Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 23-05-2012, 22:17
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

madem iş şeytana kadar geldi,sizin için bir hiç hukmunde olan,ama benim için hukum teşkil eden yuce kran-ı kerimde yuce ALLAH c.c şu ayetleri göndermiştir,daha fazlası vardır amma ben sadece can alıcı ayetleri yazıyorum buraya...........
--Allah hakkında bilmeden tartışan ve her azılı şeytana uyan insanlar vardır.
O kendisini dost edinen kimseyi saptırır ve alevli azaba götürür. Hacc, 3-4...acaba şu an ,kim için gecerli bu ayet,her şey apacık.....
İblis dedi ki: Öyle ise beni azdırmana karşılık, and içerim ki, ben de onları saptırmak
için senin doğru yolunun üstüne oturacağım. (Araf,16)
---
Sonra elbette onlara önlerinden, arkalarından, sağlarından, sollarından sokulacağım ve
sen, onların çoklarını şükredenlerden bulmayacaksın!" dedi. (Araf,17)
---
Ey İnsanlar! Rabbinize karşı gelmekten sakının. Ne babanın evlâdı, ne evlâdın babası
nâmına bir şey ödeyemeyeceği, günden çekinin. Bilin ki, Allah'ın verdiği söz gerçektir.
Sakın dünya hayatı sizi aldatmasın ve şeytan, Allah'ın affına güvendirerek sizi
kandırmasın. Lokman, 33
---
İblis: "Senin kudretine and olsun ki, onlardan sana içten bağlı olan kulların bir yana,
hepsini azdıracağım" dedi. Allah: "Doğrudur; işte Ben hakikati Söylüyorum, sen ve
sana uyanların hepsi ile cehennemi dolduracağım." Sad, 82-85
--
Ey insanlar, yeryüzünde olan şeyleri helal ve temiz olarak yiyin ve şeytanın adımlarını izlemeyin. Gerçekte o, sizin için apaçık bir düşmandır. (2/168)
---
Şeytan, sizi fakirlikle korkutuyor ve size çirkin -hayasızlığı emrediyor. Allah ise, size kendisinden bağışlama ve bol ihsan (fazl) vadediyor. Allah (rahmetiyle) geniş olandır, bilendir. (2/268)
----

Onlar, O'nu bırakıp da (birtakım) dişilere taparlar. Onlar o her türlü hayırla ilişkisi kesilmiş şeytandan başkasına tapmazlar. (4/117)
--Ve onlar, mallarını insanlara gösteriş olsun diye infak ederler, Allah'a ve ahiret gününe de inanmazlar. Şeytan, kime arkadaş olursa, artık ne kötü bir arkadaştır o. (4/38)
---Onları -ne olursa olsun- şaşırtıp-saptıracağım, en olmadık kuruntulara düşüreceğim ve onlara kesin olarak davarların kulaklarını kesmelerini emredeceğim ve Allah'ın yarattıklarını değiştirmelerini emredeceğim." Kim Allah'ı bırakıp da şeytanı dost (veli) edinirse, kuşkusuz o, apaçık bir hüsrana uğramıştır. (Şeytan) Onlara vaadler ediyor, onları en olmadık kuruntulara düşürüyor. Oysa şeytan, onlara bir aldanıştan başka bir şey va'detmez. (4/119-120).....................acaba bu yazdıklarımı okuyormusunuz,okuduysanız eğer,şu an etrafına baktığında,bu ayetlerdeki hakikat gercekleri görürsünüz,yada,boşver deyip,inanmazsınız,iş size kalmış,benim size islamı kabullendirme derdim yok ama şunu unutmayın ki,bana verdiğiniz yada ALLAHa isnat ettiğiniz,Hz muhammede,kurana isnad ettiğiniz her turlu karalamaları,yuce ALLAH kuranda 1400 yıl öncesi bu olacakları görmüş ve yazmış,ya inanırlardan olursunuz yada inanmazsınız,bu size ait olan bir şey

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir
Alt 23-05-2012, 22:49
Araform - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Araform Araform isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Konu seytana gelir tabi, boynuz konusu yatsin da...

Düşünüyorum, o halde varım...
Alt 23-05-2012, 22:50
sergenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sergenci sergenci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sn. Alim52 kusura bakma karıştırmışım, özür dilerim. Esenkalın.
Alt 24-05-2012, 07:44
hackercesur hackercesur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Saygıdeğer kurtulusislamda;

İddian ve yazdığın ayetlere bakıyorum bizim şeytanı dost edindiğimizi, şeytana uyduğumuzu sürekli dile getiriyorsun....

Tezin bu dimi ?

--Allah hakkında bilmeden tartışan ve her azılı şeytana uyan insanlar vardır.
O kendisini dost edinen kimseyi saptırır ve alevli azaba götürür. Hacc, 3-4...acaba şu an ,kim için gecerli bu ayet,her şey apacık....

Bunu yazdığın ayetlerden de anlıyorum.

Şimdi sana bir soru ?

Madem ki bizler şeytanı dost edinmiş insanlarız. Peki neden iyilik yapıyoruz ?

Kendimden yola çıkmak istiyorum...
2 yıllık evli ve kendi işinde çalışan bir insanım. (Bilgisayar Programcısıyım)

* 6 yıldan beri işimle ilgili o kadar dolandırıcılık varken 1 kere bile yapmadım.
* Müşterilere yalan, yanlış bilgi vermedim ve dürüst çalıştım.
* Haydi kızlar okula, Van depremi gibi toplumsal olaylarda bütçem el verdiği ölçüde yardım yaptım.
* Eşimi aldatmadım.
* Gerçekten ihtiyacı olduğunu düşündüğüm insanlara 2. el bilgisayar verdim ve 1 kuruş ücret talep etmedim.
* Yeri geldi parası olmayan müşteriden para almadım.
* Ve tüm bunları aklımdan dahi geçirmedim.
* Kimseyle döğüşüm, davam olmadı.
* 5 farklı toptancıyla çalışıyorum ve hepsi bana o kadar güveniyor ki şuan gitsem ve 100.000 tl lik malzeme alır çıkarım. Dükkanı kapatsam hepsi beni işe alır... Ödememin gününü 1 gün dahi geçirmem...

Senin iddiana göre ben şeytanı dost ediniyorsam; Bu ve buna benzer iyilikleri bana yaptıran nedir ?

Konu hackercesur tarafından (24-05-2012 Saat 07:50 ) değiştirilmiştir.
Alt 25-05-2012, 03:27
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Sen de hackercesur, ateistlerin yuz karasi olmussun. ne bu durustluk, dogruluk, yardimseverlikler? Seytan sana oyle mi ogretti?

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 25-05-2012, 16:06
Araform - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Araform Araform isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Seytan sana onlari, insanlari ateizme cekesin diye kandirabilmek icin yaptiriyordur hackercesur, kandirmaca icindesindir kesin yani.

Düşünüyorum, o halde varım...
Alt 25-05-2012, 16:11
hackercesur hackercesur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Araform´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Seytan sana onlari, insanlari ateizme cekesin diye kandirabilmek icin yaptiriyordur hackercesur, kandirmaca icindesindir kesin yani.
tam zıttına kimseyle de konuşmamaya çalışıyorum bu konuları.

Çünkü birkaç kişiyle konuştuk sonra onlar benle konuşmadı.

Önerilen Siteler