Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 05-03-2024, 19:21
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Kasyopya Celseleri Üzerine

Alvin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben ufakken tv'den Haktan Akdogan'i izlerdim. Ufolari felan anlatirdi. Video analizi yapardi, eski uygarliklarda ufolarin izini arardi. Eglenceliydi. Yaslandikca kafayi yedi. Yok surungenle ile cia yer yuzunun derinliklerinde birlikte calisiyorlarmis, insanlarin ruhlarini calip, yerin merkezinde kavanozlara koyup dunyayi yonetiyorlarmis. Su anda matrix filminin icindeyiz. Insalar maske takiyor, aslinda maskeyi cikartsa dinozor, kertenkele gibi kafalar gorunurmus. Galaktik dostlarindan surekli cok net mesajlar aliyormus.

Hasta adam hasta. Birakin bu sacmaliklari.
Yaşlandıkça kafayı yemedi. Bu anlattıklarına dair bir veri tabanı var. Kanallama (channeling) vb deniyor. David Icke vb. lerini izliyor (takip ediyor) olmalı. Kaldı ki forumları ben bildim bileli bunlar la doluydu. Kanallama materyalleri.

Galaktik dostlarını çok beklerler. Yok öyle bi dost.

Başka (daha nitelikli ve ciddi) kanallama (spritualizm/ruhçuluk) çalışmalarına göre onların galaktik dostları sandıkları onları kandıran sürüngenlerin ta kendi ve galaktik dost yok, galaktik düşmanlar var.

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 10-03-2024, 02:46
Alvin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alvin Alvin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

"ictenlik"´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yaşlandıkça kafayı yemedi. Bu anlattıklarına dair bir veri tabanı var. Kanallama (channeling) vb deniyor. David Icke vb. lerini izliyor (takip ediyor) olmalı. Kaldı ki forumları ben bildim bileli bunlar la doluydu. Kanallama materyalleri.

Galaktik dostlarını çok beklerler. Yok öyle bi dost.

Başka (daha nitelikli ve ciddi) kanallama (spritualizm/ruhçuluk) çalışmalarına göre onların galaktik dostları sandıkları onları kandıran sürüngenlerin ta kendi ve galaktik dost yok, galaktik düşmanlar var.
Bilgileri nereden aliyor? Telepati mi yapiyor 'dostlariyla'?

"Happiness is a state of mind. It's just according to the way you look at things."
— Walt Disney
Alt 10-03-2024, 10:36
Üye

Bilgi? Kimin ne aldığı tartışılır ve kim?

Haktan gibilerin vurgu yaptığı kişi ve şeyler (içerikler) genelde bu/böyle. Bu karakterde.

https://www.livescience.com/38561-channeling.html
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9034997/

Yani tek bir kişi (uyanık normal bir durumdayken) içinden/kafasından ne duyarsa ,ben bunları duyuyorum diye aktarır. Bunlar bana bildirildi diye aktarılır. Bunlar bana içsel tebliğ ediliyor diye aktarır. Değişir de.

Yani kimi zaman tanrı, kimi zaman melekler, kimi zaman başka kozmik x varlıklar/kimlikler kılığında duyulduğu iddia edilen kim ve neyse aktarılır. David Icke bir örnek. Başka binlercesi, onbinlercesi olabilir. Her biri apayrı ve bambaşka şeylerden de sözedebilir.

İşin açıkçası buna benzer şeyleri derleyen web siteleri olduğunu ve her gün yüzlerce de materyal yayınlandığını daha önce görmüştük.

Benim dediğim ise bir tık farklı. Ruhçu/okült metodoloji (eski ispritizmacılık) denen biçimde, kontrollü biçimde bir grupla yapılan iş/şey. Yani burada bir grup vardır. Mesela içlerinden bir kişi derin hipnoza (transa) sokulur. Bilgi verebilecek biri davet edilir ya da kişinin bilinçaltına/dışına yönelik farketmez sorular sorulur ya da bu kişiler bir viya tahtasıyla aynı şeyi dener.
Haktancıların bildirileri bu karakterde değil ve genelde bu ikinci açıklanan yolla edinilenlerle uyumsuzdur, ilk açıklanan gibidir ve anlatıları çoğunlukla Icke gibilere vurgu yapar ve o anlamda pek ciddiye de alınmazlar ben onu ekledim ve açıkladım.

