Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Diğer Bilimler > Arkeoloji

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 03-07-2018, 12:30
Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Leonardo Leonardo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Spartakus:

Size önce bir "Olacak O Kadar" eklemesi yapalım:
https://www.youtu.be/zaY5aBEmt08?t=414

- Bu saydıklarınız sağ-hükümetlerin sürekli / aralıksız seçildiği ülkelerin hepsinde var.

Sağ hükümet / sermaye partisi, konuştuğunuz konularda para varsa o işe girer. Zihniyet öyle.

O yüzden mesela Yunanistan'da yaşananlar da mucize değil. Onlarda da yıllar sonra sosyalist bir hükümet geldi. Birçok sorun o şekilde çözüldü.Bizim halkımız iyice Doğululaştığı için öyle bir şansımız da kalmadı. Ama dediğim gibi, İster AKP olsun ister ANAP vs. olsun, sağ parti o tür işlere bakmaz.
Alt 05-07-2018, 01:30
dine mine ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dine mine ne dine mine ne isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
O yazdıklarının hepsini bilmekteyiz, ne diye yazdın ki boş yere!?
Derviş dönemi, evet bir kısım kurallar işletildi, yaklaşık 2006/2007'ye değin, bunu inkar etmiyoruz ki, yıl olmuş 2018, diyorum ki zaten iktidarda, pancar üretimini niye desteklemedi örneğin!? Yani bu (pancar) sadece bir örnek, onlarcasını sayabiliriz.
Bilmektesin inkar etmiyorsun ama sorduğum soruların bir tanesinede gelip cevap vermiyorsun.
Akp yi sorgularken neye göre sorguluyorsun. Kıyas çekiyorsan neye göre yazdığını söyle bari.
Neye göre kime göre yazdığın belli değil.
Yol yaptı iyi değil diyorsun, ehhh iyide yol yapanı göster, daha iyisini yapanı göster o zaman. Gösteremiyorsan neye göre kimi eleştiriyorsun. Sana sosyal Kafalar'ın ülkeyi hangi gerekçelerden dolayı batırdığını söylüyorum sen hala kalkmış bana pancar üretiminden bahs ediyorsun. Sosyal kafalar destekledi de ne oldu dedik mi dedik, ülkeyi bu yüzden batırdıklarınıda söyledim, e ben sana daha ne anlatayım. Yine mi globalizmi anlatayım. Sosyal sistemin globalizme karşı direnemediğini mi yazayım. Ne yazayım söyle. Dünya Tarihi ortada aç bak okuda, Globalizmin sosyal sistemleri nasıl bitirdiğini gör. G** kadar Türkiye'ye karşı Koskoca Rusya'yı düşün. Batı almanyanın doğu almanyayı parasını verip nasıl kendine kattığını düşün. Sen kalkmış devlet niye destek vermiyor gidiyorsun. Develet ayak uyduramıyor ki sisteme.
Devletin yönetmesi ile özelleştirilmiş şirketin yönetilmesi ayni olamıyor. Yatanla koşan'ın hali bir olur mu.
Bak Avusturya'da adam geldi işçilerin 12 saat çalışmasını istediği için millet sokağa çıktı. Bir taki seçimde o adamı kim seçer artık. Demek istediğim koltuk sevdasından devlet halka yüklenemiyor.Ama özelleştirdiğinde işler bir anda değişiyor. Devleti babasının mali gibi görenler atılma korkusundan dolayı koşmaya başlıyor. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum. Bu sorunu dünya alem biliyor siz kalkmış masal okuyorsunuz. Neymiş akp miş. Ne AKP si yahu ne AKP sinden bahsediyorsunuz, ne alakası var bunun öburünle. Git sistemi eleşdir diyorum sana anlamıyor musun. Sen kalkmış hala niye desteklemiyor soruyorsun.

Devletin görevi eline gececeni hizmete sunmaktır, fabrika yönetmek değil, hizmette parasız olmuyor maalesef.
Hani neyi nereden alıp gösterdinde kıyasladın?. Bak ben sana ne kadar materyal verdim gidip bunları ele alabildinmi.
Sana sistem süperdir diyen mi oldu. Millet bu sistem üzerinden kalkınmayı yaşadığı için koşuyor sen partiye sistem sorusunu soruyorsun. E babam git o zaman git iyisini getir yaz da onu tartışalım.Soru soruyorsun da neye göre sorduğun beli değil. Ne yapılmalı nasıl gidilmeli, yanlışlar nasıl giderilmeli. Bu yol neyse artık gidilirse hangi sorunlarla karşılaşırız gibi şeyler yaz da derdini anlayayım. Ama yoo biz soruyoruz yahuuu hep aynı soru olurmu.Uzun lafın kısası getirdiğiniz tüm eleştiriler sistem eleştirisidir parti eleştirisiyle hiçbir alakası yoktur. Kendimizi kandırmayalım lütfen. Futbolu beğenmiyor oyuncuyu eleştiriyorsun, eleştiriyorsun ama hangi spor dalında sallandığını da belli etmiyorsun.

ağlayarak bizi pazara sokmuyorlar, e bu senin siyasi birikimsizliğindir,
Dünya pazarı almış başını gitmiş bizimi bekleyecekdi efenim, sen git bunları zamanında birkaç kuruşa devrimlerimizi, kuşlarımızın yanında ruhlarını da satan siyasi yetersizlere yaz. Senin o pazar dedğiğin ne senin babanın mali ne de oğlu. Direnmek gerekiyorken sen niye yapıyorsun denildi. Niye denildi kim dedi, karşı çıkan neyin nesidi , madem yobazım cevap ver hocam, beni sinirimden niye çatlatıyorsun böyle.
Sen Olup bitenleri görmezden gel ondan sonra da 16 yıla hesap çıkarmaya kalk, bumudur yani.
Halkın çekişini hangi yüzle inkar ediyorsunuz anlamıyorum. Atatürkten sonra satılmışlar yapmış yapacağını (tabi hepsi değil) engellemiş geride bırakmış sen gelmiş yapanları ot ağaç doğa misali tepelemeye çalış. Pazarın trendini kaçıranlara gözünü kırp sonra 16 yılda ülkeye teşvik,maaşını verenlere.... ya git allah aşkına ya.

kapitalizm sadece sağ'dan oluşmaz, sol da barındırır içinde.
Şu an sol var mı Türkiye'de?????. Ben göremiyorum hani nerde bunlar, onun bunun solunu ayıranların solumu bu sol yoksa. Ülkesini bölünme korkusuna iten bir sol gördün mü sen hiç.
Senin notunu kırarım derken Sol La Sı Do Re Mi den mi bahs ediyon yoksa hocam. Bak doğrudur solundan sağsına, la sından fa sina varınca kapitalizim her yerde mevcut.
Yanlışım varsa kır notumu gitsin hocam, yobazın kafası almadıktan sonra notunu kır gitsin üzülme.
Anlamayana davul zurna az misali verilen nota zaten orkestranın organize halini bozmaktan başka ne işe yarar.

Kafana estikçe, Spartacus'e, Nihilist'e filan sardırmak da neyin nesi!?
Kim, ben mi?. Hani nerede göster. Zamanım olmadığından daha spartacusa cevap bile yazamadım. Nihiliste de gelince ona troll rolü tutmaz, kendisi kul yutmaz adamın teki zaten rahat ol sen. Allah vergisi midir nedir arkadaş faşiztlerin kokusunu kilometrelerce uzaktan alıyor, maşallahi var yani. Bulduğunu noktalıyor ama noktaladığını nedense temizleyenler var. Bu temizleme işini kim üstleniyor bilmiyoruz. Yoksa aklın sıra putin misali nihilisti mi üzerime
salıcan. Yök tutmaz, olmaz diyorum hocam, eşek terledi diyorum ama anlayan yok.
O emekçinin derdi üzerinden faşiztliğin değirmenine şu taşımadı. Oyunu vermedi, devleti sıklemedi, çünkü onun derdi ayrı, ap ayrı, ama o hiç bir zaman olsun gayri olmadı.
Onun gittiği yoldan gidilmeli cümlem bile bir başlık götüre bilirken sen kalkmış bana ne yazıyorsun.

İki sloganla kendini kandıran sensin oysa, bunlardan biri büyük Türkiye, ikincisi de benim bacılarım falan filan, e bunların başına bir de Eyyyy! Ekleyince havalı olmuş olmalı senin için...
Sloganlar üzerinden hareket edip toplanan sizsiniz. Adam dediklerini yerine getirmesin diye elinizden geleni yapmadınız mı. Verilen vaatler slogan olduğu için mi gezi parkına koşdünüz. Madem adamın anlattıkları slogandı ne diye o zaman Gezi Parkı beyannamesindeki şartlarınızı yayınladınız. Niye soruyorum hadi cevapla. Gezi Parkı olaylarında da bolca hava ve gas vardı. Evet doğrudur ama bu sizin demokrasi eksikliğiniz'den dolayı, verilen vaatlere karşı yalan yanlış sloganlar ürettiğiniz den dolayı yaşandı.

Nedir sence insana ilişkin temel hak ve özgürlükler!?
Akp nin yaptıkları bu konuda da seni yolda bırakır. Verecek hiçbir cevabın olmaz, söylim sana.

Mesela seninle fazlaca yükselen, küçük çocuğa cinsel istismar, tecavüzü konuşabilir miyiz!?
Göbelsin propaganda makinesi misin nesin belli değil. Sen bu tür algı operasyonlarınla aklını peynir ekmekle yemişleri gazlarsın ancak.
Benimle yükselen mis bak bak.
Ne demek istiyorsun sen ya. AKP küçük çocuk s**** kararnamesi mi çıkardı da bu yaşın basınla kalktın ipe sapa gelmeyen şeyler yazdın.

Mesela şenle kadına yükselen şiddeti konuşabilir miyiz!?
Bilmiyorum neva senin mualeftin buysa yandık vallah. Efendilerinin muhalefeti götüne kaçtıkça bu tür haberleri gündeme taşıyorlar. Kadına şiddet gündeme taşınmıyor diye kaybolmuyor, bu sürekli oluyor, hatta her ülkede olup bitiyor. Buradan bile AK Parti'ye muhalefet etmeye çalışmanız içler acısı bir durum. Almanya'da ben böyle bir şey görmedim. Hey gel buraya sen hıristiyandın değil mi, bak papazlar tecavüz ediyor, sende onlardansın, in oradan bakalım diyeni hiç görmedim. Ya böyle muhalefet edene burada g***** gülerler. Neyin kafasıdır böyle. Neyi ötekilesdirip gayri kılmaya çalışıyorsunki sen. Seni islamofobi hastalığına çarpdiran efendilerinin hamamlarına gir yıkan ne bileyim yap birşeyler çünkü olmuyor böyle Neva.
Karşındakini dini üzerinden hedefe koymak götermek var mıdır insan hakları beyannamesin de.
Yoksa yanlışsa sen ne yapıyorsun. Yaptığın nedir??. Yaptığın suç değil dir ne dir hadi sen söyle.

