Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 30-11-2018, 22:40
ForumKirpisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumKirpisi ForumKirpisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Nihilist´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
rolling stones

konu bütün ve bir bağlamı var.
ben değiştirilemeyeceğini/değiştirilmediğini değil
aksini iddia ediyorum o iletide.
ona bakarsan kutsal yasadan nokta eksilmeyeceğine dair sözde ayetden tut da,
senin söz diye çevirdiğin ve isa'ya eşitlediğin pek çok sözde ayetin çoğul yani sözler olduğu.
hayali ilahlarının kelamı olduğu da yoruma/tartışmaya açık. bi de nasih-mensuh geyiği var akla zarar.
ancak zaten tartışma bu değil.

bişeyler karalayan ancak ne dediğini kendi dahi bilmeyen dallamanın ne yaptığını gözden kaçırmayın.
örneklerini daha önce defalarca gördük

ince ve güya gizlenmiş hakaretler

bak ne yazmış

"o kalblerinde hastalık bılunan kısaca anasından kız kardeşinden tahrik olan o sapık münafıklara (kimliğinde islam yazdığı halde atesit hıristiyan olanlara)söyle mümin kızlara kadınlara sarkıntılık edip laf atmalar yapmasınlar.''

kalbi hastalıklı, sapık,munafık, anasına bacısına hallenen ateistler diyor güya laf arasında.
meramı da zaten bu.

böyle itlere hakettiği şekilde davranılır.

küfür gerçeği örtmektir. kafir de bunlardır zaten.
benim bazı galiz sözlerim ise ihkak-ı haktır.

sonraki iletilerinden birinde ise, bizi ateist ayağına yatan hristiyanlar olmakla itham etmiş
bi de kendiyle çelişkiye düşüp zaten hristiyan olduğunu bilsem ona islamı anlatmam demiş.
niye ki.

tam kripto çakalın teki
kullandığı dil nurcu ağızı
ama işine gelmeyince hadisleri inkar edebiliyor.

sözde ilahi kitabının nasıl derlendiği,
nasıl defalarca yakıldığı,
hatta uyduruk allahlarının kendi kelimesini; bir ayet sonra ''allah anladı'' deyip değiştirmesi nesh etmesi falan değil benim tartıştığım
bunlar tartışıldı

ben bu forumda ateizmin bile teoloji tabanlı olduğu için beni ifade etmediğini materyalist olduğumu defalarca deklere etmişim.
ama ateizmi sapıklığa munafıklığa ''kalp'' bozukluğuna ana-bacı düşkünlüğüne eşitlemeye kalkan bu dürzü bu genellemeye ateist kavramı üzerinden hepimizi dahil ediyor.

küfrün yukarda örneği var ve pek hoş değil derken
acaba bu genellemeyi ve şark kurnazlığını mı işaret etttiniz
yoksa benim deyyusa deyyus dememi mi
deyyus kelimesi köken olarak deistten gelmiyor mu?
hurma garip birisi her türlü Kur'an-ın doğruluğuna inanmış, inancın
olduğu yerde akıl olmaz. Bu siteyi az kurcalasa zaten Kur'an-ın kökenleri ne nasıl yazılıp çizilmiş çıkıyor meydana.
Kur'an-daki uyumsuzluklar saçmalıklar vesaire.
Bak 4'er 5'er kanatlı meleklere deniyor ki özgür iradesi yoktur.
Onlar kalkıp Allah'a soru sorup iradelerini gösteriyorlar.
Hani nerede mantık?
İşte bu, inancın olduğu yerde akıl mantık yoktur. İnanan biri seni öldürür gömer. Hurma da böyle birisi. Seni öldürüp rabbine hizmet eder, sonra mahşer günü mezardan 2. sur üflenince kalkıp yürüyeceğini sanır çekirgeler gibi. Anam babam hariç hiç bi müslümana güvenmiyorum, öldürürler. Gerçi ölümden korkan yine kendileri. Biz pisliğe hizmet etmiyoruz.
Yine hurmaya göre bu sitede kendisine cevap yazanlar kripto hristiyan. hristiyanlarla kafayı bozmuş hiç tanımamış görmemiş ki onu öyle gazlamışlar. zannediyorlar ki oruç tutanlara ayıp olmasın diye kahvesini yemeğini gizli yiyen gayrimüslim profesörler yok. hepsi hain şerefsiz. ama bi laf vardır insan kendisi nasılsa başkasını da öyle görür.
Alt 30-11-2018, 23:50
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Hurma kişisi daha önce onlarca kez foruma üye olup, yazılarında kıkır kıkır kıkırdadığı için, konuları sulandırdığı için, dürüst davranmadığı için atılan "insannedir" kişisidir diye düşünüyorum. Daha önceki üyeliklerinde de önüne geleni gizli Hristiyanlıkla suçlayıp, Ateistleri de anasına bacısına hallenmekle itham etmiş, ardına tekmeyi yemişti.

Dinsizlerin ezici çoğunlukta ve bu durumun aleni olduğu bir forumda gizli Hristiyan aramak olsa olsa zeka sorunudur. Dinsizlerin anasına bacısına hallendiğini düşünmek ise "filanı nasıl bilirsin? kendim gibi" atasözünün açıklamalı örneğidir.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 30-11-2018, 23:59
Üye

Şüpheci Dinsiz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hurma kişisi daha önce onlarca kez foruma üye olup, yazılarında kıkır kıkır kıkırdadığı için, konuları sulandırdığı için, dürüst davranmadığı için atılan "insannedir" kişisidir diye düşünüyorum. Daha önceki üyeliklerinde de önüne geleni gizli Hristiyanlıkla suçlayıp, Ateistleri de anasına bacısına hallenmekle itham etmiş, ardına tekmeyi yemişti.

Dinsizlerin ezici çoğunlukta ve bu durumun aleni olduğu bir forumda gizli Hristiyan aramak olsa olsa zeka sorunudur. Dinsizlerin anasına bacısına hallendiğini düşünmek ise "filanı nasıl bilirsin? kendim gibi" atasözünün açıklamalı örneğidir.
+1
Hepimiz hristiyanız diye boşuna demedim. Eleman ağır problemli.
Alt 01-12-2018, 00:30
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hurma´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
…..
Çünkü Kur'an'ı 3 kişilik ekibe böldü? Çünkü Büyüklüğü karşısında aciz kaldı. Tek bir kişinin yazamayacağına kanaat getirdi. Geriye ona bir tek şık bıtaktım o da Kur'an Allahın kelamıdır 😊
Hakka suresi 40.ayet;Şüphesiz Kur'ân, çok şerefli bir elçinin sözüdür.
Örtü diyorsun da Kur'an'ı okumamışsın anlaşılan Ahzab süresinde diyor ki "Mümin kadınlara söyle sıkı kapalı giyinsinler böylelikle tanınıp bile bile münafıklar (kimliğinde islam yazdığı halde ermeni hıristiyan ateist olanlar) tarafından sarkıntılık eza edilmezler
Arkasından
"o kalblerinde hastalık bılunan kısaca anasından kız kardeşinden tahrik olan o sapık münafıklara (kimliğinde islam yazdığı halde atesit hıristiyan olanlara)söyle mümin kızlara kadınlara sarkıntılık edip laf atmalar yapmasınlar. Yoksa seni Onların üzerine musallat ederiz. Öldürüleceklerini yada sürüleceklerini bildiklerinde yanına yaklaşamazlar" Diyor.

Yani bu sapık münafıklar (kimliğinde islam yazdığı halde Hıristiyan Ateisit olanlar) olmasaydı mümin kadınların kızların baş örtülü gezmelerine gerek yoktu. QRAN Bunları biliyor muydun?
Münafık demek,kimliğinde islam yazan Hristiyan veya ateist mi demek?!Ya da münafık,sapık mı demek?!

Müslüman kadınların başörtüsü takma nedenleri bizmişiz..Tipik çaresiz müslüman taktiği..Çaresiz,köşeye sıkışan insan saldırır ve bu kişiler nedense,hep siz oluyorsunuz..Mesela ben bir müslüman foruma gidip,müslümanlara laf sokmam..Çünkü müslüman kafası taşımıyorum..!

Kadın Kabe'ye gitmiş,Hacerül esved'i öpmek istiyor ama o esnada bir el memelerini sıkıyor..Sence o el,kimin eli?
1-Sapık hristiyanın
2-Sapık ateistin
3-Müslümanın
Alt 01-12-2018, 00:45
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Tartışmakta istediğin kadar serbestsin
Fakat bütün dünya Hele hele Bütün Hıristiyanlar biliyor ki bir kimss "Türkse" O Müslümandır. Hatta önemli birisi Müslüman oldumu. O'na Türk oldu derler.

Örtü diyorsun da Kur'an'ı okumamışsın anlaşılan Ahzab süresinde diyor ki "Mümin kadınlara söyle sıkı kapalı giyinsinler böylelikle tanınıp bile bile münafıklar (kimliğinde islam yazdığı halde ermeni hıristiyan ateist olanlar) tarafından sarkıntılık eza edilmezler
Arkasından
"o kalblerinde hastalık bılunan kısaca anasından kız kardeşinden tahrik olan o sapık münafıklara (kimliğinde islam yazdığı halde atesit hıristiyan olanlara)söyle mümin kızlara kadınlara sarkıntılık edip laf atmalar yapmasınlar. Yoksa seni Onların üzerine musallat ederiz. Öldürüleceklerini yada sürüleceklerini bildiklerinde yanına yaklaşamazlar" Diyor.

Yani bu sapık münafıklar (kimliğinde islam yazdığı halde Hıristiyan Ateisit olanlar) olmasaydı mümin kadınların kızların baş örtülü gezmelerine gerek yoktu. QRAN Bunları biliyor muydun?

Din lügatta: vadeli borça, borçlu olmaya denir. borçlu alacaklı olma düzenine din denir!
Allah aşkına Sakalın bıyığın dinle (vadeli borçlanmayşa) ne alakası olur biraderim 😂
Hep Kur'an'dan asırlar sonra yazılmış uydurulmuş insan kelamı hadisler yüzünde böyle mantıksız saçmalıklarla karşılaşıyoruz
Hayal gucu diye iste buna denir.
Sizin ateistlerle derdiniz nedir?
Alt 01-12-2018, 00:59
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hakka suresi 40.ayet;Şüphesiz Kur'ân, çok şerefli bir elçinin sözüdür.

Münafık demek,kimliğinde islam yazan Hristiyan veya ateist mi demek?!Ya da münafık,sapık mı demek?!

Müslüman kadınların başörtüsü takma nedenleri bizmişiz..Tipik çaresiz müslüman taktiği..Çaresiz,köşeye sıkışan insan saldırır ve bu kişiler nedense,hep siz oluyorsunuz..Mesela ben bir müslüman foruma gidip,müslümanlara laf sokmam..Çünkü müslüman kafası taşımıyorum..!

Kadın Kabe'ye gitmiş,Hacerül esved'i öpmek istiyor ama o esnada bir el memelerini sıkıyor..Sence o el,kimin eli?
1-Sapık hristiyanın
2-Sapık ateistin
3-Müslümanın
Hac 1. Kural (Hacca gidenler bilir)
Kadınlar tek veya çok kişi erkeksiz taksiye binmesinler. tecavüze uğrayabilirler.
Alt 01-12-2018, 13:28
RollingStones - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
RollingStones RollingStones isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Nihilist´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
rolling stones

konu bütün ve bir bağlamı var.
ben değiştirilemeyeceğini/değiştirilmediğini değil
aksini iddia ediyorum o iletide.
ona bakarsan kutsal yasadan nokta eksilmeyeceğine dair sözde ayetden tut da,
senin söz diye çevirdiğin ve isa'ya eşitlediğin pek çok sözde ayetin çoğul yani sözler olduğu.
hayali ilahlarının kelamı olduğu da yoruma/tartışmaya açık. bi de nasih-mensuh geyiği var akla zarar.
ancak zaten tartışma bu değil.

bişeyler karalayan ancak ne dediğini kendi dahi bilmeyen dallamanın ne yaptığını gözden kaçırmayın.
örneklerini daha önce defalarca gördük

ince ve güya gizlenmiş hakaretler

bak ne yazmış

"o kalblerinde hastalık bılunan kısaca anasından kız kardeşinden tahrik olan o sapık münafıklara (kimliğinde islam yazdığı halde atesit hıristiyan olanlara)söyle mümin kızlara kadınlara sarkıntılık edip laf atmalar yapmasınlar.''

kalbi hastalıklı, sapık,munafık, anasına bacısına hallenen ateistler diyor güya laf arasında.
meramı da zaten bu.

böyle itlere hakettiği şekilde davranılır.

küfür gerçeği örtmektir. kafir de bunlardır zaten.
benim bazı galiz sözlerim ise ihkak-ı haktır.

sonraki iletilerinden birinde ise, bizi ateist ayağına yatan hristiyanlar olmakla itham etmiş
bi de kendiyle çelişkiye düşüp zaten hristiyan olduğunu bilsem ona islamı anlatmam demiş.
niye ki.

tam kripto çakalın teki
kullandığı dil nurcu ağızı
ama işine gelmeyince hadisleri inkar edebiliyor.

sözde ilahi kitabının nasıl derlendiği,
nasıl defalarca yakıldığı,
hatta uyduruk allahlarının kendi kelimesini; bir ayet sonra ''allah anladı'' deyip değiştirmesi nesh etmesi falan değil benim tartıştığım
bunlar tartışıldı

ben bu forumda ateizmin bile teoloji tabanlı olduğu için beni ifade etmediğini materyalist olduğumu defalarca deklere etmişim.
ama ateizmi sapıklığa munafıklığa ''kalp'' bozukluğuna ana-bacı düşkünlüğüne eşitlemeye kalkan bu dürzü bu genellemeye ateist kavramı üzerinden hepimizi dahil ediyor.

küfrün yukarda örneği var ve pek hoş değil derken
acaba bu genellemeyi ve şark kurnazlığını mı işaret etttiniz
yoksa benim deyyusa deyyus dememi mi
Sayın Nihilist,
"değiştirilemeyeceğini/değiştirilmediğini değil aksini iddia ediyorum"
Bunu kasdettiğinizi biliyorum. Benim de Hurma'ya anlatmaya çalıştığım tam olarak buydu.

Hurma'nın yaptığı benzetmeler, yazdıkları, öğretilmiş, ezberlenmiş, altı boş, klişe söylemler. Hele ki "kurnazlık" taşıdığını hiç sanmıyorum.

Sürekli kur'an'dan bahsederken, bana, "hristiyanlara küfür etsem rahatsız olur musunuz?" diye soran biri ne kadar müslüman, ne kadar şark kurnazı olabilir ki.

Ettiği küfüre karşı sizden küfür yedi. Olan tam olarak buydu. Küfür konusuna bu yüzden değindim.

Sizi az çok tanıyorum, sözünüzü esirgemezsiniz fakat sizi daha çetin tartışmalarda görmeye alışık olduğum için şaşırmadım değil.

Gerçi Hurma' ya da başka türlü anlatılır mıydı, onu da bilmiyorum.

Saygılar.

"Olmuyorsa zorlama, ya hayallerin kırılır ya kalbin. Unutmuş gibi yap. Çünkü güzel şeyler; Onları hiç beklemediğin anda gerçekleşir." Gabriel Garcia Marquez
Alt 01-12-2018, 13:58
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

NikolaTeslis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hac 1. Kural (Hacca gidenler bilir)
Kadınlar tek veya çok kişi erkeksiz taksiye binmesinler. tecavüze uğrayabilirler.
Bunu ben de duydum..''Yanınızdaki kadına sahip çıkın,araplar kadınları kaçırıyor'' diyorlar..Mesela ''otobüse önce hanımınızı bindirin,sonra siz binin'' diye tavsiyede bulunuyorlarmış..Önce siz binerseniz,arkadaki hanımı kaçırırlarmış

Hurma gibi müslümanları,kendilerinden daha iyi tanıyoruz..Bunu bil(e)miyorlar..Bizi uzay istasyonunda yaşayan ateistler olarak görüyorlar..Halbuki hemen yanı başlarındayız

Bu insanları bu konularda ciddiye almamak lazım..Yazıyoruz birşeyler ama yazdığımız için,kendilerini ciddiye aldığımız manası çıkmasın..Asla..

Ben bir tane aklı başında müslüman görmedim ki,hayatım bunların içinde geçti/geçiyor..Yok yani..

Bir de cehaletin zirvesindeler..Hiçbiri,hiçbir şey bilmiyor..Dinler tarihinde uzman bir profları bile,boş teneke..Bu kadar boşlar..

Sonra buraya gelip,bizim aklımızın sadece sekse çalıştığını filan ima ediyorlar..

Bakın bir gariban,bu müslümanları nasıl ifşa etmiş..Kendisi de müslüman..Biz bu lafları etsek,''sapık ateist sonuçta'' derler bize..Yani bizim bir şey dememize gerek yok,ne oldukları malum;
Alt 01-12-2018, 15:54
Karanlıktan aydınlığa Karanlıktan aydınlığa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

rahmetli uzaktan bir akrabam anlatıyordu ; hacda enişte hastalınca ilaç bulmak için sokağa çıkmış..nur yüzlü arabın birini bulunca -arapça bilmediğinden- kocam hasta demek için iki elini birleştirip yanağına koyup uyuma takliti yapmış..yani hastam var yatıyor demek istemiş..arapta bana cinsel ilişki teklif ediyor heralde deyip elinden tutup otel otel falan demiş.yani otele gidek işi bitirek anlamında.elinden zor kurulmuş.. yine uzaktan bir akrabamın şu anda yine rahmetli olan kocası anlatıyor ; kabede tavaf ederken ellerinde jiletle dolaşan hırsızlar varmış.hacılar içine para koydukları cüzdanları boyunlarına asarlarmış. cüzdanı yırtmak için adamın önüne jiletle hızla çizik atarlarmış.bu yüzden karnı yarılıp bağırsakları dökülenlerin olduğunu görmüş..bu nasıl islam memleketi arkadaş..

''senin derdin ne biliyor musun cevap yetiştirmenin seni büyük adam yaptığını sanıyorsun''
Alt 01-12-2018, 18:46
Hurma Hurma isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bana yazan arkadaşlar bakın
Kimliğinde islam yazdığı halde ateist veya hıristiyan veya yahudi olanlara ben şahsen asla ve kat'a sapık demedim demiyorum demem de. Ama onların hepsinide sapık olarak görmek zorundayım. çünkü inandığım Kitap böyle diyor

Ve ben mealin bir kısmınıda yanlış hatırlayıp vermişim

Bakınız Kur'an diyor ki. Ahzab 60 Münafıklar (yani kimliğinde islam yazdığı halde ateist veya Hıristiyan veya Yahudi olanlar)

ve kalblerinde maraz bulunanlar (yani "her dinden" çıkan sapık cemaatler sapık pederler papazlar fetolar ensarlar vs. ) bunlar mümin kızlara sapıkça bakmaya sarkmaya devam ederlerse diyor.

Yani bunlar sapık! Ben demiyorum.

Ateist hıristiyan meselesine gelince

Burada bazı ateist niklerin, kuvvetle ateist oldukları yazılarından belli olduğu halde, bazı yazılarının satır aralarında "isa"yanlısı gözüktükleri veya "kutsal kitap burada şöyle der" veya eleştirirken bile "kutsal kitap da şurada böyle demiştir" veya sanki iyiden iyiye hıristiyanlığı hatmetmiş gibi "şu mektuplarda böyle der şurada böyle der"diyorlar.

Bende düşünüyorum. ya karşımdaki kişi müslümanken ateist olmuş ve hıristiyanlığı sanki anadan doğma bilenin bilebileceği kadar araştırmış

Yada hıristiyanken ateist olmuş yada ateist görünen Hıristiyan

Bu seçenekleri iyiden iyiyi düşününce isa yanlısı tavırlarda satır aralarında belirince son seçenek bana daha mantıklı geldiği için öyle dedim

Bilmiyorum belki tespitlerimde yanılıyorda olabilirim.

Önerilen Siteler