Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 11-10-2008, 06:38
randallflagg randallflagg isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Ceza Olarak Ateste Yanmak, Ödül Olarak da Sex Vaad Eden Tanrı

kimse kusura bakmasın da, benim kafamda kavramsalla$tırdığım tanrı, bir yüce varlık, kusursuz, muntazam "var"lık, bir seks pazarlamacısından çok çok daha değerli..
ayrıca metafiziksel varlıkların, o enerji paketlerinin, ruhların -ya da her ne isim verdiyseniz, işte onların- seks gibi bir $eye de mi ihtiyacı var?

bir tanrı neden "insanları ve cinleri ancak bana ibadet etsinler diye yarattım" desin ki..
bir tanrı -mükemmel, yüce, kusursuz, muntazam bir varlık- neden kendisine ibadet eden varlıklara, kendisine tapan varlıklara ihtiyaç duymak gibi egosentrik dürtülere kapılsın ki.. insani duyguları olan bir tanrı mı kavramsalla$tırıyorsunuz kafanızda.. (her canlıda, hatta cansızda tanrıdan bir ruh vardır geyiği de süperdir ayrıca)
ayrıca içime kendi isteğine göre, sırf kendi zevkinden verdiği bu hislere göre, yani beni yarattığı doğama göre davrandığım için beni neden ate$te yaksın ki..
kendi yarattığı kulu ate$te yakacağina, kendi yarattığı kula gazap, lanet yağdıracağina inanılan bir tanrıdan çok çok daha "değerli" bir tanrı imgesi var benim kafamda.. "komik" bir tanrı değil yani..

$u anda benim bu $ekilde dü$ünmemi sağlayan karakter yapısını, zekayı, mantığı vs. vs. bana veren kim?..
peki bana kendi zevkine göre verdiği bu mantık ile ben bu $ekilde dü$ünüyorum diye beni neden yaksın ki bir tanrı..

birbirini yiyen iki böcek türünü bir kavanoza koyup da; "sakın birbirinizi parçalamayın, parçalarsanız sizi yakarım, parçalamazsanız size $u kar$ıdaki memeleri yeni tomurcuklanmı$ bakire kara fatmayı veririm" demek komiktir gerçekten.. o böceklerin doğasında bu var.. sen ne kadar vaad etsen de o kavanozda o böcekler birbirini yiyecek..

ayrıca cinler nasıl ibadet ediyor.. islamın ve imanın $artları belli..farz ibadetler belli..
cinler nasıl namaz kılıyor mesala.. veya vacibler... ben hiç kurban kesen bir cin görmedim mesala.. daha doğrusu eti cin, cin ali, cin erik ve cin doruk haricinde cin görmedim ki ben !!

geçenlerde bir kuran kursu çöktü konyada hatırlarsanız.. temmuz ayı olması lazım.. göz göre göre bir sürü kız çocuğu sabahın be$inde cayır cayır yandı..
ve bir baba çıkmı$ tv de basına konu$uyor..
"benim kızım discoda, barda, köpük partisinde, balede (bale ne alaka ise) ölmedi.. allah yolunda sabah namazını eda edeceği sırada $ehit oldu, $ikayetçi değilim" diyor..
sen adamın elinden yavrusunu almı$sın 8-9 ya$ında göz göre göre öldürmü$sün.. daha değerli ne çalabilirsin ki bir insandan.. yavrun, canından bir parça bu senin be! adam bundan $ikayetçi bile olamıyor..
beyinler nasıl istenildiği gibi kalıpla$tırılmı$..
sen daha bu adama, bu zihniyete neler neler yaptıramazsın ki..
cennetten villa vaad et (kim acaba bu vaadi yapanlar zamanında), ya da iki huri vaad et, ver eline uçaği, "$u gavurların binasına uçakla dal" de.. gözünü kırpmadan yapar bu zihniyet..

17 ağustos depreminde tv ye çıkıp "o çocukların hepsi misyoner gavur olacaktı, deprem iyiki oldu, allah onları bilerek öldürdü" diyen aptalca bir tanrı kavramsalla$tırmasından çok çok daha değerli bir tanrı imgesi var benim kafamda.. (acaba bu çöken kuran kursu hakkında ne yorum yaptı bu cüppeli ahmet hoca beyefendi..) ve bu tanrı benden uğruna kurbanlar kesip kan akıtmamı falan isteyeceğini sanmıyorum..
veya kendi yarattığı bir kula, kendi yarattığı diğer kul hakkında "onlar, maymun gibi olanlar, domuza benzeyen onlar, lanetli körler" vs. vs. gibi küfürler savuran bir tanrı olduğunu sanmıyorum..

1500 sene önce adamın kurduğu sistem i$te..
ne kadar zekiymi$ ki ve muhte$em bir lidermi$ ki, 1500 sene sonrası hala o sistem ile yönetiliyoruz $u anda..
ve bu satırları yazdığım site engelleniyor hala..

neyse ben konu$tukça konu$urum daha..
bitmez..

Önerilen Siteler

Etiket
allah, cehennem, din, huri, tanrı