Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-02-2012, 02:33
yucemanitu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucemanitu yucemanitu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Arkadaşlar bir de bu iş olursa öğrenciler mahvolur, dökülür. Yahu biz üniversitede Arapça dersinde zorlanıyorken ilkokul 4'e giden çocuğa öğretmeye kalkışmaları tam bir rezalet. Benim bildiğim bazı 4. sınıf öğrencilerinin okuma yazması bile zayıf bu Arapça da neyin nesi? Resmen işkence çekecek çocuklar.

SAPERE AUDE!
"Cehennemliklerin en hafifi azaplısı ayaklarına ateşten iki nalın giydirilmiş olan kimsedir. Bu nalınlar o kimsenin beynini tıpkı bir kazan gibi kaynatırlar. Kulakları kor, azı dişleri kor ve kirpikleri yalazdır. Karın boşluğundaki iç organları eriyip ayaklarından akar. Bu kişi en hafif azaplı cehennemliklerden biri olduğu halde en ağır cehennem azabını çekenlerden biri olduğunu zanneder." (Müttefekün Aleyh)
"Onların derileri pişip yandıkça azabı duymaları için onlara yeni cilt giydiririz." (Nisa; 56) Hasan-ı Basri şöyle demiştir: "Onların derileri günde yetmiş bin kere yanar ve yenilenir."
Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Cehennem ehlinin alt çeneleri göğüsleri üzerine iner, üst çeneleri de alınlarına kadar çıkar. Bundan sonra sırıtan bir kelle halinde kalırlar." (Tirmizi)

Allah işkence edenlerin en hayırlısıdır.
http://kloroben.blogspot.com/

http://blog.radikal.com.tr/Bloglar/malumat-i-siddik
Alt 15-02-2012, 02:39
AlbatrosS AlbatrosS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Ya arkadaş,

Kafayı neyle yontunuz, hangi öncüllerden ve saiklerden hareket ediyorsunuz hayret doğrusu. Kozmoz aşkına herhangi bir ilköğretim ders kitabını açıp ''TEMA'' konularına baktınız mı?

Görüp görebileceğiniz en ıvır zıvır ve gereksiz zırvalıklarla dolu. Birçoğu da ''moderen'' ulusumuza, ulusumuzun ULUUULAR ULUSU peygamberine, marşımıza, bayrağımıza, vatanımıza ve milletimize güzellemelerden mürekkep.

Ne iş yaparsınız bilmem; ancak eğitim işinin içinde olan biri olarak ''eğitim''in bundan önce oldukça ciddi ''müfredat ve tematik'' sorunları var. Eğitim ''mevcut zihniyetle'' baştan sonra MARANGOZLUK ATÖLYESİ gibi. MAKBUL DEVLET ideolojisi ve şartlanmalarının daniskası yapılmakta. Kozmoz aşkına 12 yaşında bebelerin zihinlerine, and töreninden öğretmen ve müdürlerin sınıflara girişine kadar ''askeri davranış kodları''yla RESMEN TECAVÜZ edilmekte. Ve hiç merak buyurmayınız, AKP'nin şu ana kadar bu davranış ritüelleri ve tematik eğitimi değiştirme adına ciddi bir ATILIMI mevcut değildir. Eğitim öğretim sistemi 10 yıl önce ne kadar Kemalistse bugün de okadar kemalisttir.

KALDI Kİ Arapça hususunda bir halt bildiğiniz de yok belli ki. Gereklidir, değildir bu mevzuyu tartışırız; ancak, bir dilin doğrudan ''yobazlıkla'' ilişkilenmesi bizzatihi sizlerin ne denli ''YOBAZ'' olduğunuzu gösterir. Arapça eğitimini, hele hele ''OSMANLICA''yı hatta YARARLI buluyorum. Özellikle ''klasik kültür''le ciddi bağ kopukluğu mevcut. Tabi ''klasik'' denince aklınıza hemen ''YOBAZ'' düştüğü için bunun önemini kavramanız zor.

Başka bir mesele devletin tozlu raflarında çürümeye terk edilmiş yüzbinlerce arşiv belgesi transkribe ve tercüme edilmeyi beklemektedir. Mevcut eleman kapasitesiyle dahi uzun yıllar alacak oldukça meşekkatli bir iş bu. Üstelik akademilerde Osmanlıca eğitimi alanlar dahi bu işi kıvırmakta zorlanır.

HEPSİNDEN ÖTE, devletin ''öz türkçecilik'' politik hattının BABALAR GİBİ TARİHSEL sebepleri var. Açık konuşayım, bu devlet gerek KÜLTÜREL VARLIKLARIN ATIL DURUMA GELMESİ VE YOK OLMASINDA gerekse tarihsel-kültürel hafızanın derdest edilmesinde STRATEJİK BİR ÇIKAR hesabı yaptı, yapıyor da. Yalnızca şu an yaşadığım küçücük ilçe merkezinde yüzlerce tarihsel mekan, ev ve anıt mevcut; ancak, birçoğu uzun yıllar gerekli özen gösterilmediği için özelliğini yitirip yok olmuş durumda. Yahu bu devlet HALİT ZİYA'NIN KONAĞI'NI dahi bakımsız ve terk edilmiş bırakmış, daha ne diyeyim?

Bir ulus yaratma adına tarihsel kültüre ait maddi-kültürel ne denli ürün mevcutsa büyük oranda ''silinmeye, yok olmaya'' bırakılmıştır. Üstelik bu İslami motiflerede yapılmıştır. Latin harfli eğitim elbet bir ''gereklilik''ti; ancak, bu uğurda ''Osmanlıca''nın feda edilmesi en aptalca(?) işlerden biriydi. Niye yapmasınlar ki? Yüzlerce arşiv belgesi ve kaydını KİM OKUYACAK devletin maaşlı bir avuç uzmanından gayrı?
Alt 15-02-2012, 02:57
yucemanitu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucemanitu yucemanitu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ya zaten benim yazdıklarım ortada. Aman Kemalizm dursun demiyorum, ha diyen de varsa vardır. Ben bunun yararlı olduğuna katılmıyorum. İlkokul 4'te İngilizce dersi var. İki yabancı dili birden öğretemezsin ilkokul 4 çocuğuna işkence resmen ayrıca Arapça çok kolay bir şey de değil. O alanda yetişecek olacak olan tamam öğrensin ama tüm çocuklara ilkokul 4'ten bu zorunluluğu dayatmak doğru değil.

SAPERE AUDE!
"Cehennemliklerin en hafifi azaplısı ayaklarına ateşten iki nalın giydirilmiş olan kimsedir. Bu nalınlar o kimsenin beynini tıpkı bir kazan gibi kaynatırlar. Kulakları kor, azı dişleri kor ve kirpikleri yalazdır. Karın boşluğundaki iç organları eriyip ayaklarından akar. Bu kişi en hafif azaplı cehennemliklerden biri olduğu halde en ağır cehennem azabını çekenlerden biri olduğunu zanneder." (Müttefekün Aleyh)
"Onların derileri pişip yandıkça azabı duymaları için onlara yeni cilt giydiririz." (Nisa; 56) Hasan-ı Basri şöyle demiştir: "Onların derileri günde yetmiş bin kere yanar ve yenilenir."
Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Cehennem ehlinin alt çeneleri göğüsleri üzerine iner, üst çeneleri de alınlarına kadar çıkar. Bundan sonra sırıtan bir kelle halinde kalırlar." (Tirmizi)

Allah işkence edenlerin en hayırlısıdır.
http://kloroben.blogspot.com/

http://blog.radikal.com.tr/Bloglar/malumat-i-siddik
Alt 15-02-2012, 15:53
irsArtvin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
irsArtvin irsArtvin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sayın AlbatrosS; üslubunuzdan mıdır, nedendir bilinmez ama bu söyleminizi: KALDI Kİ Arapça hususunda bir halt bildiğiniz de yok belli ki. Gereklidir, değildir bu mevzuyu tartışırız; ancak, bir dilin doğrudan ''yobazlıkla'' ilişkilenmesi bizzatihi sizlerin ne denli ''YOBAZ'' olduğunuzu gösterir. üzerime alınıyorum ve buna karşılık cevap verme ihtiyacı duyuyorum. Eğer bu başlık altında yazdığım mesajları düzgün bir şekilde okumuş olsaydınız, benim, “burada görülmesi gereken yer Arapça öğretilmesi değil, Arapça eğitim adı altında eğitimin; ilkel, geri kalmış inançlar vasıtası ile köreltilmesi ve yeni neslin aklını hurafelerle, boş inançlarla doldurulmaya çalışılması.” ve bunun arkasından da “Aksi takdirde devlet Ortadoğu’da bir halkın dilini öğretiyor diye buna karşı çıkan aklı başında bir insan olamaz herhalde.” dediğimi görürdünüz. Ama tabii ki yazdığımı düzgün bir şekilde okusaydınız. Kimsenin sırf İslam dininin kitabının Arapça olduğu için devlet Arapçayı öğretmesin diye bir isteği olamaz.

Tekrar vurgulamakta fayda var: Eğitimin bilimsel metotları tasfiye edilip içine dini inançlar serpiştirilerek belli bir görüşün ideolojisi altında bir nesil yaratılmaya çalışılıyor. Yani bilimsel eğitimin içi oyularak eğitimin niteliği düşürülüyor. Üzerinde dikkatle durulması gereken husus budur.

Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette; bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.

Din, bunalmış mahlukun iç çekişi, merhametsiz bir dünyanın ruhu ve aynı zamanda akılsız bir çağın aklıdır. Din halkın afyonudur.

Karl Marx
Alt 15-02-2012, 17:45
jadi jadi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Neden Arapca'yi kucumsuyorsunuz ki. Ingiltere'de Arapca bilenler finans sirketlerinde en yuksek maasla is bulur mesela. Cunku Araplar'da cok para var. Ayrica Arapca kadim ve sofistike bir dildir. Siir sanatinin en guzel icra edildigi dil budur. Arapca bilen birinin Ingilizce ogrenmesi cok kolaydir. Keske imkanim olsada bende ogrenebilsem
Alt 15-02-2012, 18:08
Sangre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sangre Sangre isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

İngilizce öğrenmek için önce Arapça öğrenmek saçmalıktır.. Çocuklar daha doğru düzgün İngilizce öğrenemiyorken Arapça'nın müfredata girmesi de bir o kadar anlamsız.

Gerçi siz 'anlamsız' dediğime bakmayın.. Niyet önemli s0nuçta.

Arapçayı neden müfredata sokuyorlar?.. Çocukların Kuran'ı felan daha iyi öğrenebilmesi için.. Niyet bu, başka bir şey değil.

Madem çocukların ilerde iş yapabilmesi için bi dil öğretiliyor Almanca felan öğretilsin.. Çünkü bu tür dillerle şirketlerde daha kolay iş yapılır.. Ayrıca Çince veya Japonca daha popüler.. Asya yükselen ekonomi.. Araplar, petrol bitince sap gibi ortada kalırlar en fazla.

Hem Çince, Japonca da çok kadim, sofistike diller.

Ateist AKP'liler, hükümetin dini faaliyetlerini savunmak için başka kılıflar bulmalılar.
Alt 15-02-2012, 18:49
jadi jadi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Arapca olmasa bile Osmanlica'nin ogretilmesini savunuyorum. Kemalistlerin kulturumuze verdigi en buyuk zararlardan biri lisan katliamidir. Bu dilin kelime hazinesi muazzamdir. Ahenkli ve sanata yatkin bir dildir. Insanlar, lisanlarinin onlara izin verdigi sinirlar icerisinde dusunebilirler. Aslinda dil, cogunun dusundugunden cok daha onemli fonksiyonlara sahiptir.

Fransizca*Ingilizce ogrenmek ilericilik, Arapca ogrenmek gericiliktir gibi fikirleri son derece cag dısı ve bagnaz buluyorum. Kemalistlerin yaptigi dil katliami yuzunden Turkce gercekten de ilkel ve yetersiz bir dil haline geldi ama bu disiridan mudehale edilmesi yuzunden olmustu. Yoksa su dil cagdasliktir, bu dil yobazdir gibi bir mukayese yapilamaz
Alt 15-02-2012, 19:19
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Dilin ogretilmesindeki gaye sadece bir lisan ogretmek olsaydi katilabilirdim, ne kadar cok bilsek o kadar iyi. Maksadin bu oldugundan suphelerim var; Cocuklarimizi daha cok arabcaya yakinlastirip, din propagandasi yapacaklarindan endiseliyim. Turkiye'deki muslumanlarin cogunlugu, Arablarla mukayese edildiginde, kemdilerine onlarinkinden farkli bir din yaratmistir. Genelde, din herseyi degildir bizim insanlarimizin. Nedeni belki de daha humanist bin yaratilmis olmasindadir. Arablar kadar kati olmayisimizin sebebi, belki de dini, kurani iyi bilmedigimizdendir. Nitekim buradaki ateistlerin cogunlugu da, kurani anladiktan sonra, dah once inandiklarina nazaran, celiskiler bulduklari, ve sorguladiklari icin uyanabilmislerdir. Ancak, cocuk beyni korpeyken yerlestirilmesi dusunuldugunu zannettigim, kati, dogmatik ogretileri silmek ilerde kolay olmayacaktir.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 15-02-2012, 19:40
apsimon apsimon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Ya albatros sen ne tuhaf insansın. Ya bir kere alfabe farklıdır. Arap alfabesi ile beraber 12 yaşında ki bir çocuk latin alfabesini nasıl götürecek. Temel eğitime ikili alfabe sistemimi getirilecek.

12 yaşında ki bir çocuk arap alfabesini niye öğrensin?
Alt 15-02-2012, 20:58
irsArtvin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
irsArtvin irsArtvin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

AKP’nin, ülkeyi kendi yobaz, gerici ideolojisi doğrultusunda dönüştürmek istediğinin örneklerinden bir tanesi daha. Bu başlıkla doğrudan olmasa da dolaylı bir şekilde alakadar olduğu için bu haberi burada yayınlıyorum:
http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-si...r-haberi-51612

Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette; bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.

Din, bunalmış mahlukun iç çekişi, merhametsiz bir dünyanın ruhu ve aynı zamanda akılsız bir çağın aklıdır. Din halkın afyonudur.

Karl Marx

Önerilen Siteler