Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kur'an'da Mucize Yoktur

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 01-07-2009, 15:08
ism@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ism@ ism@ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

paslıçivi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
3 5 tanrıya tapanlara sordum.. neye inanlım diye..

ha tek tanrı ha tanrısız din.. arasında pek bir fark yoktur, oldumu herşeyin tanrısı ayrı olacak, tanrısızlık ya da tek tanrı bu işlerin üstesinden gelemez dediler

benim kafa çorba oldu şimdi..

ve tüm bunları söyleyenler senin benim gibi hatta bir çoğu bizden daha zeki ve medeni insanlar.. kafam iyice karıştı...
Tek Tanrı Bunların Üstesinden gelemez demek Tanrı denilen Kudrete Güce yeterince güvenmemenin inanmamanın delilidir Tanrısızlarda Bunu Yapmıyorlar mı ondan dedim Pek bi Fark Yoktur yani ama En Kopuk yorumu ateistler yapmışlardır KENDİLİĞİNDEN OLUŞTU. . .

tek tanrı veya Çok tanrı değil Kardeşim Bunlar Küflenmemiş Akılların dününebileceği Örtülmemiş gözlerin görebileceği şeylerdir

Tek iki üç dört Sınırsız Değil

TEK GERÇEK VARDIR O
herkesin aradığı ibadet ettiği HU(O) ' dur

Eğer ki akıl varsa vicdan varsa sorumlukuk(Din ve hesap) ta vardır..
Eğer evrimle oluştuğunuza İnanıyorsanız Şu ayeti iyi inceleyin

56:47 -, Ve diyorlardı ki: "Biz ölüp, toprak ve kemik yığını olduktan sonra, biz mi bir daha canlanacağız (diriltileceğiz)?"

49. Dediler ki: "Kemik ve ufak parçalar haline geldikten sonra mı yeni bir yaratılışla diriltileceğiz?!"

50. De ki: "İsterse taş veya demire dönüşün,"

51. "Yahut sizce imkansız görünen bir biçime girin, farketmez." Buna karşılık, "Bizi kim geri döndürecek," diyecekler. De ki: "Sizi ilk önce kim (ne) yarattıysa/varettiyse O!"

Bu ayetlerden Bir ateist eğer gözleri Yumlu olarak gelmezse de Kıyameti anlar hemde Ateist Düşünceleriyle

Ölüyoruz + Kemiklerimiz Vücudumuzdaki minerallerimiz Beynimiz Her Şeyimiz Toprağa Karışıyor + Sonra Yine o topraktan Diriliyoruz sizin anlayacağınız dilde Evrimle Canlanıyoruz. ve sizi ilk önce Ne/Kim Varettiyse O varediyor bİZ bUNA Her şeye gücü yeten ve her duyguyu düşünceyi içinde barındıran Kısaca HERŞEY sıfatıyla ALLAH diyoruz siz Maddenin Gücüne inanıyorsunuz Evrim diyorsunuz Bu bu kadar basit yani

İlk Yaratılışınıza Şaşırmıyorsunuz da İkinci Yaratılşa(Evrime) mi Şaşırıyorsunuz ??? İster Taş Ol ister demir istersen İmkansız Görünen Bir şey Ol Mutlaka O gelecektir o Kuşatan Muhakkak Gelecektir Ondan Kurtulmanın Tek bir Çaresi Var

KİŞİNİN KENDİSİNİ TAMAMEN YOK ETMESİ
Ki buda imkansızdır biz Ölsek dahai Minerallerimiz Beynimiz Proteinlerimiz Atomlarımız Tekrar Toprağa Karışıyor Tamamen Mutlak Anlamda Yok olmuyoruz.
Alt 01-07-2009, 15:22
Kıdemli Üye

mep´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İsm@ abim..

89. Arzu ettiler ki kendilerinin küfre saptıkları gibi siz de sapasınız da beraber olasınız. Bu sebeple, onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin. Eğer bundan yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. Onlardan ne bir dost edinin, ne de bir yardımcı.

abim yukarda savaştanmı söz ediliyor..
yoksa sürek avı gibi bişeymi anlatılıyor..
" Bulduğunuz yerde öldürün..?"
BULDUĞUNUZ YERDE..
yoksa bulduğunuz yer "savaş meydanı demekte bunu bizmi bilmiyoruz..
nisa suresini iyi oku..
ayrıca aynı soruyu ben sana sormak istiyorum..
SAPTIRMAKTAN BIKMADINIZ DEĞİL Mİ

NİSA SURESİ 88-89-90

88-Size ne oluyor da MÜNAFIKLAR(İKİ YÜZLÜ FİTNECİLER) hakkında iki gruba ayrılıyorsunuz? Allah onları kazandıkları yüzünden baş aşağı etmişken, Allah'ın saptırdığını yola getirmek mi istiyorsunuz? Allah'ın şaşırttığına sen asla yol sağlayamazsın.

