Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-11-2010, 21:43
SonAkbaba SonAkbaba isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

edra-sukeyna´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
3. Et Yiyen Hayvanlar Her İstedikleri Hayvanı Avlayıp Yiyemezler
Bediüzzaman'a göre leş yiyen hayvanlar, her ne kadar temizlik ve sıhhiye memuru olsalar da, önlerine çıkan her hayvanı yiyemezler. O'na göre onların helâl rızkları vefat etmiş hayvanlardır. Sağlam hayvanlar onlara haramdır:
Ve siz de bunlara inanıyorsunuz. İşin garip yani ne biliyor musun Sevgili edrasukeyna, bu düşüncene karşı çıkanlara, gülenlere cehennemlik, cahil, dinsiz gözüyle bakmanız. Çünkü said nursi gibi düşünmeyen onlarca islam alimi var ve üzücü olan öğrendiğiniz şeyin (o şeyi her kimden öğrendiyseniz ki burda saidi nursiden öğrenmişsiniz) doğru zannetmeniz. Çünkü sorgulamıyorsunuz, sorgulamıyorsunuz, sorgulayamıyorsunuz. Benim üzüldüğüm nokta bu.

Teşekkürler
Alt 07-11-2010, 21:46
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

............................

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman
Alt 07-11-2010, 21:46
Kıdemli Üye

sevgili sukeyna (sessiz sakin ağırbaşı onurlu kadın) edra(başı siyah vucudu beyaz at)
yiğt ismiyle anılır sende lakabın gibi iyi huylu başı siyah vucudu beyaz bir kadınmısın bilmem.
ama bunu bir cehalet telakki ediyorum. çünkü müslüman için (hele eğer kadınsa zinhar) uzuvlarıla ilgili betimleme mekruhtur.
vurduğun baltayı yerinden çıkarman için söyledim.
yahu nedir bu akilül lahm (anlamı akıllı et) sevgili sihah başlı beyaz vucutlu at kardeşim.
hayvanlar için '' vefat etmiş'' lafı kullanılmaz. bu laf bir tek öküz mehmet paşa için kullanılabilir
Ona binaen et yiyen hayvanlara sağ hayvanların etleri haramdır denilebilir.�(sorularla islamiyet bu alıntıladığın aptallığı hiç okumadınmı eyyyyEDRA SUKEYNA
nasıl olacak bu iş tam bir müslüman savunması ve garabeti

Alt 07-11-2010, 21:55
edra-sukeyna edra-sukeyna isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bakın hiçbirinize ama hiçbirinize cahilsiniz yada araştırmıyorsunuz yada yada cehennemliksiniz demedim...Niyet okuyuculuğun böylesi..hem forumlarınıza kayıt olurken diyeceksiniz ki demokratik ortam hem diyeceksiniz ki sorgulamıyorsunuz...

Edra sukeyna meselsine gelince özgü beyin;

sukeyna tam açıkladığınız olmakla beraber EDRA'nın tek anlamı o değildir..Araştırıp öyle gelin...Ve lütfen size yaftada bulunmadığım gibi siz de bulunmayın.Hiçbirinizin gideceği yer hakkında ve yaşantısı hakkın bilgim olmadığı için ne inanmadığınız cennet ve cehenneme gideceğinizi söylerim ne de sizi yerden yere vuracak hakaretler de bulunurum.Gayem hoşgör ortamında fikirlerinize karşılık fikirlerimi sunmaktır...

Heyhat ki ne heyhat daha iki mesajımda hemen çizdiniz profilimi...
Ben sadece bunda bile biz Allahın adaletini görürüz dedim...

Alıntıladığım aptallıksa(değişinizle)size göre.Ben kabul etmeyince fikrinizi bu kadar hakaret daha büyük abtallık ve garabet değil midir?

şimdi de hadi savunun deyin ki bak bize aptal ve garabet içindesin dedin demeyin size sizin yanıtınızı aynen iade ediyorum...

Sorgulamaya gelince beyin yapımı multimedyada sergileme yapmadım sadece ve sadece dediğim şu:

Biz bunda bile Allahın adaletini görürüz...
Alt 07-11-2010, 21:55
turizmtunc turizmtunc isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

sayın edra sukeyna demiş ki:
onlar için canlı hayvanlar haramdır.(kaplan ve bnezeri diğer yırtıcılar)
peki doğadaki en tehlikeli hayvan olan insan neden diri diri koyunları kuzuları atları eşekleri(burada kuarnın yazmasına gerek yok ama ) diri diri kesiyor ve löp löp yiyor
Alt 07-11-2010, 22:04
Üye

Çok yerinde bir soru değerli turizmtunc;

ben hayvan değilim ama sorunuzu şöyle cevaplayayım;

Hayvanlara yasak olan luzümsuz avlanma İnsalara da yasaklanmıştır...

