Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 03-12-2009, 13:40
güneşinzaptıyakın güneşinzaptıyakın isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

mongus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Evet tevrat ve incil değiştirildi.

.........................
Tanrı daha önce gönderdiği hiç bir dini ve kitabını yani kendi şeriatını koruyamamış demekki! Eğer Tevrat ve İncil değiştirildi ise bu tanrının şeriatını koruyamadığı anlamına gelir. Daha önceki mevzutalarını koruyamıyan tanrının bir sonraki icraatını koruması olasılığı nedir o zaman?

"Muhakkakki zikri (Kur'an'ı) biz indirdik ve onu biz koruyacağız" (Hicr: 9)

Bu ayet daha önce koruyamadığı ve fani İnsanlar tarafından tahrif edilen şeriatını koruyacağı anlamına geliyorsa? yani böyle bir gücü ve gayb bilgisi varsa! neden daha önce gelen şeriatını korumamıştır? yada koruyamamıştır?

Tevrat ve İncil değiştirilebiliyorsa fani İnsanlar tarafından, iki şahit getirip istediği ayeti yazdıran bir fani İnsanoğlunun değiştirmediği ne malum? Daha önce şeriatını koruyamıyan tanrı bu sefer nasıl korumuş olabilir?
Alt 03-12-2009, 16:49
vesper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vesper vesper isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

16 yüzyılda adamlar nasıl bu kadar cümle üreterek böyle şeyler yazdı acaba
Siz Furkanı bilirmisiniz??? kuranın benzeridir. Kuranın benzeri yazılamaz mitosunun yıkılışının bu Furkanla olduğu söylenir hatta... Adamlar yazmış işte nasıl yazamaz da ne demek hey Tanrım

Siz hala , hz. davud sarayından çıkarılan incili es geçiyorsunuz, Türkiyede bulunan incili es geçiyorsunuz, kıbrısta bulunan incili es geçiyorsunuz.
Hey Tanrım Hz. davut sarayında İncilin ne işi var? İsanın üzerinden 2000 yıl geçmişken neden İnciller arayışındasınız?

Şu İncil çıktı bu İncil çıktı haberlerini okuyorum ama sallamadığımın farkındasınız, doğru sallamıyorum. İncil arayışında değilim çünkü... Yarın biri orijinal Kuran buldum dese ondan söre bir diğeri bir diğeri bunu devam ettirse siz sallayacak mısınız?

Hey Tanrım

Hristiyan pagani argümanları, kendinize rahatlık sunduğu için , yani içki, çıplaklık, dünyayı kendinizinmiş gibi görme olayları sizin incil diye bahsedilen 4 kitabınızda izin veriliyor.
Çıplaklık serbest değildir o ne demek tekrar hey Tanrım

Ama saçınızı başınızı örtün, erkekler manyakdır tek bir saç telinizden delirir bunlar. El sıkışmayın ellerinizi tutarlarsa azarlar gibi bir inancımızda yok ŞÜKÜRLER OLSUNNN... İşin bu kısmına da hiç saygı duymuyorum + bir erkek olsam çok da bozulurdum. Onun için size şaşırıyorum. Çağa uygun medeni bir şekilde giyinin işte

ne yiyecek ne de içecek konusunda kısıtlama yoktur. Aşırıya kaçan sevilmez ama...

Bu arada siz İncili okudunuz mu... Kim neye izin veriyormuş acaba?

Size Allahınıza inanmayanları öldürme izni verilirken, Hristiyanlara ölümle burun buruna gelmeleri durumunda dahi öldürmek yasaklanmıştır

Musevileri Hristiyanları dost edinmemeniz salık verilirken, İncilde tüm insanları sevmenin önemi vurgulanmıştır

Erkeklerinizin 4 kadına kadar alabileceği söylenirken, İncilde evlilik kutsallaştırılmış, hayat boyunca 1 kez ve ölüm ayırana kadar birliktelik esas alınmıştır...

Dünyayı kendimizin gibi görme olayımız da yok... İncilde İsa havarilerinin ayaklarını yıkamıştır. peki neden hiç düşündünüz mü?

Sizbeni Öğretmen ve Rab diye çağırıyorsunuz. Doğru söylüyorsunuz, öyleyim. 14Ben Rab ve Öğretmen olduğum halde ayaklarınızı yıkadım; öyleyse, sizler de birbirinizin ayaklarını yıkamalısınız. 15Size yaptığımın aynısını yapmanız için bir örnek verdim.

Yuhannada bu bölüm alçakgönüllülük örneği olarak geçer hatta açıp bakın 13. bölüm

.......
Bence siz önce kendinize bakın

O yüzden savunma yapıyorsunuz, iş öyle değil 4 tane ne olduğu belli olmayan yazılarla inanma isteğiniz var.
evet ben aslında can sıkıntısından hristiyan oldum ben de biliyorum aslın İslam olduğunu Tanrıya asilik yapıyorum, manyağım çünkü... İşi bu noktaya getiriyorsunuz ya pes!

4 İncil yoktur... Yalan yanlış bilgilerle geliyorsunuz sürekli... Bahsettiğiniz İncilin ilk 4 bölümüdür bölümlere ayrı ayrı incil diyorsanız 27 İncil var... O zaman Kuran da 114 kitap olsun bari.

NASIL? Saçma değil mi?
Bence de

Gerçek şuki tek hakim gücün olduğu aşikardır, oda Allah'tır, İslamdaki tanrı, tek egemen güçtür, doğurmaktan, doğurulmaktan münezzehtir.
Allahın öyle olduğu sizn kendi düşünceniz napalım yani=D

Hristiyanlar Tanrı doğurdu doğuruldu demez. Neye inandığımızı bilerek konuşun lütfen

Hiç bir insanla eş değer değildir , hiç bir peygamber onun oğlu değildir.

Bunlarda ısrar cehennemin kapısını sonsuza dek aralar.
Oğul derken ne kastettiğinize bağlı. Müslümanların anlayışlarında bir sorun var sanırım. Tanrının Oğlu derken dini bir konuyu ısrarla dünyevi ilişkilere bağlıyorlar. Kardeşim kopun biraz hristiyanlık dünyevi değildir. Oturun da Bu Tanrı Oğlu ne demek diye bir düşünün. Sırf siz akıllısınız da 2 milyar insan salak mı?

cehennemin kapıları konusunda çok bilgi sahibisiniz galiba

hristiyanlık da İsa çarmıhta acı içindeyken dahi Tanrı Oğlu olduğunu söylerken bugün onunla dalga geçenlerin, Oğulu ısrarla yanlış anlayıp alay konusu yapanların işleri kötü der

Esenlikler

Eğer insanlar sadece cezalandırılmaktan korktukları ya da ödüllendirileceklerini umut ettikleri için iyilik yapıyorlarsa o halde gerçekten acınacak haldeyiz.(albert einstein)

Konu vesper tarafından (03-12-2009 Saat 16:54 ) değiştirilmiştir.
Alt 03-12-2009, 16:53
Psiko Psiko isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

GUNESINZAPTIYAKIN´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

"Muhakkakki zikri (Kur'an'ı) biz indirdik ve onu biz koruyacağız" (Hicr: 9)
Ala 18 :Şüphesiz bu hükümler ilk sayfalarda,
Ala 19 :İbrahim ve Mûsâ'nın sayfalarında da vardır.

Koca Mevlana,
Fih-i Mafih 18.bölümde

"18. BÖLÜM - Şu hâfız Kur'ân'ı doğru okuyor.
Evet, Kur'ân'ın şeklini doğru okuyor amma anlamdan haberi yok.
Delili de şu: Anlamı söylersen reddeder, sözleriyle korü-körüne okur-durur. Şuna benzer bu: Adamın biri, eline bir kunduz alır.
Ondan daha güzel bir kunduz getirirler, istemez.
Anlarız ki kunduzu tanımıyor, bilmiyor bu adam.
Birisi bu kunduzdur demiş ona, o da ona uyup kunduzu eline almış.
Hani ceviz oynayan çocuklar gibi; oynarlar amma cevizin içini versen, yağını versen istemezler; ceviz, şakır-şakır ses çıkaran şeydir, bununsa şakır şakır şakırdaması yok derler.
Tanrının hazneleri çoktur.
Tanrının bilgileri çoktur.
O hâfızın bilgisi var da Kur'ân'ı okuyorsa peki, neden öbür Kur'ân'ı reddediyor ?
Bir hafıza söyledim, anlattım; dedim ki: Tanrı Kur'ân da diyor ki:
"Söyle, deniz sözlerine mürekkep olsa o mürekkep, Rabbimin sözleri bitmeden tükenir gider."
Şimdi, bu Kur'ân, elli dirhem mürekkeple yazılabilir.
Bu söz, Tanrı bilgisine bir işarettir; Tanrı bilgisiyse yalnız bu kadar değildir.
Bir aktar, bir parça kağıda bir ilâç kosa, sen de bütün aktar dükkânı bu kağıt parçasındandır desen aptallıktır bu.
Mûsâ'nın, İsâ'nın, bunlardan başka peygamberlerin zamanında da
Kur'ân vardı,

Tanrı sözü vardı,
fakat arapça değildi.
Bunu anlattım, o hafıza tesir etmedi; ben de vazgeçtim."
bunları neden söyler ki ?
Ala 18 ve 19 dan kaynaklı olmaya ?

Mevlana vazgeçmiş ama ben vazgeçmeyeceğim mübarek adam mongusa anlatmaktan

Kendin için istemediğini,başkaları için de isteme.
Alt 05-12-2009, 01:40
Kıdemli Üye

Vesper, bak ne deniyor, pavlusla çalıştığı sanılıyor, demekki bu adam o dönem yaşamış biri. Ayrıca İsa'dan 250-300 yıl sonra İznik konsülü yapılıp akıllarınca incil seçiyorlarsa
sn. Mongus bu konuda yanlış bildiğiniz anlaşılıyor.

250-300 yıllarında İncil yazılmadı, yalnızca Kitap haline getirildi. Kitap haline getirilirken de bunu Hristiyanlık konusunda büyük bilgisi olan kişiler yapmıştır. Yalnızca Tanrıdan geleni seçmeye özen göstermişlerdir. İncildeki yazıların %98i de ilk yüzyıllarda parça parça bulunmuştur zaten.

Sizin iddaa ettiğiniz gibi 1600 yılında yazılan barnabas incilini kabul etmekte ne gibi bir gariplik var.
Fakat gerçek olan Barnabasın o dönem yaşadığı ve kitaplarının kanıtlarının mevcudiyetidir.
sn. Mongus 1600 yılında yazılan bir İncil nasıl kabul edilebilir ki? Dediğim gibi Bugun İncil metinlerinin %98i ilk yüzyıllarda da bulundu. Bu barnabas İncilinin en eskisi 16. yy. Böyle bir iş olur mu sizce?

Atıyorum bugun biri kuran değişti orijinalini buldum dese ve bu orijinal dediği kitabın 20. yydan öncesi bulunamasa kabul mü edeceksiniz? E, etmeyecekseniz Hristiyanların edeceğini beklemek konusundaki saflık neden?????

Üstelik bulunan İncil hristiyan doktrinlerine tamamen zıt. Yani sözde bulunacak olan Kuranın ''4. peygamber geliyor, İsa Tanrının oğludur'' diyecek olması gibi... Şaşkının biri yazdı der üzerinde durmazsınız. DEĞİL Mİ???

Aynen bu Barnabas İncili'nin üzerinde hiç durmuyoruz. 16. yüzyılda yazılmış yalan bir kitap.

Zaten şu an kullanılan incil denilen kitaplarda insanı bozacak bir çok ayet var.
Neymiş bunlar?

-Zina yapan kadının taşlanması yerine affı mı?
-Nefsi müdafa için bile olsa öldürmenin yasaklanması mı?
-Boşanmaya izin verilmemesi mi?
-Hırsız-fahişe dahi olsa insanların sevilmeye layık oldukları mı?
-Tanrının kulu değil çocukları olmamız mı?
-Yiyecek-içeceğe Tanrının karışmasının mantıksızlığı mı?
-Tanrının her dünyasal işe karışmaması mı?
-Tanrının kadınlara örtünün dememesi mi? Saç zaten kadının örtüsüdür denmesi mi?

İncil fuhuşu, sarhoşluğu, çıplaklığı destekler diye yazılmış. Lütfen bunlara referans gösterir misiniz?

İsa asla taptığı tanrının oğlu olduğunu söyleyemez sn. Vesper , bu insanlığa yakışmaz.
İsa Tanrının Oğlu olduğunu söylemiştir ve sizin gibi bunu yanlış anlayanların elinde öldürülmüştür. Tanrı Oğlu'nu insani düzeyde değil Tanrısal anlamda değerlendirin. Acaba tek zeki siz misiniz? Hristiyanlar çok mu salak? Hiç sormadılar mı bu Tanrı Oğlu da ne ola diye? Bu konuda hiç araştırdınız mı?

ve bu konuda sorum da var İsa Tanrının Oğlu olduğunu söylemediyse niye çarmıha gerilmesi istendi sizce?

Ve havariler de neden öldürüleceklerini bile bile böyle bir söylenti
çıkarsınlar? İlk yüzyıllarda bulunan metinlerde dahi neden İsa için Tanrı oğlu deniyor?

İsa'nın o dönem hitap şekliyle rab yani efendi olarak algılanıyor.

Hz. İsa sormuştur ben kimim diye halka. Halk Allah'ın oğlusun demiştir.

O da şöyle demiştir.

Gidin başımdan deliler , yerin sizinle beraber benide yutmasından korkarım.
Yerini çıkaramdım, ayeti verir misiniz?

İncil isanın oğulluğu hakkında şunu söyler

15İsa onlara, «Ya siz» dedi, «ben kimim dersiniz?»
16Simun Petrus, «Sen, yaşayan Tanrı'nın Oğlu Mesih'sin» cevabını verdi.
17İsa ona, «Ne mutlu sana, Yunus oğlu Simun!» dedi. MATTA 16:15

63İsa susmaya devam etti. Başkâhin ise O'na, «Yaşayan Tanrı adına sana yemin ettiriyorum, söyle bize, Tanrı'nın Oğlu Mesih sen misin?» dedi.
64İsa, «Söylediğin gibidir» karşılığını verdi. MATTA 26:63

Esenlikler

Eğer insanlar sadece cezalandırılmaktan korktukları ya da ödüllendirileceklerini umut ettikleri için iyilik yapıyorlarsa o halde gerçekten acınacak haldeyiz.(albert einstein)
Alt 05-12-2009, 22:01
mongus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
mongus mongus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın Vesper , Barnabas incilini okudunmu bilmiyorum, yerini çıkaramadım dediğin ayet orda yazıyor. şöyle

70.ci metin

îsa Bayramdan sonra Kudüs'ten ayrılıp Filipus Kayseriyesi sınırlarından içeri girdi. Bu sırada, melek Cebrail halk arasında başlayan fesadı kendisine söyleyince, havarilerine sordu: «İnsanlar benim için ne diyor?»
Dediler: «Bir kısmı senin îlya olduğunu, bir diğer kısmı Yeremya, bir diğer kısmı da eski peygamberler­den biri olduğunu söylüyor.»
îsa cevap verdi: «Ya siz; benim için siz ne diyorsunuz?»
Petrus cevap verdi: «Sen Allah'ın oğlu Mesih'sin.»
O zaman, îsa kızdı ve kızgınlıkla onu azarlayıp, dedi; «Defol, ayrıl benden, çünkü sen şeytan'sın ve beni günaha sokmaya çalışıyorsun!»
Ve, onbir (havariyi) de tehdit edip, dedi: «Eğer böyle inanıyorsanız, yazıklar olsun size, çünkü ben böyle inananlara karşı Allah'tan büyük bir lanet kazandım.»
Ve, Petrus'u kovup atmak istedi; bunun üzerine onbir (havari) onun için Isa'ya yalvardılar. O da onu kovmayıp, yeniden azarlıyarak dedi: «Uyanık olun da, bir daha sakın böyle bir söz söylemeyin, çünkü Allah sizi reddeder.»
Petrus ağladı ve dedi: «Rab, ben aptalca konuştum; Allah'a yalvar da beni affetsin.»
Bunu buldum , diğrini bulamdım, ancak okuduğumu biliyorum.

Tabi sizin inandığınız din denilen şey bu, Hz. İsa ölmüştür, esinlenme yolu kullanularakta incil yazılmıştır. Ne yazıyosa doğrudur.

Bunun ötesinde artık bu konuyu kapatıyorum çünkü anlatamadığıma karar verdim. çok uzunda yazmak için vakit olamayabiliyor.
Alt 05-12-2009, 22:25
Üye

Ayrıca , İslam hristiyanlığın devamı demedim, hristiyanlığın musanın öğretilerinin bozulmasından dolayı gelen yine İsrailoğullarına gönderilen bir peygamberin, kitapla onu doğrulamasıdır.

İslamsa bu ikisininde birbirini bozmasından sonra , son ve tek din olarak inmiştir. ve bu insanlığın karışık inanışlarının hükmünü kaldırmış, bütün insdanlığa gönderilmiştir.
Alt 05-12-2009, 22:52
Kıdemli Üye

Sayın Vesper , Barnabas incilini okudunmu bilmiyorum, yerini çıkaramadım dediğin ayet orda yazıyor. şöyle

70.ci metin

îsa Bayramdan sonra Kudüs'ten ayrılıp Filipus Kayseriyesi sınırlarından içeri girdi. Bu sırada, melek Cebrail halk arasında başlayan fesadı kendisine söyleyince, havarilerine sordu: «İnsanlar benim için ne diyor?»
Dediler: «Bir kısmı senin îlya olduğunu, bir diğer kısmı Yeremya, bir diğer kısmı da eski peygamberler­den biri olduğunu söylüyor.»
îsa cevap verdi: «Ya siz; benim için siz ne diyorsunuz?»
Petrus cevap verdi: «Sen Allah'ın oğlu Mesih'sin.»
O zaman, îsa kızdı ve kızgınlıkla onu azarlayıp, dedi; «Defol, ayrıl benden, çünkü sen şeytan'sın ve beni günaha sokmaya çalışıyorsun!»
Ve, onbir (havariyi) de tehdit edip, dedi: «Eğer böyle inanıyorsanız, yazıklar olsun size, çünkü ben böyle inananlara karşı Allah'tan büyük bir lanet kazandım.»
Ve, Petrus'u kovup atmak istedi; bunun üzerine onbir (havari) onun için Isa'ya yalvardılar. O da onu kovmayıp, yeniden azarlıyarak dedi: «Uyanık olun da, bir daha sakın böyle bir söz söylemeyin, çünkü Allah sizi reddeder.»
Petrus ağladı ve dedi: «Rab, ben aptalca konuştum; Allah'a yalvar da beni affetsin.»
Bunu buldum , diğrini bulamdım, ancak okuduğumu biliyorum.

Hmmm... ben kastettiğinizin bugunkü İncil metinlerinden olduğunu söylediğinizi sandım da ondan hayrete düştüm bir an...

Şimdi düşünelim bütün havariler ve öğrenciler İsa'nın Tanrıoğlu olduğunu söylüyor. Barnabas adlı bu kişi de sözde tek gerçeği kendi biliyor öyle mi? Üstelik yazılan İncil ancak 16. yüzyıla kadar geri gidebiliyor.

Bu kesinlikle İslamiyeti yüze göstermek için yazılmış bir Kitaptır. Özellikle Mattadaki Petrus-İsa'nın konuşmasını bile baştan yazdıysa...

Üstelik yahudilerin Arapça bir kelime olan ALLAHı kullanması ne kadar ironik(!)

Tek bir kişinin tanıklığı yetmez. tanık birden fazla olmalıdır. İşte İncilin farklı kişiler tarafından yazılması da bundandır. Farklı kişiler aynı olaya tanıklık etmişler, birbirlerinden bağımsız bir şekilde İsanın Tanrı oğlı olduğunu söylemişler, buna iman etmişlerdir.

Farklılık yaratan ve İsanın devrinden 16 yüzyıl sonra gelen bu Barnabas İncilini kaile almamamız bundandır. [/QUOTE]

Tabi sizin inandığınız din denilen şey bu, Hz. İsa ölmüştür, esinlenme yolu kullanularakta incil yazılmıştır. Ne yazıyosa doğrudur.

Bunun ötesinde artık bu konuyu kapatıyorum çünkü anlatamadığıma karar verdim. çok uzunda yazmak için vakit olamayabiliyor.
İsa ölmüştür demek eksik bir ifadedir. İsa ölmüş dirilmiş ve Tanrıya geri dönmüştür. İsa bugun Oğul olarak tanrıdadır.

İsa'nın Oğul olduğunu iddia etmediyse neden çarmıha gerilmek istendiğini ise sizin dininiz açıklayamamıştır

anlatamadınız artı sorduğum sorulara da yanıt vermeyip başka noktalara çektiniz.

Konuyu kapatın ya da kapatmayın siz bilirsiniz.

Hala bu İncile nasıl inanıldığını merak etmekteyim. ve hala da bana komik geliyor

Esenlikler.

Alt 05-12-2009, 23:12
Üye

Şöyle, İsanın çarmıha gerilmesi, yahudi ileri gelenlerinin, halka hitap ettiği şeylerin, onların oturtmuş olduğu kuralların bozulması ve ticaretlerinde doğru olmayışlarını, yaşadığı inanışların yanlış olduğunu vurhulaması yüzünden öldürmek istemişlerdir ve İsaya içine cin girmiş bir insan muamelesi yapmaları , halka böyle yansıtıp, ortadan kaldırmak istemişlerdir.

İsa'yı ele veren yehuda iskariyot, İsaya benzetilmiş ve İsa göğe çıkarılmıştır.

Yehuda İskariyot ona benzetildiğinden , ben İsa değilim diye yalvarması hiç bir şeyi değiştirmemiştir. Ölen İsa değil iskariyottur.

İşte bu sebeplerden dolayı İsayı öldürmek isteyip, İskariyotu öldürmüşlerdir.

Kuran-ı kerim de bunu açıklamıştır,

Yuhanna 8/48Yahudiler O'na şu karşılığı verdiler: «`Sen, cin çarpmış bir Samiriyelisin' demekte haklı değil miyiz
Alt 05-12-2009, 23:36
Kıdemli Üye

Şöyle, İsanın çarmıha gerilmesi, yahudi ileri gelenlerinin, halka hitap ettiği şeylerin, onların oturtmuş olduğu kuralların bozulması ve ticaretlerinde doğru olmayışlarını, yaşadığı inanışların yanlış olduğunu vurhulaması yüzünden öldürmek istemişlerdir ve İsaya içine cin girmiş bir insan muamelesi yapmaları , halka böyle yansıtıp, ortadan kaldırmak istemişlerdir.
İsa Yahudi geleneğine aykırı bir şey söyledi mi?

Doğru olun, dürüst olun, birbirinizi bağışlayın merhamet edin... dedi. İnsan olmanın önemini vurguladı

Yahudilere gelen tüm peygamberler aynısını söylemedi mi?

ve sadece iyi öğütler verdiği için bir kişiye cinli deyip çarmıha gerdirmek mantık işi mi?

Bu kişi belli ki ağır bir iddia atmış ortaya. Ben TANRININ OĞLUyum yahudiler için de büyük bir iddia

Sadece bu kişi düzen bozuyor insanlara ahlakı öğretiyor diyerek insanları o kişiden nasıl soğutabilirsiniz? Mantık hatası yok mu burada? Sanki bir şeyler eksik kalıyor gibi.

İsa'yı ele veren yehuda iskariyot, İsaya benzetilmiş ve İsa göğe çıkarılmıştır.

Yehuda İskariyot ona benzetildiğinden , ben İsa değilim diye yalvarması hiç bir şeyi değiştirmemiştir. Ölen İsa değil iskariyottur.

İşte bu sebeplerden dolayı İsayı öldürmek isteyip, İskariyotu öldürmüşlerdir.

