Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 06-06-2006, 16:22
K.C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
K.C. K.C. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Re: Ne kendi etti rahat,Ne âleme verdi huzur.......

neden beni bu kadar tahrik ediyorsunuz?
aksine bu gün de kendimi öyle huzurlu hissediyorum ki...

aydınlanmaya benim fikirlerimle başlama ısrarınızı anlayabiliyorum. ama sanırım benim size hiçbir faydam dokunmayacak.
dua edin...
İkimizin de inandığı Allah, veya Tanrı kendisine inananların arasında ne tür duygular ve davranışlar oluşturuyor görüyorsunuz değil mi? Siz ve ben... sorgulamaya buradan başlayın isterseniz. Aynı tanrıya inanan insanlar niçin bu hala gelebiliyor, niçin kanlı-bıçaklı, DİL YARALI düşmanlar olabiliyor.

yanlış anlamayın, ben sizi asla düşmanım olarak görmedim, görmüyorum da... bu sitede yazdığınıza göre birşeyler biliyorsunuz ve tahammülünüz de var zannediyordum ki beni en çok tahammül konusunda yanılttınız.

esen kalın...
Alt 06-06-2006, 16:31
soro soro isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

soro - MSN üzeri Mesaj gönder soro - YAHOO üzeri Mesaj gönder

herkesin yalana dolana tahammülü kendi derecesine göredir.
aydınlat beni.
eski yazılarını okumam lazım.esirgeme.

yoksa hepsi yalanmıydı.dedin ki,
o topiclere girdim.beni dışladılar.kafir dediler.münafık dediler.bunları sen dedin.(eğer silmezsen hepsikayıtlı.)ben de az kaldı ağlıyacaktım.
e bende görüyüm o yazılarını niye esirgiyosun.biz de aydınlanalım biraz.
ama istersen biraz abarttım de.ben de üstelemeyim.yani ben yanlış anlamışım derim.kurcalamam.
Alt 07-06-2006, 00:32
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Soröğren;
Aynı durumları ben de yaşadım. Gir istersen sanal foruma "panteidar" nickiyle yazdıklarımı oku. Gayet seviyeli yazılarıma, sadece uydurma hadisleri, hurafeleri eleştiren yazılarıma ne cevaplar yazıldığını gör. Üstelik bunu yapanlar daha ziyade forum yöneticileri. Başa çıkamayacaklarını anlayınca, saçmasapan fikirlerinin sürekli çürütüldüğünü görünce sebepsiz yere banladılar.
Silinmediyse yazılarım okuyabilirsin. Şubat-mart aylarıydı. Sanal Forumda "Panteidar" diye aratırsan bulabilirsin.
Yarın seni bıyıklı görmeyeyim ona göre.
Alt 07-06-2006, 09:27
soro soro isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

soro - MSN üzeri Mesaj gönder soro - YAHOO üzeri Mesaj gönder

pante ne demek istediğini anlamadım.
karacahile ait şahsi soruma karacahi adına cevap yazdın.hem de bıyıkları istiyon nasıl iş bu daha da gürleşti bıyıklar bence şimdi.şifre çözüldü.
ben panteidar nickli değil karacahil nickli yazıları istiyom.mahzuru yoksa.
Alt 07-06-2006, 09:38
godtabikivar
Üye Değil

Bu koyu renkle belirlediğim İncil'den alınma ayetlerin çok benzeri Kur'an'da da var. İyiden iyiye kur'an'ın hz. Muhammet'in okuduğu veya kendisine okunan diğer kitapların kendisine uygun kısımlarını aldığına inanmaya başladım.[/quote]

Bu yazdıkların gerçekten gülünç
komik çocuk ne olcak.
Bir kitapta yazılan başka bir kitaptada yazıyor diye hemen inkara başlıyorsun.
Sonuçta hepsi Allahın Kelamı tabiki benzerlikler olacak.
Alt 07-06-2006, 09:53
Kıdemli Üye

haklısınız godtabikivar,
başka bir sitede ben de sizin savunduklarınızı savunmuştum vakti zamanında.
demişlerdi ki 'Cebrail'in, Azrail'in v.s. adları aslında Yunan mitolojisinde ve şimdi hatırlayamadığım başka yerde ve inançlarda Ölüm tanrısı, şu tanrısı bu tanrısı olarak geçiyor, ne dersin?'
Ben de demiştim ki; Sakın hepsini bildiren Aynı Tanrı olmasın? Tabii buna şiddetle inanmaya ihtiyacım vardı ki küfür yoluna sapmamış olayım.
Bir müslüman olan sizin bu konudaki cevabınızın sebebini anlıyorum. Size hak veriyorum. Müsterih olun.
Alt 07-06-2006, 10:18
godtabikivar
Üye Değil

sAYIN kaRACAHİL ÖYLE BİR KONUŞUYORSUNUZ ki SANKİ HZ.MUHAMMED ZAMANINA KADAR HİÇ ALLAHIM PEYGAMBERER İNDRMEMİŞ, VAHİYLER GÖNDERMEMİŞ GİBİ.hER TOPLUMA PEYGAMBER GÖNDERİLMİŞTİ ,YUNAN OLSUN,RUM OLSUN, BABİLİ OLSUN ,MISIRLISI OLSUN HER TOPLUMA BELLİ ZMANLARDA PEYGAMBER VEYA NEBİ *GÖNDERİLMİŞ VE VAHİYLER *GELMİŞTİR.
Alt 07-06-2006, 10:46
Kıdemli Üye