89-Onlarla eşitlenesiniz diye kendilerinin küfre saptığı gibi küfre sapmanızı (mÜNAFIK YADA KAFİR oLMAnızı)istediler. O halde, Allah yolunda göç edecekleri vakte kadar onlardan dostlar edinmeyin. Eğer yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. Bir daha da onlardan ne dost edinin ne de yardımcı.

90-Ancak sizinle aralarında antlaşma olan bir topluma sığınanlarla, kendi toplumlarıyla yahut sizinle savaşma konusunda yürekleri yetersiz kalıp da size gelenlere dokunmayın. Allah dileseydi onları elbette sizin üstünüze salardı, onlar da sizinle mutlaka savaşırlardı. (Mutlaka Allah Onlarıda başa getirebilir size üstün Kılabilir belli olmaz) O halde(Sizde Yendik diye üzerlerine gitmeyin), sizden uzak durur, sizinle savaşmaz, size barış eli uzatırlarsa, artık Allah size, üzerlerine gitmek için bir yol vermemiştir.

91-Diğer bazılarını da bulacaksınız ki, hem sizden emin olmak hem de kendi toplumlarından emin olmak isterler. Ama fitneyle yüz yüze getirildiklerinde başaşağı içine dalarlar. Bunlar sizden uzak durmazlar, sizinle barışa gitmezler ve ellerini sizden çekmezlerse onları yakalayın, tuttuğunuz yerde öldürün. İşte böylelerinin üstüne gitmeniz için size açık bir izin ve kuvvet verilmiştir.

aYetleri Tam Oku Yalan Yorumlarınızı Çözmemize gerek Yok Anlatılmak istenilenin senin saptırdığın gibi olmadığı apaçık ortadadır
Ama Kör olan Göze Işık ne fayda. . . . . . . . . .

Şu ayette Bu anlamı Teyid Etmektedir.gerçi gerek Yoktur da vermek istedim ÖZET olarak

1-Ey iman sahipleri! Düşmanımı ve düşmanınızı dostlar yerine tutmayın! Onlar, size Hak'tan geleni inkâr ettikleri, Rabbiniz Allah'a inandığınız için Peygamber'i ve sizi yurdunuzdan çıkardıkları halde, siz onlara sevgi sunuyorsunuz. Benim yolumda gayret sarf etmek, benim hoşnutluğumu kazanmak için seferber olduğunuz halde, içinizde onlara sevgi gizliyorsunuz. Sizin gizlediğinizi de açığa vurduğunuzu da en iyi ben bilirim. Sizden kim bunu yaparsa denge yolundan sapmış olur.

2-Onlar sizi ele geçirirlerse size düşman olurlar; ellerini ve dillerini size kötülükle uzatırlar, inkâra sapmanızı isterler.

Mümtehine 1 ve 2.ayetler

Allahın Düşmanları Kimlermiş Sayın Kardeşim Allah Üçtür diyenler Üzeyr Allahın Oğludur diyenler Allah yoktur diyenler mi Öyle mi anlıyorsun Bu ayetten sen FİTNECİLER İFSAD EDEN TOPLUMA İNSANA ZARAR VERENLER

7-Olabilir ki Allah sizinle, onlardan düşman olduklarınız arasına bir sevgi koyar. Allah'ın gücü herşeye yeter. Allah çok bağışlayan, çok esirgeyendir.

Bak yine ALLAH ne diyor ÖLDÜR mü diyor Düşmanı öldürdükten sonra Nasıl sevgi Koyacak Düşman Olanlarla Aramıza ???????

8-Allah sizi, din hakkında sizinle savaşmayan ve sizi yurtlarınızdan çıkarmayan kimselere iyilik etmekten, onlara adaletli davranmaktan men etmez. Allah, adaleti ayakta tutanları sever.

9-Allah sizi; ANCAK din hakkında sizinle savaşan, sizi yurtlarınızdan çıkaran, çıkarılmanıza yardım eden kimselerle(Münafıklarla) dost olmaktan yasaklar. Böyleleriyle dost olanlar, zalimlerin ta kendileridir.

yine öldürme YOK Münafıkları ve Seninle Savaşanları Yurdundan çıkarıp eziyet edenleri Dost edinme diyor
Eğer savaşmaş Barış elini Uzatır İyiliği doğruluğu güzelliği Adaleti Ayakta Tutarlarsa Onlara ADALETLİ iyi davranın diyor. Belki Allah Onlarla sizin Aranıza Sevgi Koyar diyor.

