Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun Sitesi Topluluğu > Öneri, Düşünce & Eleştirileriniz

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-10-2017, 07:10
Baskoylu Baskoylu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Saygideger Yonetici Dostlara

Saygideger Yonetici Dostlarim.

Oncelikle haddim olmiyarak sizden olan talebimden dolayi surcu lisan eyliyorsam, Bagislayin.

Evrensel-Insan
Daha evvel forumlarda yarattığı kir, her konuyu rayından çıkartma ve tümünüde salt kendi ama tek bir konu olan günceline getirme gibi tutumlarıyla (defalarca(*) kez moderatörlerin uyarı, artık yalvarması da dahil yapmaya devam ettiği için), forumun selahiyeti için, son çare olarak 2 yıllığına uzaklaştırılmıştı.
Tekrar döndüğünde ise uzun süre hiç müdahale edilmeksizin, uyarıda vermeksizin, gözlemlendi. Bunun sonucunda değişen bir şey olmadığı gibi, eskiye nazaran forumu daha fazla kendi blog, kendi şahsına münhasır bir alanmış gibi fütursuzca kullanma tutumu, alanına çevirme gayretiyle, Yönetim alanında tekrar ne yapacağız oylaması yapıldı. (28-11-2014)
Sizinde bildiginiz gibi, daha once forumdan bazi sebeplerden dolayi aranizdan ayrilacagimi soylemis ve bir sure foruma katilmadim.
Belirli bir sure sonra siteye girdigimde Saygideger Evrensel-Insan`in yassaklandigini gordum O zamanda sebebini bilmedigimden dolayi kisa da olsa basit sorunlardan dolayi yassaklamanin ve uzaklastirilmanin dogru olmadigini dile getirmistim..

Hepmizinde gordugu gibi, Bazi insanlar yassaklandigi zaman baska nikler alarak geri gelmeyi dogru bir yaklasim olarak gormedigi icin geri gelmez, Bazilari ise bin bir surat olarak durmadan nik alir farkli niklerle foruma girer...
Biz buna Tutarli ve Tutarsiz veya kabacasi Onurlu ve Onursuz yaklasimlar olarak bakariz....
Sahsen Evrensel-Insan dostla kisisel sohbetim veya kisisel dostlugumuz olmadi, daha once burada bulundugum zaman saygili ve seviyeli yaklasimini biliyorum..
Kufur ve hakaret kullandigina rastlamadim..
Kaldiki sizinde yukarida belirttiginiz gibi, kufur ve hakaret icerikli konudan dolayi uzaklastirmamissiniz...

Farkliliklarimiz ZENGINLIKLERIMIZDIR teorisiyle ozgurce fikir ve dusuncelerini aktarip farkliliklarimizi paylasmanin dogru olacagina inandigim icin, ozellikle Kufur ve Hakaret gibi ortamlar icine girilmedigi surece Yassaklanmalarin dogru olmiyacagini dusunuyorum..

Sonuc Olarak Siz Dostlardan Istirhamim Bir Kez Daha Gozden Gecirilmesini, hangi foruma katiliyorsa, aramizda bulunmasinin bizlere ve foruma zarar vermiyecegi dusuncesi ile, Taktiri yine siz dostlara birakiyorum...

Kazanmak zor,
Kaybetmek kolay oldugunu da goz onunde bulundurmakta yarar var...

Saygi ve Insani Sevgilerimle

MILLIYETCILIK COCUKLUK HASTALIGIDIR. INSANLIGIN DA KIZAMIGIDIR. EINSTEIN.
ADOLF HITLER VE MUSSOLINI GIBI IRKCILARIN USTASI, ATATURK`TUR
Alt 25-10-2017, 10:11
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Ei, dostumdur.

Cok saygideger bir arkadastir. Buradaki pek cok kisi de Onu sever.
Fakat ssaglik durumu -en son- hic iyi degildi.
Bir cesit kanser belasiyla ugrasiyordu.
Uzun suredir kendisiyle gorusmedim. Hem yogundum,
hem sesi cikmadi.

Velhasil,
Gelse de durumu el verecek mi?
Onemli nokta o.

Selamlar
Alt 25-10-2017, 16:20
Üye

Rahatsizligina Cok uzuldum.
Umarim sagligina kavusmustur.....

Saygi ve Insani Sevgilerimle.

Alt 17-07-2021, 17:06
Üye

Natan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaslar,

Ben de ara ara Evrensel hatirliyorum. Belki de cok sik hatirliyorum. Yazilarini okuyorum bu forumdan. Verdigi saygili cevaplari. Evrensel son amelyat masasindan kalkamamisti. Son anina kadar felsefe konusuyormus. Hem de son anina kadar. Amelyata gitmeden once kizina, "gitsem bile, gitsem bile yuzundeki tebessumun yok olmasina izin verme" demis. Sedyede giderken kizi arkasindan soyle seslenmis: " amelyattan sonra seni gorecegim. Seni seviyorum!" Bu Evrenselin duydugu son cumleydi.

Onu ben de cok ozluyorum. Hem de cok ozluyorum. Hastane odasinda cekilmis bir resmi var. Birazdan o resmi paylasacagim. Once cocugunun yuzunu bulaniklastirmaliyim.

Cocuklarina ulasmaya calistim, ulasamadim. Evlerine gidip ziyaret etmek, Evrensel hakkinda daha fazla ogrenmek istiyorum.

Dostum Evrensel,

Seni cok ozledik be! Gercekten cok ozledik!

Benim icimde kaldi. Nasil anlatayim, hani imkanim vardi gidip gormek icin, gitmedim. Imkanim vardi aramak, sormak icin, son donemde gormezden geldim. Olayin ciddiyetini anlayamadim. Bir de boyle hissedecegimi bilmiyordum.

Donem donem resimlerini (iki tane kaldi bende) acip bakiyorum. Yani, icimde ukte kaldi, bir turlu rahat hissedemiyorum. Neden daha fazla aramadim, son doneminde neden yalniz biraktim. Neden sormadim. Hep bunlari dusunuyorum. Icim aciyor dusundukce arkadaslar.

Seni epeydir gormemistim baskoylu,

Selam.

Selam olsun karanliklari aydinliga cikaranlara.
Selam olsun aydinliklara bedel odiyerek isik olanlara.

Simasi bana yabanci gelmiyor, 1970 lerde veya 12 Eylul doneminde fasist TC zindanlarinda gormus olabilecegimi dusunuyorum.

Insanlar Dogar, Yasar ve Hayata gozlerini yumar topraga karisir gider.
Bugun variz, yarin yasiyabilecegimizin garantisi yok, Olumun nerde ve ne zaman gelebilecegini bilmedigimizden dolayi, yasamimiz boyunca KESKELERE kalinmamalidir. Incitmemeli, Kirmamali, Uzmemelidir.
Konusmamiz gereken ve konusulmasi gereken yasadigimiz dunyanin icinde bulundugu butun olumsuzluklari mahkum etmek Insanlik tarafindan yaratilmis guzel degerlerin ustune degerler katarak insanligin kurtulusu icin mucadele vermek, insanim diyen her bireyin insanlik gorevidir.

Insan kiligina girmis, kendisini Insan gostermeye calisan iki yuzlu riyakar ve sahtekarlar insanlik tarihi boyunca insanligi ayaklar altina almis, almaya devam etmektedir.

Engin Gectan`in, Insan Olmak kitabini bir kez degil bir kac kez okudum, yaptigim her ufak bir yanlis ve haralarimdan dolayi baskasinin veya karsimdaki kisinin hatalarini ve yanlislarini gormeye calisadan once kendi hata ve eksiklerimi yargilamayi tercih etmemde buyuk rol oynamis bir degerdir.

Kendisini gelistirmiyen, yenilemiyen ve her gelebilecek dogrulara karsi kendilerini degisiklige hazir tutmiyanlar beyinlerine yerlestirilmis gunumuzun Eroin, Esrar gibi zehirlerden daha tehlikeli zehirlerin vucudunun butun hucrelerine enjekte edildiginin farkinda degildirler.

Insan uzerinde buyuk bir hastalik olan Benlik ve Egoizm hastaliklari insan olma ozelliklerini ortadan kaldiran buyuk hastaliklardir. kisisel cikarlari ugruna yapamiyacagi hic bir sey yoktur, bazen kendi yaptiklarina kendisi bile inanmaz, BEN BUNU NASIL YAPTIM! BEN BOYLE BIR HATAYA NASIL DUSTUM! gibi kendi kendisini sorugulama icine girmis olsada, disariya karsi kendi yaptiklarinin arkasinda durarak, sozde pismanlik duydugu yanlislarin da arkasinda durmaya calisarak, insanlik dusmanligini farkinda degilmis devam eder gider.

