Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 24-03-2013, 01:18
qlause - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qlause qlause isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başka bir yanlışla bir diğer yanlışı haklı çıkarmaya çalışmak ne kadar doğru?

Ne adeti? sen zaten maaşını alıyor görevini yapıyorsun, zaten yaptığın iş için para alıyorsun, orada dini bir ayin düzenliyorsun, sana para verilse dahi kabul etmemen gerekir, çok bağnazca.
Alt 24-03-2013, 01:31
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Diyanete bağlı imamlar devletten maaş alıyor. Lise mezunu imamlar, müezzinler ve Kuran kursu öğreticileri 2012 yılına göre 1609 TL, uzman imamlar 1975 TL ve baş imamlar 1902 TL aylık alıyorlar. Örneğin buna benzer bir ilk okul öğretmeninin aylık almasına rağmen öğrenci velilerinden eğitim etkinlikleri için üstüne para bağışı veya hediye aldığını düşünün. Bu öğretmenin öğrencilere eşit davranacağından, daha çok bağış yapan velilerin öğrencilerine daha iyi karne notu vermeyeceğinden emin olabilir misiniz? Demek ki burada açıkça bir yolsuzluk ve usulsüzlük var. Bu durum suistimale izin veriyor ve kapı açıyor. Maalesef imamlar da sadece normal bir insan, onların diğer insanlardan daha namuslu ve adil olacaklarının garantisi yok.
Alt 24-03-2013, 01:32
ESTER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ESTER ESTER isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Pesimist89´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hadsizliginizi bu kadar goze sokmak zorundamisiniz?
tek satirinda adiniz geciyormu sahsiniza yazilmis gibi alip ardindan saygi dersi verme curretinde bulunuyorsunuz?
Diger sorulari gormezden gelip had bildirme yontemine giristiginize gore soyleyecek sozunuz kalmamis.

Baskalarina saygi ogretmenligi yapmak yerine siz siz olun hadsizlige basvurmayin. Alumallah cikar biri kalemi ile size gokteki yildizlari saydirir

Neyse ilginc kisilikler iste.

Soru soruyoruz fikihcilar biliyor ya cevabi.
Soru soruyoruz ilahiyatcilara diyanete sor.

Nikahsiz kadinlarin islam propagandasi yasakmi diyoruz. Bize ask masali anlatiyorlar.
Cok keyifli mevzular.

Bu başlıkta 24 sayfada bir sürü yorum yapıp da 24. sayfadan sonra patlama yaşarsan ben de sana cevap verme gereksinimi duyarım.Sana tavsiyem otur baştan oku bütün yazılanları hadsiz kimmiş gör.Benimle geçen hangi tartışmada cevap alamadın ? 24 sayfa boyunca bir şey demeden tartışıp sonradan size ne bizim inancımızdan,sürünüzden bir koyun vs.. dersen olmaz.Onu en başta yazacaktın,kaldı ki bu konuda bir hata varsa mutlaka bir moderatör bunu görür.

Neva ' da demiş ki ;

Pardon, merak ettim, siz bu basliga, ne amacla katilim gostermistiniz acaba?

Siz ne amaçla katılım gösterdiyseniz bende o amaçla katılım gösterdim.Ben seviyesiz derken Ester'den bahsetmedim.Ben nasıl üstüme alındıysam o da üstüne alınmış olacak...
[/QUOTE]

Forumu germemek adina bu laf ebeliginizi ben gormemezlikten geliyorum. Ama basligi ikuyan uyeler mutlaka goruyordur.
Alt 24-03-2013, 01:37
Pesimist89 Pesimist89 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Talep eden o değil versen de vermesen de o töreni nikah olsun,cenaze olsun yapmak zorunda.Parayı alması dini satması anlamına gelmez.Her şey bakış açısı işte..Sen parayı versen de vermesen de bu adam bu töreni yönetiyorsa burada bağnazlıktan bahsedemezsin.Bu yıllardan beri gelen bir adetmiş.Biz çok konuşurduk bu konuda.Eskiden cenaze namazını kılan herkese para dağıtırmış ölünün yakınları.Bunu ortaya çıkaran bizim insanımız.İslamda 40 çıkması,mevlüt okunması gibi bir zorunluluk var mı ? Yok . Bunu adet haline getiren bizim toplumumuz.Kuran'ı abdestli olarak okumak Osmanlı'dan gelen bir adet.

Nasıl ki bunlar zamanla kalıplaşmış,hocaya para vermekte aynen öyle olmuş.Bu insanın senden bir talebi olmadığı sürece işini yapması onun zaten niyetini belli eder.Senden para bekliyorsa o zaman sorun vardır.
Alt 24-03-2013, 01:38
Üye

Aynen Ester
Alt 24-03-2013, 01:41
qlause - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qlause qlause isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Özel kuran kurslarına ne demeli
Alt 24-03-2013, 01:42
Üye

Kimse gitmek zorunda değil.Diyanet ücretsiz olarak insanlara Kuran kursu verirken özele gitmek tercih meselesi.
Alt 24-03-2013, 01:45
Subat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Subat Subat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Ayet satmak meslek mi olmuş ? Bunu kuran yasaklamıştır. Siz halen meslekten bahsediyorsunuz. Ayetlerimi para karşılığı satmayın demek, ayetlerim üzerinden para kazanmayın demektir. Meslek olarak din imamlığı, ilahiyatçılık yasaktır. Neyi kotarmaya çabalıyorsunuz ?

Halen diyanet ücretsiz kuran dersi veriyor diyorsunuz. O adamlar ders vermek için devletten para almıyor mu ? Kapılarının önünü süpürdüğü vs. için mi para alıyor yoksa kuran dersi verdiği için mi ?

Yarattığımız her etki bize bir düşman kazandırır, çoğunluğun kabul ettiği bir insan olmak için sıradan biri olmak gerekir.

Sigmund Freud
Alt 24-03-2013, 01:49
Üye

Kotarmak diye tutturmuşsun hayırlısı bakalım...Şimdi de son yazdığını araştırdım aynı benim dediğimden bahsediyorlar buyur oku zahmet olmazsa.Eğer olacaksa ilahiyatçılık ayetleri satmak değildir.

http://www.sorularlaislamiyet.com/ar...gil-midir.html
Alt 24-03-2013, 01:51
Üye

"Ayetlerimi az bir karşılık ile satmayın." mealindeki ifade, Allah'ın yüce ve kutsal kitabını ve dinini kişisel ve maddî çıkarlar için kullanıp yanlış yorumlayanlara, haramları helâl, helâlleri haram göstermeye kalkışanlara karşı kesin bir uyarı mahiyetindedir. "

Önerilen Siteler