Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Multimedya

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 18-11-2007, 21:10
Üye Değil

Standart Re: Osama

Sevgili hiramusta,

"kendi anlayışsızlığını,kendi beceriksizliğini İslam'a maletme.Esas aşağıdaki videolara bi bakta,ateizmin insanlığa nelere malolduğunu bi anla."

bunu soyledigine inanamiyorum. Ben seni akli basinda dusunebilen bir musluman zannederdim ve butun yobaz takimindan mustesna tutardim. Ateizm dogal bir tepkidir, kurumu kanunu yoktur. Dogal olarak ortak bir eylemide olamaz, bu sebeple ateizm'i sosyalist ideolojinin kaynagi olarak gostermek yanlis olur. Ustelik Stalin veya Lenin fikirlerini ve gozlemlerini insanliga sunmuslardir, dayatmamislardir. Arkalarindaki kimseleri, cehennemle, oculerle degil, soyledikleri ile toplamistir. Bu Islam dediginin kac gram fikir ideoloji iceriyor ki kiyasliyorsun. Kuran'da cennet cehennem ve tanri olmasa, soyle eline alip ogrenebilecegin birsey *var mi, uc gram ideoloji, siyaset var mi? Sonra bunlar gozler onune serilince, anlayissizlik ve beceriksizlik bizde oluyor. Sanki yalniz disari ciktilar diye ben siktim o afgan kadinlarin kafalarina.
Alt 18-11-2007, 21:12
Üye Değil

burda eleştirebilmesi gereken ileri sürülen karşıt fikirler olması gerekir bir insanın şahsiyeti değil cahillikle haddini bilmemekle daha o kişiyi doğru dürüst tanımadan suçlamak biraz önyargılı davranış olmuyormu HİRAM USTA
Alt 18-11-2007, 21:21
hiramusta hiramusta isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sevgili Vartor sünniliği (emevi zırvaları) ya da şiiliği İslam'la karıştırıyor olmayasınız sakın?Videolarda sadece Rusların değil,Çin komünist partisinin,kızıl kımerlerinde zalimlikleri var.Kuzey Koreye daha bakmadım.Bunlardan niye gocunuyorsunuzki?Siz Taliban'ı İslam'a malediyorsunuz bu iyi oluyor ama ben komünizmin/sosyalizmin/ateizmin ağababalarını karşınıza çıkarıp yedikleri haltları gösterince tu kaka oluyorum.

Tepkini benden önce Maximus'a söyleseydin emin ol seni alkışlardım,sevgili Vartor.
Alt 18-11-2007, 21:38
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Yani Hiram yumurta tokuşturuyorum diyorsun. Sanki zamanla bu tür şeylerin özünde siyasi çıkarların yattığını anlayacak gibisin, tabi sırf dinim benim güsel dinim diye yan çizmezsen

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 18-11-2007, 21:45
asmara asmara isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ateistlerin izlemesi gereken ortak bir yolu yoktur...
talibanın yaptıkları islama maledilebilir.
çünkü yapılanlar islam adına yapılmaktadır. ben söylemiyorum. onlar söylüyor.
suudilerin ya da iranlıların yaptıkları da,
ama bana ne stalinden... bana ne kızıl kımerlerden... bana ne çin komünist partisinden...
kötünün iyisini seçmiyorum.
korku imparatorluğu ancak şiddetle ve devrim muhafızları sayesinde ayakta durabilmektedir.
korkudan eleştirilemeyen bir sistemin yaşaması onun iyiliğinden ya da sağlamlığından değildir.
tıpkı diğerleri gibi...
Alt 18-11-2007, 21:47
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Sevgili Hiramusta,
* sünniliği (emevi zırvaları) ya da şiiliği İslam'la karıştırıyor olmayasınız
* *Sadece ben degil, dunya alem karistiryor olabilir. Bir kere elmayla portakali kiyaslamaya benziyor sizin tepkiniz. birincisi tanri tarafindan gonderildigi iddia edilen bir kitabitan cikan sonuclar (yanlis anlasildigi iddianizi biliyorum) digeri demokrasi, sosyalizm komunizm gibi insan yapiti ideoljilerin getirdigi olumsuzluklar. birinde allah'in parmagi, digerinde insanin zaafi var.
*Sizin Islam tarifinizi bir anlayabilsem, belki de hak verebilecegim. benim gozume objektif olarak carpan seriyat anlasiyla yonetilen "islam" ulkelerinde insan haklarinin ne hallere dustugu. Sizin deyiminizle, yanlis uygulamalar islami baglamaz diyebiliyorsaniz, aynen, yanlis uygulamalar komunizmi baglamaz diyebilmelisiniz.
*Ateizmin agababalari ise, Lenin ve Stalin degildir. Tarih boyunca kulluk anlayisina karsi cikanlar olmus, ve insani degerleri herseyden once tutanlar canlari pahasina da olsa, goruslerini aciklamistir.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 18-11-2007, 21:56
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Stalin kadar kafanıza taş düşsün Hiram *

* * *Bir bakayım Stalin'in vahşetine diye videoyu izlemeye kalktım,ciddi hiç bir şey yok. Neymiş Lenin 5 milyon kişiyi öldürmüş. Yahu güzel kardeşim biz İslamiyet ile ilgili kaynak bulabilmek için her yeri didik didik ediyoruz, yeter ki dogruyu bulalım diye. Siz ise ideolojik amaçlı propoganda kasetlerini buraya yapıştırıyor ve kaynak diye sunuyorsunuz.

* * *Ekim Devrimi nin dünyanın en kansız devrimi oldugunu biliyor musun. İktidarın sovyetlere geçme sürecinde sadece 6 kişi ölmüştür. Yani Lenin iktidarı aldıgında ( gerilla buna çok bozulacaktır *:cry: ) o muhteşem Ekim devriminde ölü sayısı 6 kişidir. Geri kalan 4 milyon 999 bin 994 kişiyi de sen bul. *

* * * saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 18-11-2007, 22:01
Üye Değil

hiramusta madem müslümansın nickini değiştir.tam yahudi niki, tam mason niki.bu ne ya?
Alt 18-11-2007, 22:53
-Maximus- -Maximus- isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

hiramusta- Yeryüzünde zulmü ortadan kaldırılmasını emreden bir dinin Peygamberine, elinde herhangi bir delil kanıt olmadan, sanki zalimlik etmiş gibi iftiravari sorularla saldırmak cahillik ve haddini bilmemekten başka birşey değildir.Bravo sanaki bu sitede sert tartıştığım ender kişiler arasına girdin.
şimdi bana kör diyene bakarmısınız, *tamda senin katilin kötü benim katilim iyi durumu.
hiramusta muhammed kendisine eleştiri- taşlama şeklinde şiir yazan marvan adlı yaşlı bir
kadını öldürtecek kadar tahammülsüz biri idi, şimdi bu adammı yeryüzünden zülmü kaldırmak
için gelmiş.

sen onu bunu boşver bak be stalini lanetledim, gel sende kurayza dan dolayı muhammedi
lanetle bizim site için küçük insanlık için büyük bir adım at. *

yükseldikçe, uçma bilmeynlere daha küçük görünmemiz kaçınılmazdır

Önerilen Siteler