Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > Hristiyanlık

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-11-2009, 03:43
Freester Freester isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Paolo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Birincisi ben dinci değilim.İnandığım din değilki dinci olayım))))Ama nasıl bilginiz var?Doğru kaynaktan mı yanlış kaynaktan mı?Sorun burda.İsevi kaynaklardaki Mesihle diğer din yada düşüncelerdeki Mesih kavramı ait değil.Zaten düşünerek ve okuyarak cevap veriyorumKarıştıran sizsiniz ben değil.

RAB İSA MESİH diyorki:

28-benden öğrenin MATTA 11

39Kutsal Yazıları araştırıyorsunuz. Çünkü bunlarda sonsuz yaşama sahip olduğunuzu sanıyorsunuz. Bana tanıklık eden de bu yazılardır! YUHANNA 5

Peki nedir bizi aydınlatırmısın ? tarikat klan ? hangi tanımı var ? ilginç bi durum off off

Hangi Aptal Bana Tanrı Var Diyebilcek Kadar Kesin Ve Keskin ? Ve Hangi Aptal Bana Tanrı Yok Diyebilcek Kadar Cesaretli Olabilir ? Johann Wolfgang von Goethe
Alt 15-11-2009, 10:19
Paolo Paolo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Paolo - MSN üzeri Mesaj gönder

İSA MESİH inancı din değil yaşama biçimidir.Mesih gibi sevecen,iyiliksever,lütufkar,merhametli olabilmektir.Ve Mesihi izlemektir.İşte İsevilik budur.Buda Kutsal Kitapta İseviliğin tanımı

38Çarmıhını yüklenip ardımdan gelmeyen, bana layık değildir. MATTA 10
Alt 16-11-2009, 00:05
kitapkurdu82 kitapkurdu82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kitapkurdu82 isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Paolo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sende ahmağın tekisin.Hemde kralı hahaha)))))))Senin seviyene düşmeyeceğim.Ahmaklara en güzel cevap ya susmak yada KELAM ile cevap vermek.Nasılsa o pis çeneni susturmuştum nasılsa.BADANALI MEZAR,ENGEREK SOYU.En doğal salakta senin gibilerdir.Kendini çok güzel tarif etmişsin bay şebelek heheheBuda hediyem olsun)))))))))))))))))))

27«Vay halinize ey din bilginleri ve Ferisiler, ikiyüzlüler! Siz dıştan güzel görünen, ama içi ölü kemikleri ve her türlü pislikle dolu badanalı mezarlara benzersiniz. 28Dıştan insanlara doğru kişilermiş gibi görünürsünüz, ama içte ikiyüzlülük ve kötülükle dolusunuz.

Kötülerin öğütleri aldatıcıdır.

6 Kötülerin sözleri ölüm tuzağıdır,

15 Ahmağın yolu kendi gözünde doğrudur,

Şimdilik sana bunlar yeter.Daha istersen alasını yollarım)))))))))))
Ne o biraz dalga geçince ağzını bozmaya mı başladın. Senin kelam dediğin; süprüntüleri kendine söyle; bu palavralar ancak sende etkili olur çünkü; ne de olsa senin anlayabileceğin dilde yazılmış; palavra dilinde...

NOT: Seviyeyi daha fazla düşürme istersen...

İnanmadıkları hayatı yaşayan insanlar; inandıklarını öldürmüş demektir. KİTAPKURDU82
Alt 16-11-2009, 02:12
Yasaklandı

Bak RAB başka bir yerde ne diyor

`Gördükleri halde görmezler.
Duydukları halde duymaz ve anlamazlar.'
14«Yeşaya'nın şu peygamberlik sözü onların bu durumunda gerçekleşmiş oluyor:
`Duyacak duyacak, ama hiç anlamayacaksınız,
bakacak bakacak, ama hiç görmeyeceksiniz!
15Çünkü bu halkın yüreği duygusuzlaştı,
kulakları ağır işitir oldu.
Gözlerini de kapadılar.
Öyle ki, gözleri görmesin,
kulakları işitmesin, yürekleri anlamasın,
ve bana dönmesinler.
Dönselerdi, onları iyileştirirdim.' MATTA 13

14Doğal haliyle kişi, Tanrı'nın Ruhuyla ilgili gerçekleri kabul etmez. Çünkü bunlar ona saçma gelir. Ruhça değerlendirildikleri için de bunları anlayamaz. 15Ruh'a uyan kişi her konuda yargıda bulunabilir, ama onun hakkında yargıda bulunacak kimse yok.

1.Korintliler 2

18Çarmıhla ilgili bildiri mahvolanlar için saçmalık, ama kurtulmakta olan bizler için Tanrı'nın gücüdür. 19Nitekim şöyle yazılmıştır:
«Bilgelerin bilgeliğini yok edeceğim,
zekilerin zekâsını boşa çıkaracağım.»
20O halde bilge kişi nerede? Din bilgini nerede? Bu çağın hünerli tartışmacısı nerede? Tanrı, dünya bilgeliğinin saçma olduğunu göstermedi mi? 21Mademki dünya, Tanrı'nın bilgeliğine göre Tanrı'yı kendi bilgeliğiyle tanımadı, Tanrı, iman edenleri, saçma sayılan bildiriyle kurtarmaya razı oldu. 22Yahudiler doğaüstü belirtiler ister, Grekler ise bilgelik ararlar. 23Ama biz, çarmıha gerilmiş olan Mesih'i tanıtıyoruz. Yahudiler bunu bir yüzkarası, diğer uluslar da saçmalık sayarlar. 24Oysa Mesih, çağrılmış olanlar için,ister Yahudi ister Grek olsunlar, Tanrı'nın gücü ve Tanrı'nın bilgeliğidir. 25Çünkü Tanrı'nın `saçmalığı' insan bilgeliğinden daha üstün, Tanrı'nın `zayıflığı' insan gücünden daha güçlüdür.
26Kardeşlerim, aldığınız çağrıyı düşünün. Birçoğunuz insan ölçülerine göre bilge, güçlü ya da soylu kişiler değildiniz. 27Ama Tanrı, bilgeleri utandırmak için dünyanın saçma saydıklarını, güçlüleri utandırmak için de dünyanın zayıf saydıklarını seçti. 28Tanrı, dünyanın önemli gördüklerini hiçe indirmek için, dünyanın önemsiz, soysuz ve değersiz gördüklerini seçti. 29Öyle ki, Tanrı'nın önünde hiçbir insan övünmesin. 30Ama siz Tanrı sayesinde Mesih İsa'dasınız. O bizim için Tanrısal bilgelik, doğruluk, kutsallık ve kurtuluş oldu. 31Bunun için, yazılmış olduğu gibi, «Övünen, Rab ile övünsün.» 1.Korintliler 1

RAB nede güzel söylüyor ama.
Alt 16-11-2009, 20:10
Üye

[QUOTE=........editQUOTE]

Sayın paolo sizin dininizde insanlara hakaret etme gibi bi durum varmı ? bazı konuşmalarınız biraz üslubunu aşıyor bu sizden kaynaklanan bi durum mu yoksa dininizin emrimi ?

Hangi Aptal Bana Tanrı Var Diyebilcek Kadar Kesin Ve Keskin ? Ve Hangi Aptal Bana Tanrı Yok Diyebilcek Kadar Cesaretli Olabilir ? Johann Wolfgang von Goethe

Konu frodo tarafından (16-11-2009 Saat 20:25 ) değiştirilmiştir. Sebep: Paolo adlı üyeden yapılan alıntı silindi
Alt 17-11-2009, 01:22
Nazzam-Cubbai Nazzam-Cubbai isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

[QUOTE=Freester;260844]
........editQUOTE Diyor ki

Sayın paolo sizin dininizde insanlara hakaret etme gibi bi durum varmı ? bazı konuşmalarınız biraz üslubunu aşıyor bu sizden kaynaklanan bi durum mu yoksa dininizin emrimi ?

Sayin Freester

evet dini emir ediyor , bunlar daha bir sey deyil bana yoladigi mesajlari

görseniz
Alt 17-11-2009, 02:03
Yasaklandı

Sayın free.İsevilikte bahsettiğiniz olay yoktur.Nedenine gelince kitapkurdu denilen şahıs Mesihe ve İsevilere hakaret etmişti.Moderatörlerde silmiş zaten.Bende kızgınlığımdan bu adama hakaret etmiştim.Rab Mesih İsa ne diyor oysa.Bu hatamı İseviliğe yüklemeyiniz.İnsanız hata yapabiliriz.Ama böyle adamlara ancak eyüp peygamber gibi bir sabır gerek.

27-28«Ama beni dinleyen sizlere şunu söylüyorum: düşmanlarınızı sevin, sizden nefret edenlere iyilik yapın, size lanet edenler için iyilik dileyin, size hakaret edenler için dua edin. 29Bir yanağınıza tokat atana öbür yanağınızı da çevirin. Abanızı alandan mintanınızı da esirgemeyin. 30Sizden bir şey dileyen herkese verin, malınızı alandan onu geri istemeyin. 31İnsanların size nasıl davranmasını istiyorsanız, siz de onlara öyle davranın.
32«Eğer yalnız sizi sevenleri severseniz, bu size ne övgü kazandırır? Günahkârlar bile kendilerini sevenleri sever. 33Size iyilik yapanlara iyilik yaparsanız, bu size ne övgü kazandırır? Günahkârlar bile böyle yapar. 34Verdiğinizi geri almak umudunda olduğunuz kişilere ödünç verirseniz, bu size ne övgü kazandırır? Günahkârlar bile verdikleri kadarını geri almak koşuluyla günahkârlara ödünç verirler. 35Ama siz düşmanlarınızı sevin, iyilik yapın, hiçbir karşılık beklemeden ödünç verin. Alacağınız ödül büyük olacak, en yüce Olan'ın oğulları olacaksınız. Çünkü O, nankör ve kötü kişilere karşı iyi yüreklidir. 36Babanız merhametli olduğu gibi, siz de merhametli olun.

Konu Paolo tarafından (17-11-2009 Saat 02:10 ) değiştirilmiştir.
Alt 17-11-2009, 03:12
Üye

Peki sayın paolo ..

Alt 17-11-2009, 12:00
Nazzam-Cubbai Nazzam-Cubbai isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

[QUOTE=Freester;260844]
........editQUOTE Diyor ki

eli kere yazdim ama fark etmez , sevgi ve baris riyakarligi yapan putperesler

oldukca ben kiyamete kadar yazarim

Petrus 2: 12
Ama anlamadıkları konularda sövüp sayan bu kişiler, içgüdüleriyle yaşayan, yakalanıp boğazlanmak üzere doğan, akıldan yoksun hayvanlar gibidir. Hayvanlar gibi onlar da yıkıma uğrayacaklar. (Isaya inanmayan hayvan gibidir yakalanip bogazlanmasi gerekir)

Yuhanna 15/6
Bir kimse bende kalmazsa, çubuk gibi dışarı atılır ve kurur. Böylelerini toplar, ateşe atıp yakarlar. (Isa ya inanmayan kuru tahtadir toparlayin yakin)

Luka 19/27 `Beni kral olarak istemeyen o düşmanlarıma gelince, onları buraya getirin ve gözümün önünde kılıçtan geçirin!'» (Burdaki kral bir benzetmedir kendisinin ikinci gelisi anlatir Isa , ona tabii olmayanlar kilictan gecirilecek)
Alt 17-11-2009, 15:42
Yasaklandı

Ayne şeyleri papağan gibi tekrarlama.İddaların cevapları verilmişti.Önce kurandaki çelişkileri çöz sonra konuş.Kendi merteğini çıkarmadan başkasına bakma capito?

Önerilen Siteler