Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 13-04-2009, 00:08
azınlık azınlık isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

abdulKADİR´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
9 yaşındaki bir kızla gerdeğe girmeyi, ergen olmuş bir kızla evlilik diyelim, evlatlığının karısıyla evlenmeyi de, önceden evlatlığı olan birinin boşadığı eşiyle evlenen diyelim.
Niye diyelim? Kibar olmak için mi yoksa Muhammed'in kusurunu örtmek için mi? Laf çevirmeyi bırakalım.

9 yaşındaki çocuk (ister kız ister erkek) ergen değildir, bunu kafana sok. Burada dostlar arasındasın, yarın öbür gün bir topluluk içinde böyle şey söylersen seni çok ayıplarlar; benden söylemesi.

A.

The meek shall inherit nothing! - FZ
Alt 13-04-2009, 00:13
hopestar hopestar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Zina yapanların 100 sopayla okşanmaları şeriatin bir emridir. Bu sopayı toplum önünde yiyip rezil olan belki akıllanır, seyrdenler de uşkurlarına sahip çıkarlar diye mükemmel bir ceza bence. Ölüm yok, organ kaybı yok, hapis yok.<<<söliyen abdülkadir......

KURANIN ŞERİATI BU İŞTE......TEHDİT,DAYAK,SOPA,ÖLDÜRMEKTE DAHİL BUNA....TAŞLARLA ÖLDÜRMEK.........
Alt 13-04-2009, 00:18
hopestar hopestar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ateİstler tanriya İman ederdİ ama İslam(Şeytan)olaya kariŞinca tanridan soĞudular....ateİstlere hak vermemek elde deĞİldİr....9 yaŞinda bebeye ergen dİyen zİhnİyet sapiktir....cİnsİ sapiktir....Çocuklarimizi bÖle adamlardan korumaliyiz......İİ geceler
Alt 13-04-2009, 00:20
niveru niveru isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Mumkun oldugunca cevapliyalim ,

Amca dayı teyze kızlarıyla evlenmenin günah olduğunu falan düşünmüyorsun umarım. Bunlarla evlenmek ne ilmen ne de dinen yasak değildir. Dolayısıyla bunlardan herhangibiriyle veya birkaçıyla (aynı kardeşlerle aynı zamanda olmamak şartıyla) evlenebilirdim.
Ama ısrarla ve terbiyesizce ''ilişki'' kelimesini kullanmanı protesto ediyorum. Konumuz ergen olmuş bir kızla EVLİLİKtir, evlilik dışı cinsel birliktelik değil unutmayasın.

- herseyden once kuzenlerimiz bizim kardeslerimizdir , genetik olarak o derece yakiniz , ahlaki olarakda oyledir , ilmi meseleden bakarsak yakin akraba evliliginin sakat dogumlarin baslica sebeblerindendir , yani senin ahlakini bilmem ama ilmen sakincaliymis !!

-9 yasindaki bir cocukla evlilik yada evlilik disi birliktelik tanimi 9 yasindaki bir cocukla cinsel iliskiye girildigi gercegini degistirmez , 9 yasindaki bir cocugun adet gormesi onun ergen oldugunuda gostermez , 9 yasindaki bir COCUK dan bahsediyoruz yahuu..
evlilik akti yapti diye COCUGUN irzina gecilmesini mahzur mu gorecegiz !! ,,

Cocuk istirmari daha dunku bir olgudur , muhammedin yasadigi devirde , cocuk ile cinsel iliskiye girmek ahlaki olarak ayiplanacak bir sey degildi. Degildi ama en azindan siz cagimizda bunu onaylamak icin yirtinmayin,

bakin bugunun muslumanlari aysenin evlendiginde 18 yasinda oldugunu kanitlamak icin bin dereden su getiriyorlar ,

getiriyorlar cunku vicdanen ve aklen biliyorlarki gunumuzde bu ne etik olarak nede yasal cerceve icersinde DOGRU bir davranis degildir , onlar peygaberlerine BOYLE AHLAKSIZ VE ASSAGILIK bir davranisi yakistiramadiklarindan cozumu aysenin yasini buyukmede goruyorlar , AMA SIZ HALA VE HALA BUNU SAVUNABILIYORSUNUZ!!

