Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 26-02-2012, 01:22
rastaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
rastaman rastaman isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Özgür iyi yerden yakalamışsın,bunlar da bizim buffalo soldier'larımız.Çaykara,Of,Tonya gibi Rum bölgelerinden son birkaç asırdır nice vaizlerimiz boşuna çıkmamış,Karadenizdeki bu milliyetçilik dalgasının kompleks yönü de var.
Alt 26-02-2012, 03:35
apsimon apsimon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

rastaman´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bunlar da bizim buffalo soldier'larımız.Çaykara,Of,Tonya gibi Rum bölgelerinden son birkaç asırdır nice vaizlerimiz boşuna çıkmamış,Karadenizdeki bu milliyetçilik dalgasının kompleks yönü de var.
Aferin,

Bölge insanı ile ilgili müthiş teşhisleriniz var.

Ne yer ne içerler? Bilirmisiniz?
Nerde yaşar ve yaşatılırlar(bu önemi) bilirmisiniz?
Zamanın şehirli(okuma yazma bilen) grekleri bu insanlara nasıl bakarlar? Bilirmisiniz?

Osmanlı gelip derebeylerini yerleştirdiğinde bu insanlara nasıl bakar? Bilirmisiniz?

Yok,yok,yok...
Salla gitsin. buffalo soldier...

Anadolu da asimilasyon en son konuşulacak konudur. Asimilasyondan önce katliamlar,kıtlık ve savaş tarihi vardır. Bu topraklar ne dinler ne kavimleri bağrında taşımıştır. Kimse başkaları için ırklı yaklaşımlara varacak söylemlerde bulunamaz.
Alt 26-02-2012, 05:30
Kıdemli Üye

apsimon´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Aferin,

Zamanın şehirli(okuma yazma bilen) grekleri bu insanlara nasıl bakarlar? Bilirmisiniz?

Osmanlı gelip derebeylerini yerleştirdiğinde bu insanlara nasıl bakar? Bilirmisiniz?

Yok,yok,yok...

Anadolu da asimilasyon en son konuşulacak konudur. Asimilasyondan önce katliamlar,kıtlık ve savaş tarihi vardır. Bu topraklar ne dinler ne kavimleri bağrında taşımıştır. Kimse başkaları için ırklı yaklaşımlara varacak söylemlerde bulunamaz.
Neden,yoksa bir tek sen mi bilirsin her boku?

Daha şimdiden 7-8 üyenin mesajlarına aynı küstah,hakaretvari tarzla,gereksiz bir tepkiyle zırvaladığına denk geldim.Küçük beynin kendini bir şovun ortasında sanıyor galiba.

EDIT

Bu coğrafyada devlet her halkdan buffalo soldier'larını seçer,kullanır.Onbinlerce Kürt korucu ailesi kendi halkına kurşun sıkar.Bir yanda sırf Lazcaya sahip çıktığı için Atatürk'ün astırdığı cesur mebus vardır,ama diğer yanda Atatürk'ün korumalığını yapanlarda Lazdır.

Of'un İslamlaşması son 300 yılda olmuştur,Türkleşmesi,daha doğrusu Müslüman halkın Rumcayı bırakmasıysa son 100 yılda...Hayatımda görünüşümden dolayı en nahoş tepkiler aldığım yerlerden biri Oftur,92-93 falandı sanırım,''şuna bak la,papaz gibi'' lafını az duymadım.

AKP,Saadet ve MHP'nin oy toplamının %90'ı bulduğu bir Rum kasabasından sözediyoruz,MİSTER BİLİRMİSİN.

Buralarda politik bilince,bilgiye yada sağduyuya sahip insanlar dışında RUMLUĞUNDAN UTANAN,konu açılsa rahatsız olan,geniş kitleler var.
Hemşinli olmayı,Ermeni olmayı,Rum olmayı ayıp olarak gördükleri sürece devlet yüzlerce yıldır yaptığı işe devam edecek,bu insanları kullanacak,Ogünler,Yasinler,Trabzonun ortasında linç edilenler olacak.

Oturduğun yerde zırvalıyosun,karadenize gittiğini hiç sanmıyorum.

Konu Neva tarafından (26-02-2012 Saat 06:24 ) değiştirilmiştir. Sebep: usluba dikkat edelim.
Alt 26-02-2012, 05:58
Yasaklandı

Neden,yoksa bir tek sen mi bilirsin her boku?

Daha şimdiden 7-8 üyenin mesajlarına aynı küstah,hakaretvari tarzla,gereksiz bir tepkiyle zırvaladığına denk geldim.Küçük beynin kendini bir şovun ortasında sanıyor galiba.

EDIT
Bu coğrafyada devlet her halkdan buffalo soldier'larını seçer,kullanır.Onbinlerce Kürt korucu ailesi kendi halkına kurşun sıkar.Bir yanda sırf Lazcaya sahip çıktığı için Atatürk'ün astırdığı cesur mebus vardır,ama diğer yanda Atatürk'ün korumalığını yapanlarda Lazdır.

Of'un İslamlaşması son 300 yılda olmuştur,Türkleşmesi,daha doğrusu Müslüman halkın Rumcayı bırakmasıysa son 100 yılda...Hayatımda görünüşümden dolayı en nahoş tepkiler aldığım yerlerden biri Oftur,92-93 falandı sanırım,''şuna bak la,papaz gibi'' lafını az duymadım.

AKP,Saadet ve MHP'nin oy toplamının %90'ı bulduğu bir Rum kasabasından sözediyoruz,MİSTER BİLİRMİSİN.

Buralarda politik bilince,bilgiye yada sağduyuya sahip insanlar dışında RUMLUĞUNDAN UTANAN,konu açılsa rahatsız olan,geniş kitleler var.
Hemşinli olmayı,Ermeni olmayı,Rum olmayı ayıp olarak gördükleri sürece devlet yüzlerce yıldır yaptığı işe devam edecek,bu insanları kullanacak,Ogünler,Yasinler,Trabzonun ortasında linç edilenler olacak.

Oturduğun yerde zırvalıyosun,karadenize gittiğini hiç sanmıyorum.
Sana başka bir şey derdim ama neyse...

Evet o boku ben bilirim. Ansosoluyum ben. Yani kadohor(çaykara) yani çaykaralı...

Romeyika bilirim. Tarihini bilirim. Maraşlıyı bilirim.

O küçük beyin sende var. Git bir öğren ve sonra gel burda yaz.

Ben grek dilimden utanmam. Geçmişimden de bugünümden de...

Ailem romayika konuşur ve müslümandır. Ne diyecem ben bunlara...

Atinada pontus mahallesi var. Mübedelede gitmişler. Arada dili ve kemençesi ile gelip giderler. Bir sorunda olmaz üstelik. Bir sorun varda, bunu yaftalayarak mı çözeceksin.

Bende ülkenin %99 unun müslüman olmasından rahatsızım. Ne diyecem bu halka...

Not: Bu üye hem doğup büyüdüğüm bölge halkına, hemde bana hakaret ediyor derhal disiplin işleminin uygulanmasını talep ediyorum.

Konu Neva tarafından (26-02-2012 Saat 06:25 ) değiştirilmiştir. Sebep: Alintida duzenleme
Alt 26-02-2012, 06:42
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Muzikleri cok guzel, bir de sutlaclarini yemistim bir tarihte harika birseydi.
Alt 26-02-2012, 06:53
Kıdemli Üye

Editlenen cümleyi geri koyabilir misiniz,koyun ki kime karaktersiz dediğim anlaşılsın.

''Eğer bir Kürt,Rum yada Hemşinli kendine ÜLKÜCÜ diyorsa...''

Bunun NERESİ Kürtlere,Rumlara hakaret?
Ülkücü Kürtlere,Rumlara karaktersiz demek tüm Kürtlere,Rumlara hakaret mi sayılıyor?
Alt 26-02-2012, 06:57
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Editlenen cümleyi geri koyabilir misiniz,koyun ki kime karaktersiz dediğim anlaşılsın.

''Eğer bir Kürt,Rum yada Hemşinli kendine ÜLKÜCÜ diyorsa...''

Bunun NERESİ Kürtlere,Rumlara hakaret?
Ülkücü Kürtlere,Rumlara karaktersiz demek tüm Kürtlere,Rumlara hakaret mi sayılıyor?
Sevgili Rastaman

Diyebilir kisiler kendine. Bu onlarin kendi secimidir.

Ulkucu ise kisi, gruplara iliskin , onu cirkin sekilde itham etmemiz gerekmez.

Bu sadece tartisilan basliklari gerer.
Alt 26-02-2012, 07:07
Yasaklandı

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Muzikleri cok guzel, bir de sutlaclarini yemistim bir tarihte harika birseydi.

Ben en çok havis (Muhlama) ve ğuliya(Kara lahana ve patatesli sulu yemek)'yı severim. Havisi ninem güzel yapar
Alt 26-02-2012, 16:45
Yasaklandı

Parantez içinde yanlışlık yapmışım.

Havisin türkçesi kuymaktır. Bu düzeltmeye vesile olarak birde ihsan abiden bir şarkı eklemek isterim.

Alt 26-02-2012, 16:58
AlbatrosS AlbatrosS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

apsimon´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Aferin,

Yok,yok,yok...

Dilersen sana bizzat ATATÜRK'ÜN EMRİYLE yasaklanan LAZCA GAZETE'nin belgesini getireyim mi? Asimilasyon bu topraklardan EN ÖNCE KONUŞACAK konulardan biridir. Gerek dinsel gerek etnik gerekse topyekun kültürel asimilasyon. 80 küsur yıllık rejimin tarihsel özetidir inkar ve asimilasyon. İnkar ve asimilasyon ''ulus inşası'' sürecinin temelidir. Anadilde eğitimin neden 80 küsur yıldır yasak; bir okadar yıldır da farklı dillerde yayın yapıp kitap basmanın, şarkı-türkü söylemenin yasaklı oluşunu sen izah edersin artık.

Alevi köylerine bile cami yapılması, dersim katliamı, karadeniz'de boşaltılan köyler, cem evlerinin statüsü... neyin nesidir mesela? Asimilasyon olmasın?

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil