Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 04-11-2010, 01:26
semihgencayla semihgencayla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Evrim hakkında kafama takılanlar..

Yaraticiyi inkar edeceksiniz diye atalarinizin bu yaratik oldugunu idda etmenin ne alemi var sizcede sazan gibi(lik) degilmi ??

http://www.vidivodo.com/400343/evolution-in-5-minutes

Bu bildigimiz kefal yahu bari yunus baligi gibi bisi bulsa idi evrimciler atamiz budur demeden once...
Yahu Yaraticiyi inkar edeceksiniz diye kefale sazana donmenin ne alemi var.

Ayrica hazir evrimden soz acilmisken,

balinalar ve yunuslar neden diger baliklar gibi evrimlesip solungaç sahibi olmamışlar?. Bunlarda milyonlarca yıldır denizlerde yaşamıyormu ??
Neden ?? kendilerine çile çektirip suyun üstüne çıkmak zorunda kalıyolar??

Bu sorunun cevabinda dahi yaraticiyi gorebilirsiniz !!
Memeliler balıklara göre daha gelişmiş bir dolaşım sistemine sahipdirler.
Balıklara göre daha yüksek metabolizma hızına sahip olmalari gerekir,
Cunki bedenleri 10 katli bir apartman boyutuna varabiliyor
Akciğer solunumu yaparak bu ihtiyaçlarını karşılayabileceğini biliyoruz. Solungaçlar bu ihtiyaçları akciğerler gibi karsilayamazdi,yaraticinin bu kusursuz tasarimini gormek icin saece 1 cift goz gerekmiyor yaninda beyin beyne bagli kudreti hissetmek icin bir kalp ve objektif bir bakis gerekiyor...

Evrim Teorisi'ne göre balinalar kara memelilerinden evrimleşmiştir. Balinaların rahat nefes alıp verebilmeleri için burun delikleri yukarıdadır. Ayrıca suda yavrularını emzirirlerken, yavrularının boğulmaması için memeler sütü fışkırtacak bir tasarıma sahiptir. Yine vurgun yememek için derinlere dalmadan önce ciğerlerindeki havayı boşaltmaları gerektiği iç güdüsüne de sahiptirler.Ayrica Şimdi soruyorum: "Eğer balinaların bu özellikleri yavaş yavaş ortaya çıktıysa, bu özelliklerden herhangi birini taşımayan daha önceki ataları nasıl hayatta kalabilmiştir?"

Konuyu saptirmak amacli cizgi Filmi andiran evrim video linkleri atmak,yada balinalar boyle ama sincaplarda soyle,filan ayet yada peygamberde soyle diyor, gibi meselenin aslindan uzaklastirici mesajlar atmamanizi rica ediyorum konu ile alakali,kaynak gosterilerek yapilacak seviyeli ve bilgi birikimli arkadaslarin yorumlarini okumak hepimiz icin faydali olacaktir...
(BASKA BİR BASLİKTAKİ MESAJİMİ AYNEN KOPYALA YAPİSTİR YAPTİM)

HAKK'a olan sonsuz muhabbeti ve batıla olan amansız nefretiyle bir kıyam doguracak bu ümmet bir kıyam.. Şehadet pahasına Şehadet.......Şehadet. ...
Alt 04-11-2010, 01:32
diamat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
diamat diamat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

oturup sana evrimi anlatmak bilime seviye kaybettirmektir.
o nedenle işin o kısmına girmiycem.

hani demişsin ya, 'bu sorunun cevabında bile yaratıcıyı görebilirsin diye'...

yanlış soruların yanlış cevaplarından başka bir yerde görünmez mi sizin şu meşhur yaratıcınz yahu.

ne hikmetse inandığınız yaratıcınız hakkındaki tek bilginiz yanlış soruların yanlış cevaplarından ibaret.

sizi gördükçe, şu boş inançlardan yakamı kurtarabilmiş olduğum için nasıl bir sevinç duyduğumu tahmin bile edemezsiniz.

bu arada muhtemelen bu konu sandığa gidecek.
bu tarz başlıkların kaldırılacağını söylemişti moderasyon.
madem evrim üzerine bir iddian olacak bari doğru düzgün bir argüman ortaya koyda cevap yazmaya değsin.
senin yazının çapsızlığı yüzünden bizim cevaplar da çöp oluyor ona yanarım.

inanıyorsun ! çünkü; saçma..
Alt 04-11-2010, 01:46
SonAkbaba SonAkbaba isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Sevgili Semihgencyayla anlatsak inanacak mısın bize ? hayır. O zaman ne sen yorul ne de biz yorulalım. Gerçekten merak eden insan internete girer ve şu evrim nedir diye bir araştırır, kitap alıp evrimin mantığını anlamaya çalışır. Hala maymunlar niye evrilmiyor, balıklar niye evrilmiyor gibi çocukca sorular soruyorsunuz ya pes. Lisede bunu öğretmişlerdi.

Dinle sevgili Semih, bir zamanlar ben de ateistlerden hoşlanmazdım, uzak dururdum ama buna rağmen evrim gerçeğine sırtımı dönmez, Allah canlıları evrim yoluyla yaratmıştır derdim ve bunda da herhangi bir yanlış, sakatlık görmezdim.

Sana çok önemli bir söz söyleyeceğim. Bunu üniversitede bir arkadaştan ilk duyduğum zaman vay Allahı aşağılıyor diye içimden geçirmiş ve oldukça kızmıştım. Yıllar sonra bu sözün ne kadar doğru ve gerçek olduğunu anladım. Sen de anla. O söz çok basit ve şu

TANRI HİÇ BİR SORUNUN CEVABI DEĞİLDİR

Konu SonAkbaba tarafından (04-11-2010 Saat 01:55 ) değiştirilmiştir. Sebep: karakter değişikliği
Alt 04-11-2010, 02:04
semihgencayla semihgencayla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tum uyari ve ricalarima ragmen konu ile alakali tek bir bilgi yok,
Vatandasin biri bu soru kalin hem bizim sitenin ''evrimi isittik ve itaat ettik'' diyen genclerini de bozacak turden bir soru iyisimi tez elden moderatore haber ucurun gelsin bu basligi sandikta gizlesin mealinde bir yazisi..

Bu sitede konusulabilecek sohbet edilebilecek sayili kisilerden degerli bir baska arkadasim
kibarlk gosterip konuy sincaplara cekmemis ama maymunlar ve baliklar diye baslayip kendi hayat hikayesini anlatarak devam etmis...

Ve ben hala ''mantiklsal'' ve gunumuz teknolojisinin buna getirdigi cevabin ne oldugu konusunda,bilgisi olan egitim almis bir arkadasimin gelip konu hakkinda hepimizi bilgilendirecegi umidini tasiyorum...

HAKK'a olan sonsuz muhabbeti ve batıla olan amansız nefretiyle bir kıyam doguracak bu ümmet bir kıyam.. Şehadet pahasına Şehadet.......Şehadet. ...
Alt 04-11-2010, 02:05
3.yol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
3.yol 3.yol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sayin Selimgencayla,

Kamuoyunda evrim bilimine karsi olusmus en buyuk yanlis anlamalardan birinin kurbani olmussunuz ....

Evrim teorisi canlilarin hayatinin baslangicini sorgulamaz .... eldeki verilere ve bilimsel arastirmalara gore baslangica gidebildigi kadar gider. Ama esas arastirma canlilarin nasil evrildigi uzerinedir..... Tabiiki bilimsel teori, dinlerin basit ve desteksiz aciklamalari ile celisince din cevreleri tarafindan saldiriya ugruyor .... Ama artiklar dinler de akillandi .... bilimsel arastirmalarin onunde duramiyorlar artik ..... Katolik kilisesinin Papa'si bile evrimi inkar etmiyor artik.....

