Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 13-10-2009, 12:44
bunyas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bunyas bunyas isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bunyas - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Tesadüfen Uçak Oluşur mu ?

Hücre o kadar detaylı bir tasarıma sahiptir ki, ünlü bilimadamı Fred Hoyle onu bir Boeing 747 uçağına benzetir. Hoyle'a göre nasıl bir uçak tesadüfen oluşamaz ise, hiçbir hücre de asla tesadüfen oluşamaz. Aslında bu örnek bile yetersizdir. Çünkü insanoğlu bilgi ve teknolojisi sayesinde dev uçaklar yapabilmektedir, ama hala tek bir hücre dahi yapamamıştır.

Beşerin bulaşık eli karışmamak şartıyla, hiçbir şeyde hakikî nezafetsizlik ve çirkinlik görünmüyor.
Alt 13-10-2009, 13:43
cenker cenker isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

O zaman allah hücreden daha detaylı ve karmaşık o da oluşamaz tek başına.Kesin allahın da yaratıcısı vardır.
Alt 13-10-2009, 14:00
saroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
saroz saroz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

hatalı yazı

Kendisinin Efendisi Olmayan Hiç Kimse Özgür Değildir.
Epiktetos
Alt 13-10-2009, 14:01
Kıdemli Üye

bunyas´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hücre o kadar detaylı bir tasarıma sahiptir ki, ünlü bilimadamı Fred Hoyle onu bir Boeing 747 uçağına benzetir. Hoyle'a göre nasıl bir uçak tesadüfen oluşamaz ise, hiçbir hücre de asla tesadüfen oluşamaz. Aslında bu örnek bile yetersizdir. Çünkü insanoğlu bilgi ve teknolojisi sayesinde dev uçaklar yapabilmektedir, ama hala tek bir hücre dahi yapamamıştır.

İmzandan da belliki tartışmak, konuşmak fikir alışverişi yapmak değil senin amacın.

Fedailik yapmak peşinde olduğun, yazılarının bilgiye dayanmayan, sadece niyete ve inanca dayanan, temelsiz, birikimsiz olmasından anlaşılıyor.

Evrimi eleştirebilmen için önce evrimin ne olduğunu bilmen gerekir.

Senin eleştirdiğini zannettiğin şey evrim değil.

kafanda kendi kendine ürettiğin safsata hakkında yazıyorsun. senin gibiler hep bunu yapar zaten.

ee fedailik var serde değilmi)

Evrim, çeşitli malzemeleri karıştırıp başka birşey yaratmak değildir. bu sizin dininizde var. çamura üfürüp insan yapmanız gibi ,bilimdışı saçma bir düşünce bu.

evrimi kendi sallamalarınızla karıştırmayın.

Evrimin gerçekleşmesi için canlı gerekir. canlının evrim geçirebilmesi için üremesi gerekir.

Yeni nesil değişime uğrama gelişme potansiyeli taşır. çünkü önceki nesilden birikim ve tecrübeleri genler vasıtası ile alır.

Bu genlerin aktarımı sırasında mutasyonlar da yaşanır. olumlu mutasyonlar türün yaşama şansını arttırır.

Bu gelişme bazen milyonlarca yıl sürer. sandığınız gibi 1-2 saatte olmaz.

En kaba haliyle evrimin temel çalışması böyledir.

Evrimi evrimcilerin iddialarına göre eleştirir veya karşı çıkarsanız anlamlı bir tartışma yapmış oluruz.

Yoksa kulaktan dolma, asla evrimcilerin söylemedikleri şeyleri, evrim adına eleştirmeye kalkmış olursunuz.

Epiktetos
Alt 13-10-2009, 14:03
Üye

Yaratılmış olan ve yaratan var. Tüme varım yapıcaksak eğer.

H erbiri birer eser-i mükemmel olduğundan, herbiri bir fiile ve fiil ise isme, isim ise vasfa ve vasıf ise şe’ne ve şe’n ise zâta şehadet eder.

İslam felsefesi yapıcaksan önce zaman'ı ele almalıyız. Zaman yaratılmıştır.Ne anlarsın bundan. Biz zamanla kayıtlıyız.Zaman'ı hiç düşündünmü. Kara deliklere yakınlaştıkça zaman hızlanır. Jüpirde yaşasak zaman yavaşlar vs vs.

Allah'a inanmayan birine ,nasıl Allah'ın vasıflarından bahsedilir.Bu suya yazı yazmaya benzer.Eğer merak ediyorsan ince İMAN.
Dağın arkasında,bir ev var diyorum.Sen yok diyorsun.Ve ban ev i anlat diyorsun.ZATEN İNANMIYORSU NASI ANLATİM.Eve inamıyorum ama ,bana tarif et.Bunu adı İMKANSIZ.

Beşerin bulaşık eli karışmamak şartıyla, hiçbir şeyde hakikî nezafetsizlik ve çirkinlik görünmüyor.
Alt 13-10-2009, 14:13
Kıdemli Üye

Yaratılmış olan ve yaratan var. Tüme varım yapıcaksak eğer.

H erbiri birer eser-i mükemmel olduğundan, herbiri bir fiile ve fiil ise isme, isim ise vasfa ve vasıf ise şe’ne ve şe’n ise zâta şehadet eder.

İslam felsefesi yapıcaksan önce zaman'ı ele almalıyız. Zaman yaratılmıştır.Ne anlarsın bundan. Biz zamanla kayıtlıyız.Zaman'ı hiç düşündünmü. Kara deliklere yakınlaştıkça zaman hızlanır. Jüpirde yaşasak zaman yavaşlar vs vs.

Allah'a inanmayan birine ,nasıl Allah'ın vasıflarından bahsedilir.Bu suya yazı yazmaya benzer.Eğer merak ediyorsan ince İMAN.
Dağın arkasında,bir ev var diyorum.Sen yok diyorsun.Ve ban ev i anlat diyorsun.ZATEN İNANMIYORSU NASI ANLATİM.Eve inamıyorum ama ,bana tarif et.Bunu adı İMKANSIZ.

Haydaaa..

Yahu aynı konu üzerine iki cümle kuramayacakmısın sen?

Başlıkta evrim hakkında birşeyler yazmışsın.

ben de bu yazının eksiklerini anlattım. hangi argümanlara göre tartışmamız gerektiğini söyledim.

Sen yanıt olarak bana zamandan bahsediyorsun.

Evrim konusunda salladığını kabul ediyorsun demekki

Epiktetos
Alt 13-10-2009, 14:16
Üye

Muhabbet fedaisi ,muhabbete hiçbir şeyi değişmeyendir.Fedai ,muhabbete her şeyi feda eder.

Evrim e gelince ,Allah'a inanmayanların bir kılıfı olarak görüyorum.
Aslında amaç Allah'ı kabul etmemek ,bunun için evrime yapışmışsınız.Evri mher geçen gün güç kaybediyor.Onu ayakta tutan hayal gücü.

Bilgiler kulaktan dolma demişsin.

''Hücre o kadar detaylı bir tasarıma sahiptir ki, ünlü bilimadamı Fred Hoyle onu bir Boeing 747 uçağına benzetir. Hoyle'a göre nasıl bir uçak tesadüfen oluşamaz ise, hiçbir hücre de asla tesadüfen oluşamaz. Aslında bu örnek bile yetersizdir. Çünkü insanoğlu bilgi ve teknolojisi sayesinde dev uçaklar yapabilmektedir, ama hala tek bir hücre dahi yapamamıştır.''

SEN BU MESAJA KAYNAK MI ARIYORSUN? SENCE BU KULAKTAN DOLMAMI? DÜŞÜNMÜYORMUSUN? BİRAZ DÜŞÜN MANTIK YÜRÜT.
TARAFSIZ DÜŞÜN ,YANİ OBJEKTİF.

Alt 13-10-2009, 14:40
Kıdemli Üye

Muhabbet fedaisi ,muhabbete hiçbir şeyi değişmeyendir.Fedai ,muhabbete her şeyi feda eder.

Evrim e gelince ,Allah'a inanmayanların bir kılıfı olarak görüyorum.
Aslında amaç Allah'ı kabul etmemek ,bunun için evrime yapışmışsınız.Evri mher geçen gün güç kaybediyor.Onu ayakta tutan hayal gücü.

Bilgiler kulaktan dolma demişsin.

''Hücre o kadar detaylı bir tasarıma sahiptir ki, ünlü bilimadamı Fred Hoyle onu bir Boeing 747 uçağına benzetir. Hoyle'a göre nasıl bir uçak tesadüfen oluşamaz ise, hiçbir hücre de asla tesadüfen oluşamaz. Aslında bu örnek bile yetersizdir. Çünkü insanoğlu bilgi ve teknolojisi sayesinde dev uçaklar yapabilmektedir, ama hala tek bir hücre dahi yapamamıştır.''

SEN BU MESAJA KAYNAK MI ARIYORSUN? SENCE BU KULAKTAN DOLMAMI? DÜŞÜNMÜYORMUSUN? BİRAZ DÜŞÜN MANTIK YÜRÜT.
TARAFSIZ DÜŞÜN ,YANİ OBJEKTİF.

Yaradılışçı biliminsanları da vardır. fred hoyle de onlardan birisi sanırım.

Evrim teorisi tüm dünyada bilim insanları tarafından tartışılmıyor bile. senin abd orijinli harun yahya kaynaklı bilgilerin tamamen gerçek dışı.

Evrimin bırak taraftar kaybetmesi özellikle son yıllardaki genetik biliminin gelişmesi ile daha kesin kanıtlar bulmuştur.

bugün evrimin doğruluğu tartışılmıyor bile.

Epiktetos
Alt 13-10-2009, 15:49
K.C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
K.C. K.C. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Tesadüfen Uçak Oluşur mu ?
Olur.
Şöyle ki;

Uçağın 1000 parçası var diyelim. Hiç bir parçası birbirine benzemiyor ve birbirinin yerine geçemiyor. Yani bir parça ancak ait olduğu yere uyuyor ve konulabiliyor.

Tüm bu parçaları kocaman bir hangara yığıyoruz ve bunları yap boz gibi birleştirmeye çalışıyoruz.

Asırlar sonra tüm parçaları ait oldukları yerine yerleştirdiğimizde tesadüfen bir uçak yapmış olacağız.

YILDIZLAR ATEŞ BÖCEĞİ SANILMAKTAN KORKMAZLAR

http://kadinislamadalet.blogcu.com/
Alt 13-10-2009, 16:51
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Bak simdi anladi iste Bunyas efendi
Beyin muhurlu olunca, gecmez bilgiler; gecebilselerdi zaten muhurlenmezdi.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.

Önerilen Siteler