Zarar verme olasılığı var ise bu müstesnadır.Ama yılan mesala 5 m(tamam rakamı attım) uzağınızda gidiyor ve size zarar vermeyecekse sırf zevk için öldürmek bize de yasaklanmıştır.

Ha buna rağmen müslüman bunu yapıyrsa yapanın hatasıdır da hükmü koyanın değil...

Kurbanlık dediğimiz yahut etinden ve sütünden yararalanabilirsiniz dedikleri ise insan oğlunun vucut gereksinimine göre minareller içeren her besin gibi bunlarda insanoğluna yararlanacak hayvanlardan seçilmiş ve yiyebilirsiniz diyor...Tabi yenmesi yasaklanan hayvanlardan da vücuda yararlanma etkeni vardır ama bilim dairesinde ölçüldüğünde yararı zararından çoktur...

özellikle teşekkürler:ön yargısız yaklaşıp soru sorduğunuz için...
Alt 07-11-2010, 22:06
Kıdemli Üye

Alıntıladığım aptallıksa(değişinizle)size göre.Ben kabul etmeyince fikrinizi bu kadar hakaret daha büyük abtallık ve garabet değil midir? EDRA

sevgili edra eğer altına yahut üstüne imzanızı atmışsanız kabul etmiş sayılırsınız.
ayrıca hakaret neresinde söylediklerimin neresi yanlış.
önce şunu anlamanız lazımki biz dinsiz olabiliriz ama içimizde arapçayı ve islamı bilenlerde vardır

sevgili edra lakabın tam açıkladığım gibidir. tevil götürmez

Konu ozgur_beyin tarafından (07-11-2010 Saat 22:18 ) değiştirilmiştir.
Alt 07-11-2010, 22:13
hercümerç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hercümerç hercümerç isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Allahı adaletli göstermek için Kuran'da yazmasada uydur babam uydur, çevir kazı yanmasın. Hayvanlara bile ayrımcılık yapılıyor islamın adaletinde

Hangi hayvanlar Cennete girecek?

Mişkâtü’l-Envar isimli eserde İmam Mukatil’den bu hususta şöyle bir rivayet nakledilir:

Şu on hayvan Cennete girecektir:

1. İbrahim Aleyhisselâmın buzağısı.
2. İsmail Aleyhisselâmın yerine kesilen koç.
3. Salih Aleyhisselâmın bir mucizesi olan deve.
4. Yunus Aleyhisselâmı yutan balık.
5. Musa Aleyhisselâmın ineği.
6. Uzeyir Aleyhisselâmın merkebi.
7. Süleyman Aleyhisselâmın karıncası.
8. Belkıs’in hüdhüd kuşu.
9. Ashab-ı Kehf’in Kıtmir isimli köpeği.
10. Peygamberimizin Kasva isimli devesi.1

sorularlaislamiyet
Alt 07-11-2010, 22:23
Üye

Sana arapça yada islamı bilmiyorsun diyen olmadı...Sana bişey diyen olmadı en başta...aşağılık psikolijisine kapılmana gerek yok.Hattı müdafayı sattı müdafaya bir edip demediğim şeyleri açıklamana da gerek yok...

ben ne fikirde bana benzeyen hakaret ve fevrilikte sana benzeyen müslüman kardeşlerim gibiyim ne de hakkımı ezdirecek biriyim..

Evet dediğin gibi Edranın bir anlamı öyledir.ama benim bildiğim bir başka anlamı vardır ki kısacık bir tiyo vereyim:Çok sevdiğim hani sizin turan dursuna hayran olduğunuz gibi benim de fikirlerine hayran olduğum bir sahabi ismidir...anlamını da pek araştırmacı kardeşim zahmet edip siz bulun....Ha anlamını Arapçalarda da aramayın...yorulursunuz...
Alt 07-11-2010, 22:26
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

withoutreligion´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kaplan gibi hayvanların helâl rızıkları, ölü hayvanlardır. Sağ hayvanları öldürüp rızık yapmak, şeriat-ı fıtriyece onlara haramdır." (Mesnevî-i Nuriye, Katre Risalesi)
Bu İslam Alimi denilen kerataların kafası hiç çalışmıyor yada insanlığın alayını salak zannediyorlar herhalde.

Bu yukarıda ki laf nedir yahu?

Ölü hayvan ölmeden önce yaşamıyor muydu ki onu öldüren aslan, onu sağ iken öldürüpde rızık yapmadı? Yahu serserimi bu İslamcı zat, ölmek için öncesinde yaşamak gerektiğini fark mı edememiş yoksa herkesi kendi gibimi zannediyor...

Yazık yahu..."EMBESİL ALİM". Birde değneğini tutanları var ki daha da "EMBESİL".
"Gelin benim değneği tutun" deyince de hakaret algılanıyor... E tutsunlar abi....

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein

Önerilen Siteler