Bana bu forumda EVRENSEL`in forum kurallarini ihlal ettigine dair bir kanit gosterebilirmisiniz?

Kendisiyle hic bir tartismam olmamasina ragmen, bana igrenc kufurler savuran kisiyi birakin yasaklamak!!! Adam yaptigi kufurlerin utancindan forumdan uyeligini kaldirmasini istedi ve gitti. gitmemesi icin basta Saygideger Evrensel`i yasakliyan yonetici arkadas olmak uzere bir cok gorevli arkadas gitmemesi icin imkanlari olsaydi ayaklarina kapanir NE OLUR GITME diyeceklerdi!! Belkide cok uzerine dustukleri icin naz yaparak cekip gitti, baska nikle burada olmus olabilir.

Ayni sekilde yine uye arkadasin birisi, "Ataturk`e Irkci Fasist diyen SEREFSIZDIR, NAMUSUZDUR" soylemine karsi ayni usluple cevap vermedim. yaptigi kufurden dolayi sadece bir gun uzaklastirma aldi!! Hemen ardindan Nova arkadas, gunah kecisi olarak beni secti vay efendim SEN BU KUFURBAZ ARKADASIMIZI TAHRIK ETTIN" diyerek beni 3 gun yasakladi!!!
Kufur ve Hakare ugriyan ben, yassaklanan yine ben!!!

DENETIMDE OLMAMIN SEBEBI NEDIR BILIYORMUSUNUZ?
Bana igrenc kufurler ve hakaretler eden, Yasaklanmiyan aksine yalvar yakar burada kalmasini istedikleri kisinin forumdan gitmesine yorumlarimdan ve yazilarimdan dolayi kismi olarakta sebeb oldugumu gostererek DENETIME alan kisi ayni arkadastir.

Allah; denilen hayali kisiyi tanimam kisisel dusmanligim yoktur, Bilimsel olarak yok oldugunu ve uzerine yuklenen misyonun Turkce anlamini aciklamak SUCMUDUR?

Muhammed denilen kisi ile hic bir dusmanligim yok olamazda, Cunku 1400 yildan cok daha fazla benden once yasamis birisiyle ne sorunum olabilir?
Yasadigi donemde yaptigi olumsuzluklari, hatalari ve yanlislari ozellikle insanligin kabul etmedigi igrenclikleri aktarmak ve aciklamak SUCMUDUR?

Ataturk hayata gozlerini yumduktan 12 sene sonra dunyaya gelmisim! Ataturk ve onun kurdugu Askeri Fasist Diktatorluk yonetimi bittikten 4 sene sonra dunyaya gelmisim, yani onun doneminde yasamamisim.
Tarihi belge, Canli tanik, Delil ve dogru tespitlerle bunlari tek tek belgeliyorsam, sahip oldugu kimligi aciklamaya calisiyorsam, bundan dolayi da dusman olarak goruluyorsam, Siz sahip oldugunuz kimlikle yasayin, bende sahip oldugum kimlikle yasiyayim, bundan daha guzel ne olabilir..
Birisi Irkciligi, Milleticilig, Gericiligi kendisine klavuz secmis, Irkci, Milliyetci, Gerici ve Fasist olmayi tercih etmis ve etme hakkina ne kadar sahipse.

Bir digeri Sevgi ve Insanlik yolunu kendisine klavuz secmis, Kahrolsun Emperyalizm, Kapitalizm, Fasizim ve Her Turden Gericilik diyorsa, bunada saygi duyulmuyorsa!! soylenecek fazla bir sey yok demektir.

Yorum ve Yazilarim genel olarak tarihi belge ve kaynaklarla yola cikarak aciklamalardir.

Karsimdaki kisi veya kisiler, OLMIYAN ALLAH`in var oldugunu idda ederken hakaret olmuyor`da, Olmiyan birinin yoklugunu idda ederek ve bilimsel aciklamalarda bulunup bunu tespit ederken HAKARET`mi oluyor!!!!!

72 yasindayim, Namuslularin Namusuzlar kadar cesaretli olmadigi bu cirkef dunyadan bir gun gocup gidersem, sizlerde bunu duyarsaniz, LUTFEN, Denetimi kaldirmayin, Yani Saygideger Evrensel Dostun ugradigi haksizliga ugramak istemiyorum.
Saygideger Evrensel Dost, Mezarinda kalkip gelse inanin benim gosterdigim tepkinin aynisini gosterir.
Ya oldugunuz gibi gorunun, Yada gorundugunuz gibi olun, der ve KIDEMLI UYE yazisini kaldirin, YASSAKLI yaziyi ekleyin der...