Evrim hakkinda ilginc bilgiler edinebileceginiz su adresi oneririm size :

http://www.evrimteorisi.org/

Saygilar,
3.yol
Alt 04-11-2010, 02:10
ahura mazda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ahura mazda ahura mazda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sevgili semihgencayla;

şimdi sana insanlar sana emek edip anlatmaya çalışsalar da yığınlarca kanıt ve belge gösterseler de mantıklı açıklamalarda bulunsalar da sizin bu görüşe aklınız kapalı bu bir gerçek o yüzden sizden cevap bekliyorum diye atıp tutmaya gerek yok,ön yargınızla gelmişsiniz.

Ancak çamurdan veya balçıktan yaratılma düşüncesi,kadınsanız kaburga kemiğinden yaratılma düşüncesi size daha mantıklı geliyor sanıyorum.E tabi bir tarafta sizin gibi canlı bir varlıktan evrilme fikri var öbür tarafta çamur,balçık var.

Sizde haklısınız balçık daha mantıklı çünkü canlıdan evrilme meselesi saçma değil mi ?
Hiç canlı olan canlıdan evrimleşir mi ?

En mantıklısı balçıktan,dışkı dan,kaburgadan oluşmak.

Ayrıca evrim ile ilgili alt forum mevcut oraya yazsanıza,evrimci arkadaşlara da tavsiyem açıklama gayretinde bulunmayın zamanınıza yazık,öğrenmek isteyene kaynak çok zaten açıp okur amaç öğrenmek değil.
Alt 04-11-2010, 05:34
advertiser53 advertiser53 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

evrim teorisini artık açıklığı kavuşturdular insanlar hala neyi tartışıyor anlamadım..richard dawkins uzaylılara bağladı en son artık tartışmaya gerek yok..
Alt 04-11-2010, 11:50
diamat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
diamat diamat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sayın semih

şimdi sana balinaların kalça kemikleri olması hakkında ne düşündüğünü sormayacağım.

konuyu tekil bir örnek yerine genel ve basit bir şekilde ortaya koyalım.

evrim olgusu ile evrim teorisini önce ayrı ayrı ortaya koyalım.

sonrada sen evrim olgusuna mı, evrim teorisine mi, yoksa her ikisine de mi karşı olduğunu gerekçeleriyle izah edersin , o zaman bu konu ortaya bilgi konulabilen bir başlık olur.

her ne kadar senin derdinin evrimi anlamak olmadığını, peşin inançlarının reklamı için bu başlığı açmış olduğunu düşünsemde, ben yine de emek verip yazacağım.

iki insan bireyinin genetik kodu % 99,9 ortak.
bu iki insan kardeşse genetik ortaklık %99,99 a yükseliyor.
iki insan aynı ırka yada farklı ırklara aitse genetik kodların oranı yine değişiyor.

akrabalık ile genetik koddaki ortaklık arasında doğrusal ve artan bir ilişki var.

buraya kadar bir itirazınız var mı.
varsa gerekçeleriyle ortaya koyun.
yoksa devam edeceğim.

inanıyorsun ! çünkü; saçma..
Alt 04-11-2010, 12:27
uyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uyar uyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

resimli bilgi her zaman daha iyi anlaşılır :

kuranı okuyun cunku okudukca allahin olmadigini daha iyi anlayacaksiniz .......
Alt 04-11-2010, 12:31
uyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uyar uyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

bu da birsürü linkten sadece birkaçı :

http://www.bbc.co.uk/dna/h2g2/A1283186
http://ngm.nationalgeographic.com/ng...0011101.4.html
http://www.talkorigins.org/features/whales/
http://en.wikipedia.org/wiki/Evolution_of_cetaceans
http://www.squidoo.com/whale-evolution
http://www.robins-island.org/dolphins_evolution.php
http://www.enchantedlearning.com/sub...out/Evol.shtml

kuranı okuyun cunku okudukca allahin olmadigini daha iyi anlayacaksiniz .......

Önerilen Siteler