Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 06-06-2006, 03:10
Üye Değil

Standart Hadislerden inciler...

HADİSLERDEN *İNCİLER(1)

Hadis No : 4129
Ravi: Ebu Eyyub
Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Eğer siz hiç günah işlemeseydiniz, Allah Teala hazretleri sizi helak eder ve yerinize, günah işleyecek (fakat tevbeleri sebebiyle) mağfiret edeceği kimseler yaratırdı." *
Kaynak: Müslim, Tevbe, 9, (2748); Tirmizi, Da'avat 105, (3533 )

Hadis No : 4131
Ravi: Ebu Hüreyre
Tanım: Resulullah (sav) (bir hadis-i kudsi'de) Rabbinden naklen buyururlar ki: "Bir kul günah işledi ve: "Ya Rabbi günahımı affet!" dedi. Hak Teala da: "Kulum bir günah işledi; arkadan bildi ki günahları affeden veya günah sebebiyle cezalandıran bir Rabbi vardır." Sonra kul dönüp tekrar günah işler ve: "Ey Rabbim günahımı affet!" der. Allah Teala Hazretleri de: "Kulum bir günah işledi ve bildi ki, günahı affeden veya günah sebebiyle cezalandıran bir Rabbi vardır. Sonra kul dönüp tekrar günah işler ve: "Ey Rabbim beni affeyle!" der. Allah Teala da: "Kulum günah işledi ve bildi ki, günahı affeden veya günah sebebiyle muaheze eden bir Rabbi olduğunu bildi. Dilediğini yap, ben seni affettim!" buyurdu."
Kaynak: Buhari, Tevhid 35; Müslim, Tevbe 29, (2758)

Hadis No : 4136
Ravi: Ümmü'd-Derda
Tanım: Ebu'd-Derda (ra)'yı işittim. Demişti ki: "Resulullah (sav)'ı işittim, şöyle buyurdu: "Müşrik olarak ölenle, bir müslümanı haksız yere öldüren hariç, Allah bütün günahları affedebilir." *
Kaynak: Ebu Davud, Fiten 6, (4270)

(Müslümanların böyle bir allahı olduktan sonra onların sırtı yere gelmez!.Resmen allah kullarını günah
işlemeye davet ediyor.Siz günah işlemeye devam edin ben sizi bağışlarım diyor.Bu nasıl allahtır ki
iki şeyi bağışlamıyor.Kafirler bir.Haksız yere öldürülen müslüman iki.Bunun dışında ne halt işlerseniz
işleyin bu önemli değil.Ben sizi bağışlarım diyor.Hep kafama takılırdı bu müslüman ülkelerinde bu
kötülükler niye çoktur diye.Demek ki allahları onları teşvik ediyormuş.Hiç günah işlemeyen kullarını
kınıyor.Sen günah işlemezsen ben günah işleyen kul yaratırım diye.Bu ne büyüklük yüce allah!...)

Hadis No : 3470
Ravi: Ebu Musa
Tanım: Resulullah (sav) aramızda ayağa kalkıp şu beş cümleyi söyledi: "Allah Teala Hazretleri uyumaz, zaten O'na uyku da yakışmaz. Kıstı (tartıyı, rızkı) indirir ve kaldırır. Geceleyin yapılan amel, gündüzleyin yapılandan önce; gündüzleyin yapılan amel de geceleyin yapılan amelden önce Allah'a yükseltilir. O'nun hicabı nurdur. Eğer o perdeyi açacak olsa, vechinin sübuhatı, başarının ihata ettiği bütün mahlukatını yakardı." *
Kaynak: Müslim, İman 293 (179) *

Hadis No : 3471
Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Sizden biri kardeşiyle dövüşünce yüze vurmaktan sakınsın." (Müslim'in rivayetinde şu ziyade var: "...Zira Allah Adem'i kendi suretinde yaratmıştır.") *
Kaynak: Buhari, Itk 20; Müslim, Birr, 112, (2612)