Nebi'nin bildirdiği odur. Haklısınız.
Peki sizce neden sadece Arap yarım adasındaki peygamberlerin ismi zikredilmiştir de o gönderildiğini savunduğunuz yerlerdeki bir tek nebi ismi Kur'an'da geçmez. Geçmiş olsa islamiyet çok daha hızlı yayılmaz mıydı sizce de?
Yoksa Kur'an'ın Tanrısı sadece arap yarımadasındakilerin mi adını biliyordu?

Pardon, unutmuşum, onca peygamberin ismini nasıl geçirsin, düşünsene karacahil kardeşim kur'an kaç cilt olurdu o zaman.
el cevap: İsrail oğullarından bahseden rivayetler Kur'anın kaçta kaçını kapsar? Şu israiloğullarını Kur'an'a inandırabilmek için bu kadar çaba ve sayfa varken mesela Konfiçyustan, veya Aborijinlere gönderilmiş bir peygamberden bahsedilemez miydi? Amaç tün insanlığı Allah'a inandırmak mı? Yoksa sadece İsrail oğullarını hz.Nebi'nin nebiliğine inandırmak mı? (bunu iyi düşünmek lazım karacahil, düşün bakalım)
Alt 07-06-2006, 11:50
necdeathx necdeathx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İsadan 3000 yıl önce yazılan gılgamış destanında nuh tufanının anlatılmış olması
diğer dini kitaplardaki bazı ayetlerin kuran da da bulunması,yada Tanrı zeus un insabı topraktan yarattım demesi. Kuranı yada resulu yalancı çıkarmaz doğrular bence.Allahın kendisini topraktan yarattığını adem biliyordu, ondan sonra gelen insanların bunu bilmesi normal değilmi?

* * * semavi dinlerin oldu diye anlattığı nuh tufanı başka kayıtlarda da geçiyorsa bunun gerçek olduğunu kanıtlamazmı, Diğer kitapları doğrulayıcı olarak gönderilen kuran da diğer kitaplardan örnekler bulunması mantıksızmı.Bunları bil tutarsızlık olarak ortaya koyanları anlayamıyorum.
yada ne bileyim,sayıları beş on tane olan mekke müslümanlarına,saldırmalarını,savaşmalarını
emretmedide,güçlendikten sonra tutumu sertleşti,gibi eleştiriler.ya ne yapsaydı mekke müslümanlarını kışkırtıp,yok olmalarını sağlasaydı bu kez bunu doğru bulacakmıydınız.

* * * * * * İSRA 41 '' Biz kuranda sözü türlü biçimlerde anlattıkki DÜŞÜNÜP ANLASINLAR fakat bu sadece onların kaçışını hızlandırıyor.''

*herkeze selamlar
Alt 07-06-2006, 11:51
necdeathx necdeathx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İsadan 3000 yıl önce yazılan gılgamış destanında nuh tufanının anlatılmış olması
diğer dini kitaplardaki bazı ayetlerin kuran da da bulunması,yada Tanrı zeus un insabı topraktan yarattım demesi. Kuranı yada resulu yalancı çıkarmaz doğrular bence.Allahın kendisini topraktan yarattığını adem biliyordu, ondan sonra gelen insanların bunu bilmesi normal değilmi?

* * * semavi dinlerin oldu diye anlattığı nuh tufanı başka kayıtlarda da geçiyorsa bunun gerçek olduğunu kanıtlamazmı, Diğer kitapları doğrulayıcı olarak gönderilen kuran da diğer kitaplardan örnekler bulunması mantıksızmı.Bunları bil tutarsızlık olarak ortaya koyanları anlayamıyorum.
yada ne bileyim,sayıları beş on tane olan mekke müslümanlarına,saldırmalarını,savaşmalarını
emretmedide,güçlendikten sonra tutumu sertleşti,gibi eleştiriler.ya ne yapsaydı mekke müslümanlarını kışkırtıp,yok olmalarını sağlasaydı bu kez bunu doğru bulacakmıydınız.

* * * * * * İSRA 41 '' Biz kuranda sözü türlü biçimlerde anlattıkki DÜŞÜNÜP ANLASINLAR fakat bu sadece onların kaçışını hızlandırıyor.''

*herkeze selamlar

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil