Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 13-03-2024, 00:18
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Forumla ne ilgisi var? Bu bir konu, gerçek sizi rahatsız mı ediyor?
O şarlatanların
Bir dakika

Kim karar verdi?

Nereden biliyorsun_?

Genelledin ve subjektif.nokta

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 13-03-2024, 00:26
Üye

O şarlatanların çoğunu tanırım,
Bir kere bak şimdi hiç tanımayacağın insanlara iftira attın. Sen doktor musun? Psikiyatrist misin? Lisansın var mı? Muayene mi ettin ? Sana kiliniğie mi geldi?
Hangi gözlemle?

Şizofren. Damga, küçümseme alay vb. aracı olarak kullanıldı.

Okült bin yıllardır var. Seven sever ,okuyan okur, ilgili ilgilidir. Küçümseme size bir şey kazandırmaz.

Bak şimdi nereden bilgi alıyorsun?
Bilime karşı -bilim reddediyor diye- kestiriyorsun. Olamaz öyle şey diyorsun. Gördün mü? Denedin mi? Katıldın mı? Gözledin mi? Tanık mısın?

Yetkiyi ve gücü nereden aldın. Çoğunluk, örgütlü kurumsal bilim, ortamdaki çoğunluk, kişisel yargılar, kişisel firkilerin.
Başka_?

Yargı dağıtıyorsun.

Ne gerek var?

Niye?

Ya konuşmamızdan rahatsızsın ya susturma/itme, küçümseme dışlama çabasıyla rahatsız etmeye giriştin. Öyle algılarım

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 13-03-2024, 00:35
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şuanda  online konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

ictenlik Diyor ki
Bir dakika

Kim karar verdi?

Nereden biliyorsun_?

Genelledin ve subjektif.nokta
Bu arada lütfen forumu dahil etmeyin, bu forumda her konu tartışılabilir, açılabilir...

Ben karar verdim... Bir kaç yüz yıldır, ruh çağırma seansları adı altında şarlatanlık, aynen cin çıkarma seansları gibi bilinen gerçektir. Lütfen kullanılan yönteme dikkat ediniz, bu önemli.

Söylemlerini -vaazları!- bilimsel, akıl, mantık süzgecinden geçirdiğinizde de zaten tespit edebilirdiniz.

Antik mitolojide yöntem basitti;
A gelir diğerlerine seslenir, tanrı sizden kendisine ve bana inanmanızı ve şunları yapmanızı istiyor...
Çıkıp bir tanesi sormaz, madem tanrı istiyor, o halde sen neyin, nesisin, Tanrı istemişse sana ne gerek? Bir dolu kıvırma...

Bunlarınki de ruh çağırma seans v.b üzerinden sadece benle konuşuyor derler. BANA İNANIN derler, sözde bir çaba sergilerler, neden inanayım? Güzel edebiyat parçaladı diye mi?.

Çık aradan o halde? Hem A seninle irtibat kuracak, insanlara anlatmanı, çabanı görecek, ama senin bu çabanın milyon katını yapabilme yetisi olmasına rağmen, senin insanları kendine inandırmanı bekleyecek? İletişimin binbir yolu var, medyum ritüeli nedir yahu?

İnsanlık binlerce kilometre ötedekiyle saniyeler içinde iletişim kuruyor, galaktik savaşlar yapan bu masal eseri repti sürüngenlerin haberi yok mu?

Öyle gidip falcıların, medyumların, üfürükçülerin kafasının içinden kurgulanmanın anlamı ne?? Hani neredesin? medyumun üfürüğünde, ama siz O'na inanın, sayenizde artık maddi, manevi köşe oldular.

Ben inanmyorum, yalan söylüyor diyorum, hem söyledikleri, hem iletişim yöntemi, hem de yalanından dolayı şarlatanlık diyorum. Kendisini, gözleme açık olduğu halde, iletişim için yalnız kendisine has olmak üzere, kendisini ayrıcalıklı göstermek, garip ritüel, ayinlerle bunu yapmak, bunun üzerinden maddi, manevi sömürü için değise nedir?

Tamam randevu versin, bu sürüngen bana ne zaman uğrayacak? Bekliyorum, gelsin, yemeyeceğim, konuşacağım, bi de ne yer, ne içerler bilirsem sofra kurayım

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 13-03-2024, 00:36
Alvin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alvin Alvin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kavgayi birakin, ben hala okult denilen olguyu anlayamadim. Bu bir ne bileyim, gaipten ses almak mi? Mesaj aldigini iddia etmek mi? Yoksa ruhlarla iletisim gibi bir sey mi? Biri dogrusunu soylesin.

"Happiness is a state of mind. It's just according to the way you look at things."
— Walt Disney
Alt 13-03-2024, 00:39
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Alvin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kavgayi birakin, ben hala okult denilen olguyu anlayamadim. Bu bir ne bileyim, gaipten ses almak mi? Mesaj aldigini iddia etmek mi? Yoksa ruhlarla iletisim gibi bir sey mi? Biri dogrusunu soylesin.
Kavga etmiyorum, insanın her türlü hali, durumunu menfaate çeviren her türlü girişime tepkimi, eleştirimi, tespitimi dile getiriyorum kişisel değil.

Söyledim zaten.

-------
-------
-------
-------
------
------
------
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 13-03-2024, 00:46
Üye

Kavga etmiyorum, insanın her türlü hali, durumunu menfaate çeviren her türlü girişime tepkimi, eleştirimi, tespitimi dile getiriyorum kişisel değil.

Söyledim zaten.
Şu durumdayız. İnternette bir şey bulduk, rastladık, rast geldik, okuduk. Onu bir grup insan bir viya tahtasıyla yürüttüğü oturumlarda elde ettiğini söylüyor ve bunu nerede kime açmaya çalışsak aşağılayıcı, küçümseyici ,alaycı yargılayıcı vb. uzayan iletişimlere ve bildirimlere maruz kaldık ve kalıyoruz ve işin aslı her türden iletişim çabasına rağmen buna bir ara bile verilmedi/verilmiyor.

Şimdi bunu okuduk ve dürüstçe açıkça olağan uygar iletişimin bir konusu bile yapamıyoruz.
Elinde şarlatan diye bir kulpla gezenler var hemen yapıştırı-veriyor.

Anlıyorum. Şarlatan yaftası bir eleştiri.

Buna katlanmak istiyorsanız devam edin.

Alt 13-03-2024, 00:49
Üye

O şarlatanların çoğunu tanırım, .... insanları dolandırdıklarıgelir.
Tamam bir dakika. Birlikte mi çalışıyorsunuz? Nereden bileceksin?

Alt 13-03-2024, 00:53
Üye

Alvin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Okült kavram olarak çok geniş ve kavram kapsamını daraltıp ben sadece tek bir olguya vurgu yaptım. Kabaca vurgu yapılan şey hipnoz/trans ya da ouja board (viya tahtası) vb. yoluyla yapılan celseler ve bu yolla sorular sorarak bilgi edinme/derleme çabası ya da tıpkı böyle oluştuğu söylenen bir metin (cassiopaean transcripts)

https://cassiopaea.pub.org.pl/sessions.html
https://cassiopaeatranscripts.org/session-16-july-1994

Alt 13-03-2024, 01:00
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

"ictenlik"´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tamam bir dakika. Birlikte mi çalışıyorsunuz? Nereden bileceksin?
Tanımak demek O'nunla ve masabaşındaki adamlarıyla birlikte ruh çağırma ayinine katılmak demek değildir, hani ilk zamanlar ödeyemedikleri elektrik faturası borçları vardı hatırlar mısın?

Kaldı ki ben size dünya üzerinde ay büyüklüğünde 2. bir doğal uydu var dersem, bana mı bakarsınız, Dünya'nın çevresine mi? Nasıl görüyorum peki? Diyorum ki, medyum masası açıyorum, yanızca bana has olmak üzere görüyorum, siz de bana inanacaksınız... Oldu mu şimdi?
Demek ki kendisini tanımak için, ayrıca sözde işaret ettğini bizim de görüyor olmamız gerekir ki, onaylayabilelim, doğu ya da yanlışlayabilelim. Yok, sadece o ve paydaşları, medyum masası, laf var.

Konuyla ilgili söylemlerini görmektir. Şahsen tanımak farklıdır ve benim hiç bir ifadem de kişisel, kişiye has değildir, aynı strateji-taktik üzre davrananların tümünü kapsar. Kişi analizi yapmıyorum, eylem analizi yapıyorum, dolayısıyla ikisi çok farklı bir açıya sahip ve ikincisi geniş açılıdır.

Ben Sai Baba'yı da şahsen tanımam, ama sergilediği eylemi hem nesnel-objektif koşul ve olanaklarla hem de ardında taşıdığı niyetle sorgulayabilirim(Galaksiyi tur atacaksın, gelip dünyada antik ruh çağırma metodu, medyum masasıyla irtibat kuracaksın, oldu mu şimdi?). Siz Sai baba'yı tanır mısınız(kişisel değil eylemi açısından), ben tanıyorum ve ne yaptığı hakkında rahatlıkla bir ifadede bulunabiliyorum=>şarlatanlık. Eğer benden bu durumu ifade eden, bildiğiniz başka bir kelime varsa, seve, seve duymak isterim. Ne diyebilirim ki?

-------
-------
-------
-------
------
------
------
------
------
Alt 13-03-2024, 01:05
Üye

Ben karar verdim... Bir kaç yüz yıldır, ruh çağırma seansları adı altında şarlatanlık, aynen cin çıkarma seansları gibi bilinen gerçektir. Lütfen kullanılan yönteme dikkat ediniz, bu önemli.
Nerden biliniyor. sen bu şarlatanlığa dahil misin? Meslek erbabı mısın?
Bu yolla şarlatanlık yaparak birilerini mi dolandırdın da bu kadar eminsin?
Yani ilzüyonistlerin sırrı gibi birinci elden dahilsin de meslek sırrını mı biliyordun?

Söylemlerini -vaazları!- bilimsel, akıl, mantık süzgecinden geçirdiğinizde de zaten tespit edebilirdiniz.
Ha biz geçirmedik
Biz geçiremiyoruz
Ha bizim aklımız başımızda değil. Neremizde acaba?

Bu konu dışında tarafsız bir şeyleri beraber gözden geçirelim mi?

Akıl mantık süzgeciyle ilgili bir ölçüt sınama ya da testin var mı?

Bunlarınki de ruh çağırma seans v.b üzerinden sadece benle konuşuyor derler. BANA İNANIN derler, sözde bir çaba sergilerler, neden inanayım? Güzel edebiyat parçaladı diye mi?.
İnanın! Saçmalık.
Bu din değil

Çık aradan o halde? Hem A seninle irtibat kuracak, insanlara anlatmanı, çabanı görecek, ama senin bu çabanın milyon katını yapabilme yetisi olmasına rağmen, senin insanları kendine inandırmanı bekleyecek? İletişimin binbir yolu var, medyum ritüeli nedir yahu?
Medyum ritüeli endir? Bunu kim söylüyor?

İnsanlık binlerce kilometre ötedekiyle saniyeler içinde iletişim kuruyor, galaktik savaşlar yapan bu masal eseri repti sürüngenlerin haberi yok mu?
Bunu anlamadık

Öyle gidip falcıların, medyumların, üfürükçülerin kafasının içinden kurgulanmanın anlamı ne?? Hani neredesin? medyumun üfürüğünde, ama siz O'na inanın, sayenizde artık maddi, manevi köşe oldular.
Falcı medyum üfürükçü bu nrdir? Ne alaka?

Niye bunları dürtüyorsun? Zoruna ne oldu?

Ben inanmyorum, yalan söylüyor diyorum, hem söyledikleri, hem iletişim yöntemi, hem de yalanından dolayı şarlatanlık diyorum.
Neye dayanarak.? Tanık mısın? İşbirlikçi misin? Dahil misin ?Birlikte mi çalışıyorsunuz?

Kendisini, gözleme açık olduğu halde, iletişim için yalnız kendisine has olmak üzere, kendisini ayrıcalıklı göstermek,
Zırva. İlgisiz. Saçmalık

Sen bunu nereden çıkardın ya? İletişim tabanında böyle bir şey yok.

garip ritüel, ayinlerle bunu yapmak,
bu ne demek

bunun üzerinden maddi, manevi sömürü için değise nedir?
maddi sömürülmediğimi garanti edebilirim ve manevi sömürme!?
Siz ciddi misiniz?
Bir gün yazma dışında okuma ve dinlemeniz de olacak mı?

Tamam randevu versin, bu sürüngen bana ne zaman uğrayacak? Bekliyorum, gelsin, yemeyeceğim, konuşacağım, bi de ne yer, ne içerler bilirsem sofra kurayım
Bunun ilgisini kuramadık.

Önerilen Siteler