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 10-03-2024, 11:19
Üye

Eğer Haktancılar ve Icke'cileri kastediyorsak...
Duyumsamacı kanalcılık. Çoğunlukla Icke taraftarları.

Gerçek hikayeyi çarpıtan komplo bilgi yayıcıları. Bu yüzden popülerler

Nereden -bilgi- ç-alıyorlar? Bu güzel soru.

Öncelikle bilgi mi?
Hayır, dezenformasyon. Dezenformasyon yayıyorlar. Aracı..
Dezenformasyon aracıları. Bulanık su. Bu yüzden popülerler.
Tersi olsa bir kaç yüz izleyiciyi/takipçiyi bile buluşturamazdın. Kimse seni izlemezdi... Sadece dediklerinle kavgacı anti-takipçilerin olacaktı.

Dezenformasyon yayıyorlar.
Bu yüzden hiç bir zaman ne gerçek dost ve ne de gerçek düşmanları ve kavgacıları olamazdı. Dezenformasyon kardeşliği takımı. Dezenformasyon çapulcuları.

Modern dünyada işleyen kurallardan biri de sanırım şu. Bir şeyin aslına tıpatıp benzediği izlenimi veren sahte bilgi takımları. Komplo bilgiler. Bunları harmanla ve sonra birileri araya gerçekleri sokuşturmaya ve katmaya uğraşırsa diğerleri (komplocular) üzerinden onları da etiketle, birleştir ve paketle, küçümse.

Aslını çarpıtan sahte bilgi/dezenformasyon lejyonları. Çıkar lejyonları. Komplo.

Eski tabirle. İşbirlikçi. Ajan.

Dezenformasyondan başka hiç bir şe yayamayacakları için kimse onları ciddiye almayacaktı ve küçümsenip duracaklardı ama bu yolla iki taş vururdun. Hazır imaj ve birileri onunla ilişkilendirilebilir biçimde kimi gerçekleri araya katmaya uğraşırsa onlara katar ikisini bir kolayca çamurlar ve küçümserdin. Tam olarak bu işe yarıyorlar.

Alt 10-03-2024, 12:38
Üye

Senin için açığa kavuşturalım.

Senaryo 1
David Icke adlı "İngiliz" sporcu/futbolcu bir gün sakatlanır. Bu kariyerinin sonudur. Kendine yeni işler arar ve artık "Tanrının oğlu" olmayı seçer.

Senaryo 2
David Icke adlı sporcu/futbolcu bir gün sakatlanır. Bu kariyerinin sonudur. Travmatik ve üzücü bir kaza geçirmiştir. Haloperidol türevi sentetik uyuşturucular (ilaçlar) kullanır ve bu ona yeni bir kariyer verir. (Sık yaşanan bir şey, travma ya da ilacın sanrı ya da psikoz üretmesi)

Senaryo 3
Icke kullanışlı bir aptaldır ve bu onu egosu yoluyla kullanıma açık kılardı ve bu da onu ele geçirir. Herkes onu kullanır ve ortada ara malı olur. "MI" soslu ve gizem soslu ve diğer soslu örtülü şeylersi yayar.

1990 yılında Icke bir medyumu ziyaret etti ve medyum ona bir amaç için Dünya'ya geldiğini ve ruhlar dünyasından mesajlar alacağını söyledi. [9] Bu onun 1991 yılında "Tanrının Oğlu" olduğunu iddia etmesine yol açtı

https://en.wikipedia.org/wiki/David_Icke

Oldukça aklı başındadır ve çok sayıda saf insanı kandıracak ve "teorilerinden" ve sahte bilimler ile komplo teorilerini açıklayarak kendisi için önemli bir gelir elde edecek zekaya sahiptir. O, seksenlerin sonlarında/doksanların başlarında 40. yaş gününe yaklaştığında, herhangi bir ana akım bağlamda (kendi aklına göre) büyük öneme sahip bir kişi olamayacağını fark eden, ihtişam sanrılarından muzdarip, kişilik bozukluğu olan bir bireydir. O zamanlar BBC'deki çalışması nedeniyle Birleşik Krallık'ta tanınan bir isimdi ancak medya çevrelerindeki statüsü üst düzey değildi.

