Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 01-09-2008, 13:01
amenofis amenofis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

allah varsa ne mı yapıcam

dıcemk

yarattıgın salakları korukorune ınanmayı odullendırdıgın ve koyun gbı sana ınanan kullarınla cennette mutlu ol dıcem

sorcam cehenneme nerden gıdebılırım dıye..
Alt 01-09-2008, 14:12
Unbeliever Unbeliever isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Allah mı?

Öncelikle yazımın uzun olacağını belirtir ve sıkıcı olursa eğer özürlerimi iletirim. "Ya allah varsa" sorusunun en net ve kısa cevabı şudur: "yoktur". Evet arkadaşlar. Ben allaha inanmıyorum artık. Bu arada "believer" olan nickimi "Unbeliever" olarak nasıl değiştireceğim?Yetkililerden yardım bekliyorum. İnancımı nasıl kaybettiğimi merak ettiğinizi düşünerek açıklamak istiyorum. 34 yaşındayım. kendimi bildim bileli islam kurallarıyla yetiştirildim.Ama her zaman beynimin bir köşesinde şüphelerim vardı. Bu zamana kadar aklım nerdeydi diye soracak olursanız, aklımla değil kalbimle düşünüyordum. Ama artık hem kalbimle hemde aklımla da kabul ediyorum ki Allah diye bir şey yok. Bir yaratıcı yok. Dinler yok. Kitaplar yok. peygamberlerde yok. Bu kanıya nasıl mı vardım. Bu site ve sitedeki yazar arkadaşlarında yardımıyla zaten var olan şüphelerim iyice netliğe kavuştu. Bu nickimle daha evvel savunuculuğunu yaptığım islamiyet hakkında ki yazılarımın adminler tarafından silinmesini talep ediyorum. size söyleyeceğim şeyler yüzeysel veya çok çocukça gelebilir. Ama sorguladığım şeyler ile ilgili bir kaç kelime yazmak istiyorum. Daha doğrusu kafama takılmış olan ama artık cevaplarını verdiğim şeyleri. mesela;

1. Dünya üzerinde sayısını bilemediğimiz kadar din var. 3 büyük din (islamiyet, hristiyanlık ve musevilik) dışında yine büyük bir felsefe dini olan budizm de var. Bu allah, ben ona aklım kemale erdiği günden itibaren dua etmeme rağmen hiç bir isteğimi yerine getirmediği gibi, hakkında dua ettiğim şeyleri tersine döndürdüğüne hep şahit olmuşumdur. Bunun yanı sıra kendisine inanmayan, son gönderdiği dine ,kitaba, peygambere vs. inanmayanların zevküsefa içinde yaşadıklarına da şahit olmuşumdur. Düşünün bir kere adam Buda ya inanıyor ve benden daha zengin, daha sağlıklı, daha refah ve sefa içinde yaşıyor. Ama ben ne hikmetse o kadar dua etmeme rağmen bize zırnık yok!! neyse bu sadece ufacık birşey. burada kızgınlığımın olduğunu ve o yüzden inancımı yitirdiğimi düşünebilirsiniz ama bu o kadar kolay değil. yani bir tanecik şeyle ateist olmadım ben. neyse 2 ye geçeyim,
2. Bu allahın ne bitmek bilmez ego tatmini olayı vardır arkadaşlar yaw...dünyanın oluşumundan itibaren insanoğlunu ona kulluk etsin diye yaratıp duruyor. bıkmadımı artık tapınılmaktan? Doymadımı? Ben ona tapmaktan bıktım ve doydum...bu nereye kadar sürecek böyle?
3. Kitabında "onların kalpleri mühürlüdür" falan gibi bir saçmalık vardı. Haa benim kalbimi kim mühürledi. Başka bir tanrı mı gelip mühürledi. Yok gelmediyse ve allah mühürlediyse o zaman neden açmıyor. Acaba Cehenneme odun lazım bir kaç milyon odun dünyaya göndereyim de nasiplensin garibanlar falan diye mi düşünüyor? Hadi açsın mühürümü? Bu da ne saçma laf ya. Sanki İski den gelipte su vanasını açıyor. Eğer mühürümü kendim açacaksam o zaman kul olarak allahtan zaten üstünüm. Hür iradem onu iplemeyebilir yani. Yok bilader ben açmıycam biraz kapalı kalsın. Açık olunca cereyan yapıyor. Saçmaaa!
4. Bu dünya da yapılanların cezasını ve ödülünü öbür dünyada alacakmışız. Bana ne yaw. Ben bu dünyada ödüllenmek istiyorum. O dünyaya gidipte gelen var mı? Hiç kimse duydunuz mu etrafınızda "Abi ben gittim geldim. Cennette acaip hatunlar var. Her akşam parti yaptık. Alkolün dibine vurduk." veya "Abi Cehenneme gitte gör. Millet kazanlarda kavruluyor. Kendi pisliğini kaşıklıyor. Bende bir kaç tabak yedim. Tadı fena değildi" gibi hikayeler anlatan. Yaw madem cennete de cehenneme de gidecekler belli, o zaman bu dünyaya ne gerek var. Bana mı sormuş zatı muhterem bu dünyayı yaratırken veya beni imtihan etmek isterken. Ben imtihan olmak istiyormuyum bakalım?
5. Neden bütün dinler bir peygamber+kitapla geliyor. Neden 4 nesildir aynı yöntemi kullanmış. Başka bir metod bilmiyor galiba. Kendini yenilemesi lazım. Peygamber kimdir?senin benim gibi etten kandan kastan falan oluşan bir insan. Ona ne gerek var o zaman? O da bizden biriyse zaten her şekilde hinliğe kafası çalışan yaratıklar olduğumuza göre o da bize yanlış yapmış olmaz mı? gözükseydin sema da "Ben sizin allahınızım, yaratıcınızım, bana tapacaksınız!" deseydin. Veya sadece bir insana kitap göndereceğine herkese göndereydin. Madem herşeyi yapabilecek kudretin ve gücün vardı?Sonuçta sen allahsın.Bütün kullarına kitap göndermek ne kadar zamanını alırki? Copy Paste yapacan zaten..veya herkese bir vahiy göndereydin. milletin rüyalarına gireydin. Öfff....saçma şeyler bunlar yaa....

neyse arkadaşlar sizi de sıkmayayım. Ama şunu bilinki artık din ile alakalı ne varsa hayatımdan çıkardım. Ve bunu yakın çevremdeki insanlara da anlatacam.Eşimi de sıkı bir ateist yapacam. Oğlumu da. K.peder zaten ateistti . kaynanam da yavaş yavaş akıllanmaya başladı...annem ve babamı es geçiyorum...onlar hayatta dönmezler...

Haa başlığa cevap olarak şunu da ekliyim....eğer allah varsa nemi yaparım?

Görmemezlikten gelirim. ne muhatap olacam?sokakta ki adamdan bir farkı yok benim için...
Beni cehennemine de atacaksa atsın. "Jet-Ski" me değil......
Alt 01-09-2008, 15:14
aydoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aydoe aydoe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Aramıza hoşgeldin Unbeliever,
Yazını okuyunca baya güldüm,yazdıklarında haklısın ama bunlar gerçekler ve gerçekler komedidir sen gülersen yada trajedidir sen ağlarsan.
Maalesef din dünya üzerinde trajedi yaşanmasına neden olmaktadır.
Ben ise hem üzülüyorum bazende gülüyorum saf inanırlara.
Allah varsa vardır ki bana göre yoktur benim yaşamımda hiçbir değişiklik olmaz,doğru yaşadığıma inanmaktayım

''asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek,aklın ve ilmin gelişimini inkar etmek olur''
Alt 01-09-2008, 15:42
Kıdemli Üye

Sevgili Aydoe,
Hoşbulduk.Oh bee.Bunca yıl çok feci sıkmışım kendimi. Kabız gibi. Şimdi nasıl rahatım anlatamam. Sen söyleince bende yazdıklarımı tekrar okudum. Komik omluş gerçektende. Ama asıl komik olan ne biliyormusun? Bunca yıl prangayla yaşamışım ama o pranganın anahtarı hep cebimdeymiş. Salak gibi kullanmamışım. Neyse artık özgürüm. Haa bu arada Dinlerden özgürlük Grubu üyesi olmak istiyorum mümkünse. nasıl olcez...ulen bu müslümanlık olayı bayaa cahilleştirmiş beni yaw. Oy tiskindim kendimden...
Alt 03-09-2008, 09:38
intizar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
intizar intizar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

unbeliever: yazdıkların hakikaten çok komik

Gerçekle savaşan elbette altolur gider. (Hz.Ali)
Alt 03-09-2008, 11:19
imhotep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
imhotep imhotep isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

unbeliever'ın yazdıkları, müminlerin de yaşamları oldukça komik

ex-believer, aramıza hoşgeldin

Saygılar
Alt 03-09-2008, 12:50
marinexx marinexx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Benim babam bir dönem imamlık yapmıştı ama babam körü körüne inanmaktansa araştırmayı sorgulamayı seçip kurandaki saçmalıkları gördükten sonra çok uzun yıllar önce ateist oldu. Bende sürekli araştıran sorgulayan biri olarak kuranda yazanların olsa olsa 1400 yıl önceki unutkan sürekli kendi ile çelişen uçkuruna çok düşkün sürekli küfürler yağdırıp beddualar edip yakmakla, kızartmakla tehdit eden ilkel bir bedevinin hegemonya oluşturma çabasından başka birşey olamayacağını anladım. allah olsa bu kadar saçma bir kitap yazmazdı. allah olsa her indirdiği kitaptan sonra ulan bunu gönderdik ama bu pek iyi olmadı şimdi yeni bitane bastırdım bu süper oldu bunu gönderelim diyerekten habire yeni yeni dinler göndermezdi. doğru birtane ise ve oda en son gönderdiğin kuran ise neden daha öncekileri gönderdin diye sorarlar adama o zamanlar toymuydu? neyin doğru neyin yanlış olduğunu insanların o kitaplar yüzünden birbirlerini katletlemelerine sebep olmadan önce bilmiyormuydu? bilmiyorduysa nasıl tanrı olabilir? bu nasıl yüce ulu herşeyi bilen bir allahtır? insanlar milyonlarca yıldır var olduğuna göre neden ortaya çıkıp kitap göndermek için milyonlarca yıl bekledi? daha önce yaşayan insanlar ne olacak?

tanrı insanların egemenlik kurma başkalırını sömürü altına alma isteklerinin bir sonucu olarak yaratılmıştır. hepsi bundan ibaret
Alt 03-09-2008, 13:38
intizar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
intizar intizar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Seviyesiz cümlelerle Allahı inkar ettiğini söylemek, söyleyen kişinin cehaletini ve kalitesini ortaya koyar. Her insan Allaha inanacak ve kabul edecek diye birşey yoktur. böyle bir çaba boşuna bir çabadır zaten. İnanan inanır inanmayan inanmaz. Ama inanmadığını söyleyenlerden bazıları çok kalitesiz cümlelerle kendilerini ifade ediyor, buda hoş olmuyor. Ben şahsen bir müslüman olarak bazı cümleleri okuduğum zaman çok üzülüyorum.

Gerçekle savaşan elbette altolur gider. (Hz.Ali)

Konu intizar tarafından (03-09-2008 Saat 13:46 ) değiştirilmiştir.
Alt 04-09-2008, 00:27
Kıdemli Üye

Standart Mantıklı oluun!

Sevgili intizar,
ben eski bir inanan olarak gerçektende körü körüne iman etmenin ne olduğunu anlayabilen, hatta o dönemde ateist arkadaşlarımın hakaretlerinden (o zamanlar öyle düşünüyordum) inanılmaz acı ve öfke duyan biriydim. Hatta eskiden bu sitede tebliğcilik bile yaptığım olmuştu. (Bütün ateist dostlarımdan bu konu hakkında özür dilerim) Şükür beynime ki o basiretsiz dönemler geride kaldı. Marinexx dostum çok güzel açıklamış.Açıklarken de sorgulamış. Neden allah hep aynı şekilde kitap üstüne kitap yolluyor? O herşeye kadirse, herşeye gücü yetiyorsa neden bütün insanlara görünüpte "Ben sizin yaratıcınızım, bana tapacaksınız, kurallarımda budur. Uymayan geberir" falan demiyor? Acaba yeryüzüne ona kulluk etsinler diye gönderdiği insanların, dua edip, ibadet edip veya hayatını bu yola harcayıpta eline hiçbirşey geçmediklerini görünce alacakları hal ve tavır karşısında birşey söyleyebilecek cesareti olmadığı için mi çıkmıyor karşılarına? Marinexx dostumun dediği gibi doğru olanı tek seferde neden göndermedi? Kullarından bu kadar mı nefret ediyor?birbirilerini katletmelerini seyretmek hoşuna mı gidiyor? Mantık kullanın sevgili inananlar.Neden 125000 peygamber, neden 4 adet kutsal kitap, neden 4 büyük peygamber? ve neden onlar peygamber de ben değilim? Oh ne ala memleket ya! onlar direkt cennete bizler odun olarak cehenneme. Yağma Hasan böreği. Neyse konuyu saptırmayalım. Ben saygılı olmaya çalışıyorum ama kör olan gözlerimin açılmasına da saygı gösterilmesini istiyorum. allah, tanrı, god, gott, ilah
, rab, yehova, yaratıcı, vs. YOKTUR! olmadı ve olmayacakta. O sizin kafanızda yarattığınız bir haya ürünü. Aynı Peter Pan gibi birşey. Saygı duyduğum tek nokta sizin ona karşı olan bağımlılığınız ve sadakatiniz. Yani savunduğunuz yanlışa (size göre gerçek) sıkı sıkıya bağlı olmanız. O kadar!

Hoşbulduk arkadaşlar. Fırsat buldukça foruma girmeye ve aydınlanmış beynimin ışıltılarını yaymaya çalışacağım. Heheheee! Umarım bu ışıltılardan inananlarda faydalanır.insanları seviyorum. Onlara kötülük yapan karşısında beni bulur. En başta allah!
Alt 04-09-2008, 01:18
KerimM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KerimM KerimM isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Cool

Allah varsa mı?

Olmayan şey "varsa" olmaz.

varlığın ispatı salt bağırsaklarınla... pardon kalbinle olmaz.

Ben de inanıyom. "Şebten Ebek" denen bir şey var.

Adı bu. benle konuştu ve dediki; "insanlara söyle, ben onların tanrısıyım; bana inanmazalarsa onları öbür dünyada çok feci mokoko bekliyor."

Şimdi ben böyle bir varlığın varlığını hissediyom farzedelim. Sen de yokluğunu ispatla.

Önerilen Siteler