Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 02-11-2010, 15:26
serseri003 serseri003 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart İslamın Sartlarına uyuyormuyuz

çogumuz islamı iyilikler guzellikler olarak algılıyoruz hacı ve hocolara baktıgımızda diyoruzki islamı yanlıs anlamıslar.. ama aslında kim haklı??

hadislere baktıgımızda uzun sakal sıfır bıyık sevaap demek.. kadını yonetmek kadının haklarını sınırlamak çarsafa geçirmek sevap .. hacı hocalara tedavi için gittigimizde sabah aksam 3 defa su sureyi okuyunuz demesi hadislere gore gayet mantıklı.. 3 4 bakabildiginiz kadar kadın almak sevap....çunku muhammed bir duzune kadını sevap için almıs. onlara iyilik olsun diye..

hacı hocalara kızmakta ne kadar haklıyız . yoksa hepimiz dinsizmiyiz ?
Alt 02-11-2010, 15:54
melih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
melih melih isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ben islamın şartlarına değil genel kabul görmüş ahlak kurallarının şartlarına uyarım.
tek kitabım insan hakları Evrensel beyannamesidir.
Şimdi diyecekler ki "sanki o evrensel beyannameyi tam uyguluyorlarda"diye
uygulamasınlar,ben uygulamaya özen gösteriyorum.
Ama Kur'an aynen uygulansaydı.Dünya yelerde sürünüyordu,o kesin.
Alt 02-11-2010, 18:26
hackercesur hackercesur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Ne çelişkiler, ne savaşlar ne de çağdışı ayetler....

Benim için allahın kadınlara önem vermemesi asla anlaşılamaz.

Fakat kuranın tanrısal olmadıgını bildigim için herşeyi gayet iyi anlıyorum.
Alt 02-11-2010, 18:37
semihgencayla semihgencayla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

serseri003´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

çogumuz islamı iyilikler guzellikler olarak algılıyoruz hacı ve hocolara baktıgımızda diyoruzki islamı yanlıs anlamıslar.. ama aslında kim haklı??

hadislere baktıgımızda uzun sakal sıfır bıyık sevaap demek.. kadını yonetmek kadının haklarını sınırlamak çarsafa geçirmek sevap .. hacı hocalara tedavi için gittigimizde sabah aksam 3 defa su sureyi okuyunuz demesi hadislere gore gayet mantıklı.. 3 4 bakabildiginiz kadar kadın almak sevap....çunku muhammed bir duzune kadını sevap için almıs. onlara iyilik olsun diye..

hacı hocalara kızmakta ne kadar haklıyız . yoksa hepimiz dinsizmiyiz ?

sayin serseri003;

Yazinizin basligi islami kurallari ama iceriginde tek bir tanesi bile yok.
Nerede ne kadar ihtilafli konu varsa onu yazmissiniz.
Baslikta soru var ama icerikte on ve erken yargi var.
Resulullahin,yapmis oldugu evlilikleri sevap olarak nitelemek konu hakkindaki bilgi eksikligi ve tarafli bakisin ifadesidir.
Sohretli,sohretsiz bilimum insanlarin yapmis olduklari,gelecektede yapacaklari yanlislari islama maletmek sanirim sizin anlayisiniza gorede yanlistir...

HAKK'a olan sonsuz muhabbeti ve batıla olan amansız nefretiyle bir kıyam doguracak bu ümmet bir kıyam.. Şehadet pahasına Şehadet.......Şehadet. ...
Alt 02-11-2010, 21:05
SonAkbaba SonAkbaba isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

semihgencayla´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sohretli,sohretsiz bilimum insanlarin yapmis olduklari,gelecektede yapacaklari yanlislari islama maletmek...
Ekşi sözlükte bu tür yanlışları islama maletmeyin sözüne karşılık o islam değil bu islam değil gibisinden zamanında başlıklar açılmıştı Ne güzel. Herkes kafasında bir din (islam) yaratmış ve o dinin harika, mükemmel, süper olduğu görüşünde. Millet ben dini biliyorum havalarında yaşayıp gidiyor, kafalar güzel. Birileri kalkıp ta suçlama getirdiği zaman da efendim bu islama maledilemez savunması geliyor.

Konu SonAkbaba tarafından (02-11-2010 Saat 21:06 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla
Alt 02-11-2010, 21:24
Üye

biraz olayı saptırmıs olabilirim ama benim anlatmak istedigim hacı hocaların din için yaptıklarını ben çocukken çok yargılıyordum ama hadis kitaplarını okuyunca benim yanıldıgımı anladım ..

Tirmizî'nin rivayet ettiği bir hadis-i şerifte: "Bıyığını kısaltmayan bizden değildir" (Tirmizî, Edeb, 6) buyurmuştur

İbnu Abbas (r.a) Hz. Rasûlullah’ın şöyle buyurduğunu nakletmiştir
ahir zamanda sakallarını güvercin göğsü gibi siyaha boyayanlar çıkar. Onlar asla cennetin kokusunu koklayamazlar Ebu Davud

ALLAH a ortak koşanlara muhalefet ediniz sakalı bol bırakınız bıyığı kısaltınız. Buhari

Kisranın elçileri Efendimizi SAV yemene götürmek için ve kisranın tehditlerini içeren bir mesajla huzura çıktıklarında. Efendimiz SAV bu iki kişinin bıyıklarını uzatıp sakallarını kısalttıklarını gördü ve onlara bakmak istemedi ve buyurdu yazıklar olsun size Bunu size kim emretti Onlar Rabbimiz kisra emretti deyince Efendimiz SAV lakin benim Rabbim bana sakalımı uzatıp bıyığımı kısaltmamı emretti Buyurdular.İbni Kesir Ebu İbnül Cevzi

Hadis: Hz. Aişe`den rivayet edildiğine göre bir gün kızkardeşi Esma ince bir elbise ile Rasulullah`ın huzuruna girmişti. Hz Peygamber bunun üzerine hemen ondan yüzünü çevirdi ve şöyle buyurdu: “Ey Esma! Şüphesiz kadınlar erginlik çağına ulaşınca onun şu ve şu yerlerinden başkasının görünmesi uygun değildir.” Hz Peygamber bunu söylerken yüzünü ve ellerini işaret etti. (Ebu Davud Libas 31.)

Hadis: “Ümmetimin son dönemlerinde giyimli fakat çıplak bir takım kadınlar olacak, bunların başlarının üstü deve hörgücü gibi bulunacaktır. Onlar cennete giremez, cennetin kokusunu bile alamazlar.” (Ebu Davud Libas 125, Cennet 52.)

Hadis: “Bir kadın koku sürünerek dışarı çıkar ve koku ulaşsın diye bir topluluğun yanına giderse zinaya bir adım atmış olur.” (Tirmizi, Edeb, 35; Nesâî, Zîne, 35)

anladık dinden kurtulcagınız yok peki hadislere ne gozle bakıyorsunuz merak ediyorum

Alt 02-11-2010, 22:14
semihgencayla semihgencayla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Protoss´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ekşi sözlükte bu tür yanlışları islama maletmeyin sözüne karşılık o islam değil bu islam değil gibisinden zamanında başlıklar açılmıştı Ne güzel. Herkes kafasında bir din (islam) yaratmış ve o dinin harika, mükemmel, süper olduğu görüşünde. Millet ben dini biliyorum havalarında yaşayıp gidiyor, kafalar güzel. Birileri kalkıp ta suçlama getirdiği zaman da efendim bu islama maledilemez savunması geliyor.

Sizinle ayni fikri savunacagimiz ruyamda gorsem hayra yormazdim,sozlerinize kelimesi kelimesine katiliyor hatta izninizle alinti yaparak bir iki cumle eklemek istiyorum...

Herkes kafasında bir din (islam) yaratmış ve o dinin harika, mükemmel, süper olduğu görüşünde. Millet ben dini biliyorum havalarında yaşayıp gidiyor, kafalar güzel. Bu bahsettiginiz sacmaligin onune gecmek icin islamin onundeki sis perdesini kaldirmak ve sadece dogru din i gorebilmek anlayabilmek ve yasayabilmek icin hersey oldugu gibi bu konuda da meselenin ozune inmek gerekir,Allah ve resulu ve ona inmis hak kitab in etrafinda toplanilir onun bunun sozleri ciddiye alinmaz enazinda kaynak istenirse yukaridaki o ''kafalar'' daha bir bilinclenmis olacaktir...

Sayin serseri ; Konularda bilgi sahibi olmak, sap ile samani ayirt etmek adina yaptiginiz arastirma soru ve incelemerinizi sevincle izliyorum...

Bakiniz ; tarihteki tum din ve milletlerin birbirlerinden farkliliklari vardir,
çinli ile arabin,ingiliz ile afrikalinin,turk ile iskoc larin birbirleri arasindaki fark sadece dil yada din ile sinirli degildir hayat tarzlarindan kiyafetlerine kadar farklilik gosterir, o tarihlerde resulullah musriklerle birerbir benzememek ve farkli gorunmek icin sac,sakal gibi ilk bakista belirgin olan gorunuslerini birbirlerinin aynisi olmasini istemistir,nasil ki simdi baktigimizda su adam iskoc dur yada su adam cin lidir diyebiliyorsak o donemde de muslumana bakildiginda ''bu giden kisi islami secmis olanlardan'' demek mumkun idi.

Siz zaten musriklerin (o tarihte) genel tip gorunusleri konusundaki canlandirmayi zaten yaptiniz kafanizda...

Son olarak birakin haciyi hocayi gunumuz basinin tabirlerini tekrarlamayi siz dinin ozune bakin,
eminim cok farklibir dunyada oldugunuzu sizde farkedeceksiniz,kuran ve sunnet sizin arayip ama ulasmada onunuzdeki engelleri asamadiginiz gercek adrestir.

HAKK'a olan sonsuz muhabbeti ve batıla olan amansız nefretiyle bir kıyam doguracak bu ümmet bir kıyam.. Şehadet pahasına Şehadet.......Şehadet. ...
Alt 03-11-2010, 14:12
Üye

kıyafet kurallarını koyan tanrı degil muhammedmi diyorsun yoksa hadiler yalan mı diyorsun?

dinin ozune bakarsak her din derki sana yapılmasını ıstemedigin bir seyi sende baskasına yapma..yanınada saçma saçma ibadet ve kurallar koyup insan ozgurlugunu sınırlıyorlar...

o zaman nappıcaz neden islamı seçmelıyız ?
Alt 03-11-2010, 14:45
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kuranı referans alalım;

Bir adet tüm insanlığa sevgi, hoşgörü ,kardeşlik mesajı veren ayet sununuz.

Bir adet veya bin adet bu inancı ,muhammedi ve kurgu tanrısını kabul etmeyenleri aşağılayan, tehtid eden , cezalandırılmalarını emreden ayet sununuz.

Kadın cinselliğini kötü görüp, iffet masalına saran , erkek kadından bir gömlek üstündür diyen ve erkek şehvetini ödüllendiren alın üçer dörder, cennette huri diye teşvik eden ve hatta savaşta esir alınan kadınların cinsel ihtiyacı gidermede araç olarak kullanılmasına icazet veren süper inanç ve biz yanlış biliyoruz.

Nersini yanlış biliyoruz?

Kuranda kalbi düşünce ve anlama organı sanan ,beyinden hiç söz etmeyen kim olaki?

Tanrısal saydığınız bu sözlerin(ayetlerin) tanrısal kavramlarla hiç bir bağı olmadığı, peygamberlik iddiası öne sürenler ve yandaşı kişilerce yani insanlarca üretilmiş olmalarıdır.

Uydukları kural sadece din diye öğretilen şekilci kısmıdır, onda bile mutabakatları yoktur. Oysa kitapları sözde apaçıktır. Her zamana hitap eder ama işlerine gelmeyen ayetlerde onun hükmü kalkmıştır derler.İşlerine gelirse o günün şartlarında düşünün derler.

Neyse şu tüm insanlığa kardeşlik, hoşgörü ve sevgi ayetini var ise ,evrensel!? ve apaçık kitaptan bulup sunarsanız mutlu olurum.

Şimdilik saygımla gittim..

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...
Alt 03-11-2010, 18:45
sadebiri sadebiri isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

aliyarasfal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kuranı referans alalım;

Bir adet tüm insanlığa sevgi, hoşgörü ,kardeşlik mesajı veren ayet sununuz.
sayın aliyarasfal

tahmin ediyorumki cuma namazına gidip hutbe dinlemişsinizdir çoğu kez.hutbenin sonunda hocanın okuduğu ayetin mealini hatırlarmısınız? yok hatırlayamadım diyorsanız ben hatırlatayım.

16/90- Şüphesiz Allah, adaleti, iyilik yapmayı, yakınlara yardım etmeyi emreder; hayasızlığı, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. O, düşünüp tutasınız diye size öğüt verir.

saygılar.

O bilginler ki evrenin özetidirler;Düşüncelerinin atı göklerde gezer;İş kavramaya gelinde Senin özünü Şaşkınlıktan Felek gibi başları döner.

Önerilen Siteler