Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > Hristiyanlık

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 13-01-2014, 23:55
marcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
marcos marcos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Dinci Hristiyan Terörü

Suriye' de aynı görüntüleri görmüştük.O zaman aha İslam bu hala kıvıranlar var diyenlerimiz vardı.

Alın size Hristiyanlık bu.isa sevgidir diyenler gelsin bunu da açıklasın görelim Ankara havasını.

http://www.radikal.com.tr/dunya/yamy..._aldim-1170554

http://bizimsokagincocuklari.com/wp-...EMES%C4%B0.pdf

" Şüphesiz eğer ki hayvanların dini olsaydı, şeytanı insan şeklinde hayal ederdi." / W. Ralph Inge
Alt 14-01-2014, 00:26
bakkalmahmud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bakkalmahmud bakkalmahmud isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sizler Akilli insanlarsiniz,o olaylari nasil hristiyanliga maledebiliyorsunuz anliyamiyorum,iseviliyi kabul etmis bir insan katliyam yapmaz ,katliyam yapanda isevi olmaz,,sen babanin adina katliyam yapsan,babanmi kötü olur?senmi?,bu hukuka bile aykiri,mesela sen bana,birini öldürmem icin herhangi bir telkinde bulunmadigin halde ben birini öldürüp bunu marcos adina yapiyorum desem,adalet önünde kim sucludur?,incilin ilk dört kismini defalarca okumusdum,böyle seylere hic rastlamadim,,varsa incilden örnek verip acikla.
Hristiyan deyilim ama dogruya dogrucuyum.
Not.Senli konusmam samimiyetdendir,gercek hayatda tanimadiklarimla sizli konusurum ama buradaki herkesi ayni aileden gördüyümden ve kötü niyetle böyle hitap etmiyorum,ayrica bir harf eksik bir harf fazlayada kafa takmayin,hic ayircak vaktim olmadigi halde bagimlilikdan genede takip edip alelacele birseyler yaziyorum,saygilar

"Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır." - Lucius Annaeus Seneca
Alt 14-01-2014, 01:45
Üye

anti-ka´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sizler Akilli insanlarsiniz,o olaylari nasil hristiyanliga maledebiliyorsunuz anliyamiyorum,iseviliyi kabul etmis bir insan katliyam yapmaz ,katliyam yapanda isevi olmaz,,sen babanin adina katliyam yapsan,babanmi kötü olur?senmi?,bu hukuka bile aykiri,mesela sen bana,birini öldürmem icin herhangi bir telkinde bulunmadigin halde ben birini öldürüp bunu marcos adina yapiyorum desem,adalet önünde kim sucludur?,incilin ilk dört kismini defalarca okumusdum,böyle seylere hic rastlamadim,,varsa incilden örnek verip acikla.
Hristiyan deyilim ama dogruya dogrucuyum.
Not.Senli konusmam samimiyetdendir,gercek hayatda tanimadiklarimla sizli konusurum ama buradaki herkesi ayni aileden gördüyümden ve kötü niyetle böyle hitap etmiyorum,ayrica bir harf eksik bir harf fazlayada kafa takmayin,hic ayircak vaktim olmadigi halde bagimlilikdan genede takip edip alelacele birseyler yaziyorum,saygilar

12-13 yıl kadar önce Mersin Katolik Kilisesine Hristiyan olmak istiyorum diye başvurmuştum.80 yaşlarında bir din görevlisi bana Hristiyanlığı anlatmıştı.Eski Ahite de iman etme zorunluluğum olduğunu söylemişti.

Eski Ahit;

https://www.google.com.tr/url?sa=t&r...59026428,d.bGE

Haçlı Seferleri;

Pagan Katliamları;

Hristiyanlığın da aynı İslamın olduğu gibi mezhepleri vardır.İslamın içinde de bazı kollar gayet barışçıldır.Hatta sürekli sevgiden bahseden İsa imanlısı Hristiyanlığından daha barışçıldır.

" Şüphesiz eğer ki hayvanların dini olsaydı, şeytanı insan şeklinde hayal ederdi." / W. Ralph Inge
Alt 14-01-2014, 02:18
Kıdemli Üye

Sayin markos ,isa gelince eskinin hükmü bitiyor(özünde bitmiyor,yenininde tastiki icin gerekli)yeni yasalar geliyor ve isayla gelen yasalar gercekden insanlik icin cok büyük bir adim ve hala gecerliliyini koruyor ama dünyanin en büyük organize mafyasi kilise bunu berbat etmis,yani isada bir yamuk yok,isaya en büyük yamuk kiliseden,(hukukdan biraz anlarim,yazdigim herseyde karsi taraf beni mahkemeye verebilirmi diye yazdigima dikkat ederim cünkü burada yazdiklarimizda bizleri mahkum etdirebilir ama kilise organizazyonundan korkmuyorum cünki biliyorum ve delillerimde varki bu organizasyon isa karsiti ve hakim sinifa hizmet eden bir kukla,mahkemeye ciksak onlar kaybeder,,yazdiklarinizi arabistandan yazsaydiniz sizleri mahkemesiz yok ederlerdi ama t,c gene avrupanin yari üyesi sayilir o yüzden diyanet sizleri mahkemeye veremiyor cünkü onlar hukuku avukatlardan cok iyi biliyorlar ve sahtekarin kendileri oldugunuda ve bagimsiz hukuk önünde kaybediceklerin de kendileri oldugunu biliyorlar).Marcosum keske hristiyanlar eskiyi cöpe atip sadece yeniyi kabul etselerdi ama kafa karistirmak icin kilise var,saygilar

"Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır." - Lucius Annaeus Seneca
Alt 14-01-2014, 02:42
Kıdemli Üye

Ayrica bu yasima geldim,sahit olmadimki, bir avukat,bir mühendis yada nasada uzayi inceleyen biri, kisacasi egitim almis biri eline satir alsmis kuduz köpek gibi saga sola saldirsin.
Bunlari yapanlar hep egitimsiz insanlar.
Birgün bir baslik acmisdim,cocuklarimizi nasil egitmeliyiz diye,vurgulamak istediyim konu buydu,egitim,,cünkü insanin egitimi tüm yasayanlar ve dünya icin cok önemli,,dünyaya gelen her birey egitilirse zaten cok fazla sorun kalmaz ama bu ne diyanetin ne kilisenin nede kapitalizmin isine gelir,,burasi cok derin mevzu,ben bilmem abilerim bilir.saygilar

Alt 14-01-2014, 22:00
anthemoessa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
anthemoessa anthemoessa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hristiyanlığın da aynı İslamın olduğu gibi mezhepleri vardır.İslamın içinde de bazı kollar gayet barışçıldır.Hatta sürekli sevgiden bahseden İsa imanlısı Hristiyanlığından daha barışçıldır.
Şu kolu bu kolu bırakıp, kaynaklara kitaplara odaklanmalıyız. Özde yani kaynakta, Kur'an'da İncil'deki gibi "tokat atana diğer yanağınızı çevirin" diyor mu? "Tanrı sevgidir, sevgide yaşayan Tanrı'da yaşar" diyor mu? Ya da aşağıdaki ayetler gibi ayet var mı Kur'an'da?

Mat 5:43 «`"Komşunu sev, düşmanından nefret et' denildiğini duydunuz.

Mat 5:44 Ama ben size diyorum ki, düşmanlarınızı sevin, size zulmedenler için dua edin. "

Mat 5:45 Öyle ki, göklerde olan Babanızın oğulları olasınız. Çünkü O, güneşini hem kötülerin hem de iyilerin üzerine doğdurur. Yağmurunu da hem doğruların hem de eğrilerin üzerine yağdırır. "

1Yu 4:16 "Tanrı'nın bize olan sevgisini tanımış ve buna inanmışızdır.Tanrı sevgidir. Sevgide yaşayan, Tanrı'da yaşar, Tanrı da onda yaşar. "

1Yu 4:12 "Hiç kimse hiçbir zaman Tanrı'yı görmüş değildir. Ama birbirimizi seversek, Tanrı içimizde yaşar ve O'nun sevgisi içimizde yetkinleşmiş olur."

1Yu 4:7 "Sevgili kardeşlerim, birbirimizi sevelim. Çünkü sevgi Tanrı'dandır. Seven herkes Tanrı'dan doğmuştur ve Tanrı'yı tanır. "

1Yu 4:8 Sevmeyen kişi Tanrı'yı tanımış değildir. Çünkü Tanrı sevgidir.

Mat 7:12 "«İnsanların size nasıl davranmasını istiyorsanız, siz de onlara öyle davranın. Kutsal Yasa'nın ve peygamberlerin söylediği budur."

Rom 12:14 "Size zulmedenler için iyilik dileyin. İyilik dileyin, lanet etmeyin. "

Rom 12:21 "Kötülüğe yenilme, kötülüğü iyilikle yen."

1Ko 13:4 Sevgi sabırlıdır, sevgi şefkatlidir. Sevgi kıskanmaz, övünmez, böbürlenmez.

1Ko 13:5 Sevgi kaba davranmaz, kendi çıkarını aramaz, kolayca öfkelenmez, kötülüğün hesabını tutmaz.

1Ko 13:13 İşte böylece, kalıcı olan üç şey vardır: iman, ümit ve sevgi. Bunlardan en üstün olanı da sevgidir

Gal 6:8 "Kendi doğal benliğine eken, benlikten ölüm biçecektir. Ruh'a eken, Ruh'tan sonsuz yaşam biçecektir."

1Pe 3:4 "Gizli olan iç varlığınız, sakin ve yumuşak bir ruhun solmayan güzelliğiyle sizin süsünüz olsun. Bu, Tanrı'nın gözünde çok değerlidir."

1Yu 4:18 "Sevgide korku yoktur. Tersine, yetkin sevgi, korkuyu siler atar. Çünkü korku cezalandırılma düşüncesinden ileri gelir. Korkan kişi, sevgide yetkin kılınmış değildir."

1Yu 4:19 Biz ise seviyoruz. Çünkü önce O bizi sevdi.

1Yu 4:20 Eğer bir kimse, «Tanrı'yı seviyorum» der ve kardeşinden nefret ederse, yalancıdır. Çünkü görmüş olduğu kardeşini sevmeyen, görmemiş olduğu Tanrı'yı sevemez.

1Yu 4:21 «Tanrı'yı seven, kardeşini de sevsin» diyen buyruğu Mesih'ten aldık."

Mat 5:38 «`Göze göze dişe diş' denildiğini duydunuz.

Mat 5:39 Ama ben size diyorum ki, kötüye karşı direnmeyin. Sağ yanağınıza bir tokat atana öbür yanağınızı da çevirin."

Mat.5: 46 Eğer yalnız sizi sevenleri severseniz, ne ödülünüz olur? Vergi görevlileri* de öyle yapmıyor mu?

Mat.5: 47 Yalnız kardeşlerinize selam verirseniz, fazladan ne yapmış olursunuz? Putperestler de öyle yapmıyor mu?

Mat.5: 48 Bu nedenle, göksel Babanız yetkin olduğu gibi, siz de yetkin olun.

1 yu4:10 biz Tanrı'yı sevmiş değildik, ama O bizi sevdi ve Oğlunu günahlarımızı bağışlatan kurban olarak dünyaya gönderdi. İşte sevgi budur.

Koloseliler 3:12-16 yürekten sevecenliği, iyiliği, alçakgönüllülüğü, sabır ve yumuşaklığı giyinin. Birbirinize hoşgörülü davranın. Eğer birinizin ötekinden bir şikâyeti varsa, Rab'bin sizi bağışladığı gibi, siz de birbirinizi bağışlayın. Bunların hepsinin üzerine yetkin birliğin bağı olan sevgiyi giyinin

Bu arada Eski Ahit'in ne kadar vahşi bir kitap olduğuyla ilgili daha önce başlık açmıştım:

http://www.turandursun.com/forumlar/...ad.php?t=27650

Şahsen, Eski Ahit ile Kur'an'ı bir tutuyorum. Ama İncil'e apayrı bir pencereden bakmak lazım.
Alt 16-01-2014, 18:48
Üye

Mat.5: 47 Yalnız kardeşlerinize selam verirseniz, fazladan ne yapmış olursunuz? Putperestler de öyle yapmıyor mu?
İsa döneminde putperestler böylemi düşünüyorlardı.

Oysa putperestlerin Hristiyanlara cevaplarında tersi söz konusu.

Türkiye' de dağıtan incillere güvenmeyin derim size Avrupa ve ABD de başka incillerde var.

Alt 19-01-2014, 00:09
Kıdemli Üye

Hakliymissin marcos,hristiyanlikdada terör varmis.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Egzorsizm
önculeride isa diyebilirmiyiz,türkcede bi laf var,imam gazoz icerse cemaat bira icermis.
bu kadarini ben buldum,isanin cin cikartdigi ayetleride sen bul,baslik senin,ben vakit yönünden zengin deyilim,iyi calismalar.
videoda anlatilanlara gelince,

Alt 19-01-2014, 00:33
Kıdemli Üye

Videoyu mesgul bi zamanimda izledim kacirdigim yerlerde oldu,kongoda icinde seytan olduguna inanilan cocuklara, iskence yapilarak, icinde oldugu iddia edilen(özünde seytan iddia sahibinin icinde) seytan iskenceyle cikarilmaya calisiliyor,olay o kadar vahimki bir kiz cocugunu yanan atesin üstüne tutuyorlar ve seytan cikarici diyorki,eger kiz ciglik atarsa icinde seytan var ve isin en ilginc yani bu cocuklarin dramini dünya kamuoyuna anlatmaya calisan richard isimli ingiliz adam muhtemelen bir ateist ayrica kongoda 50 000 cocuk sokakda yasiyor ve bunlarin büyük cogunlugu icinde seytan var iddiasiyla aileleri tarafindan dislanmis,türkceye cevrilirse enteresan bir video,2014 de engizisyon.
Sözleri etkileyici olabilir ama Cin konusunda isa yanildi,insan davranislarini inceleyen bilim dallari, incilinde o cagin insanlari tarafindan yazildigini kanitliyor.

Alt 19-01-2014, 00:41
Kıdemli Üye

firatb84´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şu kolu bu kolu bırakıp, kaynaklara kitaplara odaklanmalıyız. Özde yani kaynakta, Kur'an'da İncil'deki gibi "tokat atana diğer yanağınızı çevirin" diyor mu? "Tanrı sevgidir, sevgide yaşayan Tanrı'da yaşar" diyor mu? Ya da aşağıdaki ayetler gibi ayet var mı Kur'an'da?

Mat 5:43 «`"Komşunu sev, düşmanından nefret et' denildiğini duydunuz.

Mat 5:44 Ama ben size diyorum ki, düşmanlarınızı sevin, size zulmedenler için dua edin. "

Mat 5:45 Öyle ki, göklerde olan Babanızın oğulları olasınız. Çünkü O, güneşini hem kötülerin hem de iyilerin üzerine doğdurur. Yağmurunu da hem doğruların hem de eğrilerin üzerine yağdırır. "

1Yu 4:16 "Tanrı'nın bize olan sevgisini tanımış ve buna inanmışızdır.Tanrı sevgidir. Sevgide yaşayan, Tanrı'da yaşar, Tanrı da onda yaşar. "

1Yu 4:12 "Hiç kimse hiçbir zaman Tanrı'yı görmüş değildir. Ama birbirimizi seversek, Tanrı içimizde yaşar ve O'nun sevgisi içimizde yetkinleşmiş olur."

1Yu 4:7 "Sevgili kardeşlerim, birbirimizi sevelim. Çünkü sevgi Tanrı'dandır. Seven herkes Tanrı'dan doğmuştur ve Tanrı'yı tanır. "

1Yu 4:8 Sevmeyen kişi Tanrı'yı tanımış değildir. Çünkü Tanrı sevgidir.

Mat 7:12 "«İnsanların size nasıl davranmasını istiyorsanız, siz de onlara öyle davranın. Kutsal Yasa'nın ve peygamberlerin söylediği budur."

Rom 12:14 "Size zulmedenler için iyilik dileyin. İyilik dileyin, lanet etmeyin. "

Rom 12:21 "Kötülüğe yenilme, kötülüğü iyilikle yen."

1Ko 13:4 Sevgi sabırlıdır, sevgi şefkatlidir. Sevgi kıskanmaz, övünmez, böbürlenmez.

1Ko 13:5 Sevgi kaba davranmaz, kendi çıkarını aramaz, kolayca öfkelenmez, kötülüğün hesabını tutmaz.

1Ko 13:13 İşte böylece, kalıcı olan üç şey vardır: iman, ümit ve sevgi. Bunlardan en üstün olanı da sevgidir

Gal 6:8 "Kendi doğal benliğine eken, benlikten ölüm biçecektir. Ruh'a eken, Ruh'tan sonsuz yaşam biçecektir."

1Pe 3:4 "Gizli olan iç varlığınız, sakin ve yumuşak bir ruhun solmayan güzelliğiyle sizin süsünüz olsun. Bu, Tanrı'nın gözünde çok değerlidir."

1Yu 4:18 "Sevgide korku yoktur. Tersine, yetkin sevgi, korkuyu siler atar. Çünkü korku cezalandırılma düşüncesinden ileri gelir. Korkan kişi, sevgide yetkin kılınmış değildir."

1Yu 4:19 Biz ise seviyoruz. Çünkü önce O bizi sevdi.

1Yu 4:20 Eğer bir kimse, «Tanrı'yı seviyorum» der ve kardeşinden nefret ederse, yalancıdır. Çünkü görmüş olduğu kardeşini sevmeyen, görmemiş olduğu Tanrı'yı sevemez.

1Yu 4:21 «Tanrı'yı seven, kardeşini de sevsin» diyen buyruğu Mesih'ten aldık."

Mat 5:38 «`Göze göze dişe diş' denildiğini duydunuz.

Mat 5:39 Ama ben size diyorum ki, kötüye karşı direnmeyin. Sağ yanağınıza bir tokat atana öbür yanağınızı da çevirin."

Mat.5: 46 Eğer yalnız sizi sevenleri severseniz, ne ödülünüz olur? Vergi görevlileri* de öyle yapmıyor mu?

Mat.5: 48 Bu nedenle, göksel Babanız yetkin olduğu gibi, siz de yetkin olun.

1 yu4:10 biz Tanrı'yı sevmiş değildik, ama O bizi sevdi ve Oğlunu günahlarımızı bağışlatan kurban olarak dünyaya gönderdi. İşte sevgi budur.

Koloseliler 3:12-16 yürekten sevecenliği, iyiliği, alçakgönüllülüğü, sabır ve yumuşaklığı giyinin. Birbirinize hoşgörülü davranın. Eğer birinizin ötekinden bir şikâyeti varsa, Rab'bin sizi bağışladığı gibi, siz de birbirinizi bağışlayın. Bunların hepsinin üzerine yetkin birliğin bağı olan sevgiyi giyinin

Bu arada Eski Ahit'in ne kadar vahşi bir kitap olduğuyla ilgili daha önce başlık açmıştım:

http://www.turandursun.com/forumlar/...ad.php?t=27650

Şahsen, Eski Ahit ile Kur'an'ı bir tutuyorum. Ama İncil'e apayrı bir pencereden bakmak lazım.
Burdaki sözlerde ne derece mantikli?,zalimlik sevilerek yok edilebilirmi?,zulüm sevilerek yok edilebilirmi,bunlar besbelli hakim sinif tarafindan yazilmis.
Biz kölelestirelim zulmedelim terör estirelim ama sizler bizleri sevin isaya havale edin,bana hic mantikli gelmiyor,bu sözler aklin icine enjekte edilmis afyona benziyor.

Önerilen Siteler