Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Konu Kapatılmıştır

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 20-09-2007, 13:47
SEYFULLAH_ SEYFULLAH_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Merak Ediyorum ;

hesap gününe inanmadığınıza göre ,ticarette,sosyal ilişkilerde vs sizleri dürüst davranmaya çağıran bir içgüdünüz varmı?çünkü kanaatimce içinde allah(cc) korkusu olmayan bir insan her türlü canavarlığa meyillidir...
ayrıca bu dünyada ezilen,tecavüz edilen,malı gaspedilen,öldürülen insanların hakları tahsil edilmeyecek mi?eğer böyleyse bu insanlara en büyük haksızlığı siz yapmış olmuyormusunuz?

''bu dünya hayatı yalnızca bir oyun ve oyalanmadan ibarettir.ahiret hayatına gelince işte asıl hayat odur.keşke bilmiş olsalardı...(ankebut,64)
Alt 20-09-2007, 13:58
frodo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
frodo frodo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Standart Re: ateistlere bir soru...

Seyfullah öncelikle bir hatırlatma :

Turan Dursun Forum Kuralları:

3- Aşağıdakilere Benzer Başlıklar Açmayınız

Aşağıdakilere benzeyen tarzda, genelleme içeren veya demagojik başlıklar açmayınız:

-Mutlaka Okuyun
-Çok önemli
-Müslüman arkadaşlara duyuru
-Mümin kardeşlere
-Müslümanlar cevap versin
-Ateistler cevap versin
-Yapmayın kendinize gelin!
-Bırakalım kitapları
-Cahil kalmayın
-Evrimcilerden bilgi istiyorum

Mesajınızdan çıkardığım sonuç ,siz Allah'a inanmasaydınız canavar olurdunuz. Bizim böyle bir güdümüz yok. Tavsiyem ve dileğim Allah'a sürekli olarak inanmanızdır. Toplumumuz da yeterince
"canavar" eğilimli insan var. Siz de onlara katılıp canavar nüfusunda artışa neden olmayın. Bu
halinizle kabulümüzsünüz * *

İnsani olan her şey kabûlüm.
Alt 20-09-2007, 14:19
Üye

Standart Re: Merak Ediyorum ;

frodo,
beni itham etmeyi bırakıp sorumu cevaplasaydın keşke.

''bu dünya hayatı yalnızca bir oyun ve oyalanmadan ibarettir.ahiret hayatına gelince işte asıl hayat odur.keşke bilmiş olsalardı...(ankebut,64)
Alt 20-09-2007, 14:31
thunderpoint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
thunderpoint thunderpoint isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sevgili Seyfullah,

Frodo'nun yazısında gördüğün ithamın hangi bölümde olduğunu tarif et, biz de okuyalım..

Ayrıca bu şekilde bir başlık forum kurallarına aykırı; başlığını değiştirirsen seviniriz...
Alt 20-09-2007, 15:37
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Seyfullah,
bu konu için ayrı başlık açmana gerek yoktu. Sen bu konuyu açarken hemen altında "İyiler ve Kötüler" konusu vardı. Benzer konular. Orada hem yorum getirir hem de sorularını sorardın.
Neye yorum getirirdin?
Ancak Allah korkusu olanların dürüst olacağı iddiasına. Acaba öyle midir?
Dürüst insanlar neden dürüsttür?
Ya da dürüstler ancak müslüman olan, hesap gününden çekinenler midir?
Bu konuda bir istatistik var mı?
İslam ülkeleri toplumlarının karakteristik yapısıyla Çin, Japon, Budist toplumları kıyasladın mı?
Hangisi daha karakterli?
Yoksa inancına göre körü körüne mi konuşuyorsun?

Ayrıca bu dünyada ezilen,tecavüz edilen,malı gaspedilen,öldürülen insanların hakları tahsil edilmeyecek mi?eğer böyleyse bu insanlara en büyük haksızlığı siz yapmış olmuyormusunuz?