BAK BAKALIM BİR FESAT ÇIKARICI BOZGUN YAPAN VE LAİK OLMAYAN ALLAH HAKKINDA SAVAŞAN DİNİME DİNLERE HAKARET EDİP SALDIRANLARIN TEK CEZASI ÖLÜM MÜDÜR.

Allah ve resulüyle savaşanların ve yeryüzünde bozgunculuk yapmaya çalışanların cezası şudur: Öldürülürler yahut asılırlar yahut elleriyle ayakları çaprazlamasına kesilir yahut bulundukları yerden sürülürler. Bu onlar için dünyada bir rezilliktir. Âhirette de onlara büyük bir azap vardır. MAİDE 33

1-ÖLÜM
2-İDAM
3-ELLERİ AYAKLARI KESİLİR
4-SÜRGÜN

Bunların Hepsi Suçlara göre Cezaları değişir Tabiki İllaki Ben Hristiyanım Hurrraaaaa Kalk Çek Kılıcı Öldür değildir İslam

Yeter Artık !!!

eğer Bozgun fesat Çıkarmıyor Toplumu sarsacak bir vukaatı yoksa Dinlere saldırmıyor Allaha ve İnananlara Savaş Açmıyorsa Kendi Halinde Erdemiyle, İyiliğiyle güzelliğiyle Masumluğuyla başka bir Tanrıya Tapınıyorsa yada Tanrıya inanmıyorsa Ne yapalım Allah Hidayet versin deriz ve Onlara Adaletli Merhametli Davranırız İçimize alırız Dışlamayız Olur ki Allah Aramıza bir sevgi Koyar ama Yok Bozgun Çıkarıyor toplumu ifsad ediyor Bizlere Ellerini dillerini Kötülükle Uzatıp ırzımıza namussumuza saldırıp Savaş açıyorsa Ben Müminim Desede Cezalandırılması Gerekir Mutluluk maymununu Oynamayacağız Heralde Elbette Suça Göre Kuranda geçen ceza biçimlerinden birini Uygulayacağız.Zina cezası da Öyledir Ne diyordu Kuranda

İÇİNİZDEN (Müminlerden) Zina Yapanları Cezalandırın

Eğer Toplumu sarsacak Bozgun çıkaracak İnsan Haklarına Saldıracak Biri müslüman dahi olsada cezalandırılmalıdır Bu İslami Değil İNSANİ bir Görevdir Önce.

Konu ism@ tarafından (01-07-2009 Saat 15:53 ) değiştirilmiştir.
Alt 01-07-2009, 17:35
Kıdemli Üye

Ayrıca Şunuda Belirtmeliyim Ki Bu ayette Yahudilerden Hristiyanlardan Ehl-i kitaptan Bahsediyor ve onlarla Evlenmekten Bahsediyor

Öldürmen gereken kişiyle(Senin dediğine göre) nasıl evlenirsin Evlenip ondan Sonra mı öldüreceksin ?????????????????????????????????????????????????? ????????

(MAİDE 5)5. Bugün size bütün temiz nimetler helal kılındı. Kendilerine kitap verilmiş olanların(Yahudi ve Hristiyanların) yemekleri size helaldir. Sizin yemekleriniz de onlara helaldir. Mümin kadınların iffetlileriyle, sizden önce kendilerine kitap verilmiş olanların iffetli hanımları da mehirlerini verdiğiniz takdirde; iffetinizi korumanız, zinadan uzak kalmanız ve şunu-bunu dost tutmamanız şartıyla size helaldir. İmanı tanımayıp nankörlük edenin ameli boşa gitmiştir. Ve o, âhirette de hüsrana uğrayanlardandır.

bAK burda O öldürülmesi gerekenlerle(Senin deyişinle) evlenenler evine Misafir Olarak alan Yemeğini yiyen yemeğinden verenler mümin değiller mi yoksa biz mi yanlış görüyoruz.Yoksa Bunlar gerçek Müminler değil mi Haa ???
Senin deyiminle daha doğrusu sayın kardeşim Senin Din İslam diye Okuduğun Safsatalarda Yahudileri Hristiyaları ateistleri değil Onlarla evlenen Dost tutanları Yani Maide Suresi 5.ayetin Gereğini yapanları da Öldürmek lazım

Bunda Bir Terslik Yok mudur ?
EDİT

Konu aydoe tarafından (01-07-2009 Saat 19:08 ) değiştirilmiştir.
Alt 01-07-2009, 19:10
aydoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aydoe aydoe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

ism@´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Bunda Bir Terslik Yok mudur ?
Vardır işte sizin de ortaya koymuş olduğunuz gibi ayetler birbiri ile çelişmektedir.

''asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek,aklın ve ilmin gelişimini inkar etmek olur''
Alt 02-07-2009, 09:35
theatre theatre isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

..Dileseydik onu, o ayetlerle yüceltirdik. Ama o, yere saplandı, iğreti arzularına uydu. Onun durumu şu köpeğin durumuna benzer: Üstüne varsan dilini sarkıtarak solur, kendi haline bıraksan dilini sarkıtarak solur. Ayetlerimizi yalanlayan toplumun örneği işte budur. Bu hikayeyi anlat ki düşünüp taşınabilsinler. ..
Alıntı

Köpek örneği hiç te inandırıcı bir örnek değil..

Arslanlar da dilini sarkıtarak solur..

Kaplanlar,Leoparlar,dünyanın hız şampiyonu Gueparlar..

İslam dininin bu hayvan düşmanlığı nedendir?

Bilen var sa..

Lütfen.
Alt 02-07-2009, 11:38
mhmd mhmd isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bu mesaj başlıktan mı indi?
Yoksa ÇİÇEK'in fotokopileri gibi çoğaltılmakta mıdır?
Alt 02-07-2009, 12:58
walla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
walla walla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...

..Dileseydik onu, o ayetlerle yüceltirdik. Ama o, yere saplandı, iğreti arzularına uydu. Onun durumu şu köpeğin durumuna benzer: Üstüne varsan dilini sarkıtarak solur, kendi haline bıraksan dilini sarkıtarak solur. Ayetlerimizi yalanlayan toplumun örneği işte budur. Bu hikayeyi anlat ki düşünüp taşınabilsinler. ..

Heh he, köpek muhammet konuşmaya başladığı sırada kalkıp gitse,
..Dileseydik onu, o ayetlerle yüceltirdik. Ama o, yere saplandı, iğreti .... hop köpek kactı,ayetin gerisini nasıl getirecekti acaba.

Ve evrensel kuranda günümüz insanı bu uyuz köpeği nerden görecek de inanacak.

Bedenimin her zerresi Anadoludur. Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...
Alt 02-07-2009, 12:59
theatre theatre isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Hayır sevgili mhmd,

O ayetle ilgili daha önce de fikir beyan etmiştim. Hatta arslanın dilini çıkararak solumasını gördüğümde Kuran'ın Tanrıdan gelmediğine iyice kanaat getirmiştim.O mesajı farklı bir isimle bir yerde yazdım ama bulmam zor olur. Ayeti görünce yeniden yazayım dedim.Geçen sefer de mesaj olarak yazmıştım.Ama kalıcı olması amacı ile başlık haline getirdim.

Biz de her şey dürüstçe..

O işlerden en azından ben anlamam.
Alt 02-07-2009, 13:36
yucemanitu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucemanitu yucemanitu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

ism@´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
tamam adres ver Ben Havayi fişeklerle Yazacam sana İnanacakmısın Bakalım. . . . . . .
Allahı İnkar etmek İçin Kendinizi İnkar etmeniz / Yoketmeniz Gerekir İnsanın Zaten Her yeri Allahın varlığına delildir Göklerde karpuz Kabugunda Aramaya Gerek yok ne demiş : İnsan Hak ta Hak İnsanda
Yav havai fişekle değil onu hiçbir insan etkisi olmadan yazsa okuyan herkes inanır zaten mucize doğaüstü bir olay olmalı değil mi?

SAPERE AUDE!
"Cehennemliklerin en hafifi azaplısı ayaklarına ateşten iki nalın giydirilmiş olan kimsedir. Bu nalınlar o kimsenin beynini tıpkı bir kazan gibi kaynatırlar. Kulakları kor, azı dişleri kor ve kirpikleri yalazdır. Karın boşluğundaki iç organları eriyip ayaklarından akar. Bu kişi en hafif azaplı cehennemliklerden biri olduğu halde en ağır cehennem azabını çekenlerden biri olduğunu zanneder." (Müttefekün Aleyh)
"Onların derileri pişip yandıkça azabı duymaları için onlara yeni cilt giydiririz." (Nisa; 56) Hasan-ı Basri şöyle demiştir: "Onların derileri günde yetmiş bin kere yanar ve yenilenir."
Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Cehennem ehlinin alt çeneleri göğüsleri üzerine iner, üst çeneleri de alınlarına kadar çıkar. Bundan sonra sırıtan bir kelle halinde kalırlar." (Tirmizi)

Allah işkence edenlerin en hayırlısıdır.
http://kloroben.blogspot.com/

http://blog.radikal.com.tr/Bloglar/malumat-i-siddik
Alt 02-07-2009, 14:22
mhmd mhmd isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Demek ki fotokopi de olsa kimin ne ürettiği bir şekliyle ortaya çıkmakta.
İleri zekalılara duyurulur.

Önerilen Siteler