Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dinlerden Özgürlük > Özgür Düşünce Platformu > Dinsel İnançlardan Nasıl Kurtuldum?

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 23-01-2012, 22:44
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

sevgili deman sen hangi aliden bahsediyorsun insan aliden mi? yoksa tanrı alidenmi?

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman
Alt 23-01-2012, 23:14
opeth opeth isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

anadolu alevisi panenteisttir inanç esasları islama uymaz hatta islama göre tamamen küfürdür. bunun için muslumanlar hallacı mansur gibileri yaktılar. islama göre allah göktedir anadolu alevisine göre ise herşey zaten odur.
Alt 24-01-2012, 00:57
Mutezile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mutezile Mutezile isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hakim'den:
babası amcası tüm yakınları öldürülmüş bir kızı cariye alıp onunla o gün ilişkiye girmek ise vicdanın dayanamayacağı birşeydi...öğrendiğim gece ise sabaha kadar uyuyamamıştım...
Safiyye'ye bu kadar üzüldüysen Berre (Cüveyriye)'nin hikayesi de seni çok fazla üzecektir Hakim kardeş..
Benu Mustalık Gazasında da küçücük Berre (Çok küçük kız çocuğu olduğundan Cüveyriye=cariyecik denmiştir kendisine) ile hemen mukatele (katliam) sonrası 'halvet' olmuştu muhterem...

Bunlara ilaveten Ahzab 51'in (''Karılarından dilediğinin sırasını, dilediğinle değiştiribilirsin'' mealinde bir ayet) indiği Muhammed tarafından kendisine bildirilen Müminlerin Anası Aişe dellenir ve ağzından şu fena sözcükler dökülür:

''Ma ura rabbeke illa yüsariu hevake'' = Bakıyorumda senin Efendi Tanrının yalnızca senin şeyinin keyfi (heva) için koşturuyor..

Hoş; önceki ayet olan Ahzab 50'yi okuyan biz fanilerin ağzından ister istemez şunlar dökülüyor:
'' Senin karılarını, cariyelerini, amca kızlarını, hala kızlarını (ayette aynen böyle yazar) sana helal kılan tanrını........'' Muhammed'in testosteron seviyesi için bu denli kaygılanan Bu tanrıyı insan nasıl takdir etmez?
Sevgili Turan Dursun Müftülük mertebesinde iken bu dinden ayrıldı malum..

Siteye hoş geldin.

‘Barışı sabote etmek için Türklerle savaştık. Öldük ve öldürdük… Sevr Antlaşması ve ‘büyük Ermenistan’ hayali gözlerimizi kör etti. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık… Tehcir doğruydu ve gerekliydi…’

''Askerî operasyonlara katıldık. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık. Tehcir doğruydu ve gerekliydi. Gerçekleri göremedik, olayların sebebi biziz. Türklerin millî mücadelesi haklıydı. Barışı reddetmemiz ve silahlanmamız büyük bir hataydı. ''
Ovanes Kaçaznuni (Ermenistan'ın 1. Başbakanı)
Alt 24-01-2012, 01:44
Yasaklandı

göğüsleri yeni tomurcuklanmış yaşıt kızlar (nebe suresi) cennet vaadi taze çıtır kızlar olan birisi işte ancak öyle birisi olur.
Alt 24-01-2012, 15:29
DEMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
DEMAN DEMAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ozgur_beyin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili deman sen hangi aliden bahsediyorsun insan aliden mi? yoksa tanrı alidenmi?
Her ikisindende, sevgili ozgur_beyin. Tanri Ali ile, insan-i kamil Ali özdestir.

"Ben senin yalanlarınla ve hilelerinle baş edemedim, bu bana dert oldu. Ama bende senin önünde diz çökmedim, bu da sana dert olsun"...Pir Sêy Rıza