Seyfullah sen yoksa Allah'a inanmıyor musun?
Allah varsa zaten ezilenlerin hakkını verecek, ezenlerden hesaplarını soracaktır.
Eğer Allah yoksa suç;
Allah'ın mı?
Allahsızların mı?
Allahçıların mı?
Sen demişsin ki Allahsızların.
Ben de diyorum ki Allahçıların.
Çünkü "var var" diyenler nedeniyle dünyada görülecek hesapların çoğu ahrete kaldı.
Ahret de Allah da olmayınca "Var" diyenler aldatan olmuş oldu.
"Yok" diyenler haklı çıktı.
Ezilenler görebilselerdi olmadığını "keşke 'yok' diyenlerin sözünü dinleyip hakkımız dünyada alınsaydı demezler miydi?
Alt 20-09-2007, 15:46
thunderpoint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
thunderpoint thunderpoint isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Pante'nin açıklamalarına ek olarak şu ayrıntıyı da dile getirmek istiyorum:

Ezilenlerin ezilmesi gerektiğinin planını yapan kimdir? Sen de hiramusta -ki Müslümandır- "İnsan kaderini kendisi yazar" deyip şirk mi koşacaksın?

Sevgiler...
Alt 20-09-2007, 16:32
3.yol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
3.yol 3.yol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Seyfullah,
Ben de seninkinin tam zittini dusunuyorum. Yani dinlerin insanlari zehirledigini, insanlarin icindeki kotulukleri aciga cikardigini dusunuyorum. Ama bu demek degildirki her inanan insan kotudur. Ama icinde kotuluk olan insanlarin elinde Allah sonsuz guce sahip bir diktator gibi. Kendisine hergun surekli ibadet edilmesini , onun adina oruc tutulmasini emrediyor insanlara.

Soru sormak yasak ! Inanmazsan da sonsuza kadar cehennem atesinde yaniyorsun.

Bu mu adalet !!

Din adina, allah adina insan oldururler , iskence yaparlar. Oruc tutmayanlari doverler, onlara kotu gozle bakarlar. Hani kul ile allah arasinda hickimse yoktu. Palavra !!

Dinlerle tanimlanan Allah inancinin kotu insanlarin elinde cok buyuk bir silah oldugunu dusunuyorum. Bu yolla yine Allah inancindaki iyi insanlara baski kuruyorlar , onlari somuruyorlar.

Hangisi daha erdemli:
Allah'in gozune girmek, cennete gitmek icin iyilik yapmak mi ?
Yoksa hicbir karsilik beklemeden iyilik yapmak mi ?
Alt 20-09-2007, 16:47
Üye Değil

Seyfullah,

Sana yapılmasını istemediğin şeyi sen de başkasına yapma ve çevrendekilerin bu kurala uymasını sağla, göreceksin ne kadar yüksek bir ahlak düzeyine ulaşılabiliyor. Hiç ihtiyacı olmadığı halde Allah'a tapınmak için ayırdığın zamanı da insanlara yararı olacak işler yapmak için kullanabilirsin üstelik.
Alt 20-09-2007, 17:03
Üye

panteye,
çin.japon ve budistlerin kendilerine göre hesap günü anlayışları vardır.ayrıca islam toplumlarının ahlak anlayışıyla ilgili elinde istatistikmi var?

ucuncuyola,
üçkuruş maaş için patronun önünde eğilmek zoruna gitmiyor ama sana bunca güzellikleri bahşeden allahın emirlerini yapmak zoruna gidiyor öylemi..yazık..allah(cc) o kadar adildirki senin gibilerden bile ihsanını esirgemez..ta ki hesap gününe kadar...

thunderpointe,
külli irade,cüz'i irade meselesini biraz irdelersen sorunun cevabı orada..aslında belki biliyorsun ama inat bu...

Alt 20-09-2007, 17:24
3.yol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
3.yol 3.yol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

SEYFULLAH_";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
üçkuruş maaş için patronun önünde eğilmek zoruna gitmiyor ama sana bunca güzellikleri bahşeden allahın emirlerini yapmak zoruna gidiyor öylemi..yazık..allah(cc) o kadar adildirki senin gibilerden bile ihsanını esirgemez..ta ki hesap gününe kadar...
Seyfullah,
Uc kurus icin patron onunde egildigimi kim soyledi. Ayrica bu sozun senin allah inancinin da ne oldugunu apacik gosteriyor. Allah senin icin en buyuk patron. Sen patron demissin ben diktator diyorum. Cunku ancak diktatorlerin emirleri sorgusuz sualsiz yerine getirilir. Getirmezsen cezani cekersin aynen o bahsettigin hesap gunundeki gibi. Kuran'da yazmiyor mu kafirleri yakaladiginiz yerde oldurun diye, hani nerede allah ihsani ? Turan Dursun'u oldurenler nereden aldilar bu emri ?
Sunu soyliyeyim Seyfullah, senin kafandaki allah ile ne Kuran'da ne Tevrat'ta ne de Incil'de yazan allah birbirini tutmuyor.
Konu Kapatılmıştır

Önerilen Siteler