Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 23-09-2011, 00:09
ahmetsln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ahmetsln ahmetsln isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Ankara'daki Saldırıyı TAK üstlendi.

ANKARA'da, önceki gün bomba yüklü otomobille gerçekleştirilen, 3 kişinin öldüğü 34 kişinin yaralandığı bombalı saldırıyı, terör örgütü PKK'nın metropollerde eylem yapan bağımsız kolu 'Kürdistan Özgürlük Şahinleri' (TAK) üstlendi.

Terör örgütü PKK'nın sözcülüğünü yapan bir internet sitesinde yer alan bildiride hain saldırı üstlenilirken, bunun başlangıç olduğu ve saldırıların devam edeceği ileri sürüldü. Bildiride, "Daha önce uyardığımız gibi artık örgüt olarak hiçbir hassasiyetimiz kalmamıştır. Her yer eylem sahası, her yer hedeftir" denildi.

PKK'nın bugüne kadar şehirlerde düzenlediği bombalı saldırıların bir bölümünü, 2003 yılında kurulan TAK üstlendi. Kürdistan Özgürlük Şahinleri olarak bilinen TAK, PKK içinde faaliyet göstermesine rağmen, tamamen bağımsız bir yapı gibi gösteriliyor. TAK'ın eylemleri PKK tarafından üstlenilmiyor. TAK, bir çok şehir merkezinde bombalı eylemler düzenledi.

Bunlardan bazıları şöyle:

- 10 Haziran 2007: İstanbul Bakırköy'de 31 kişinin yaralanması ile sonuçlanan patlama.
- 17 Temmuz 2005: Aydın Kuşadası'nda turistleri taşıyan minibüse ve bir hafta sonra İzmir Çeşme'de çöpe bırakılan bombanın patlaması sonucu 5 turist, bir polis memuru öldü, 34 kişi yaralandı.
- 31 Ekim 2010: İstanbul Taksim'de polis noktasına saldırıda 32 kişi yaralandı.
- 23 Mayıs 2007: Ankara Ulus Anafartalar çarşısındaki patlamada 7 kişi öldü, 102 kişi yaralandı.
- Son olarak 26 Ağustos: Antalya Konyaaltı plajı ile 28 Ağustos'ta Kemer halk plajındaki patlamalarda 6 turist yaralandı.

Bu şahısta önündeki eski öss yeni ygs/lys sınavına girmek için çalışıyor. Çok çalışması gerektiği için pek nette olabilir.
Herkese saygılar sevgiler, mutlu vakitler.
Alt 23-09-2011, 00:09
Üye

Gülüyorum bunun neresi özgürlük? Masum halkı öldürmekle terörist dediğiniz devletten, sürekli suçladığını devletten ne farkınız kaldı ki?

Bu şahısta önündeki eski öss yeni ygs/lys sınavına girmek için çalışıyor. Çok çalışması gerektiği için pek nette olabilir.
Alt 23-09-2011, 00:13
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Bu hareketleri meşrulaştıran; lanet olasıca mhp ve onun çarpık milliyetçilik anlayışıdır.

Zamanında türkeşin tvlerden yaptığı konuşmaları hatırlamazmıyız.."bizde size elimizden geleni yapar ardımıza koymayız" tavırları...

Bu Türkiye tarihindeki 29. kürt isyanıdır.

Bu olayların bu kadar şiddete dönüşmesini engellemeden çözümler hazırlanmalı ve uygulanmalıydı..

Ama hükümetler emperyalizm yalakalığını ve keselerini daha çok düşündüler..

e dolayısıyla insanlık 2-0 mağlup..

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.
Alt 23-09-2011, 00:16
Üye

Ben birileri yapıyor diye diğerininde yapmasının gerekli olduğunu düşünmüyorum. Sağ duyulu olabilir insan. türkeş gibi insanlar hep vardı ama bunların dediklerine karşı başka insanlarda insan öldürecekse bence türkeş tarzı zihniyetten hiçbir farkları yok.

Sonuçta masum insanlar ölüyor. Türkeş zamanında Kürtlerden öldü. Yetmedi mi ki? bize meşru zemin oldu diyerek başka sivilleri, masumları öldürmek insanın adaletine ters gelmez mi?

Ayrıca orada sadece Türk vatandaşı değil her türden insan olabilir. Kürt'ü Türk'ü Lazı bilmem nesi hepsi olabilir. Ve suçsuz olma ihtimalleri yüksek. Çünkü emirleri veren siyasetçiler, emirleri uygulayan onların adamları, halk ise suçsuzdur.

Alt 23-09-2011, 00:17
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

HPG: Ankara'daki saldırıyla ilgimiz yok

ANF
FLASH / 13:53 / 21 Eylül 2011

BEHDİNAN - HPG Anakarargah Komutanlığı, Ankara’da yaşanan patlama ile hiçbir ilgilerinin olmadığını belirterek, “Bu olayla bağlantımız kurularak Kürt düşmanlığı daha da geliştirilmek, sivil insanlarımız hedef yapılmak istenmektedir” dedi.

HPG Anakarargah Komutanlığı yaptığı yazılı açıklamada, “20 Eylül günü Ankara’da yaşanan patlama sonucunda yaşanan can kayıplarından direkt hareketimizi ve HPG güçlerimizi sorumlu tutan yeminli PKK düşmanları kamuoyunu manipüle etmektedir” diye belirtti.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Bu olayla bağlantımız kurularak Kürt düşmanlığı daha da geliştirilmek, sivil insanlarımız hedef yapılmak istenmektedir. Tam da TC Başbakanı Erdoğan’ın ABD başkanı ile görüşmesi öncesine denk gelen bu olayın arkasında AKP hükümetinin yeni bir oyunu olduğu görülmektedir. Uluslararası kamuoyu nezdinde AKP hükümetini mağdur pozisyonunda göstermek ve hareketimize karşı geliştirilmek istenen tasfiye konseptine destek bulmak amacıyla bu olayın kullanılmak istendiği çok açıktır. Sivillere yönelik eylem geliştirmediğimiz bilinmesine rağmen bu yönlü propaganda edilmesinin amacı AKP hükümetinin açıkça ilan ettiği ve tüm Kürtleri hedefleyen savaşın daha da yükseltilmesidir.

Halkımızın ve kamuoyunun bilmesi gerekir ki HPG gerillalarımızın 20 Eylül günü Ankara’da yaşanan olayla hiçbir ilgileri bulunmamaktadır. Halkımıza ve kamuoyuna duyurulur.”

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 23-09-2011, 00:22
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Bu da BDP nin açıklaması :

BASINA VE KAMUOYUNA

Dün Ankara Kumrular Caddesinde meydana gelen patlama sonucu 3 yurttaşımız yaşamını kaybetmiş, 34 vatandaşımız da yaralanmıştır.

Yine Siirt’te yapılan saldırı sonucu 4 kadın yurttaşımız yaşamını yitirmiş, ikisi de ağır yaralanmıştır.

Öncelikle her iki olayda yaşamını yitiren yurttaşlarımıza Allahtan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve yaralı yurttaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz. Yaşamını yitiren yurtaşlarımızın ailelerinin ve sevenlerinin acısını paylaşıyoruz.

Yaşam hakkına yönelik bu saldırıları şiddetle kınıyoruz. Her iki olayı yapan ve yaptıranlar bir an önce açığa çıkarılmalıdır. Hiç bir soru işaretine yer bırakmayacak şekilde sağlıklı bir soruştuma yürütülmeli ve tüm bilgiler kamuoyu ile paylaşılmalıdır.
Ne yazık ki dün Ankara’da meydana gelen patlamadan sonra hütümet ve devlet kurumlarının sergilediği tutum, yaptıkları çelişkili, gayri ciddi açıklamalar, hükümetin böyle bir kapasitesinin veya niyetinin olmadığını da göstermiştir.

İçişleri bakanı İdris Naim Şahinin tutarsız açıklamaları ve olayda yaşamını yitirten yurttaşlarımız için kullandığı dil, kamuoyunu hayrete düşürmüştür.

Barış ve Demokrasi Partisi olarak tüm kamuıyu ile üzüntülerimizi paylaşıyor, bu tür olayların yaşanmaması ve ülkemizde barışın ve demokrasinin egemen olması için, yılmadan mücadele edeceğimizi belirtiyoruz.

Gültan KIŞANAK SelahattinDemirtaş
BDP Eş Genel Başkanı BDP Eş Genel Başkanı

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 23-09-2011, 00:32
milomanara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
milomanara milomanara isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bu cibiliyetsizlik(TAK), hem sivilleri kasten öldürüp hem de hayat kadını çocuğu olmamak için bir kılıftır. PKK/HPG: "Ben yapmadım, miki yaptı."

BDP'nin her iki eylemi de kınamasını takdir ediyorum. Belki de gerçekten fikirleriyle var olabilecekler.
Alt 23-09-2011, 00:44
turko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
turko turko isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

BDP abdullah öcalan'ı lider olarak kabul etmeyi bırakmadıkça doğru yolu bulamayacaktır ..

içmişem bir dolu olmuşam ayık ...
Alt 23-09-2011, 00:47
basitrasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
basitrasin basitrasin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Herkese Selam.
Bilgi kirliliği dedikleri bu olsa gerek.
Soru: Ankaradaki ve Siirteki saldırıları kim gerçekleştirdi?
BDP: Bunları devlet yaptı, bizim üzerimize atıyorlar.
Haber kanalları: Siirteki saldırı esnasında PKK'nın bölge sorumlusu, atmaya çalıştığı el bombası erken patlayınca, delil olarak olay mahallinde kaldı.
Ankaradaki saldırıyı yapan kişi mobese kayıtlarına geçti. PKK ile bağlantısı olduğu bilinen bir şahıs. Yakalanması an meselesi. (Benim yorumum:Eğer, hala, kendi örğütü tarafından öldürülmediyse)
HPG: Bizim bu işle hiçbir ilgimiz yok.
TAK: Olayı biz yaptık.
vs. vs.
Ama teknoloji gelişti. Artık hiçbirşey gizli kalmıyor.
Aslında sırıtmakta olan gerçekler, bütün çıplaklığı ile gün yüzüne çıkacak.
Saygılarımla.
Alt 23-09-2011, 00:51
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Made in Usa - Assembled in Turkey...

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.

Önerilen Siteler