EDIT : hopestar , hristiyanlik propagandasi yapacaksan islam disi dinler forumuna bekleriz , burda aradan aradan islama vurup durma , arkadaslar hristiyanlikda zina serbestmidir? seriat olarak tabi bulundugunuz tevrat da zinanin hukuksal yaptirimi nedir ? iki dusman kardes birbirinizden farkiniz yok ,,,,

Konu niveru tarafından (13-04-2009 Saat 00:31 ) değiştirilmiştir.
Alt 13-04-2009, 00:24
azınlık azınlık isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

niveru´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
muhammedin yasadigi devirde , cocuk ile cinsel iliskiye girmek ahlaki olarak ayiplanacak bir sey degildi.
Bundan pek emin değilim.

A.

The meek shall inherit nothing! - FZ
Alt 13-04-2009, 00:27
abdulKADİR abdulKADİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

abdulKADİR - MSN üzeri Mesaj gönder

kaancan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
...

hadi yaz şimdi sağlıcakla...
Adam olana yazılır...

hopestar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Zina yapanların 100 sopayla okşanmaları şeriatin bir emridir. Bu sopayı toplum önünde yiyip rezil olan belki akıllanır, seyrdenler de uşkurlarına sahip çıkarlar diye mükemmel bir ceza bence. Ölüm yok, organ kaybı yok, hapis yok.<<<söliyen abdülkadir......

KURANIN ŞERİATI BU İŞTE......TEHDİT,DAYAK,SOPA,ÖLDÜRMEKTE DAHİL BUNA....TAŞLARLA ÖLDÜRMEK.........
hopestar, hop de bakalım. Hristiyanmışsın, sevindim. Ama görüyorum ki bindiğin dalı kesiyorsun. Taşla öldürmek tevratın bir hükmüdür, kur'anın değil. İsa Mesih te o şeriatin takipçisi. Beni en iyi sen anlamalıydın oysa.
Ya sen ne yapıyorsun? Ateist ve dinsiz bir sitede olduğunu unutup benle ağız dalaşına giriyorsun. Sen devam et ama ben aklımı peynir ekmekle yemedim.
Alt 13-04-2009, 00:35
prozac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
prozac prozac isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Kişisel atışmaları bırakıp konu özüne dönebilirmiyiz?

Sen Tanrılığını bil..Ben de İnsanlığımı...
-----------------------------------------------------

Hayat Değişimdir...
Kuranda Mucize Yoktur..
Alt 13-04-2009, 00:41
niveru niveru isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

"hopestar, hop de bakalım. Hristiyanmışsın, sevindim. Ama görüyorum ki bindiğin dalı kesiyorsun. Taşla öldürmek tevratın bir hükmüdür, kur'anın değil. İsa Mesih te o şeriatin takipçisi. Beni en iyi sen anlamalıydın oysa.
Ya sen ne yapıyorsun? Ateist ve dinsiz bir sitede olduğunu unutup benle ağız dalaşına giriyorsun. Sen devam et ama ben aklımı peynir ekmekle yemedim."

son yazdigi mesaja edit yapmistim ama , abdulkadir de aynen dediklerimden yola cikarak , hopeye sitemler etmis ,,, diyorum yok bunlarin birbirinden ...

azinlik , evet cocuk istismari , cocuklarin cinsel yonden taciz edilmesi olgusu sunun surasinda 100 yillik bir ahlaki gelisimdir.

muhammedi kotuluyecegiz diye yasadigi toplumsal anlayisi ters yuz edecek degiliz. Eger o devirde cocuk ile evliligin ayiplanacak bir unsuru olsaydi , dusmanlari bunu ona karsi zaten kullanirdi. fakat ayse ile evliliginde boyle bir olay olmamis bu normal karsilanmistir , aksi takdirde bu evliligin savunmasi kuranda okurduk , tipki zeynep olayinda oldugu gibi ... cunku o devirde kisinin evlatliginin karisi ile evlenmesi geleneklere gore ayip karsilandigindan muhammed bu evliligi allahin buyrugu olarak sunmus ve bu sekilde kendini savunma ve temize cikarma ya calismistir ...
Alt 13-04-2009, 00:47
abdulKADİR abdulKADİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

abdulKADİR - MSN üzeri Mesaj gönder

niveru´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Mumkun oldugunca cevapliyalim ,