4 MAYIS: DÉSIM JENOSİDİNİ ANMA GÜNÜ

https://www.facebook.com/Alevism

https://www.facebook.com/BirAlevininKimlikMucadelesi
Alt 24-01-2012, 17:50
ElifB ElifB isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Hz. Muhammed Tanrı'nın elçisidir, islam dininin yaratıcısı değil. İslamın ilk şartıda bunu kabulden geçer. "Allah birdir.. Muhammed O'nun kulu ve elçisidir" dikkat ediniz önce kulu sonra elçisi.. daha fazlası değil.. Anlatılanlar, hadisler, rivayetler doğrumudur değilmdir bilinmez, Hz. Muhammed günahsızmıdır keza bilemeyiz zira kendisin sürekli af ve mağfıret dilediği söylenir.. Tanrı bilir doğrusunu..
Hayatını buna vakfeden Bertrand Russell Tanrının varlığının asla çürütülemeyeceğini anlayarak ayrıldı aranızdan. Daha bir çokları da. Buna inanmak yada inanmamak, sonuca vardırmıyor. İçinde, ruhunun derinliklerinde bunu çoktan kabul etmiş, görmüş, inanmış bir parça var, bir sen varsın, gerçek sen.. ceset değil..Ruh.. O biliyor.
Uzun süre inanmadan yaşadım, rahattım inanmadığım için dinin bana yüklediği sorumluluklardan da muaftım. Aklım alıyordu aslında, mantık çerçevesine de oturtmuştum. Evrim teorisiylede bir güzel destekledim.
Ama bir gün ruhum bu uzaklaşmaya daha fazla dayanamadı. Ruhsal çöküntünün en alasını yaşadım. Asla baskı görmedim kimseden tamamen özgürdüm. Ama eksiktim dünyada sahip olunabilecek maddi şeylerin çoğuna sahiptim ve gençtim, tahsilliydim işim vardı iyi biri olarak bilinirdim herşey varken herşey eksikmiş gibi ağır bir depresyona girdim.
Tanrı'nın yokluğunun yarattığı boşluğu dolduramamıştım. Yaşadıklarımı anlatacak değilim ama inanın özel şeyler yaşadım. Agnostist bir yaklaşımım vardı. Tanrı'yı kabul ettim ve düşündüm Ben Tanrı olsaydım ne yapardım diye ; Evet , iletişime geçerdim en çok ta zor zamanlarda.. o da öyle yaptı .
Evet etraf kötü örneklerle dolu, din bir maske oldu .. kötülğü maskeliyor.. öyleyse alın ellerinden.. İslamın bu gördüklerimizle ilgisi yok, Tanrı bunları öğütlemedi.. ve kimseyide yakmayacak okuduğunuz için teşekkürler .. Elif
Alt 24-01-2012, 18:09
Yasaklandı

yakmayacak mı elif... kuranı okumadın mı

4:56 - Şüphesiz ki âyetlerimizi inkâr eden kâfirleri biz yarın bir ateşe atacağız. Derileri piştikçe azabı duysunlar diye, kendilerine başka deriler vereceğiz. Çünkü, Allah gerçekten çok güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir.

7:41 - Onlara cehennemde ateşten bir yatak, üstlerine de (ateşten) örtüler vardır. Biz zalimleri işte böyle cezalandırırız.

7:50 - Cehennemdekiler, cennettekilere: "Bize biraz su akıtın veya Allah'ın size verdiği rızıktan bize de verin." diye seslenirler. Cennettekiler de: "Allah, bunların ikisini de kâfirlere haram kıldı." derler.

14:16 - Ardından da Cehennem vardır, orada kendisine irinli su içirilecektir.

14:17 - Onu yutmaya çalışacak, fakat boğazından geçiremeyecek ve her yandan ona ölüm gelecek, fakat o ölemez. Arkasından da çetin bir azab gelecektir.

18:29 - Ve de ki: O hak Rabbimizdendir. Artık dileyen iman etsin, dileyen inkâr etsin. Çünkü biz zalimler için öyle bir ateş hazırlamışız ki, duvarları, çepeçevre onları içine alacaktır. Eğer feryad edip yardım isteseler, erimiş maden gibi yüzleri haşlayan bir su ile cevap verilir. O ne kötü bir içecek ve ne kötü bir dayanma yeri!
Alt 24-01-2012, 18:22
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Bence elif kendi dinini tanrisini yaratmis; Semavi dinlerin tanrisini gecmis, baksaniza onunki yakmiyor, sadece guven veriyor.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 24-01-2012, 21:20
Üye

Bir zamanlar benim yazdığım ''Alterntif Kuran Ayetleri'' adlı bir makalem vardı.. Elifin hayallerindeki Tanrı, İslam ve Muhammed orada vücut bulmuştu..

Bulabilirsem ekleyim buraya; Elif beğencektir, eminim.

‘Barışı sabote etmek için Türklerle savaştık. Öldük ve öldürdük… Sevr Antlaşması ve ‘büyük Ermenistan’ hayali gözlerimizi kör etti. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık… Tehcir doğruydu ve gerekliydi…’

''Askerî operasyonlara katıldık. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık. Tehcir doğruydu ve gerekliydi. Gerçekleri göremedik, olayların sebebi biziz. Türklerin millî mücadelesi haklıydı. Barışı reddetmemiz ve silahlanmamız büyük bir hataydı. ''
Alt 24-01-2012, 21:27
Üye

Buldum
05.05.2009 (Aslında 2005'lerde yazıldıydı)

Alternatif Kuran Ayetleri
--------------------------------------------------------------------------------

Aşağıdaki çalışma Mutezile'ye ait. Kendisini özleyen arkadaşlar için..

Alternatif Kuran ayetleri:

* Allah sevgisini içinizde yeşertin, Allah korkusunu değil.

// Her insana dini,dili ırkı İNANCI ne olursa olsun önyargısız ve şefktle yaklaşın. Hoşgörü Kulu Yüceltir. Tevazu; İhlasla ortaya onduğunda muteberdir;cennetin kapılarını ardına kadar açar.
Size bir ceza yeri düşünmüş değilim. Sadece mükafat vardır; ceza olarakta mükafattan yoksun bırakmayı ihdas ettim.

// İslam tebliğ dinidir. İnsanlık alemini bu dine -ki hak Dinidir- davet edin. Davete Uymayanlara husumet beslemeyin. Onlarla silah ve kılıçla savaşmayın. İslam, Engin Hoşgörü ve Sabır dinidir.

// Müminlere gösterdiğiniz dayanışmayı, yardımlaşmayı İsevi'ye, Musevi'ye, Dinsiz'ede gösterin

// Onların hepsini ben halk ettim. Onlara saldırı BANA saldırıdır. Onları incitmek BENİ incitmektir.

// Kadınlar SİZİN (erkeklere sesleniyorum) baştacınızdır. Hayız onlar için bir EZA değil, zürriyetin devamı için öngördüğüm bir mekanizmadır.

// Kadınlara, inanan erkek el kaldırdığında, BANA EL KALDIRMIŞ OLUR.

// Kadın ve Erkek olarak sizi iki ayrı cinsten yarattım ki, çoğalabilesiniz; bu yeryüzünü bayındır edebilesiniz.

// İki cinste Fıkhen, Şeriaten her yönden EŞİT değerdedir ve benim muhabbetimden halk olunmuşlardır. Birinizin diğerine üstünlüğü YOKTUR

// YERYÜZÜNDE BANA ŞİRK koşanlar, inanmayanlar, kem söz edenler hep çıkacaktır. Onlar bunun hesabını bana verceklerdir. Siz bu hesabı sormaya ehliyetli değilsiniz.

// Bütün Dinleri ve Tevhid'i ben gönderdim; benden gittiniz, yine bana döneceksiniz.

// Hepinizin kaderi kendi elindedir. İradeniz ve İmanınız yolunda salih ameller işleyeceğinize şüphem yok.

// Evren ve uzayı karmaşık prosedürler sonucu halkettim. İlim ve Fen'in kanunlarını zamanla idrak edeceksiniz. Şu an için bilmeniz gerekenler bu kitabta yazılmıştır. Ötesini siz kendiniz bulacaksınız.

// Seyyid-i Kainat'ı bu dini Tebliğ için gönderdim. Görevini ifa etti. Artık başka mesih, Nebi falan beklemeyin O son peygamberdi.

// Bu dinin sizlere bahşedilme sebebi: aranızdaki sevgi barış kardeşlik, dayanışma ülküsünü yeryüzüne gönderdiğim HER İNSANA VE CANLIYA göstermeniz, bu Kitab'dan herkesi haberdar etmenizdir. Ne mekke, ne medine ne de Ümmü-l Kurra benim muhatabımdır. Tüm İnsanlığa bu Kitab vasıtasıyla sesleniyorum. Asla ve kat'a din, dil, ırk ayrımı yapmayasınız.

// Ailenin Reisi diye bir kavram yoktur. Siz Kullarım için Hayat müşterek, geçim müşterektir. Karşılıklı saygı ve sevgiyi tesis etmek ERKEK ve KADIN tüm kullarımın omuzuna yüklenmiş bir mesuliyettir.

// Sizden önceki kavimler İntikam, Kısas, Mukatele, Cihad gibi hatalara düşmüşlerdir. Bu Barış ve Sevgi Dini sizlere bu hatalardan uzak durmanız için gönderilmiştir.

// Mürtedlerle, Münafıklarla, şirk koşanlarla savaşmak gibi Kebairlerden kaçınınız.

// Hırsızlık; sirkat; o ne aşağılık harekettir; verdiği zararla orantılı bir ceza adil olacaktır. Bu sözümü kılavuz edininiz.

// Yaradılanı Yaradandan ötürü severken şeceresini araştırmak size DÜŞMEZ. Selamım ve Muhabbetim HEPİNİZİN üzerine olsun..

Not 1-: Vahiy bu veya buna benzer üslubta da Kuran'da yer almış olabilirdi. Ama içinde korkutma, Adn cennetlerinin tafsilatlı anlatımı Ayet-üs-Seyf'ler Ayet-ül Kıtal'lar, Nisa 34 (vadribuhunne), Maide 38 (eydüyehema), Bakara (Fektulü enfüseküm) vb unsurlar olmadan taraftar toplama şansı gerçekçi olur muydu?

Not 2-: Yazıyı pasteleyip tekrar asarak kaybolmamasını sağlayan Panteye teşekkür

Evet sevgili Elif;

Keşke İslam'ın içinde biraz hümanizm, biraz sevgi, biraz empati..insanca birşeyler olsaydı. Ama yok..

Senin ilk yapman gereken gerçekten Kuranı eline alarak incelemen.. Yanına iyi de bir tefsir koyman..Ama en önemlisi bunlar değil...Bunarı koyduğun masanın üzerine sevgili Turan Dursun'un ''Din Bu'' (4 cilttir) adlı külliyatını da koyacaksın..

Ve üşenmeden bir kaç hafta boş zamanlarını bu etüde, kıyasa, analize ayıracaksın..

Ve hala İslam seni şefkatle kucaklamaya devam ediyor, sen İslamın içinde, vahdette eriyebiliyorsan haber ver güzel insan.

Önerilen Siteler