Saygideger EVRENSEL DOST, Senin Gibiler OLDUKCE YASARLAR. Senin gibi tarihe isimlerini altin harflerle yazmis olanlar YASIYORLAR Yasadikca Insanliga birer mesale olmaya devam etmektedirler........

Not; Merhaba Saygideger Natan Dost.

Baskoylu

Alt 18-07-2021, 01:33
Üye

Saygideger Şüpheci Dinsiz Dost,

Oncelikle yaziyi, foruma attiginiz icin TSK`ler.
Gerek bu forumda gerek baska forumlarda yiginla hakaret ve kufurlere ugramis olmama ragmen, ayni usluple cevap vermemisimdir, sadece sahip oldugu yapilanmasini elestirmis, Siyasi ve bilgi yetersizligin son bas vuracagi yol, Kufur ve Hakarettir.
"Bocan" Uye Arkadasin`da yaptigi sey, Aldigi egitim, sahip oldugu bilgi ve birikimle sinirlidir

Evrensel Insan ve daha niceleri yasamin her alaninda yiginla haksizliklara ugramasina ragmen, Bilincimiz ve Bilgimiz bizim en buyuk silahimizdir siari ile butun olumsuzluklari teorik olarak curutmeye calismaktan oteye gitmedik.

Bizlere yonelik yapilan kufur, hakaret ve yaftalamalarla bir yere varmiyacaklarini cok iyi biliyoruz.
Kendilerini Demokrat, Sosyal Demokrat hatta ve hatta ileri giderek Aydin ve Ilerici gosterip zaman zaman Aba altinda sopa gostererek dusunce ve fikir ozgurlugumuze zincir vuranlar olduklarini`da gorduk.

Ornegin gunumuzde Fasist Irkci ve Dinci Yobaz AKP ve onun basini ceken iki yuzlu sahtekar bile bir baskasina FASIST diyebiliyor!!!!!
Aslinda FASIST veya FASIZMIN ne anlama geldigini bilmedigindendir, Anlamini bilmis olsa ozellikle O kelimeyi kullanmamak icin elinden geleni yapar, Cunku kendi sahip olmus kimligi kotulemis olur.
Tipki kendisinden olmiyan herkesi TERORIST gostermeye calistigi gibi. Yasamin her alaninda Turkiye Halklari uzerinde teror estiren bu fasist duzenin kendisi oldugunu bile bile, sahip oldugu kimligi ortbas etme cabasindan baska bir sey degildir.

Kemalizm konusunda arkadasin hakaretlerini silmek onu odullendirmis anlamina gelir, Yazi ve yorumlari okuyan bilincli forum katilimcilari O ve onun gibilerin sahip olmus oldugu kisiligi ve kimligini gormus olur.
Zaten bu arkadas benim yorumlarimi ve yazilarimi arastirmis olsaydi Bu baslik altinda bana hakaret etmezdi.

Forumda asagidaki baslik altindaki yorum ve yazilara tepkisini gosterirdi. "
[SIZE"6"]Türkiye'de Faşizmin Kurucuları & Kemalizm, CHP ve Bilinmeyen Bazi Gercekler"[/SIZE]
Bilincsizligin, Bilgisizligin, Egitimsizligin, Yetersizligin ve Insanligin Kabul Etmedigi Yiginla Olumsuzluklari kendine amac edinmis Olanlar, her zaman oldugu gibi kendilerine yakisir sekilde davranirlar.

Fasist TC zindanlarinda ve ozellikle Iskence-hanelerinde insanligin asla ve asla kabul etmiyecegi iskencelerde destanlar yaratan Ozgurluk Mahkumlarinin Onurlu Direnisi Iskencecileri dize getirmekle sinirli kalmamis, Fasist Duzenin yoneticilerini de caresiz ve yetersiz birakmistir.
Gerek filistin askisi gerek farkli iskence yontemlerine karsilik hic taviz vermeden, "Kahrolsun Emperyalizm, Kapitalizm, Kemalizm ve Onun Kurdugu Fasist Duzen" dedigimde, "SUSTURUN SU O COCUGUNU, YINE ULU ONDER ATAMIZA DIL UZATTI" dedikten sonra tekrar agir darbeler sonucunda susturmak icin bayiltirlardi....