Hadis No : 3472
Ravi: Enes
Tanım: Resulullah (sav) şu duayı çok yapardı: "Ey kalbleri çeviren Allahım! Kalbimi dinin üzerine sabit kıl!" Ben (bir gün kendisine): "Ey Allah'ın resulü! Biz sana ve senin getirdiklerine inandık. Sen bizim hakkımızda korkuyor musun?" dedim. Bana şöyle cevap verdi: "Evet! Kalpler, Rahman'ın iki parmağı arasındadır. Onları istediği gibi çevirir." *
Kaynak: Tirmizi, Kader 7, (2141)

Hadis No : 3473
Tanım: Resulullah (sav)'ı şu ayetleri okurken işittim. (Mealen): "Hiç şüphesiz Allah size, emanetleri ehline teslim etmenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emreder. Allah size ne güzel öğüt veriyor. Şüphesiz Allah işitir ve görür" (Nisa 58). Bu sırada Resulullah (sav)'ın baş parmağını kulağına, onu takib eden (şehadet) parmağına da gözünün üzerine koyduğunu gördüm. *
Kaynak: Ebu Davud, Sünnet 19, (4728)

(Bu hadislerden ortaya çıkıyor ki allahın özellikleri biz insanlara benziyormuş.Biz hadislerin yalancısı-
yız.Gerçi biliyoruz işlerine gelen hadisler doğrudur.İşlerine gelmeyen hadisler uydurmadır.Hadislerin kaynağı sitemizdeki Kütüb-i Sitte'dir.Hadislere göre allah Ademi kendi suretinden yaratmış.Dolayısıyla
elleri,gözleri,kulakları varmış.Bu allah uyumazmış.İşitirmiş,görürümüş.Kalpler onun iki parmağı ara-
sındaymış.Tüm bunları söyleyen de peygamberleri.Allahın tanımını yapın dediğimizde de affalayıp
kalıyorlar.Allah da bir insandır deyin çıkın işin içinden.Nedense diyemiyorlar....)

Hadis No : 1673
Ravi: Ebu Rezin el-Ukeyli
Tanım: Ey Allah'ın Resulü, dedim, "mahlukatını yaratmazdan önce Rabbimiz nerede idi?" Bana şu cevabı verdi: "el-Amd'da idi. Ne altında hava, ne de üstünde hava vardı. Arşını su üzerinde yarattı." (Ahmed İbnu Hanbel dedi ki: "Yezid şunu söyledi: "el-Amd, yani "Allah'la birlikte başka bir şey yoktu" demektir.") *
Kaynak: Tirmizi, Tefsir, Hud (3108)

Hadis No : 1676
Ravi: Cabir
Tanım: Resulullah (sav) bana: "Allah'ın meleklerinden olan Arş'ın taşıyıcılarından bir melek hakkında rivayette bulunmam için bana izin verildi" dedi ve ilave etti: "Onun kulak yumuşağı ile ensesi arasındaki uzaklık yedi yüz senelik mesafedir" *
Kaynak: Ebu Davud, Sünnet 19, (4727) *

Hadis No : 1680
Tanım: Resulullah (sav) bir gün elimden tuttu ve şu açıklamayı yaptı: "Allah toprağı cumartesi günü yarattı. Ondaki dağları pazar günü yarattı; ağaçları pazartesi günü yarattı. Mekruhları salı günü yarattı. Nuru çarşamba günü yarattı ve onda hayvanları perşembe günü yaydı. Hz. Adem (a.s)'i cuma günü ikindi vaktinden sonra, ikindi ile gece arasındaki gündüz vaktinin en son saatinde en son mahluk olarak yarattı." *
Kaynak: Müslim, Sıfatu'l-Kıyame 27, (2789) *

Hadis No : 1681
Ravi: Ebu Zerr
Tanım: Güneş batarken Resulullah (sav) ile birlikte mescidde idim. Bana: "Ey Ebu Zerr, biliyor musun bu Güneş nereye gidiyor?" diye sordu. Ben: "Allah ve Resulü daha iyi bilirler!" dedim. "Arşın altına secde yapmaya gider, bu maksadla izin ister, kendisine izin verilir. Secde edip kabul edilmeyeceği, izin isteyip, izin verilmeyeceği zamanın (kıyametin) gelmesi yakındır. O vakit kendisine: "Geldiğin yere dön!" denir. Böylece battığı yerden doğar. Bu durumu Cenab-ı Hakk'ın şu sözü haber vermektedir. (Mealen): "Güneş, duracağı zamana doğru yürüyüp gitmektedir. Bu aziz ve alim olan Allah'ın takdiridir" (Yasin 38). *
Kaynak: Buhari, Tefsir, Ya-sin 1, Bed'u'l-Halk 4, Tevhid 22, 23; Müslim, İman 250, (159); Tirmizi, Tefsir, Y

Hadis No : 1682
Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Güneş ve Ay kıyamet günü sarılırlar." *
Kaynak: Buhari, Bed'ül-Halk 4

Hadis No : 1684
Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Cehennem, Rabbine şikayet ederek dedi ki: "Ey Rabbim, bir kısmım diğer kısmımı yiyor." Bunun üzerine ona iki nefese izin verdi: Bir nefes, kışta, bir nefes de yazda, işte bu (yaz nefesi), en şiddetli şekilde hissettiğiniz hararettir. Öbürü de (kışta) en şiddetli bulduğunuz soğuktur." *
Kaynak: Buhari, Bed'ül-Halk 10; Müslim, Mesacid 185, (617); Tirmizi, Sıfatu Cehennem 9, (2595); İbnu Mace, Z *

Hadis No : 1690
Ravi: Cabir
Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Bana geçmiş peygamberler (a.s) arzedildiler. Hz. Musa zayıfça bir erkekti. Sanki Şenue kabilesinden (uzun boylu) birine benziyordu. Hz. İsa (a.s)'ı da gördüm, gördüklerim içinde ona en çok benzeyen Urve İbnu Mes'ud idi. Hz. İbrahim (a.s)'i de gördüm, gördüklerim arasında ona en çok benzeyen, arkadaşınızdı -yani kendisini kastediyor- Hz. Cebrail (a.s)'i de gördüm. Gördüklerimden ona en ziyade benzeyen Dihye İbnu Halife idi." *
Kaynak: Müslim, İmam 271, (167), Menakıb 27, (3651)

(Allah mahlukatlarını yaratmadan önce kendisinden başka kimse yokmuş.Üstünde altında hava yokmuş
Arşını su üstünde yaratmış.Meleklerden birinin kulağı ile ensesindeki uzaklık yedi yüz senelik mesafe-
deymiş!!!.Yaratılışın mükemmelliğine bakın!.Altı günde yaratılan dünyanın nasıl yaratıldığı ayrıntılarını
gördünüz mü?Demek ki yedinci gününü de Adem'e ayırmış.Halbuki bu yaratılanlar arasında en önem-
lisi insan olduğuna göre dünyanın yaratılışı niye altı gün olarak kuranda geçiyor.Gerçi biliyorum
kuranın allahı insanı *hiç önemsemiyor.İnsan onun için bir deneme tahtası.Cehennemi doldursunlar
diye yaratmış.Hele şu iki sevgili ay ile güneşin birbirlerine kıyamet gününde sarılmaları masala ayrı
bir renk katıyor.Bu yaz ve kış mevsiminin nasıl oluştuğunu böylece de öğrenmiş oldum.Cehenneme
hep kızardım.Bakın yararı da varmış.Peygamberler ne ki.Adam allahı görmüş.Allahı gören peygam-
berleri haydi haydi görür!...)
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *(Devam edecek)

Önerilen Siteler