Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 03-09-2007, 17:25
SarapTanrisi SarapTanrisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Tevbe edip kurtulabilirsiniz!!! ...

SÖZÜM INANMAYANLARA

Artık bundan sonra Allah'a karşı kim yalan uydurursa, işte onlar zalimlerin ta kendileridir. Al-i İmran Suresi (94)

Bak Allah'a karşı nasıl yalan uyduruyorlar. Apaçık bir günah olarak bu yeter. Nisa Suresi (50)

İnkar edip âyetlerimizi yalanlayanlar var ya; işte onlar cehennemliklerdir. Maide Suresi (10)

İnkâr edenler ve âyetlerimizi yalanlayanlara gelince, işte bunlar cehennemliktir. Onlar orada ebedî kalacaklardır. Bakara Suresi (39)

TÖVBE EDIP KURTULABILIRSINIZ, DAHA VAKTINIZ VAR

Ancak tövbe edip durumlarını düzeltenler ve gerçeği açıkça ortaya koyanlar (lanetlenmekten) kurtulmuşlardır. Çünkü ben onların tövbelerini kabul ederim. Zira ben tövbeleri çok kabul edenim, çok merhamet edenim. Bakara Suresi (160)

Ancak bundan sonra tövbe edip kendilerini düzeltenler müstesnadır. Şüphesiz Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir. Al-i İmran Suresi (89)

Yoksa, (makbul) tövbe, kötülükleri (günahları) yapıp yapıp da kendisine ölüm gelip çatınca, "İşte ben şimdi tövbe ettim" diyen kimseler ile kâfir olarak ölenlerinki değildir. Bunlar için ahirette elem dolu bir azap hazırlamışızdır. Nisa Suresi (18)

Ancak tövbe edenler, durumlarını düzeltenler, Allah'ın kitabına sarılanlar ve dinlerini Allah'a has kılanlar müstesnadır. Bunlar mü'minlerle beraberdirler. Allah mü'minlere büyük bir mükafat verecektir. Nisa Suresi (146)

Ancak onları ele geçirmenizden önce tövbe edenler bunun dışındadırlar. Artık Allah'ın çok bağışlayıcı, çok merhamet edici olduğunu bilin. *Maide Suresi (34)

Her kim de işlediği zulmünün arkasından tövbe edip durumunu düzeltirse kuşkusuz, Allah onun tövbesini kabul eder. Şüphesiz Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir. Maide Suresi (39)

Simdi Bilgisayarin arkasina saklanmis, böyle bir Site'de, hem fikir oldugun sandigin "arkadasliklarla", kendini güclü zannedebilirsin LAKIN unutma hic bir sey icin gec degildir, SEN zincirlerini kirip Allah yolunda ilerlersen, dualar edip tevbe edersen, bil ki yüce Rabbim'de seni aff eder!!!

Dionysos- Şarap tanrısı.
Alt 03-09-2007, 17:38
thunderpoint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
thunderpoint thunderpoint isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Re: Tevbe edip kurtulabilirsiniz!!! ...

Vay benim uluslararası tebliğci ve aslında adının "İslam'a küfür" olduğunun bilincinde olmayan zincirlerini kırmış kardeşim vay!

Hah şöyle yahu, ne olduğun bir çıksın ortaya.

Rahat ol rahat; at, savur, salın! Arada bir de "huh huh" diyerek kafanı salla...
Alt 03-09-2007, 17:41
degisim degisim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Simdi Bilgisayarin arkasina saklanmis, böyle bir Site'de, hem fikir oldugun sandigin "arkadasliklarla", kendini güclü zannedebilirsin LAKIN unutma hic bir sey icin gec degildir, SEN zincirlerini kirip Allah yolunda ilerlersen, dualar edip tevbe edersen, bil ki yüce Rabbim'de seni aff eder!!!.Şarap Tanrısı

Başından beri sizi eleştiren insanların yanılmadığı ortadadır.Daha fazla söze hacet yoktur Sn Şarap Tanrısı.

''..halk kimden tiksinir? Serbest ruhtan, zincir düşmanından, tapmayan adamdan, ormanda yaşayandan...Nietzsche
Alt 03-09-2007, 18:01
HarunKAHYA HarunKAHYA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Birader sen önce kendin af dile kendi tanrından..

"La ilahe illallah" a rağmen ,
şarap tanrısı gibi yavan bi nick'i almışın..
Hoş olmamış. ops:

Sadece kendini akıllı sanan salaklara bayılıyorum..
Onlar olmasaydı hayatımız ne kadar renksiz olurdu..
A.Einstein (Yaw benim böle bi lafım yokk..kim uydurdu bunu.. )http://image.donanimhaber.com/image....miley/hiho.gif
Alt 03-09-2007, 18:40
deggial - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
deggial deggial isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bizim sırtımızdan güya sevap kazanacaksın ha

önce bazı şeyleri kabulleneceksin! bu dünyada inanmayan milyonlarca insan var, kuranın tanrısı esip gürlese de :wink:

o merhamet timsali zannetiğiniz kuranın tanrısının daha neleri var

tevbe, 5
nisa, 89
maide, 33

öyle görülüyor ki bu site sana biraz bol gelmiş. böyle hak yol, mak yol filan yazdığına göre :wink:

iman, inanç böyle ucuz nutuklarla mümkün olsaydı; ne senin muhammed milleti kılıçtan geçirmek zorunda kalırdı, ne de sen bunları buraya yazmak zorunda kalırdın.

bir de ne bekliyorsun bunları söyledikten sonra bizden? elimizi kulağımıza götürüp, ilk bulduğumuz dama çıkıp ezan okumamızı mı?

All thinking men are atheists
Alt 03-09-2007, 18:41
Cemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cemal Cemal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: şirrinmişirrin egemino canlıuzurlu bi sayilgassabasının şirim bi beldesimden tefrişediyom sitteye.

tAnrıabim.hakget yaw..sen Allaa inanıyon..hemkendinetanrı diyon.hemşarap içiriyon..Töbe yareppim bu nassı tezga abim.Vallama benannamadım.Moden İslam bumu acıbası**?

'Biri senin hakkında kötü bir şey söylerse
sakın kızma ama şöyle karşılık ver:
Hakkımda bunu söyleyen hiç şüphesiz başka kusurlarımı bilmiyormuş.
Bilseydi, sadece bunu söylemekle kalmazdı!
'
Alt 03-09-2007, 20:07
InVitatio
Üye Değil

Sevgili SarapTanrisi

tabi bir müslüman olarak görevin teblig "hak"i teblig etmektir, teblig senden taktir kul'dan,
ama sende biliyorsun ki buradaki arkadaslarin cogunun Allah ile bir sorunu yok, cogu Allah'dan cok Allah'ci kullardan rahatsiz.
Bu arkadaslar bizim inandiklarimiza masal diyorlar , koca bir yalan diyorlar, bizim gibi koca koca akli basinda insanlarin bu gibi bir seylere nasil iman eder diyorlar yani bu arkadaslara kabul etmedikleri
bir "deger" ile teblig yapmak bence biraz yersiz.
Benden sana dostane tavsiye, insan merkezli bir dini yorumun olsun, toplum icinde sosyallesmeyi dene, insanlar senin agzindan ciktiklari ile degilde, topluma kazandirdigin degerler ile "Allah'i arayip, bulsunlar / görsünler".
Bizim ile bu konuda ayri deger yargilarina sahip olanlara, *tepeden inme mantik ile birseyleri kabul ettirmektense *kendi özümüz ile bir olup, kendimiz gibi olanlar ile "saflari sig ve düzgün" tutalim, neye karsi ?
hic kimseye karsi degil !
herkez icin !

farkli uslubunu begenmiyor degilim, bazen ancak böyle bir sekilde insanlarin "sinirlerini oksayarak"
ic dünyalari hakkinda bir bilgiye sahip olabiliyorsuz.
Alt 03-09-2007, 20:56
sosyalist-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sosyalist-R sosyalist-R isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

baştan şarap tanrısı ondan sonra tebliğci
seni gidi takıyyeci seni

birde anlamadığım bu müslümanlar kendine uygun nik hiç kullanmıyor spartan troy yok şarap tanrısı bune ya inandığınız şeylerle gurur duymuyormusunuz ki isim almaktan korkuyorsunuz

ya göründüğün gibi ol yada olduğun gibi görün

hepinize enderin sevgi ve saygılarımla
Alt 03-09-2007, 22:23
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

yahu ben de seni ciddiye almıştım, kendi kendime biz Kuranı kabul etmeyenler için bizimle Kuran dışı bir platformda, Kuranı baz almadan tartışabilecek biri geldi herhalde demiştim, ama gene sukut u hayale ugradım. Sen de bomboş bir adam mışsın. Bildigin tek şey var Kuran, onu ezberlemisin onun dışına çıkma imkanın yok. O ezberi bozmanın de imkanı yok. Demek ki kalıcı olma şansın da yok.

* * Hakikaten şimdi durumuna üzüldüm. Elinde tek deger olarak Kuranın bulunması, ona en büyük bir deger gibi saygı göstermen ve bunu zerre kadar ciddiye almayan bir platformda laf üretmeye çalışmazk zor bir iş olsa gerek. Basmakalıp cümleleri sıraladıkça o cümlelere gelen dünya birikiminden örnekler sende bir kompleks yaratmış olmalı.

* * *Sana en iyisini tavsiye edeyim, sen pek çok kişinin yaptıgı gibi, git bir daha gel. O nick ve iddiaların sana biraz bol geliyor. Bizim de zamanımıza acı. Bir daha da yuer alacagın platformu önce ölç biç de öyle konuş. Bak bir başlıkta Harun Kahya seni uyarmış. Sen büyük sözü dinle en iyisi. Kendini daha fazla madara etme

* * * * *saygılarımla
Alt 03-09-2007, 23:55
osiris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
osiris osiris isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bunların hepsi bir ikilem içindeler gerçeğin farkındalr ama kabullenmek zor geliyor işte ozaman da böyle sapıtıyorlar

Putların,Kabenin istediği: Kölelik
Çanların,ezanların dilediği:Kölelik
Mihraptı,kiliseydi,tesbihti, salipti:
Nedir hepsinin özlediği: Kölelik
hayyam
http://agnostik.forumup.com/

Önerilen Siteler