Sonuc olarak; Irkciligin, Milliyetciligin, Barbarligin, Gericiligin, Yobazligin Bas vurdugu Tek Sey,
Insanlik Dusmanligidir, ve Insanlik Onurunu Ayaklar Altina Almaktir.

Insanligi karanliklarda yok etmeye calisan Insanlik dusmanlarina karsi,
Insanlik Onurunu Ayakta Tutmaya Calisan Onurlu Insanlar, "KARANLIKLARI" YASAMIN HER ALANINDA HER ZAMAN AYDINLIGA CIKARMA CABALARINI ENGELEMIYECEKLERDIR.

Bunlar, Gunesin Dogusunu Engelliyemedikleri gibi, Saygideger Evrensel Insan ve onun gibi Onurlu Insanlarin, Insanligi Ayakta Tutmalarini`da Engelliyemiyeceklerdir.

Baskoylu

Alt 18-07-2021, 16:15
marcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
marcos marcos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın Başköylü

Sizin fikirlerinizi ve ekolunuzun ne olduğunu bilmeden önyargı ile size kurduğum bazı cümlelerden dolayı özür dilerim.

Cahillik etmişim.Sizin sevdiğinizi severim.

http://bizimsokagincocuklari.com/wp-...EMES%C4%B0.pdf

" Şüphesiz eğer ki hayvanların dini olsaydı, şeytanı insan şeklinde hayal ederdi." / W. Ralph Inge
Alt 19-07-2021, 04:07
Üye

Saygideger Khaos dostun dogru onerisinden dolayi kendisine tesekkur ederim.

Saygideger Şüpheci Dinsiz dostun gosterdigi hosgoru ve degerli zamanini harcayip verdigi emekten dolayi kendisine tesekkur ederim.

marcos; Sizin fikirlerinizi ve ekolunuzun ne olduğunu bilmeden önyargı ile size kurduğum bazı cümlelerden dolayı özür dilerim.

Cahillik etmişim.Sizin sevdiğinizi severim.
Saygideger Marcos dost, Forumda guzel yorumlarinin yani sira bazen agresive yaklasimlarin olsa`da, Kocaman ve Guzel bir yurege sahip oldugun kesindir.
Size yonelik hata ve yanlislarim olmussa sayet, bende sizden ozur diliyorum.

Insanligi sevebiliyorsak ve insanligin kurtulusu icin son nefesimize kadar mucadele verebiliyorsak, bundan daha guzel ne olabilir?

Baskoylu

Alt 22-07-2021, 05:26
Üye

Saygideger Dostlar,

Konu basligi ile, burada yapilan sozde Sohbet veya Sozde Tartisma ile ilgisi varmidir?

Agiz bozuklugu, Kufur, Hakaret, Yaftalama ve farkli ortamlar icine girmeye calismak bize ne kazandirir?
Hakli olabilecegimiz veya yapabilecegimiz dogru tespitlerimize bile golge dusurur.

Sayin Bacon nikli uye arkadasin sahip oldugu bilgi, birikim, bilinc ve aldigi egitim soyledikleri ve yazdiklari ile sinirlidir, istese`de daha iyisini ve daha fazlasini veremez.

Bir kimsenin nasıl bir kisi oldugunu ogrenebilmenin yolu kisinin agzindan cikan sozlerinden cok. sahip oldugu karekter, kisilik, ahlak, onurlu ve serefli olmasi ile sinirlidir. Ozunde kisinin soylediklerinden cok davranislari karekterini belli eder.

Eline, Beline ve Diline sahip olmiyanlar, ne kadar cirpinirsa cirpinsin, hangi kiliga girerse girsin, hal ve hareketleri ile sahip oldugu kimligi ve kisiligini gizliyemez.

Gonul isterki, yer yuzunde her birey yukarida saydigim, insanligin ozunu yasama yansitan 3 ogeye sahip olabilsin, Yok degilse yasamin her alaninda her yerde ve her zaman bilgi kirliligi ve agiz bozuklugunu birakmaz, Agiz bozuklugunu kendisine mesken ve meslek edinmis.
Cunku insanlik degerlerini ayakta tutabilmek icin bir adim bile atmayi dusunmiyen boylesi kisi ve kisiler, Sahip olduklari AGIZ bozuklugu ile kendilerini basarili olduklarini sanirlar.

Agzi bozuk olanlar, insanligi kendisine amac edinmiyenler, inadina Insanlik dusmanligi yapmayi kendilerine meslek edinmis olanlardir.
baskalarini da kendisine benzetmek icin ellerinden gelen butun imkanlari kullanir, kendisine mantikli cevap verenleri dusman gorur, Kisisel saldirilarla argo, kufur, hakaret ve benzeri olumsuzluklarla karsisindaki kisi ve kisilerin sinirlarini zorlamaya calisir.

Karsindaki kisiye saldirmak, konulari kisisellestirmek yerine, Acilmis her hangi bir konuya mudahil olmak, kendi fikir ve dusuncelerini veya kendince bildigin dogrulari aktarip insani degerler icinde, insanca tartismak varken, insan ahlakina sigmiyan ortamlari yaratmak zorundamisin?

Aslinda boylesi kisi ve kisiler Farkli nikler alarak farkli kimlikler ve kisilige girerek olumsuzluklari yaratmak adina ellerinden geleni yaparlar.
Onemli olan boylesi kisi ve kisilerin oyunlarina gelmemek ve onlarin seviyesine dusmemektir.
Guzel bir ata sozu bunu daha guzel aciklamis olur.

"SuskunluGum asaletimdendir.
Her lafa verecek cevabım vardır.
Ama bir lafa bakarım laf mı diye,
Bir de soyleyene bakarim adam`mi diye"

Insanoglu; agzindan cikan cumlelerin,
Beyninde cikan dusuncelerin butun evreni dolasip,
tekrar onlara geri dondugunu bilse,
cok daha dikkatli olurdu...
Albert Einstein.

Olurdu olmasina da, Bilgi, Birikim, Egitim, Ahlak ve Onur yoksa elinden baska bir sey gelmiyorsa dikkatli olmasinin mumkunu varmidir?

Sayin Bacon, ve onun gibilerini Anneleri onlari dunyaya getirirken boyle bir kisilige sahip olsunlar diye getirmis olabileceklerini dusunebilirmiyiz, Elbette hayir.

O zaman yapilacak en guzel yaklasim, Sayin Bacon ve onun gibilere cevap vermek, onu gibilerin seviyesine dusmekle sinirli kalir. Onlarla ayni uslup veya benzer ortam icine girmek! En az onlar kadar bizleri hata ve yanlisa surukliyecegi kesindir.

Kendisini Yenilemiyen, Gelistirmiyen, Elestiri ve Ozellestiriye Acik Olmiyan, Yapici, Egitici, Ogretici olmaya Calismiyan, Aklin Yolu ve Vicdani ile Hareket Etmiyenlerin bas vuracagi tek sey OLUMSUZLUKLARLA SINIRLIDIR. Cunku ellerinden baska bir sey gelmiyecegi kesindir.

Hakatet, Kufur, Yaftalama, Yipratici, Kirici ve Yikici yaklasimlarla degil, Insanlik Degerlerimizi yasamimiza yansitarak INSAN OLMAYA ADAY OLABILIYORUMUYUZ, INSAN OLMAK ICIN ADIM ATABILIYORMUYUZ.... Bundan daha guzel ne olabilir...

Alt 22-07-2021, 07:36
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başlıkla ilgisi olmayan ve kişiselleştiren iletiler sandık odasına alındı.

TuranDursun.com moderasyonu

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 22-07-2021, 22:30
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sayın Basköylü.

Seni sürekli Atatürk karşıtlığı yazılarınla görüyorum.
Sadece Atatürk karşıtı olmak devrim için çözüm değildir ama sanki tek çözümmüş gibi sürekli nakarat ediyorsun.
Oysa Atatürk'e gelene kadar nice sorunlar ve nice çözüm yolları varken Atatürk'ü tek hedefmiş gibi göstermen seni dincilerle aynı noktaya getiriyor.
Bilemiyorum belki de bunu saplantı haline getirmiş de olabilirsin ama bizim asli derdimiz Atatürk değil, bunları biliyor olmalısın.
Bugünkü sorun, vahşi kapitalizm, BOP, dincilik, ekonomi, işçi sınıfının kendi davasından uzaklaşması ve daha bir sürü sorun.
Yani sana göre bunlarda Atatürk'ün payı olabilir ama günümüz sorunları yanında Atatürk sorunu çok zayıf kalır.
İyi niyetliysen bence genel sorunlara yoğunlaşmalısın, yoksa sadece böyle bir hedefle uğraşmak benim nazarında seni dincilerle aynı kulvara koymaktan başka bir anlamı olmayacaktır.

Önerilen Siteler