Rasyonel bir bakış açısıyla kariyerinin zirvesine ulaşmıştı, böyle bir statüko içinde yoluna devam etme şansı buldu ama bu onun egosunu beslemeye yetmedi.

https://www.quora.com/Is-David-Icke-...?no_redirect=1

Icke ayrıca fikirlerinin nereden geldiği, özellikle de nasıl başladıkları konusundaki fikrini de değiştirdi. Örneğin bazı röportajlarında Peru'da yaşadığı ani ve tuhaf bir olaydan bahsederken zihninin patladığını hissettiğini söylerken diğerlerinde ise fikirlerinin otomatik yazı yoluyla yönlendirildiğini belirtiyor.

https://www.quora.com/Conspiracy-The...ames-Kelly-666

Icke'nin paranoyak şizofreniye ani inişi ve ardından kendini "Tanrı'nın Oğlu" olarak ilan etmesi, (Yeşil Parti'nin davasına verdiği zarardan dolayı sevinçten ellerini ovuşturan) İngiliz sağcı basını ve (tam da aynı sebepten dolayı dehşet içinde ellerini ovuşturan) ılımlı solcu basın tarafından oldukça iyi belgelenmişti. Yeşil Parti hızla Icke ile ilişkisini kesmek için harekete geçti, bu noktada elbette Icke onları da CIA, Mossad, MI6, Interpol, Dünya Ticaret Örgütü, Rand Corporation, Vatikan, NASA, Illuminati ve adını saymak istediğiniz hemen hemen herkesle birlikte paranoyak mitolojisine dahil etti.

https://everything2.com/title/David+Icke

Komplodan iyi bir yaşam elde etme konusunda yalnız o değil. Alternatif sağ web sitesi Infowars'ın bağıran vlogger'ı Alex Jones, kertenkeleleri satın almıyor, ancak paranoyak gündemin geri kalanının çoğuna imza attı.

https://www.thenational.scot/news/17...ng-rise-power/

David Icke Bir CIA/MI6 Ajanı Gibi Görünüyor.

Bunu bir düşünün. Bir spor yayıncısıydı (ve sakatlanan eski bir atletti, bu yüzden yerine getirmek istediği zedelenmiş bir egosu var). Birçok CIA/MI6/Mossad ajanı haber kuruluşlarından ve film stüdyolarından geliyor, bunun sebebi de belli (ilerlemek için ruhlarını satarlar ve yalan söyleme/oynama/emirlere uyma/sır saklama konusunda iyidirler). Görünüşe göre birileri David Icke'yi bir Psy-Op'un parçası olarak Tanrı'nın Oğlu olduğunu iddia etmesi için işe aldı (Icke'yi üne/şöhrete kavuşturmak ve daha sonra onu bir araç olarak kullanmak için). Herhangi biri hükümette/istihbarat servislerinde herhangi bir yolsuzluk olduğunu ima ettiğinde tüm botların/spamcıların sürüngenlerden bahsetmesi bir tesadüf mü? Bu, komplo teorisyenlerini itibarsızlaştırmak için kullanılan 1 numaralı taktiktir. Icke, CIA/MI6/Mossod olduğu ve bunu öldürülmeden yapabildiği için ORADAKİ EN İYİ BİLGİLERDEN bazılarını veriyor. Tıpkı Alex Jones gibi, onlara en iyi bilgileri vererek başka bir yalancıyı zirveye taşıdılar.

Kullanışlı aptal.
https://www.reddit.com/r/conspiracy/...e&one_tap=true

David Icke Hayranları. David Icke bu bilgiyi nasıl elde ediyor?

Başkalarının kitaplarını ve söylentilerini kullanıyor ve muhtemelen BBC zamanından ve GreenParty zamanından bazı mi5 ve mi6 bağlantıları var.
30 yılı aşkın bir süredir sahada olduğu için bu bilgilerin çoğunun onu arayan ihbarcılardan geldiğini söyleyebilirim.
Temel olarak dünyayı dolaşıyor, farklı kültürlerden insanlarla konuşuyor ve din, kültür, komplo vb. tarihini araştırıyor ve 2 ile 2'yi bir araya getiriyor. Hepsinde bariz bir bağlantı var.

Bazıları bunu onun başkalarının çalışmalarını çalması olarak yorumluyor ama bu, Stephen Hawking'in tarih boyunca tüm ünlü bilim adamlarının çalışmalarını çaldığını söylemek gibi...
Onun gibi kaynaklarının da %60-80 oranında güvenilir olduğunu unutmayın. Bu tür bilgileri ortaya çıkaran diğer büyük aktörlerin çoğu ya kısmi dezenformasyonla besleniyor ya da kasıtlı olarak çarpıtılıyor - örneğin TTSA ve The Distained projesinden bahsediyorum.
https://www.reddit.com/r/conspiracyt..._icke_get_his/

Icke ve Jones, benim ya bir ajan ya da son derece kötü ve kötü bir adam olduğumu, MI6 tarafından para ödediğimi ve ardından web sitemin saldırıya uğradığını söyleyen açıklamalar yayınladılar.

https://www.vice.com/en/article/kzkp...ource=vicefbuk

Haktancıların çoğu buradan beslenir. Pike İke Mike Tike ne dersek ve Meyvid Mike, "Şeyvid Şike" , Çeyvid Çike, Teyvid Tike ne dersek..

Yani Haktanyus'tun altından İngiliz(yen) fısıltı gazetesi çıktı. Bunun başka şimdi yeni örnekleri var. Türkisyen de var.

Sonuçta; bunlar muhtemelen hükümetin, kimi grupların ya da sözde kapalı bilgi topluluklarının elllerindeki yalan yanlış, eksik dolu, bölük pörçük, sapla saman soslu birbirine karılı bilgi parçalarının yarım yolak bire kırk katılmış çarpık/çarpıtılmış dezenformasyona karılı açıkları, çıktıları ya da fısıltıları.
.

Alt 11-03-2024, 21:06
Üye

"ictenlik"´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Sonuçta; bunlar muhtemelen hükümetin, kimi grupların ya da sözde kapalı bilgi topluluklarının elllerindeki yalan yanlış, eksik dolu, bölük pörçük, sapla saman soslu birbirine karılı bilgi parçalarının yarım yolak bire kırk katılmış çarpık/çarpıtılmış dezenformasyona karılı açıkları, çıktıları ya da fısıltıları.
.
Amerikada ne yapiyor kac yildir? Niye gitti? Normalde greencardin olmazsa yada vatandas degilsen Amerikada kalamazsin yasal olarak. Ben gordugum kadariyla bir organizasyon yaptigina da rastlamadim. Bir tek kendi basina video cekiyor, yalniz adami oynuyor.

Bir roportaji yok, bir etkinligi yok. Kimse artik adam yerine koymuyor ve deli olarak mi bakiyor?

"Happiness is a state of mind. It's just according to the way you look at things."
— Walt Disney
Alt 11-03-2024, 22:25
Üye

Amerikada ne yapiyor kac yildir? Niye gitti? Normalde greencardin olmazsa yada vatandas degilsen Amerikada kalamazsin yasal olarak. Ben gordugum kadariyla bir organizasyon yaptigina da rastlamadim. Bir tek kendi basina video cekiyor, yalniz adami oynuyor.

Bir roportaji yok, bir etkinligi yok. Kimse artik adam yerine koymuyor ve deli olarak mi bakiyor?
Kişinin takipçisi değiliz ve bilmiyorum ama şu kanıdayım ve onu açıkladım. Haktan gibilerin terminolojisinin %70 ila 80'i bizce oradan geliyordu. Oldukça takipçisi var.

