Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 02-06-2009, 00:07
diagoras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
diagoras diagoras isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

vvalla genel olarak degerlendirmene katiliyorum , fakat musluman toplumlarda bilimsel gelisme adina ister buna icat de ister tanimlama ister baska bisey cok onemli katkilar yapilmistir ama tabi bu katkilar bunlari belirten arkadaslarin belirttigi gibi yuzyillar once yapilmistir ve cooook uzun zamandir musluman toplumlarin bilime katkisi hic denecek kadar azdir.

Ayrica isam toplumlarinda bu bilimsel gelsimeler ve katkilar oldugu donemde ben islam dininin bunlara olumlu anlamda destekleyici bir katkisi oldugunu dusunmuyorum aksine ozamanda bile kostek olmustur, ozamanlarda basliyan bilime karsi islamin baskisi son yuzyillara dogru sonuc vermis ve bilimi tamamen yok etmistir. yan i bilimin aslinda temellerini islam oncesinde atildigi , misir, mezapotamya ve anadolu co uzun sure olumleride goze alarak islama ragmen bilim yapmistir ama biyere kadar devam etmistir, ve islam tam olarak ipleri alincada ki bu yuzlerce yil oncesine denk gelir, bilim olmustur , dusunceside, disiplinide katledilmistir.

Saygilarimla

İnanç, gerçeği öğrenmeyi istememektir. ~Nietzche
Alt 02-06-2009, 00:18
walla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
walla walla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...

Bu arada yuıkarıda isimleri verilen müslüman bilim adamlarının yaptıkları calışmaların, günümüz bilgileriyle uzaktan yakından alakası olmadığını burada kanıtlarım. siz yeterki çu bilim adamı sunu sunu icad etmiştir deyin.

Bedenimin her zerresi Anadoludur. Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...
Alt 02-06-2009, 00:21
walla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
walla walla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...

arkasaşlar wikipediada bulduğunuz bilim adamları isimlerini daha geniş araştırın, hepsinin yaptığı calışmaların fos olduğunu göreceksiniz. hatta coguda Din baskısı görmüştür, cezalandırılmıştır.

Bedenimin her zerresi Anadoludur. Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...
Alt 02-06-2009, 00:29
milomanara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
milomanara milomanara isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

vvalla´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu arada yuıkarıda isimleri verilen müslüman bilim adamlarının yaptıkları calışmaların, günümüz bilgileriyle uzaktan yakından alakası olmadığını burada kanıtlarım. siz yeterki çu bilim adamı sunu sunu icad etmiştir deyin.
Ya bırak hepsini ispatlamayı vvalla, krank milini açıkla kafi...

Ayrıca senin kaynakların nerede, Türk patent enstitüsünün tanımını beğenmeyip, hangi sözlükten tanım getireceksin merak ediyorum?
Alt 02-06-2009, 00:46
nogada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nogada nogada isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bence artık ağızındaki baklayı çıkar vvalla,amacın ne onu söyle.Habireaynı şeyleri tekrarlıyorsun duruyorsun.Komikmi sanıyorsun kendini işimiz gücümüz yok buna yazı yazıyoruz ya tamda istediği bu bence.Yazıyorlar beğenmiyorsun,sen örnek ver desek gene soruya soruyla cevap veriyorsun.

Kimse yazmasın mesaj bakalım hırsından başka hangi saçma cevapsız bırakacağı bir forum açacak.

Görmeyipte Korktuklarımız Sevmediklerimiz,Görmeyipte Sevdiklerimiz İnandıklarımızdır...!!!
Alt 02-06-2009, 01:46
Çellist Çellist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Müslüman icatları: Taharet (dini bir ayinle popo yıkama), tekbirle yangın söndür(eme)me, Dünya'yı sırtında taşıyan balığın günümüzden 1400 yıl önce tesbit edilmesi, domuz eti yiyenlerde hergelelik emarelerinin görüldüğünün onca yıl önce dile getirilmesi, develerin şeytan taraftarı olduğu gerçeğinin duyurulması, krank mili

Yahudi icadı: Nükleer reaktör

Protestan icatları: Roket, bilgisayar, uçak, telefon

Katolik icatları: Teleskop, elektro manyetik dalgalar, nota

Budist/Konfüçyanist icatları: Barut, ipek, kağıt

Paganist icatları: Mimari, devlet teorisi, hukuk, felsefe, yazı

Hindu icadı: Sıfır rakamı

Gavurlar icatta bizi dövüyor, be!.. Halbuki Kur'an hadis ortada! Buna rağmen niye geriyiz anlayamadım.
Alt 02-06-2009, 02:05
dr humanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dr humanist dr humanist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

müslüman icatları : türban,peçe,poligami,pedofili,namus,recm,gül suyu,ensest ilişki,kuran,hadis,huri,vs...
Alt 02-06-2009, 02:15
nogada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nogada nogada isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ben olayları din boyutuna indirgemiyorum.Olsa olsa toplumsal bir sorundur birşey üretemeyen insanlar bnları dinleri olduğu için değil tembelliklerinden ve bilimsel düşünemeyişlerinden bulamamaktadırlar.İslamdada,hristiyanlıktada,musev iliktede bilim insnları yetişmiştir.Dinlere inanmayan insanlar ne kadar akıl sahibiyse,diğerleride o kadar akıl sahibidir ve pozitif düşünebilirler.

Araplardanda nice ilim irfan sahibi insan çıkmıştır,ama sadece cahil olanları gözönünde tutacaksanız tabiki onalrdanda vardır hemde dünyanın heryerinde her dinden her düşünceden...

Görmeyipte Korktuklarımız Sevmediklerimiz,Görmeyipte Sevdiklerimiz İnandıklarımızdır...!!!
Alt 02-06-2009, 02:28
phantom
Üye Değil

Bir de o müslüman bilim adamları gerçekten müslüman mı?

Müslüman bilim,devlet,din adamlarının etnik yapıları ve inançları tam bir muamma da..
Alt 02-06-2009, 02:30
dr humanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dr humanist dr humanist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

sevgili nogada;
bu dünya "yalancı" olduğu sürece dindar bir adamdan icat beklemek yanlış olur.ibadet ve sınav dünyasında icadın işi ne.önemli olan allaha kulluk edip cenneti garantilemektir.
bilim adamlarının çoğunun agnostik olduğunu,kalanını ateist,az bir kısmınınsa tanrıya inandığını unutmayalım.bu iş sorgulamadan olmaz,sorgulayan adam zaten dinlerin kökeninin ve kitaplardaki çarpıklıkların farkındadır.

saygılarımla

Önerilen Siteler