Kuran-ı kerim de bunu açıklamıştır,

Yuhanna 8/48Yahudiler O'na şu karşılığı verdiler: «`Sen, cin çarpmış bir Samiriyelisin' demekte haklı değil miyiz
O da ayrı bir durum zaten. Yahuda neden böyle büyük bir ceza alsın. Herkese merhamet edin insanların hatalarını bağışlayın diyen biri, tanrının büyük merhameti olduğunu iddia eden biri, İsa gibi başka insanları bu kadar düşünen biri(öyleki çarmıhta bile kendisiyle alay edenler için ''Onları bağışla çünkü ne yaptıklarını bilmiyorlar'' demekte) kendisinin yerine yahudanın çarmıha gerilmesine sebebiyet veriyor öyle mi?

Hem bu tiyatro neden? İsa neden direk göğe çıkmasın da insanlar kandırılsın? Yahudiler zafer kendilerinin sansın? İsa tarihe çarmıha gerilmiş biri olarak geçsin? Bu yalanlar niye? Tanrı neden bu kadar büyük bir yalan söyleyip milyarlarlarca insanı yaksın, bir yalana inanmasına neden olsun?

Alt 06-12-2009, 00:10
Üye

İskariyot 12 havariden hain olanı idi, inanmıyordu, İsada bunu biliyordu çünkü Cebrail bu haberi ona vermişti, içlerinden biri sana ihanet edecek dedi, İnanmadığı için serveti , dünya malını seviyordu, İsa onu gönderip kendisinin yerinin nerde olduğunu söylemesini istedi, çünkü inanmıyordu, oda İsayı büyücü olarak görüyordu.Onun için
Böyle cezalandırıldı, zaten çarmıh olayına gelene kadar türlü işkenceler çekti, çarmıh en son halka , yalancıyı böyle öldürürüz hesabı yapıldı.Aslında Allah bunu haine verdiği cezayı gösterme amaçlı yaptı.

İsa neden göğe çıktı, yahudiler zafer kendilerinin sandı dediğin gibi sadece sandı.

Aklı olan insan zaten anlardı onun isa olmadığını, zaten gökten inip annesi ve havarileriyle 3 gün geçirdi. Onu gören insanların, bunlara şakirt deniyor bu olaylar karşısında şaşırdıklarından, hiç bir şey anlamamış gibi yalan yanlış , kafalarına göre insanlara anlattı.

Zaten inanmamış olanlar İsanın çarmıhta öldürüldüğüne inanmıştır, inanmayanlar onun öyle ölebileceğini düşünür. O yüzden İsa çarmıhta öldürüldü tiyatrosunu inanmayanlar oynamış ve yine inanmayanlar onun bir büyücü olduğunu sonunda öldürüldüğünü düşünmüştür.

İnanalarsa doğru haberleri yaymışlardır, yahudi hareketleriyse , doğru yazım vre haberleri baskıyla , şiddetle bastırmış, havarilerin yazımlarınıda ortadan kaybedip, yada değiştirip, insanları yönlendirmişlerdir. Yahudilerin ele geçiremediği yazımlarda günümüze ulaşan barnabas yazılımlarıdır.

Onlar bile mağara , mezar ve saray gömüleri içinden çıkmıştır.

İznik konseyide kendisine ulaşan bozuk yazımlardan yola çıkıp incili yaymıştır. Böylece İslam gelene kadar insanlar böyle yoğrulmuştur.

İslam geldiğinde , bu haberleri doğrulamış, İsanın ölmediğini , yahudilerin çıkarlarıuğruna ve musanın dininin doğru olduğunu savunup , başkasının yalancı olduğunu savunmaktır.

Fakat Allah bu gerçekleri insan oğluna sunmuştur ve İslamı göndererek yahudilerin bozgunculuğuna son vermiştir. Yahudiler İslamla savaşamamıştır.

Neden; Araplar içinden gönderilmiştir ve yahudi ve hristiyan çoğunluğun olmadığı yerden yayılarak durdurulamamıştır.

Önerilen Siteler

Etiket
ehlikitap, incil, kuran, tahrif, tevrat