- herseyden once kuzenlerimiz bizim kardeslerimizdir , genetik olarak o derece yakiniz , ahlaki olarakda oyledir , ilmi meseleden bakarsak yakin akraba evliliginin sakat dogumlarin baslica sebeblerindendir , yani senin ahlakini bilmem ama ilmen sakincaliymis !!

....

bakin bugunun muslumanlari aysenin evlendiginde 18 yasinda oldugunu kanitlamak icin bin dereden su getiriyorlar ,

getiriyorlar cunku vicdanen ve aklen biliyorlarki gunumuzde bu ne etik olarak nede yasal cerceve icersinde DOGRU bir davranis degildir , onlar peygaberlerine BOYLE AHLAKSIZ VE ASSAGILIK bir davranisi yakistiramadiklarindan cozumu aysenin yasini buyukmede goruyorlar , AMA SIZ HALA VE HALA BUNU SAVUNABILIYORSUNUZ!!
İnsanoğlu Tanrı'nın koyduğu kuralları beğenmeyip hiçe sayınca kendisi kurallar uydurup din yerine koyuyor farkındaysanız.
Neymiş, kuzenler kardeşimiz miş? Kuzenleriyle evlenmiş olan milyonlarca insan var, onlar kardeşleriyle mi evlendi yani? Ve onların çocukları hep sakat mı doğdu.
İlmi olarak akraba evliliklerinde çocukların sakat doğma ihtimaliyle yabancı evliliklerinde sakat doğma ihtimali eşittir. Bol keseden atmayın lütfen.

Benim kompleksim yok. Peygamberimiz hz. Aişe'yle 18 yaşında evlenmiş olunca sorunu çözmüş mü olacaklar? Kapı gibi ''henüz aybaşı görmemiş eşlerden'' bahseden ayet var. O nasıl olacak? Şartlar onu gerektirdiğinde kullanılacak ruhsatlara işaret içindir bunlar.
İnsan kafasının ahlaksız ve rezil dediği şeyler değişir ama kutsal kitapların dediği baki kalır.
Alt 13-04-2009, 00:53
sinner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sinner sinner isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

sinner - MSN üzeri Mesaj gönder

abdulKADİR´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ama ilginç olan bu farkınıza daha müslüman(!) iken sahip olmanız. Müslüman bir insan henüz Kur'ana inanıyorken bu fark olmaz onda. Çünkü bilir ki, peygamberin davranışlarında bir çelişki varsa kur'an O'nu düzeltmiştir ve kiatabın içinde bu düzeltme yer almıştır. Düzeltmediyse bir çelişki değil Allah'ın bir hükmü sözkonusudur. Eğer illa yargılayacaksa haşa Allah'ı yargılamalıdır ki sanırım sizin yaptığınız da budur.
sn ABDulkadir,

Aramızdaki fark ; siz bu çelişkileri Allah'tan biliyor öyle inanıyorsunuz biz ise sıradan bir insan olan Muhammed'den...

Somut bir örnek verelim:
Aşağıdaki ayetlerde kim bilip öğreniyor?
Allah mı, Muhammed mi ?

65- Eğer sizden sabredecek yirmi kişi olursa ikiyüze galip gelirler ve eğer sizden yüz kişi olursa kâfirlerden bin kişiye galip gelirler. Çünkü onlar hakkı ve akıbeti düşünmeyen anlayışsız bir kavimdirler.

66- Şimdi Allah sizden yükü hafifletti ve sizde bir zaaf olduğunu bildi. O halde sizden sabredecek yüz kişi olursa ikiyüz düşmana galip gelirler, sizden bin kişi olursa Allah'ın izniyle ikibin düşmana galip gelirler. Enfal suresi

Önerilen Siteler