Veya ırzına geçilen yaylalar, ırzına geçilen yeşil alanlar vb. Konuşabilir miyiz!?
Konuşalım zararı yok. Yeri geldi mi yolları yiyeceğine otla taşla niye karnını doyurmuyorsun. Aş iş üretim istemeye geldi mi zorlamayı biliyorsun ama yapılmaya çalışıldığı zamanda yeşile dokunmayın diyorsun, peki nasıl olacak bu iş. Ne yapsınlar şöyle. Misal havalimanını aya mı kurşunlar. Orada yeşilik yok gitsinler oraya mı kurşunlar diyorsun. Dünya yeryüzüne kurarken biz aya mı gidelim, gidemiyorsak o zaman hiç kurmayalım mı diyorsun.
Ehh hani okudu iş bulamadı ne oldu. Fabrika kurmadılar derken onlarda biz yeşili ovayı koruma adına açmadık deseydi ne diyecektin. Aslında şaka maka güzel bir cevab.
Suçlu suçsuz gözetmeksizin, o kararla bu kararla hapse tıkılan insanları konuşabilir miyiz!?
Suçsuz ların gözetilmediğini nereden biliyorsun. Yine işnin başına dönen binlerce insan var.
Sen gözetip gözetilmediğini nereden biliyorsun, sen alındığını biliyorsun tek, ama gerisini asla bilemezsin. İçeri girenin niye girdiğini, niye çıktığını, göz altına niye alındığını, maaşını o süreç sonrası alıpalmadığını nereden bilebilirsin. Savcı mısın hakim misin nesin.

Tarım bakanının eşinin, kocasından patatiz fiyatlarını sakladığını konuşabilir miyiz!?
Patates fiyatlarını Tarım Bakanı'nın eşi mi saklamış?. Niye saklamış, hem kadın bilinmeyeni nasıl saklaya biliyor, işin bu kısmınıda tam anlamadım.

Bak bunları sıradan dindar bir insanla dahi konuşabiliriz ama seninle konuşamayız, çünkü dincisin, çünkü kafan almıyor bu sebeple...
Ben sizler gibi dine karşı din oluşturmaya çalışmıyorum, ben neysem oyum. Forumun Birliği beraberliği saçmalığı üzerinden cemaat oluşdürmaya çalışanda ben değilim sizlersiniz. Fikirler çalışır çatışır yok olur ancak bu sizlerin isteğiniz üzerine olmamalı. "Cemaati koruma adına hoca nasıl atıyorsa biz de atarız"! gibisinden olmamalı.

yani şunu mu diyorsun, emekçinin filancası filancası olmaz, irtica da gelse , Arabistan'a benzeşek de emekçi bunu Kabul etmelidir, Böyle birşey mi!.
İrtica konusu insanlık konusudur. İnsanı insan olarak görebilmenin konusudur, Tabii bunun siyasi ayağı da var seçimler vesaire ama temeli insanın yaşama hakkına ilişkin atılan bir adımdır.

Öğrenemedin gitti, biz materyalistler mevcuda ilişkin yorum yaparız, bu minvalde de objektif okuma yaparız.
Tamam da sizin analizleriniz sisteme dahil geçerli buradan Parti eleştirisi çıkmaz, çıkmıyor da zaten. Çıkmadığı için de zaten kendinizi olur olmaz yerlere vuruyorsunuz.
Kapitalizmin gereğine ne varsa eleştir bunun partiyle ne alakası var. Adamlar futbol oynuyor siz kalkmış basketbol misalinden eleştiri getiriyorsunuz.
Ağzınızda islam kapitalizm arası bir şey geveleyip duruorsunuz. İslami eleşdirmek ayrı O K ama adamı hep dini üzerinden siyasi anlamda hedefe al bu olmaz. Bu bir suç bunun adına mobbing diyorlar yahu.
Bak bunu verdim, komünist olduğu için değil, neler yapmış etmiş oku öğren, dersine çalış, sonra gel tartış. Bir daha dersine çalışmadan geldiğini görürsem, notunu kırarım yobaz ve yozlaşmış Dine mine ne, seni tarlaya bile eksek ordan bile şu değil, para diye bağırırsın,
İnsanın özü zaten komünist değilmidir hocam, beni ne diye dışladın ki, ben insan değilmiyim?. Şu pek sevmem doğrudur tercihim coladır, amarikadan gelsede idare et çünkü alışkanlık yaptı meret şey.

geçen gün sırf merakımdan gittim sordum, cami imamı tuhaf tuhaf yüzüme baktı sen dedi bize kayıtlı değilsin, dedim ki müslüman bir cenazeyi Kuzey Amerika'dan kaça taşırsınız, adam pişkince şu kadar bin dolar dedi, şu sarfiyatı, kefen, pamuk filan da dahil mi diye sorunca, bu yüzden dersini çalışmadan bir daha gelirsen, notunu kırarım!
Benim ders aldığım yıllar geride kaldı hocam. Geç bunları sen. Doğru dürüst eleştirmedinmi kimin kimi nasıl kullandığını kavrayamıyorsun.
Bak senide eleşdirdiğim nokta şu ki hep algı üretiyorsun.
Hoca dedin, bin dolar dedin, müslüman deyip pastanı yine şişirdin.
Oysa hocanın sana sigortanlı olup olmadığnı sorması gayet normal bir şey.
Sigortanın olmadığı durumlarda şirkeletlerin belirlediği fiyatlar genelinde yüksek olyuor, bunun hocayla ne alakası var. Yoksa şirketin sahibi hocamı. Ehh hocada olsa şirketi adına fiyat çekmesi normaldir. Ha çekdiği fiyat başkalarına nazaran astronomik olur o ayrı tabi.
Bende de hacı hikayesi var ama ben bunu hiç bir zaman olsun siyasi olarak anlatmadım. Kişisel yaşanan bir şeyi neden siyasilesdireyim ki.
Onlarda aynısını yapsa güzel olurmuydu, ne olurdu bizim halimiz.
Bak bayram günü kaybolan eylülün cinayetini onlarda kalkıp ateistler yapmışdir deseydi hoşuna gidermiydi. Bu yanlış tantanayı yürütüyorsun işte sen.
Bize yapılmasını kaldıramadığımız şeyleri karşı tarafa yüklüyorsun.
Kişisel yaşanmışlıklar siyasete taşına bilinirmi. Bu yaptığın insanlık haklarınada haykırı olan bir şey. Ehhh hani hak hukuk diyordun ne oldu.

Bazı insanlar hiç değişmez. kendilerini deyistirmemek icin sadece daha iyi yalan atmayi öğrenirler
Alt 05-07-2018, 10:03
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

dine mine ne´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bilmektesin inkar etmiyorsun ama sorduğum soruların bir tanesinede gelip cevap vermiyorsun.
Akp yi sorgularken neye göre sorguluyorsun. Kıyas çekiyorsan neye göre yazdığını söyle bari.
Neye göre kime göre yazdığın belli değil.
Yol yaptı iyi değil diyorsun, ehhh iyide yol yapanı göster, daha iyisini yapanı göster o zaman. Gösteremiyorsan neye göre kimi eleştiriyorsun. Sana sosyal Kafalar'ın ülkeyi hangi gerekçelerden dolayı batırdığını söylüyorum sen hala kalkmış bana pancar üretiminden bahs ediyorsun. Sosyal kafalar destekledi de ne oldu dedik mi dedik, ülkeyi bu yüzden batırdıklarınıda söyledim, e ben sana daha ne anlatayım. Yine mi globalizmi anlatayım. Sosyal sistemin globalizme karşı direnemediğini mi yazayım. Ne yazayım söyle. Dünya Tarihi ortada aç bak okuda, Globalizmin sosyal sistemleri nasıl bitirdiğini gör. G** kadar Türkiye'ye karşı Koskoca Rusya'yı düşün. Batı almanyanın doğu almanyayı parasını verip nasıl kendine kattığını düşün. Sen kalkmış devlet niye destek vermiyor gidiyorsun. Develet ayak uyduramıyor ki sisteme.
Devletin yönetmesi ile özelleştirilmiş şirketin yönetilmesi ayni olamıyor. Yatanla koşan'ın hali bir olur mu.
Bak Avusturya'da adam geldi işçilerin 12 saat çalışmasını istediği için millet sokağa çıktı. Bir taki seçimde o adamı kim seçer artık. Demek istediğim koltuk sevdasından devlet halka yüklenemiyor.Ama özelleştirdiğinde işler bir anda değişiyor. Devleti babasının mali gibi görenler atılma korkusundan dolayı koşmaya başlıyor. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum. Bu sorunu dünya alem biliyor siz kalkmış masal okuyorsunuz. Neymiş akp miş. Ne AKP si yahu ne AKP sinden bahsediyorsunuz, ne alakası var bunun öburünle. Git sistemi eleşdir diyorum sana anlamıyor musun. Sen kalkmış hala niye desteklemiyor soruyorsun.

Devletin görevi eline gececeni hizmete sunmaktır, fabrika yönetmek değil, hizmette parasız olmuyor maalesef.
Hani neyi nereden alıp gösterdinde kıyasladın?. Bak ben sana ne kadar materyal verdim gidip bunları ele alabildinmi.
Sana sistem süperdir diyen mi oldu. Millet bu sistem üzerinden kalkınmayı yaşadığı için koşuyor sen partiye sistem sorusunu soruyorsun. E babam git o zaman git iyisini getir yaz da onu tartışalım.Soru soruyorsun da neye göre sorduğun beli değil. Ne yapılmalı nasıl gidilmeli, yanlışlar nasıl giderilmeli. Bu yol neyse artık gidilirse hangi sorunlarla karşılaşırız gibi şeyler yaz da derdini anlayayım. Ama yoo biz soruyoruz yahuuu hep aynı soru olurmu.Uzun lafın kısası getirdiğiniz tüm eleştiriler sistem eleştirisidir parti eleştirisiyle hiçbir alakası yoktur. Kendimizi kandırmayalım lütfen. Futbolu beğenmiyor oyuncuyu eleştiriyorsun, eleştiriyorsun ama hangi spor dalında sallandığını da belli etmiyorsun.

Dünya pazarı almış başını gitmiş bizimi bekleyecekdi efenim, sen git bunları zamanında birkaç kuruşa devrimlerimizi, kuşlarımızın yanında ruhlarını da satan siyasi yetersizlere yaz. Senin o pazar dedğiğin ne senin babanın mali ne de oğlu. Direnmek gerekiyorken sen niye yapıyorsun denildi. Niye denildi kim dedi, karşı çıkan neyin nesidi , madem yobazım cevap ver hocam, beni sinirimden niye çatlatıyorsun böyle.
Sen Olup bitenleri görmezden gel ondan sonra da 16 yıla hesap çıkarmaya kalk, bumudur yani.
Halkın çekişini hangi yüzle inkar ediyorsunuz anlamıyorum. Atatürkten sonra satılmışlar yapmış yapacağını (tabi hepsi değil) engellemiş geride bırakmış sen gelmiş yapanları ot ağaç doğa misali tepelemeye çalış. Pazarın trendini kaçıranlara gözünü kırp sonra 16 yılda ülkeye teşvik,maaşını verenlere.... ya git allah aşkına ya.

Şu an sol var mı Türkiye'de?????. Ben göremiyorum hani nerde bunlar, onun bunun solunu ayıranların solumu bu sol yoksa. Ülkesini bölünme korkusuna iten bir sol gördün mü sen hiç.
Senin notunu kırarım derken Sol La Sı Do Re Mi den mi bahs ediyon yoksa hocam. Bak doğrudur solundan sağsına, la sından fa sina varınca kapitalizim her yerde mevcut.
Yanlışım varsa kır notumu gitsin hocam, yobazın kafası almadıktan sonra notunu kır gitsin üzülme.
Anlamayana davul zurna az misali verilen nota zaten orkestranın organize halini bozmaktan başka ne işe yarar.

Kim, ben mi?. Hani nerede göster. Zamanım olmadığından daha spartacusa cevap bile yazamadım. Nihiliste de gelince ona troll rolü tutmaz, kendisi kul yutmaz adamın teki zaten rahat ol sen. Allah vergisi midir nedir arkadaş faşiztlerin kokusunu kilometrelerce uzaktan alıyor, maşallahi var yani. Bulduğunu noktalıyor ama noktaladığını nedense temizleyenler var. Bu temizleme işini kim üstleniyor bilmiyoruz. Yoksa aklın sıra putin misali nihilisti mi üzerime
salıcan. Yök tutmaz, olmaz diyorum hocam, eşek terledi diyorum ama anlayan yok.
O emekçinin derdi üzerinden faşiztliğin değirmenine şu taşımadı. Oyunu vermedi, devleti sıklemedi, çünkü onun derdi ayrı, ap ayrı, ama o hiç bir zaman olsun gayri olmadı.
Onun gittiği yoldan gidilmeli cümlem bile bir başlık götüre bilirken sen kalkmış bana ne yazıyorsun.

Sloganlar üzerinden hareket edip toplanan sizsiniz. Adam dediklerini yerine getirmesin diye elinizden geleni yapmadınız mı. Verilen vaatler slogan olduğu için mi gezi parkına koşdünüz. Madem adamın anlattıkları slogandı ne diye o zaman Gezi Parkı beyannamesindeki şartlarınızı yayınladınız. Niye soruyorum hadi cevapla. Gezi Parkı olaylarında da bolca hava ve gas vardı. Evet doğrudur ama bu sizin demokrasi eksikliğiniz'den dolayı, verilen vaatlere karşı yalan yanlış sloganlar ürettiğiniz den dolayı yaşandı.

Akp nin yaptıkları bu konuda da seni yolda bırakır. Verecek hiçbir cevabın olmaz, söylim sana.

Göbelsin propaganda makinesi misin nesin belli değil. Sen bu tür algı operasyonlarınla aklını peynir ekmekle yemişleri gazlarsın ancak.
Benimle yükselen mis bak bak.
Ne demek istiyorsun sen ya. AKP küçük çocuk s**** kararnamesi mi çıkardı da bu yaşın basınla kalktın ipe sapa gelmeyen şeyler yazdın.

Bilmiyorum neva senin mualeftin buysa yandık vallah. Efendilerinin muhalefeti götüne kaçtıkça bu tür haberleri gündeme taşıyorlar. Kadına şiddet gündeme taşınmıyor diye kaybolmuyor, bu sürekli oluyor, hatta her ülkede olup bitiyor. Buradan bile AK Parti'ye muhalefet etmeye çalışmanız içler acısı bir durum. Almanya'da ben böyle bir şey görmedim. Hey gel buraya sen hıristiyandın değil mi, bak papazlar tecavüz ediyor, sende onlardansın, in oradan bakalım diyeni hiç görmedim. Ya böyle muhalefet edene burada g***** gülerler. Neyin kafasıdır böyle. Neyi ötekilesdirip gayri kılmaya çalışıyorsunki sen. Seni islamofobi hastalığına çarpdiran efendilerinin hamamlarına gir yıkan ne bileyim yap birşeyler çünkü olmuyor böyle Neva.
Karşındakini dini üzerinden hedefe koymak götermek var mıdır insan hakları beyannamesin de.
Yoksa yanlışsa sen ne yapıyorsun. Yaptığın nedir??. Yaptığın suç değil dir ne dir hadi sen söyle.

Konuşalım zararı yok. Yeri geldi mi yolları yiyeceğine otla taşla niye karnını doyurmuyorsun. Aş iş üretim istemeye geldi mi zorlamayı biliyorsun ama yapılmaya çalışıldığı zamanda yeşile dokunmayın diyorsun, peki nasıl olacak bu iş. Ne yapsınlar şöyle. Misal havalimanını aya mı kurşunlar. Orada yeşilik yok gitsinler oraya mı kurşunlar diyorsun. Dünya yeryüzüne kurarken biz aya mı gidelim, gidemiyorsak o zaman hiç kurmayalım mı diyorsun.
Ehh hani okudu iş bulamadı ne oldu. Fabrika kurmadılar derken onlarda biz yeşili ovayı koruma adına açmadık deseydi ne diyecektin. Aslında şaka maka güzel bir cevab.

Suçsuz ların gözetilmediğini nereden biliyorsun. Yine işnin başına dönen binlerce insan var.
Sen gözetip gözetilmediğini nereden biliyorsun, sen alındığını biliyorsun tek, ama gerisini asla bilemezsin. İçeri girenin niye girdiğini, niye çıktığını, göz altına niye alındığını, maaşını o süreç sonrası alıpalmadığını nereden bilebilirsin. Savcı mısın hakim misin nesin.

Patates fiyatlarını Tarım Bakanı'nın eşi mi saklamış?. Niye saklamış, hem kadın bilinmeyeni nasıl saklaya biliyor, işin bu kısmınıda tam anlamadım.

Ben sizler gibi dine karşı din oluşturmaya çalışmıyorum, ben neysem oyum. Forumun Birliği beraberliği saçmalığı üzerinden cemaat oluşdürmaya çalışanda ben değilim sizlersiniz. Fikirler çalışır çatışır yok olur ancak bu sizlerin isteğiniz üzerine olmamalı. "Cemaati koruma adına hoca nasıl atıyorsa biz de atarız"! gibisinden olmamalı.

İrtica konusu insanlık konusudur. İnsanı insan olarak görebilmenin konusudur, Tabii bunun siyasi ayağı da var seçimler vesaire ama temeli insanın yaşama hakkına ilişkin atılan bir adımdır.

Tamam da sizin analizleriniz sisteme dahil geçerli buradan Parti eleştirisi çıkmaz, çıkmıyor da zaten. Çıkmadığı için de zaten kendinizi olur olmaz yerlere vuruyorsunuz.
Kapitalizmin gereğine ne varsa eleştir bunun partiyle ne alakası var. Adamlar futbol oynuyor siz kalkmış basketbol misalinden eleştiri getiriyorsunuz.
Ağzınızda islam kapitalizm arası bir şey geveleyip duruorsunuz. İslami eleşdirmek ayrı O K ama adamı hep dini üzerinden siyasi anlamda hedefe al bu olmaz. Bu bir suç bunun adına mobbing diyorlar yahu.

İnsanın özü zaten komünist değilmidir hocam, beni ne diye dışladın ki, ben insan değilmiyim?. Şu pek sevmem doğrudur tercihim coladır, amarikadan gelsede idare et çünkü alışkanlık yaptı meret şey.

Benim ders aldığım yıllar geride kaldı hocam. Geç bunları sen. Doğru dürüst eleştirmedinmi kimin kimi nasıl kullandığını kavrayamıyorsun.
Bak senide eleşdirdiğim nokta şu ki hep algı üretiyorsun.
Hoca dedin, bin dolar dedin, müslüman deyip pastanı yine şişirdin.
Oysa hocanın sana sigortanlı olup olmadığnı sorması gayet normal bir şey.
Sigortanın olmadığı durumlarda şirkeletlerin belirlediği fiyatlar genelinde yüksek olyuor, bunun hocayla ne alakası var. Yoksa şirketin sahibi hocamı. Ehh hocada olsa şirketi adına fiyat çekmesi normaldir. Ha çekdiği fiyat başkalarına nazaran astronomik olur o ayrı tabi.
Bende de hacı hikayesi var ama ben bunu hiç bir zaman olsun siyasi olarak anlatmadım. Kişisel yaşanan bir şeyi neden siyasilesdireyim ki.
Onlarda aynısını yapsa güzel olurmuydu, ne olurdu bizim halimiz.
Bak bayram günü kaybolan eylülün cinayetini onlarda kalkıp ateistler yapmışdir deseydi hoşuna gidermiydi. Bu yanlış tantanayı yürütüyorsun işte sen.
Bize yapılmasını kaldıramadığımız şeyleri karşı tarafa yüklüyorsun.
Kişisel yaşanmışlıklar siyasete taşına bilinirmi. Bu yaptığın insanlık haklarınada haykırı olan bir şey. Ehhh hani hak hukuk diyordun ne oldu.
Dine mine ne, bos beles tonla cumle yazmissin.

Algi uretiyorum oyle mi!?

Kadina siddetin ayyuka cikmasi,
Kucuk cocuklara tecavuz, istismar ayyuka cikmasi,
Ve sen bunlara algi uretmek diyorsun yani, e peki bunu onlemek, agir cezalar getirmek kimin isi? Bir gecede ihale kanunu degistirebilenler, pekala bir gecede agir cezalar da getirebilir. Bunu soyleyince algi mi uretmis oluyorum!? Kim koruyacak bu cocuklari peki, simdiye kadar elinde imkan mi yoktu? Bu yonetimin icinde istatistik'den anlayan bir tane insan evladi yok mu?

Sosyal sistemler globalizme ragmen mevcut olurlar dunyada.. Elbette babamin oglu degil, Ben de tam bu sebeple, ne uretiyorsun, ne satacaksin diye sormustum!?

Bak hala sardirmaya devam ediyorsun, Nihilist'i mesajinda ilk dillendiren oldugun halde, bir de bunu bana yik maya calisiyorsun, Ben de diyorum ki konuyla ilgisi nedir, keza baska basliklarda da isine gelmedi mi yazilanlar, sucu, bucu oluyor yazan kisiler, bak mesela algi uretiyorsun diyorsun, sanki bunlar ulkede olup bitmiyor da, uyduruyormusum gibi algiliyorsun, bu anlamda Her elestiren sana gore Goebbels olmali!?
Irtica, insanlik konusu evet, tecavuz de insanlik konusu, ne yani insanlik konusu diye elestirilemeyecek mi? Sebep? Yillardir bu sitede yazarim, islamafobik olmadigimi herkes bilir, muslumanlarla da tartisirim, ama dinci ile dindari Her zaman ayri tutarim, hah soyle korkmadan soyle siyasi ayagi var de..
Kapitalizm de gec, insan hak ve ozgurluklerinden bahset, seni yasadigin ulkede kac farkli gazete var, televizyon var!? Herkes ozgurce yaza biliyor mu? Senin yasadigi ulkede, etek, sort giyen kadin toplu tasimada siddete ugruyor mu, tonla soru sorarim sana, olmuyorsa sayet, sen bu ulkeye niye yakistiramiyorsun ayni Seyi? Desene burada yapamazlar, devlet canina okur, cezasini verir. Oturdugun yerden bunlari yazmak cok kolay, bunlari bir de ulkede yasayanlara sor. Algiymis, hadi ordan!

Bunu soyleyince sinirinden catlayacaksan, catlayabilirsin. Bence mahsuru yok. Hem insani seylerden bahsediyoruz demektesin, hem de hangi dalda sallandigini gostermiyorsun demektesin, bu ne perhiz, bu ne lahana tursusu, insan olmam yeterli degil mi, seninle yazisabilmek icin!???

Nedir bu ezik soylemlerin, ne diye dislayayim seni, dislasam ne diye yazayim, alenen soyluyorum, dincisin diyorum iste... Dindar degil, dincisin diyorum. Yeterince acik mi? Hal boyle olunca da yobazsin, olan biteni ornekleyince, niye elestiriyorsunuz demektesin.

Hayir sigorta sormuyor, zaten merak ettigimden gittim sordum, bizim diyo cami ye kayitli misin diyo, kayitliysan su kadar bin dolar diyo, Ben de laf olsun diye sordum, su sarfiyati, pamuk, kefen dahil mi diye..

Bundan sonraki mesajin mumkunse sorularima cevaben olsun. Bos beles tonla cumle yazma.
Alt 03-08-2018, 04:03
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Leonardo; şehir efsanesi felan değil. Fransızların bir çok tarihi binasında banyo tuvalet yoktur zaten. Bunu tarih makalelerinde bende okumuştum. Zaten zırt pırt salgın hastalık yaşayıp durmuşlar.

Anadolu'da su bol, İslam kültüründe abdest almadan ibadet yapılmıyor. Bu yüzden hayratlar ve hamamlar yaygınlaşmış. Fransa gibi yerlerde su bir kaç kere kullanılıyordu, bu yüzden yıkanmak zaman zaman yasaklanmış. Anadolu'da ise böyle bir yasak söz konusu değil, çünkü dediğim gibi "temizlik imandan gelir" gibi sözler yaygındır. Bak Papa zamanında hristiyanlar için ne demiş;

Veba Salgını

Hamamlarda Fuhuş Yapılması

Hamamlar fuhuş yuvasına çevrildiği için Papa tarafından hor görüldü ve hatta yasaklandı. “İyi Hıristiyan pis olur,” dendi.

Veba Salgını

14. yüzyılın ortalarında Avrupa'yı kasıp kavuran bir veba salgını gerçekleşti. Bu salgın sırasında doktorlar insanlara yıkanmamalarını, çünkü yıkanmanın vücuttaki delikleri açarak kişiyi hastalık yapan kötü ruhlara ve diğer etkilere açık hale getireceğini söylediler. (O zamanlar mikrop ve virüsler bilinmiyordu…)
Buraya tıkla gerekçeleri yazıyor.

http://www.ayhandemiral.com/ortacag-...banyo-yasakti/
Alt 01-11-2018, 00:15
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Turdur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Leonardo; şehir efsanesi felan değil. Fransızların bir çok tarihi binasında banyo tuvalet yoktur zaten.
Belkide ihtiyaçları yokmuştur

Şaka bir yana, ORTAÇAĞ deyince biraz düşünmek lazım aslında, kölelik sistemi, sınıf ayrımı hat safhada olan bir dünyada, tuvalet mevzusu iyi irdelemek lazım.

Bir soylusunuz, asilsiniz, vs. İstediğiniz yere istediğinizi yaparsınız. Bunun ne ayıbı, ne günahı, ne insan hakkı vs. olur.
Köleler, köylüler, işçiler kim temizlerse temizlesin. Bunu düşünmezsiniz ki.
Öteki türlü o şehirde yaşayan diğerleri de zaten baraka misali evlerde filan yaşayanlardır, bunlar yapar malum temizlik, hizmet işlerini.

Mesela, bir soylu tiyatro, müze bir yere gittiğin de lazımlığını da yanında götürüyormuş, o lazımlığa yapıca bunu kim halledecek?
Bu adamların köleleri, hizmetçileri bir dünya elemanları var, işleri ne!

Dediğim gibi ORTAÇAĞ da tuvalet zenginler için problem değil, öyle bir yere ihtiyaçta yok, her yer tuvalet onlar için.

Sıradan halka gelince, onlar insan değil ki! Sorun orada. Ne hali varsa görsün mantığı var.

ORTAÇAĞ da insanın varlık/yokluk ölçüsü zenginlik.

O yüzden o eski tarihi binalar da tuvalet olmaması, o çağın bir gerekliliği, o çağın yaşam biçimi.

Veba olayı sadece Avrupayı kasıp kavurmadı, aynı şekil Osmanlıyı da kasıp kavurdu. Toplamda bir kaç asır için de Osmanlı ve Avrupa da 1/3 nüfusu veba yok etmiş.

Bu meseleyi ele alanlar hep Avrupa işte yıkanmazdı, tuvalet bilmezdi vs. derler de Osmanlı da nasıl vebadan etkilendi o zaman!
Osmanlı yıkanıyordu, temizdi ama olay temizlikle de çok alakalı değildi, temizde olsanız bulaşıyordu, hastalığın sebebinin fare olduğu çok sonraları anlaşılıyor.
Ben bu veba tarihini okudum da, artık olay karşılıklı gümrükleri kapatmaya, ticareti durdurmaya kadar varmış, lakin genede durdurulamamış.

Hele bir de İspanyol gribi var ki, 1 yılda Dünya da 100 milyon insan salgında ölüyor.

(Aslında Evrim elinde ki en büyük kozunu oynuyor, nüfuslara ayar çekiyor.)

Su aslında tek başına temizlik unsuru filan değil, onun kimyasallarla desteklenmesi lazım. Yoksa sabun bile yeterli kimyasal değil.
Yaşlılarda çok duymuştum "Sabun biti öldürmüyor!" derlerdi.
Bit bu memleketten kalkalı çok olmadı, 70 lerden itibaren kalkmaya başladı, sabun hep vardı ama biti yok etmiyordu, ne zaman ki deterjanlar çıktı, yaygınlaştı, bitte azaldı.
Türkiye de deterjan tarihi çok ilginç aslında, araştırmak lazım.

Son olarak İslam öncesi Türk toplumların da yıkanmak hiç yaygın değil, çünkü su zaten kutsaldır, azizdir, onu kafanıza göre harcayamazsınız, kullanamazsınız. Şamanik dünyada su tehlikelidir, ona öyle kolayca dokunamazsınız.
Cengiz hanın kanunların da bile vardır, çamaşır yıkamak filan yasaktır. Elbiseler iyice eskiyinceye kadar giyilecek, sonra atılacaktır ama yıkanmayacaktır.

İskitler demişler ki "Su insanı temizlemez, anca ateş temizler!"

Bu yüzden onlar su ile yıkanmak yerine, sauna misali kızgın taşlara koydukları kendir tohumlarından çıkan buharlarla yıkanırlarmış, benzer banyo çadırı olayı Kızılderililerde de var.

Hasılı bu sauna kültürü eski toplumlarda sanırsam daha çok yaygın. Su ile banyo olayı devreye sonraları giriyor.

Sevgiler

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.
Alt 01-11-2018, 01:33
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Felâsife, Osmanlı'da tuvalet ve hamam kültürü olmasaymış soyumuz kırılırmış. Osmanlı döneminde ki çoğu bulaşıcı hastalığı Avrupa'dan gelen ticari gemiler ithal ettiği için İstanbul dönem dönem bu hastalıklarla boğuşup durmuş.
Alt 01-11-2018, 02:04
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili Turdur,

Temizlik bir yere kadar, kabul ama işi değiştiren esas şey temizlik değil, Tıpta ki gelişmeler olmuş, yoksa Veba olayı Avrupa ile Osmanlı da aynı yıkıma sebep olmuş, tabii bu bir kaç asıra yayılan, dönem dönem olan bir durum. Ara ara Anadolu da bile hortlamış tabiri caizse.

Dediğim gibi su çok temizleyici bir şey değil, olamazda, sonuçta kendi virüs, mikrop vs. i taşıyıcı konumun da, su asla tek başına yeterli değil.
Su, adeta kimyasallar için bir çözücü olarak kullanılıyor, olayı bu suyun.

Soy kırılması filan olayına ben Evrimsel açıdan bakıyorum, mikrop, bakteri vs.ler ile doğa nüfusları her zaman dengelemiştir.
Ayar dediğim budur.

"Güçlü olan ayakta kalır" prensibine göre, kırılma illaki olacak, zayıflar elenecek...

Soru şu olmalı?
Peki bu kırımlarla soylar bitmiş mi?
Bitmemiş!

Demek ki o kadar FACİA bir durum değil bu kırılma olayları.

Sevgiler

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.
Alt 01-11-2018, 02:05
Karanlıktan aydınlığa Karanlıktan aydınlığa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Toprağa derin bir çukur kazıp içine etmeyi akıl etmek çok mu zormuş anlamadım. Kediler bile çişlerini yaptıktan sonra üzerini yeri eşeleyip kapatıyorlar. Hijyende Onları bile örnek alsalar yeterdi . Kovboy filmlerinde adam içi su dolu bir tasın içine defalarca elini sokup yüzünü yıkar .Elinin Yuzünün pisliğini tekrar yüzüne sürdüğünün farkında niye olmaz ki insan ? Önemsemiyor diye düşünmek daha mantıklı. O yıllarda tren de icat edildiğine göre aptalda değiller .

''senin derdin ne biliyor musun cevap yetiştirmenin seni büyük adam yaptığını sanıyorsun''
Alt 01-11-2018, 08:46
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

dine mine ne´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bak aklıma getirdin yine.
Türkiyede de daha düne kadar bu toplumların arasındaydı. Halkımızda 3 ncü dünyalılar gibi neden yaşamak zorunda bırakıldı.
Politik faktörler neydi,niye yaşandı bunlarda şimdikini beyenmiyorsunuz. Bu beğenmeme lüksü nankörlük değil de nedir.
Hep çalıyo çalıyo rant, hır pırt zırt. Yahu durun, yok sen bilmiyon çık kenara, hırt pırt sırtlarınızı devam okuyorsunuz.
Benimde bir şey aklıma geldi.

Bozdağ ın eteklerinde bir şehirde oturuyorum suyu nefis *ti* 2005 te sanko denilen bir şirkete satıldı o şirket yerin 3000 metre derinliğine kadar bütün sulara hakim oldu bundan 15 yıl yıl önce çeşmeyi açtığımızda ağzımızı çeşmeye dayayıp içiyorduk şimdi litresi 50 kuruştan su satın alıyoruz.

20 yıl önce Leman Sam gelmişti o ilçeye şunu demişti çok şanslısınız çeşmeden su içebiliyorsunuz İşte bu şansı kaybettik elimizden aldılar
Gel de eskiyi özleme yeniye öfkelenme. Ağaçlar kesiliyor sular satılıyor yollar paralı oluyor. Yaşamak zorlaştı be kardeşim ama kabahatın büyüğü bizim. Nazım Hikmetten
Alt 01-11-2018, 09:07
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Turdur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Felâsife, Osmanlı'da tuvalet ve hamam kültürü olmasaymış soyumuz kırılırmış. Osmanlı döneminde ki çoğu bulaşıcı hastalığı Avrupa'dan gelen ticari gemiler ithal ettiği için İstanbul dönem dönem bu hastalıklarla boğuşup durmuş.
Osmanlı kendi sarayından başka bir yeri görmüş mü ki Anadolunun neresinde neler olmuş bilsin.
Anadolu da insan bir ağaç dibine çömelir kıçını da toprakla silerdi. Osmanlının bundan haberi bile olmazdı.

Osmanlıda sarayla Anadolu halkını birbirinde ayıracaksın. İkisinin dünyası ap ayrı.

Önerilen Siteler