Konuya dahil oldum çünkü okült-ruhçu vb. adı alan ve ilk bakışta benzer sanılan ya da paralel addilebilecek okumalarım var. Haktan, Icke ve diğerlerinin hikayelerine bir kaç kavramın benzerliği dışında tatamamen uyumsuz şeyler. Özellikle galaktik konfederasyonlar, olmayan dostlar gibi şeyler. Bu nedenle yorum ekledim.

UFO'cu camiası uluslarası yarı örgütlüdür, benzer bilgi tabanını esas alır, benzer kişileri takip eder, benzer şeylerden beslenir vs. Bize göre yarı dezenformasyon yayarlar ya da bu tip şeylerin peşine düşecek insanlara bozuk/bulanık imajlar vermekle sorumlular gibi...

Alt 11-03-2024, 23:09
Üye

Ben ufakken tv'den Haktan Akdogan'i izlerdim. Ufolari felan anlatirdi. Video analizi yapardi, eski uygarliklarda ufolarin izini arardi. Eglenceliydi. Yaslandikca kafayi yedi. Yok surungenle ile cia yer yuzunun derinliklerinde birlikte calisiyorlarmis, insanlarin ruhlarini calip, yerin merkezinde kavanozlara koyup dunyayi yonetiyorlarmis. Su anda matrix filminin icindeyiz. Insalar maske takiyor, aslinda maskeyi cikartsa dinozor, kertenkele gibi kafalar gorunurmus. Galaktik dostlarindan surekli cok net mesajlar aliyormus.

Hasta adam hasta. Birakin bu sacmaliklari.
Demek istediğim şu.

Hikayesi bölük pörçük (bize göre belirli başı sonu olmadığı için sadece korku, kaos, itaat ve panik/belirsizlik aşılar) ve farklı versiyonları var. Bizim edindiğimiz yeni hikaye bambaşka.

Reptoidler Oryon bölgesinde yaşayan bir halktır. Yüzlerce gezegene dağılmış olarak. Onlardan üstün olan hümanoit (insansı) bir türün denetimindeler. Bir grup reptoid istila, kolonizasyon ve yeni gezegen arayışı için yola çıkar. Dünyaya gözü diker. Gelecekte dünyaya yerleşmek üzere binlerce yıl boyunca plan yapar. (Bu sürüyor.) Buradaki insansı türlerin genetik melezleyicisidir. Amaçları fetih kolonizasyondur ve esir düşmemek istiyorsak, sömürü istemiyorsak gelecekte onlarla çarpışmak zorundayız. Dost yok, galaktikler fasa fiso. Biz insanlar birleşmeliyiz. Savaş bizim kendi savaşımız ve başka kimse olmayacak..

Diğer ön insansı ve maymunsu dahil türlerle hümanoit meleziyiz, altımızdan bu çıkardı. Birden çok gezegenden taşınmış/karılmış insansıların genetik melezleriz. Altımızdan bu çıkardı. Maske yok.

Ruhlar çalınamaz, temelde ruh bilinçtir ve evrensel..

Galaktik düşmanlardan net mesaj aldıkları kesin.

Konu daha geniş olmasına rağmen fazla fantastik algılanacak ögeleri eledik. Buraya kadar da öyle algılanacağının zaten farkındayız ancak yine de ekledik çünkü bir gün gerçeğe özdeşecek olursa Haktancıların ki yerine bu hikayenin kulakta durmasını yeğleriz.

Alt 12-03-2024, 02:09
Üye

Ne zaman olacak bunlar peki? Ve nerede kim aktarmis bu bilgileri?

— Walt Disney
Alt 12-03-2024, 03:44
Üye

Aslinda bir kac sorum var. Soyle siralayayim, arzu edersen sen fikrini paylas.

1. Okult nedir? Din midir? Tarikat midir? Felsefe midir? Nedir yani? Inanc mi?

2. Sen bu okult'un bir parcasi misin? Okult'ten misin?

3. Sen de galaktik varliklardan mesaj aliyor musun? Aliyorsan nasil aliyorsun?

4. Bu bir ufoloji dini mi? Peygamberi ve kitaplari var mi?

5. Tanrisi var mi? Yada tanrilari?

Tesekkurler

— Walt Disney

Önerilen Siteler