Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kadın & İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 09-10-2013, 12:13
Psiko Psiko isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ne üzücü ve keder verici bir durum.

İnsanların içinde ensest ilişki yaşayanlar da var.
Ama bu durumu tüm insanlığa mal etmek ne kadar insaflıcadır ?
Tunustan genç kızları "Cihad seksi" için topladıkları da bir realite.
Ancak,
birilerini karalayacağım derken bu işi "Ana ve bacı"ya kadar vardırmak ne kadar insaflıcadır ?

Birileri 2007 yılında piyasaya çıkacak olan font ile 2003 yılında yazı yazdırır.
Bu delil ile insanları mahkum eder.
Birileri de 4-5 selefi resmi ve "Bu böyleyse bu da şöyle olmalı" şeklinde çıkarım ile insanları "Ensest" ilişki içine sokar.

Birilerini sevmeyebilirsiniz,hoşlanmayabilirsiniz,
hatta bu kişiler istediklerini elde edebilmek için her türlü yolu mübah ta görebilirler,
peki onlar öyleler diye biz de onlarla aynı tahtırevallinin öteki ucunda olmalı mıyız ?

Sn Nolan sizinle yazışmak istemiyordum ama,
en azından çok çemkirdiğiniz Müslümanlardan biraz farkınız olmasını beklemek de Turan Dursun sitesi katılımcılarından birisi olarak hakkım gibi sanki.....

Kendin için istemediğini,başkaları için de isteme.
Alt 09-10-2013, 12:48
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Çok uzaklarda değil, buradaki bir başlığıda ekleyelim ve her iki başlığa da yorum yazanlara soralım.

Bir videodakine inanmayıp diğerine sizi inandıran nedir?

http://www.turandursun.com/forumlar/...ad.php?t=32387

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.
Alt 09-10-2013, 13:01
murted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
murted murted isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Olay münferit gözüküyor, bu yüzden bunu tüm Müslümanlara yamamaya çalışmak adil değil.

Ben İmam Şafi, Maliki ve bunların takipçisi bazı ikinci dereceden müctehit imamların bir babanın zina sonucu dünyaya gelen kızıyla evlenmesine onay verdiklerini söylerken bu imamların ya da bu mezheplerin müntesibi olan Ehli Sünnet'in yarısına tekabül eden takipçilerinin nikah bağı olmadan dünyaya gelmiş öz kızlarıyla yatmaya can attıklarını söylemiyorum. Sadece vicdani, insani hisleri bir kenara bırakıp şeri delilleri yorumlayarak nikah bağı olmadan dünyaya gelen öz kızla evlenmek gibi iğrenç bir şeye cevaz verebildiklerini, kılavuzunuzun karga olduktan sonra burnunuzun başına iyi şeyler gelmeyeceğini söylüyorum.

İslam dünyasının ciddi bir kısmının bu kafaların peşinden gitmesi onların bu şekilde dünyaya gelmiş öz kızlarıyla yatmaya can attığı anlamına gelir demiyorum. Sadece dinin insana ne kadar akla, mantığa, vicdana, insan doğasına zıt şeyler yaptırabilecek potansiyeli taşıdığını gösteriyorum. Rasyonel aklın yerine dogmalara sarıldığınızda sonucun nereye kadar gidebileceğini gösteriyorum.

Bugün Türkiye'deki Sünni Müslümanlar ne kadar farkında oldukları ayrı konu olsa da hırsızın elini kesen, zina eden evlileri taşlayan, adet görmeyi evlenmeye kafi sayan mezheplerin müntesipleri ve bunlara karşı bu konuları gündeme getirip ahanda gerçek İslam bu demenin yanlış bir tarafı yok. Ancak Sünnilerin zaten sapık saydıkları Selefi gruplara dair münferit bir olayı Sünnilere gösterip siz busunuz demek insafa sığmaz.

No Religion No Cry

Ateizmi Anlamak için tıkla!

Önerilen Siteler