Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 08-11-2010, 23:26
ensalzar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ensalzar ensalzar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Kıyamet Alametleri

Merhaba arkadaşlar genelde açtığınız konular hakkında pek fazla bilgi sahibi olmadığım için yorum yapmaktan kaçınıyorum ama tartışmalarınızı takip ediyorum acaba bu kıyamet alametleri hakkında ne düşünüyorsunuz.

- İnsanların bina yapmakta birbiriyle yarışmaları (Buhârî, Fiten, 25; bk. Tecrid-i Sarih Terc; 1/58).

- İnsanların ölümü temenni etmeleri (Buharî, Fifen, 25; Müslim, Fiten, 53-54)

- Câriyenin efendisini doğurması (Müslim, İmân, 1).

- Hicaz'da bir ateşin çıkarak Busra'da (Şam yakınlarında bir yer) develerin ayaklarını aydınlatması (Buhârî, Fiten, 24; Müslim, Fiten, 42).

- Fırat nehrinin sularının çekilerek, nehir yatağından altın çıkması (Müslim, Filen, 29-31).

- İkisi de hak iddiasında bulunan iki büyük İslâm ordusunun birbiriyle savaşması (Buhârı, Fiten, 25; Müslim, Fiten, 17).

- İslâmî ilimlerin ortadan kalkması, cehaletin artması (Buhârî, Fiten, 4).

- Depremlerin çoğalması (Buhârî, Fiten, 25).

- Zamanın yaklaşması, gece ile gündüzün eşit olması (Buhârî, Fiten, 25).

- Cinâyetlerin çoğalması, fitnelerin zuhur etmesi (Buhârî, Fiten, 4; Müslim, Fiten, 18).

- Yahudilerle Müslümanların savaşmaları, Müslümanların Yahudileri öldürmesi (Tecrid-i Sarih Tercümesi, VIII, 341; Müslim, Fiten, 79-82).

- Zinanın açıkça işlenmesi, içki tüketiminin artması, kadınların çoğalıp erkeklerin azalması (el-Ali en-Nâsif Tac, 5/335).

- Kahtân'dan bir kişinin çıkarak, insanları asâsı ile sevketmesi Buhârî, Fiten, 23).

Hep denedin, hep yenildin olsun. Gene dene, gene yenil. Daha iyi yenil, Daha zor yenil...
Alt 08-11-2010, 23:47
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Değerli Dostum ;

Fikirlerimi dile getireyim...

ensalzar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
- İnsanların bina yapmakta birbiriyle yarışmaları (Buhârî, Fiten, 25; bk. Tecrid-i Sarih Terc; 1/58).
Mağaralarda yaşadığımız dönem çoktan geride kaldı ve Dünya nüfusu artıyor. Bu Buhari mahlukatı bina yapmazsak nerede barınacağımızı düşünmüyor herhalde.

- İnsanların ölümü temenni etmeleri (Buharî, Fifen, 25; Müslim, Fiten, 53-54)
Adaletli Tanrılar bazen adaletlerinin ipini kaçırıyorlar ve bazı Tanrısal adalet maduru kimseler ölümü bile temenni edecek duruma düşüyorlar. Bu kıyamet alameti ise, Tanrı gurur duysun adaletinden ve insanları içine düşürdüğü buhrandan.

- Câriyenin efendisini doğurması (Müslim, İmân, 1).
Kıyamete kadar kölelik sisteminin var olcağını düşünen, ve bu yolla kıyamet alameti bile belirten bu Müslim mahlükatına sorsanız, "İslam köleliği yasaklayacaktı ama fırsat bulamadı" der.

- Hicaz'da bir ateşin çıkarak Busra'da (Şam yakınlarında bir yer) develerin ayaklarını aydınlatması (Buhârî, Fiten, 24; Müslim, Fiten, 42).
Geleceğe dair tek kurgulayabildiğinin yine deve olması, ne develerin buna inandığının kanıtı mı ne?

- Fırat nehrinin sularının çekilerek, nehir yatağından altın çıkması (Müslim, Filen, 29-31).
Aman hocam biri gerçek zanneder, sular çekilmeden yollar exlavatörleri falan. Zamanında bilinememiş tabii iş makineleri...Ancak sular çekilince çıkıyor altın ortaya. Bu adamlara denizin ortasında bir petrol rafinerisi gösterseniz METAN GAZINA taparlar.

- İkisi de hak iddiasında bulunan iki büyük İslâm ordusunun birbiriyle savaşması (Buhârı, Fiten, 25; Müslim, Fiten, 17).
Ali ve Ayşe nin orduları zaten savaştı yahu. İkiside hak iddia etti üstelik.

- İslâmî ilimlerin ortadan kalkması, cehaletin artması (Buhârî, Fiten, 4).
Değil İslam tüm Dinlerin ilimleri sadece Demagojidir. Adı ilimdir ama BİLMEK yoktur içinde. Yıllardırda hiç bir şey bilemediler Tanrıları hakkında.

- Depremlerin çoğalması (Buhârî, Fiten, 25).
Tektonik hareketlerden mucize türetmece tam Harun Yahyalık bir konu. İyi getirisi olan bir müessese.

Adapazarı depreminde millet can derdinde iken, yaralılarla falan uğraşırken, hacı-hoca fetva derdinde idi. Boğasım gelmişti bu insan görünümlü fetvacıları.

Ekinoks zamalarında zaten eşit olur ki. Dünya var olduğu günden beridirde her ekinoks zamanında eşittir. Ne saçmalamış bu Buhari anlamadım. Cehalet İslam Aliminin özünde var.

- Cinâyetlerin çoğalması, fitnelerin zuhur etmesi (Buhârî, Fiten, 4; Müslim, Fiten, 18).
Muhammet zamanında işlenen cinayetin kaçta kaçı işleniyor acaba şu anda? Alenen...

- Yahudilerle Müslümanların savaşmaları, Müslümanların Yahudileri öldürmesi (Tecrid-i Sarih Tercümesi, VIII, 341; Müslim, Fiten, 79-82).
Muhammedin Medineye göçü, Yahudilere yaranmak için Kıbleyi Kudüse çevirmesi ve ardından Yahudilere yaranamaması ile tekrar Kabeye çevirmesi ile beraber Müslümanın Yahudi kıyımı başlamıştır zaten.

- Zinanın açıkça işlenmesi, içki tüketiminin artması, kadınların çoğalıp erkeklerin azalması (el-Ali en-Nâsif Tac, 5/335).
Kadın düşmanlığı Dinin her yerinde. Kadının çoğalması bile bir musibetin habercisi... Zina kimi gerer? İçersem kendime içerim...

- Kahtân'dan bir kişinin çıkarak, insanları asâsı ile sevketmesi Buhârî, Fiten, 23).
Akıl halen Asalarda, bastonlarda... GPS var be hacı, Google Maps var.
Hadi geleceğin neye benzeyeceğini bilemeyiz anladık ama, o anki hale benzemeyeceği su gibi aşikar değil mi?

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein

Konu Nova tarafından (09-11-2010 Saat 00:00 ) değiştirilmiştir.
Alt 09-11-2010, 00:00
oguzay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
oguzay oguzay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Alıntı:
ensalzar´isimli üyeden Alıntı

Ali ve Ayşe nin orduları zaten savaştı yahu. İkiside hak iddia etti üstelik.
Irak - Iran, savasini da eklesek mi, acaba?
Alt 09-11-2010, 00:06
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ben en çok şuna güldüm...

Birde demezler mi "İslam öncesi zamanda insanlar cahildi" diye. El İnsaf. Muhammedden 3000 sene önce var olan Antik Mısır biliyordu Ekinoks zamanınlarını (bir senede tam 4 tane) ama bizim İslam Alimi Buhari bilmiyor. Bunun üzerinden edebiyat yapıyor. Kimlerin, hangi olaydan sonra cehaletinin arttığı apaçık ortada...

Cahiliye İslam öncesi değil, bilakis sonrasıdır...

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 09-11-2010, 00:29
serseri003 serseri003 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bana sorarsan muhammed ole bi sallayım demiski ben hakkım rahmetine kovusmadan bu palavlarım ortaya çıkmasın diye abuduk kubiduk laflar atmıs ortaya bizim muslimanlarda peygamberimiz burda ne demek istemis diye kafa patlatıyorlar tum olay budur

Fırat nehrinin sularının çekilerek, nehir yatağından altın çıkması (Müslim, Filen, 29-31)
İhtimal, Fırat'ın suları çekilecek, kuruyacak. Ortaya altından bir hazine çıkacak, kim orada bulunursa, hiç bir şey almasın."(Buhari, Fiten, 24, Müslim, Fiten, 30.)

"Fırat nehrinin suları çekilerek altından bir dağ ortaya çıkacak, insanlar bunu almak için, vuruşacak ve her yüz kişiden, sadece biri hayatta kalacak. Bu zaman gelinceye kadar kıyamet kopmaz." (Müslim, Fiten, 29.)

"Fırat'ın altın bir define üzerinden açılması yakındır. İmdi orada kim bulunursa ondan bir şey almasın."(Müslim, el—Fiten, 29.)

"Fırat nehrinin altın bir dağ üzerinden açılması yakındır. İnsanlar bunu işitince ona yürüyecekler ve onun yanında bulunan insanların bundan bir şey almasına müsaade edersek, bunun hepsi götürülür, diyecektir. Müteakiben onun için harb edecekler ve her yüz kişiden doksan dokuzu öldürülecektir." (Müslim, Fiten, 29.)

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden Prof. Dr. Celal Yeniçeri de bu hadisin çok iyi incelenmesi gerektiğini düşünenlerden. Hadiste söz konusu olan hazinenin hayra vesile olmayacağını ancak, yine de insanların bu hadisi iyi anlayıp ders aldıkları takdirde muhtemel bir çatışmanın önlenebileceğini soyluyor
kimisi nehrin altrında petrol varmıs ınsanlar bunu çıkarmak için nehir yatagını degistirceklermis iste bu yapılmmamalı muhammed bize tehlikeyi haber vermis demis tabi yerseniz...

bunların onune hadis kitabı yerine çizgi roman koysan serefsizim yine taparlar cehennem korkusu varken beyin nasıl çalısır zaten.
Alt 09-11-2010, 00:58
oguzay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
oguzay oguzay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

AerA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben en çok şuna güldüm...

Birde demezler mi "İslam öncesi zamanda insanlar cahildi" diye. El İnsaf. Muhammedden 3000 sene önce var olan Antik Mısır biliyordu Ekinoks zamanınlarını (bir senede tam 4 tane) ama bizim İslam Alimi Buhari bilmiyor. Bunun üzerinden edebiyat yapıyor. Kimlerin, hangi olaydan sonra cehaletinin arttığı apaçık ortada...

- Islam öncesi insanlar cahildi.

Böyle bir sey olsaydi, Cahiliye döneminden bizlere birseyler(bilgi) birakirlardi. Oysa biz birkac hikaye ve kiz cocuklarinin akibetlerinden baska birsey bilmiyoruz.

Bu kiz cocuklarinin hikayesine de inanmak mümkün degil! Tamam, psikopatlar olmustur, ama böyle abartildigi gibi degil! O zaman nüfus cogalmasi nasil oldu?

Birde su psikopat halife Ömer'in, Iskenderiye kütüphanesini yakmasi(katletmesi) var!

Ikra!

Ikra edilecek kitap birakmamisin, hala cahiliye döneminden bahsediyorsun!

Evet, bence dogru tespit!
Alt 09-11-2010, 01:38
VraeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
VraeL VraeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ben bunlara varım, çabuk gelsin kıyamet. (.
Alt 09-11-2010, 01:38
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Cahiliye diye karaladıkları ve önemli değil diye susturulmaya çalışılan dönem, asıl bilinmesi gereken ve islamın nasıl bir ekonomik-sömürge üzerine kurulduğunu anlamamıza yarayacak dönemdir.

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.
Alt 10-11-2010, 11:03
elktrk_teknik elktrk_teknik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu soylenenlerın hepsı Peygamber tarafından soylenmıs oyle mı? Yahu kendılerı gerceklestırmıs zaten bır cok kıyamet alametını.

Mesela
1. Zına
peygamber zaten savas esırlerıyle zına edıyordu. Onlara gore bu faydalanmakta olsa bana gore ve gunumuzun ahlak kurallarına gore zınadır.
Sen begendıgını kendıne carıye yap. Sonra bana de kı zına cogalacak. Bunun yol kenarından parayla kadın kıralamaktan farkı yoktur kı.

Cınayetlerın cogalması : muhammet herhalde kureyza da sabahtan aksama kadar kelle ucurdugu gunlerı unutmus bunu soylerken.

Gerısı zaten masal...

Bunlar sonradan uydyrulmu$ta olabılır. Myhammet gercekten peygamberde olabılır. Eger oyleyse kuran ve hadısler tamamıyle uydurmadır.

Zaten hadısler ve kuran uydurma degılse .uhammet peygamber degıldır...

Kafam karıstı ıyıce. Saygılar
Alt 16-10-2012, 15:35
xphenomenx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xphenomenx xphenomenx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Kıyamet alametleri

FİTNELER VE KIYAMET ALÂMETLERİ

Zeynep bt. Cahş'ın (r.ah.) anlattığına göre:
Hz. Peygamber (a.s.) bir kere uykusundan: "Allah'tan başka ilah yoktur. Vukuu yaklaşan şerden dolayı vay Arab'ın haline! Bugün Ye'cüc ve Me'cüc seddinden şu kadarı açıldı" diyerek uyandı. Süfyan eliyle on işareti yapmıştır. Ben: Ey Allah'ın Resulü! İçimizde bunca iyi kimseler varken biz helak olur muyuz? dedim. Allah Resulü! "Evet. Pislik ve kötülük çoğaldığı zaman" diye cevap verdi.
Sahih-i Müslim'deki hadis numarası: 5128

Ebu Hureyre (r.a.)
Hz. Peygamber'in (a.s.): "Bu gün Ye'cüc ve Me'cüc seddinden şunun gibi bir delik açıldı" buyurdu. Ravi Vuheyb, eliyle doksan işaretini yapmıştır.
Sahih-i Müslim'deki hadis numarası: 5130

Hz. Aişe'nin (r.ah.) anlattığına göre:
Allah Resulü (a.s.) uykusunda sıçradı. Biz Ey Allah'ın Resulü uykunda şimdiye kadar yapmadığın bir şey yaptın dedik. Bunun üzerine: "Şaşacak şey! Ümmetimden bir takım insanlar Kâbe'ye sığınmış Kureyşli bir adam sebebiyle Kâbe'ye kastediyorlar. Nihayet onlar Beyda'ya ulaştıkları zaman yere batırıldılar" buyurdu. Biz: Ey Allah'ın Resulü! Şüphesiz ki yolda bir çok insan olabilir, dedik. Resulüllah: "Evet, onların arasında bilerek gelenler, zorlananlar ve yolcular da vardır. Bunların hepsi birden helak olacaklar da farklı yerlerden çıkacaklar. Allah onları niyetlerine göre diriltecektir" buyurdu.
Sahih-i Müslim'deki hadis numarası: 5134

Üsame'nin (r.a.) naklettiğine göre:
Allah Resulü (a.s.) Medine'nin burçlarından birine çıkıp baktı da sonra: "Benim gördüğümü görebiliyor musunuz? Ben evlerinizin aralarında fitnelerin yerlerini, su gözleri gibi görüyorum" buyurdu.
Sahih-i Müslim'deki hadis numarası: 5135

Devamı

Konu idontneedagod tarafından (16-10-2012 Saat 15:40 ) değiştirilmiştir. Sebep: uzun kopyala yapıştır kısaltıldı, kaynak eklendi. ilgili eski başlığa taşındı

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil