Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-09-2015, 22:32
Alibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alibey Alibey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

alpha´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Salak adam hesap yapmış, ekonomiden bi haber geri zekalı olunca, aynen bizim köyün delisi, ekonomik birimleri yerel ve zamansal şartlarda değerlendirmekle ilgili ekonometri dersi vs almamış bu adam, aynı zamanda bu tür şeyleri görebilecek zekası da yok...

Örneğin Türkiye'de bir kurban 750-800 TL iken bir başka ülkede aynı kurban 100 TL olabiliyor.

Yine başka bir ülkede ise 5 dolar bile olabilir.

Bu o ülkenin ekomonik durumu ve et pazarı ile ilgili bir durumdur.

Tabii arkadaşın düz mantığı anca bizim köyün delisinde olurya ondan öyle hesap yapmış...

Bu birinci hata olmakla birlikte.

Peygamberimiz zengin idi evet. Ancak zengin bir yaşam sürmemiştir. Kazandıklarını hep dağıtmıştır.

Duha 8’de “Seni fakir bulup da zengin etmedik mi?” denmiştir.

Peygamberin 100 devesini halka dağıtmış olması da onun tasadduklarındandır. Ve ondan sonra Fatıma'ya da bir şey kalmamıştır. Hepsini devlete bağışlamıştır.

Buna da söylenecek en güzel cevap, hırsız anandır. Başkasının spermini çalıp seni yapmış.

#
Kureyş ileri gelenleriyle Yahudi liderleri, bir gün bir araya geldiler. Her iki taraf ta birbirinden şüpheleniyordu. Evvela Yahudiler sözü açtı ve: Siz başınız sıkışınca çekip gidecek ve bizi bu adamla baş başa bırakacaksınız. Teminat için bize birkaç rehin vermezseniz biz savaşı bırakacağız dediler. Kureyş, zaten böyle bir teklif bekliyordu. Nuaym’ın sözünü hatırladılar ve tabii bu teklifi reddettiler. Onların reddi, Yahudilere de Nuaym’ı tasdik ettirdi. Böylece ittifak bozulmuş oldu ve Yahudiler harp sahnesinden çekilmeye başladılar.

Nuaym Müslüman olalı birkaç gün olmuştu. Allah Resulü’nün insanları tanımadaki isabetine bakın ki, hemen Nuaym? ın becerebileceği bir işi ona teklif etmiş, o da arızasız bu işi yerine getirivermişti. (Ibni İshak, Siret Resul.)

Yani Ibni İshak’ın yukarıda bize anlattığı hikaye diyor ki; Hz.Muhammed iki kabileyi iftira ile birbirine düşürmüştür. Burada bahsedilen kişi sadece bir asker olsa yukarıda anlatılanlar akıl dışı gelmez ve anlaşılabilir. Oysa bahsedilen kişi peygamberlik iddiasında olunca bu ve benzeri savaşları teşvik etmesi, savaş hilelerine başvurması ve ganimet peşinde koşması ne kadar haklı ve peygamber vasfına uygun olur?

Hz.Muhammed kendisine inananları diğer ayetlerde “Tanrı Allah’ın ağzıyla” şu şekilde savaşa davet etmiştir;

Enfal-65 “Ey Peygamber! Müminleri savaşa teşvik et. Eğer içinizde sabırlı yirmi kişi bulunursa iki yüz kişiye galip gelirler. Eğer içinizde (sabırlı) yüz kişi bulunursa, inkar edenlerden bin kişiye galip gelirler. Çünkü onlar anlamayan bir kavimdir.”

Hz.Muhammed Müslümanları sanki mağdur olan ve eziyet çekenler gibi göstermeye çalışmış ve beyinlerini yıkamıştır. Asıl kervanlara saldıran, eşkıyalık ve gasp yapanların kendileri olduğu halde durumun adaletli görünebilmesi için suçu her zaman için kâfirlere atmıştır. Tıpkı bugün ki geri kalmış Arap ülkelerin geri kalmışlıklarının nedenini İsrail ve Amerika olarak gösterdiği gibi. Onlar bugün sadece tıpkı peygamberlerinin 1400 sene önce yaptığını yapmakta ve “mağdur olan” kişileri oynamaktadırlar.

Ortada ki çelişki barizdir. Muhammed önce Mekkelileri evlerinden zorla çıkartıyor, onları cehennem azabı ile korkutmakla kalmayıp üstüne üstlük birde öldürülmelerini emrediyordu. Diğer bir tarafta ise “Sizi zorla evlerinden çıkartanlara karşı”, yani Mekkelileri suçsuz oldukları halde suçlayarak savası körüklüyordu.

Bu strateji Muhammed’i olağanüstü derecede basarılı yapmıştı. Muhammed “böl ve ele geçir” taktiğinin ustası idi. Kabileleri kabilelere, aileleri ailelere ve hatta evlatları babalarına (Tevbe-23) bile düşman ederek, onları bölerek üzerlerinde kontrol sahibi olmayı başarıyordu. Kısa bir zaman içerisinde bu taktik ile tüm Arap yarımadasını ele geçirmeyi başarmıştır.#

Dostum alpha gördüğün gibi muhammed çok düzgün ve insanlık için çok faydalı bir adam. Ganimet toplamadi hirsizlik yapmsdi başkalarinin karilarina göz koymadi 40 yasindaki haticeden baska kari yüzü görmedi.
Fakat son günlerde abaza kalmiş. Sen bir zahmet muhammet inci gibi oğlan da sever biraz kucağına otursan seni biraz sevse yetmedimi doyamadımı birazda ananı getirsen çok sevaba girersin. Korkma anan gebe kalmaz kendisi kısırdır.

Aklı başında hiçbir insan kendi özgür aklını bir dine ya da ideolojiye teslim etmez
Alt 22-09-2015, 01:31
Avane Avane isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sitenin seviyesi çok düşük.
Yönetim ne yapıyor merak içindeyim.
Savunduğu şeye anti tez gelince yada yanlışlığı kendisine gösterilince çıldırıp kişilik mücadelesine girecekseniz hakaret küfür küçük düşürücü benzetmeler yapacaksanız kaybolun gidin.
Yönetim nerdesin!
Alt 22-09-2015, 02:15
Alibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alibey Alibey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Avane´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sitenin seviyesi çok düşük.
Yönetim ne yapıyor merak içindeyim.
Savunduğu şeye anti tez gelince yada yanlışlığı kendisine gösterilince çıldırıp kişilik mücadelesine girecekseniz hakaret küfür küçük düşürücü benzetmeler yapacaksanız kaybolun gidin.
Yönetim nerdesin!
Ilk ben baslatmadim. . Muhammed icin yotumu begenmemiş küfuru basmis bizde cevabini verdik. Verdigimiz rahatsizlik için özür dilerim.
Once uyardim terbiyeli ol dedim. Inadina davam etti.

Aklı başında hiçbir insan kendi özgür aklını bir dine ya da ideolojiye teslim etmez
Alt 22-09-2015, 09:06
alpha alpha isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

bugün bir çok arap ülkesi çok iyi durumda. hem araplardan bile bir çok bilim adamı çıkmıştır.

Bugün amerika suudi arabistana muhtaçtır. çünkü petrol en çok orada. suud arabistandaki bütün petrolleri sadece amerika alıyor. parasını ödüyor elbet. ama sadece amerika alıyor. günümüzde diyelim ki arap ülkeleri petrol satmaktan vazgeçerse batıya, batı felakete sürüklenir, ekonomik felaket. Bu yüzden karşılıklı bir anlaşma var. Özellikle suudi arabistanlılar çok zengin. Zengin kişiler çalışmaya ihtiyaç duymuyor. Arabistanda çalışmayan birine 7500 dolar aylık para veriliyor. Bu adam daha napsın. Bana da 7500 dolar verin aylık, ben de sürekli gezerim, işyerindeki bilgi sistemlerinede, serverlarada başkası baksın derim.

bu şekilde fikir tartışması yerine çük tartışması yapanlar utansın. tabi varsa o damar.

yok kısırmıydı, yok omuydu bumuydu..

çük tartışması yapıp da konunun çük dışı tutulması anlamsız.

Bir de müslüman diye ışid resimleri koyanlara ne demeli, dünyada hiç bir etik islam kurulu, cemaatler vs ışıdi müslüman görmüyor iken bak müslümanlar diye ışid propangadası yapmayın. adam resim atıor kaynak da vermiyor. çünkü onun amacı ib.nelik.

ben de katılıyorum site moderatörsüz kalmış, gayri ahlaki, ve etik olmayan bu nefret konuları açıldıkça durum böyle olacaktır.

adamlar pisliklerini buraya kusuyor, tuvaletteki b.ok sizin yazdıklarınızdan güzeldir.

"Bilim insanı Allah'a götürür." Louis Pasteur
...
Domuz eti sağlıklı diyenler domuz etinden çiğ köfte yesinler, konuşmasınlar..
Alt 22-09-2015, 09:07
alpha alpha isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

bugün bir çok arap ülkesi çok iyi durumda. hem araplardan bile bir çok bilim adamı çıkmıştır.

Bugün amerika suudi arabistana muhtaçtır. çünkü petrol en çok orada. suud arabistandaki bütün petrolleri sadece amerika alıyor. parasını ödüyor elbet. ama sadece amerika alıyor. günümüzde diyelim ki arap ülkeleri petrol satmaktan vazgeçerse batıya, batı felakete sürüklenir, ekonomik felaket. Bu yüzden karşılıklı bir anlaşma var. Özellikle suudi arabistanlılar çok zengin. Zengin kişiler çalışmaya ihtiyaç duymuyor. Arabistanda çalışmayan birine 7500 dolar aylık para veriliyor. Bu adam daha napsın. Bana da 7500 dolar verin aylık, ben de sürekli gezerim, işyerindeki bilgi sistemlerinede, serverlarada başkası baksın derim.

bu şekilde fikir tartışması yerine çük tartışması yapanlar utansın. tabi varsa o damar.

yok kısırmıydı, yok omuydu bumuydu..

çük tartışması yapıp da konunun çük dışı tutulması anlamsız.

Bir de müslüman diye ışid resimleri koyanlara ne demeli, dünyada hiç bir etik islam kurulu, cemaatler vs ışıdi müslüman görmüyor iken bak müslümanlar diye ışid propangadası yapmayın. adam resim atıor kaynak da vermiyor. çünkü onun amacı ib.nelik.

ben de katılıyorum site moderatörsüz kalmış, gayri ahlaki, ve etik olmayan bu nefret konuları açıldıkça durum böyle olacaktır.

adamlar pisliklerini buraya kusuyor, tuvaletteki b.ok sizin yazdıklarınızdan güzeldir.

"Bilim insanı Allah'a götürür." Louis Pasteur
...
Domuz eti sağlıklı diyenler domuz etinden çiğ köfte yesinler, konuşmasınlar..
Alt 15-10-2015, 00:35
amos26 amos26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dindarlar-müslimler veya tatlı su müslimi olup kuranı okuduğunu anladığını sananlara mustafa islamoğlundan güzel bir cevap.İslamoğlu muhammede kuranda HABİBİM diye bir hitap-ayet-sesleniş olmadığını söylüyor..vay anasını ....müslimler bunu biliyormu acep?

Alt 15-10-2015, 00:41
amos26 amos26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dindarlar-müslimler veya tatlı su müslimi olup kuranı okuduğunu anladığını sananlara mustafa islamoğlundan güzel bir cevap.İslamoğlu muhammede kuranda HABİBİM diye bir hitap-ayet-sesleniş olmadığını söylüyor..vay anasını ....müslimler bunu biliyormu acep?EY HABİBİM ile ilgili kısım hariç sonraki kısımlar klasik traş muhabbeti.muhammedin adını kendi yazmış olduğu kitabında anmayan O mübarek zat dediği kişi de bizim zottirik necip fazıl denen müptezel...

Alt 15-10-2015, 01:33
searcher searcher isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

alpha´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Peygamberimiz zengin idi evet. Ancak zengin bir yaşam sürmemiştir. Kazandıklarını hep dağıtmıştır.
Çaldıklarını demek istedin herhalde, tabii kendi payı olan beşte biri aldıktan sonra. Ulan ne utanmaz ikiyüzlü adamlarsınız, elin soyguncu, hırsız arabını iyilik meleği diye insanlığa kakalamaya çalışıyorsunuz.
Alt 17-06-2023, 13:31
Engse Hohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Engse Hohol Engse Hohol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

hz muhammed, tayyib erdoğan minvalinde siyasi idealist / ülkücü, geçmiş zamana iliştirilmiş bir özne, birleştirilmiş çoklu insan karakteri, tüm evren ve insan yaratılış olgularını, hadisler ve ayetler ile bu muhammed göstertili çoklu karakter üzerinden açıkladıkları için saçma ve zırva diyaloglar, hadisler aktarıla gelmiş günümüze. türkiye'deki tüm üniversiteleri, tüm havalimanlarını tayyib erdoğan yapmış göstertisine benzetiyorum ben, birleştirilmiş çoklu muhammed öznesinin hadis ve ayetlerini, ki zaten tayyib erdoğan'ın miting konuşmaları ve kanunnameleri ile muhammed'in hadis ve ayetleri benzeşik.

quran ayetlerinin tamamını okuduktan sonra, allah gibi muazzam yüce ekber bir güç den gelen emirler bunlar mı? düşüncesi oluştu bende. allah arapça'yı vahiy dili seçmiş oylama yapmaksız. allah arapça islam göndererek herkese dayatmış keşmekeş arapçayı. üstelik araplar elyazısı ile yazamıyor, başkası okuyabilecek seviyede arap harflerini. muhendislik işlerinde beceriksiz, teknolojide tüketici, bilimde cahil arapları, öyle yaşamaya allah gark etmiş.

hakka 16-17.ayetlerde, kıyamet koparken düşmesin diye oturduğu taht-arş ile allah'ı taşıyan dağ keçileri, türk müslümanlar dan uslu. allah'ın oturduğu taht عَرْشَ arş taşınacak 8 keçi melek tarafından ki allah yöryüzüne düşmesin diyen islama inanmış olmam 27 yıl. allah'ın tahtını عَرْشَ رَبِّكَ arşını 8 keçi melek taşır kıyamet günü, gök yarılınca ki allahın taht'ı yörde insanların kafasına düşmesin. sonra mısır'da ölen firavunlara mumyalama işleminin sonunda yapılan ölünün ağzını açarak lahit'e yerleştirmek seremonisi bakara 73'e aktarılmış.

amacını, insan aracısız ve nitelikli anlatamayan allah, yok hükmünde 'dir. hz ibrahim'in, boynuna balta asıp bıraktığı put ile allah arasında fark yok. insan aracılığı ile gelen allah, insan ürünü 'dür. aracı kullanmaksız derdini anlatamamış allah, peygamberin siyasi hükmü 'dür. allahın ayet göndermek gerekçesini, muhammedin siyasi talepleri belirlemiş. dünyadaki canlı yaşam, varlık felsefesi konularındaki ayetleri muhammed, mitoslar dan almış. petra بكة bekke nin solunda mısır-habeş mitosları, kuzeyinde roma-yunan mitosları, sağında mezopotam-maniheizm mitosları, güneyinde yemen, hadramut saba' aksum mitosları, muhammed hepsinden aktarım yapmis ayetlere. muhammedin siyasi gündemini bilirseniz, ayetlerin olası allah ile ilgisi olmadığını anlarsınız

islamın yıkıma uğraması karşısında müslümanların, el-lah'ı ayakta tutundurabilmek için yalanlar söylemeleri kaçınılmazdır. hohol : aesir

Önerilen Siteler