diye kafanıza vurmak amcıyla görsel efektleri kullanan bir film.
Aslında ilk yazınınızda bundan bahsetmemişsiniz filmin söylediklerini doğru anlamışsınız sayın peekmzböcğ. Ve tavsiye olarak da *gerçek bir müslümansa hatun başından geçenlere sonuna kadar sabır etmelidir diyerek inancınızdaki kadının ne kadar üstün olduğunu belirtmişsiniz sayın geerzkbey.
Bu yazdığınızdan anlaşılan; sizin inancınızda, kadın aslak olarak yaşadığı sürece, kadın dövüldüğü, hakaret edildiği, tecavüz edildiği ve sonuna kadar sabır ettiği sürece sizden çooook üstün(!) varlık oluyormuş sayın beezgnböck.

Ayrıca peygamberinizin kız çocuklarını ne kadar sevdiğini tekrarlamanıza gerek yok sayın geevişlyn-b. Özellikle 6 ve 9 yaşındakilere karşı sevgisinden(!) haberim var sayın peezvnkb.

Umarım bir yazılım harası yapmamışımdır sayın peeçtci-b.

Sevgiler
Hay benim dilimi eşşekler tepsin emi ne dedim ben ya tamam sayın dreammalAli kardeşim ben doğru dürüst bişey anlamamışım zaten filmi izlediğim vakit baya bir geçti uyku sersemi anlamamişimdir ben onu peki sabr filan etmesin ordaki hanfendi Allaha yalvarsın peçemi aç diye bakalım karşılık ne olacak ben de merak ettim vallahi ya nedir kötü bişi mi dedik sabrın kötü bişi olduğunu mu demek istiyosun hem rahat ol ordaki kadın müslüman filan değil heralde ya da her ne haltsa kadınlar yücedir işte aksini mi iddia ediyosun senin inancın ne yoksa müslümanmısın?? anlamadım ki niye kadınları küçümsüyosun canım dreamalim benim ağzımdan kadınları hor gördüğüme yönelik bişi çıktımı çıktıysa eğer bir daha klavyeye dokunmak nasip olmasın emi ...
Alt 14-12-2006, 12:59
Üye Değil

Arkadaşım beelzbb'ye
Sen çok yaşa emi Arkadaşım demiş ki "o halde namaz kılarsa başına zaten öyle bişey gelmesi kuvvetle muhtemeldir" Eh ben sana ne diyim. Seninle alfabenin A sından başlamak lazım. Arkadaşım filmin bu sahneleri gerçek hayatta bu bayanın böyle namaz kıldığını göstermek için çekilmemiş bana kalırsa. Bu bir senaryo , şeriatla yönetilen *toplumlarda yaşanan bir durumla ilgili yapılmış değerlendirme ya da eleştiri ya da tepki diyebilirsin. Senaryonun içerisinde bu tepkiyi göstermek o sahneler çekilmiş gibi geliyor bana umarım anlaşılır olmuştur sizin için.
Hem öyle namaz kıldığını varsaysak bile başına gelenleri hak etmişmidir sence? Ama yorumuna bakılacak olursa böyle giyinen ve böyle davranan kadınlar herşeyi hak ediyor sana göre. Yazık valla .
Alt 14-12-2006, 14:51
Kıdemli Üye

GOZDE";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşım beelzbb'ye
Sen çok yaşa emi Arkadaşım demiş ki "o halde namaz kılarsa başına zaten öyle bişey gelmesi kuvvetle muhtemeldir" Eh ben sana ne diyim. Seninle alfabenin A sından başlamak lazım. Arkadaşım filmin bu sahneleri gerçek hayatta bu bayanın böyle namaz kıldığını göstermek için çekilmemiş bana kalırsa. Bu bir senaryo , şeriatla yönetilen *toplumlarda yaşanan bir durumla ilgili yapılmış değerlendirme ya da eleştiri ya da tepki diyebilirsin. Senaryonun içerisinde bu tepkiyi göstermek o sahneler çekilmiş gibi geliyor bana umarım anlaşılır olmuştur sizin için.
Hem öyle namaz kıldığını varsaysak bile başına gelenleri hak etmişmidir sence? Ama yorumuna bakılacak olursa böyle giyinen ve böyle davranan kadınlar herşeyi hak ediyor sana göre. Yazık valla .
Gozde hanım gene kendi yorumunuz kimse yaptığı bir davranıştan ötürü sorgulanamaz lakin kamu düzeni hukuk kurallarını aşmadığı sürece herkez istediği şekilde yaşamak da özgürdür ne şimdi ben öyle namaz kıldı diye o muameleyi hakkettimi diyorum tutup da tecavüz edilmeli midir diyorum ya sizin islamdan anlayışınız nedir??islam herşeyden önce sevgi adaleti ve düşene yardım elini uzatmayı öngörür zekat örneği neyse...dul ve yetimlere bakmayı ama sizin düşencenizde olduğu gibi karşıdan değil bir inannlı olarak bu film beni tahrik etti submission filmini hırıstiyan bir arkadaşım var ona da izleticem sadece bu görüntü yeter yorumunu alicam bu düpedüz tahriktir ben sadece bir yorum yazdım sabr dedim hem bayan olması da gerekmez aynı şey bir erkeğin de başına gelebilir sabr sabr sabr diyorum bakın filmin tamamını izlemedim sadece ordaki bayan bu tecavüz olayından sonra kendimi bırakıp senden (Allah) umudumu kesip peçemi mi açayım gibi bişeyler söylüyo ki söyleyebilir saygı duyarız isteyen istediği yaşam tarzını seçebilir sadece islamı kötülemek ve tahrik amaçlı çekilmiş iğrenç bir sahne dürüst olun önyargılı yaklaşmayın diyorum YAŞASIN ÖZGÜRLÜK
Alt 14-12-2006, 15:06
Üye Değil

Sevgili beelzb,

Filmde peçemi mi açayım diye bir laf söylmiyor kadın kahraman. Nerede gördün bilmiorum.

Bir de resim sanatında olduğu gibi sinemada da simgesel anlatım vardır. Oradaki örtüler altındaki çıplaklık, kadının bütün o yasaklar altındaki savunmasızlıgını simgeler. Gerçek hayatta böyle giyinir veya ibadet eder demek değildir. Sanat gündelik dilde konuşmaz. Yani ilk bakışta gördüğümüze değil ne söylemek istediğine bakmak gerekir.

Sevgiler...
Alt 14-12-2006, 15:49
hiramusta hiramusta isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Artık benim için bu filmi seyretmenin vakti gelmiştir.
Alt 14-12-2006, 16:03
Kıdemli Üye

merwe";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili beelzb,

Filmde peçemi mi açayım diye bir laf söylmiyor kadın kahraman. Nerede gördün bilmiorum.

Bir de resim sanatında olduğu gibi sinemada da simgesel anlatım vardır. Oradaki örtüler altındaki çıplaklık, kadının bütün o yasaklar altındaki savunmasızlıgını simgeler. Gerçek hayatta böyle giyinir veya ibadet eder demek değildir. Sanat gündelik dilde konuşmaz. Yani ilk bakışta gördüğümüze değil ne söylemek istediğine bakmak gerekir.

Sevgiler...
Merwecim ben artık vallahi yoruldum bişey demicem yani sinema sanatı kamera ışık gölge oyunları peki dedim ya zaten tamamını izlemek gerekir ama şimdi okudun bana yazılanları kalbim çok kırıldı ne yani ben kime karıştım ki şimdi isteyen istediğini giysin arkadaşım kadın düşkünü sapık lanet bir adam gibi lanse edilmek üstüme üstüme gelinmek biraz incitti beni bu ortamda sadece o kadar ben artık bu konuya bişey yazmak istemiyorum ve gene diyorum aksini iddia edin ozaman YAŞASIN ÖZGÜRLÜK
Alt 14-12-2006, 16:07
Kıdemli Üye

Hem öyle namaz kıldığını varsaysak bile başına gelenleri hak etmişmidir sence? Ama yorumuna bakılacak olursa böyle giyinen ve böyle davranan kadınlar herşeyi hak ediyor sana göre. Yazık valla . SN GOZDE HANIMIN BENİM HAKKIMDAKİ YORUMU yorumsuz....
Alt 14-12-2006, 16:13
byspy byspy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Slmlar,
sevgili DreMalAli,

Sizce basit bir nick i yanlış söyledi diye beelzbb yi topa tuymak doğrumudur.Hani merwe diyorya bu transparan namaz olayına simgesel anlatımdır önemli olan ne söylemek istediğine bakalım,kesinlikle doğrudur simdi beel basit bir yanlış yaptı diye sizin de o yanlışa uymanız ne kadar doğrudur?Bu durumda bende sizin yazdığınız *(yanlış yazdım adı altında halbuki simgesel anlatım olan)beliin nicleri için direk ne söylemek istediğinize bakıyorum size yakıştırmıyorum....

Syn gözde,
Demişsiniz ya "Ama yorumuna bakılacak olursa böyle giyinen ve böyle davranan kadınlar herşeyi hak ediyor sana göre. Yazık valla"
Asıl size yazık valla yahu neresinde cıkardın böyle bişey bende onu anlamadım...Ben niye cıkaramıyorum ama pardon ya salaklık bende doğru ya ben yazılanları anlayamıyorum...

Gözde sizi bu kadar ön yargılı yapan şeyi merak ediyorum..Hani adam işte kadın sabretmeli demiş saldıralım mantığınada katılmıyorum

Konudan cıktık dönecek olursak benim flim hakkındaki görüşlerim,

Ewet böyle şeyler hala günümüzde olmaktadır.Kimisi bu kadın gibi herşeyi ile *inanır kimisi bu inancı alet edip sömürür(tecavüzcü)

Aslında bu kadınının anlattığına bakılırsa o gelen hakim bırakın islam dinini hiç bir dinde olamaz.Hatta insan olamaz.Karaktersiz insanlıktan yoksun,beyni yerine başke şeyle düşünen gıcık ya..

yani bu tarz kötü şeyler bizimde ülkemiz dahil bir çok yerde oluyor peki bunun önüne nasıl geçeceğiz sorum bu bunu tartışalım...

Saygılar

Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e...

Önerilen Siteler