Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 04-12-2018, 09:32
RollingStones - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
RollingStones RollingStones isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Felâsife´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
kafir örtmek anlamında bir kelime, "bile bile inkar edenler" veya "bilerek inkar edenler" kafirlerdir diyor.

Bilerek!

Şimdi bir Ateist Allahı bilmez, bilse zaten Ateist olmaz, zaten yok der, haliyle kafir diye kast edilen, ateistler değil ki?

Hasılı Kafir olmak için "bilmek" şarttı vardır, bilmeyen istese de kafir olamaz.

Sevgiler
Sayın Felâsife,

Bilerek ne demek, biraz açar mısınız?

Allah bilinebilen bir şey mi?

"Onlar görmedikleri halde Rablerine inanırlar"

yada

"Ve o kimseler bizim âyetlerimizi yalanladılar ve kâfir oldular".

Durum tam olarak bu.

neyi biliyor inanan kişi?

Saygılar,

"Olmuyorsa zorlama, ya hayallerin kırılır ya kalbin. Unutmuş gibi yap. Çünkü güzel şeyler; Onları hiç beklemediğin anda gerçekleşir." Gabriel Garcia Marquez
Alt 04-12-2018, 09:38
ForumKirpisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumKirpisi ForumKirpisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

RollingStones´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Felâsife,

Allah bilinebilen bir şey mi?

"Onlar görmedikleri halde Rablerine inanırlar"

yada

"Ve o kimseler bizim âyetlerimizi yalanladılar ve kâfir oldular".

Durum tam olarak bu.

neyi biliyor inanan kişi?

Saygılar,
İzole ada kabilesi ol, dininiz olmasın veya garip bi din olsun. Bu durumda allah'ı bilmezsin. Ateistte allahı elde sağlam ve mantıklı veri olmadığından bilmiyoruz diyor, aslında allahı müslimlerde bilmiyor kurandaki bi çelişkide bu, allahın nesini biliyoruz aynı hintlerdeki gibi 99 ismini - sıfatını bi de perde arkasından nur suretinde gözüküyormuş utangaç olduğunu biliyoruz bide egoist olduğunu biliyoruz şeytana söz geçiremediğini biliyoruz melekleri iradesiz yarattığı halde meleklerin iradeyi alıp sorguladığını biliyoruz allah aslında haksızlığa da uğruyor bişey yapamıyor. ama ateistler bunu gerçek saymadığından bilinmediğini savunuyor müslümanlar gerçek sayıp bildiğini savunuyorlar.
Alt 04-12-2018, 13:45
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın Felâsife,

Açarım ebette sevgili RollingStones fakat sen ne kadar kabul edersin bilmem, görünen o ki kararını vermişsin, müslüman olmayan herkesi kafir sepetine atmışsın, üstte verdim, kuran böyle bakmıyor olaya.

Çok örnek var, mesela Maide 44 ile başlayan meselede, hikayeyi bilirsin, bir Yahudi kodaman bir suç işliyor, cezasıda ölüm, fakat adam kodaman olduğu için, yasada delik arıyorlar bulamıyorlar, derken biri Muhammed'e gidelim, o Allah'ın peygamberi olduğunu iddia ediyor, bir hüküm de ona danışalım, eğer hoşumuza giderse uygularız diyorlar.

Sonuç, ayetler peşi sıra geliyor, "yanlarında Tevrat olduğu halde sana mı geliyorlar" diye kuran basıyor fırçayı, "kim ki Allahın indirdiğiyle hükmetmezse, işte onlar kafir olanların ta kendileridir" diyor.
Dikkat et! kafir olanın ta kendisi !...

Bunu ateiste falan filan demiyor ki, ateist nereden çıktı! Bilakis kendilerini Allah adamı görenlere, sözde dindarlara diyor kafir diye, zaten "Tevrat bir nurdur", "İncil bir nurdur" da diyor ki adamlar Tevrat yerine, kafalarına göre hükmetmek istiyorlar.

Kafirin ta kendisi, bizatihi dinin tam içinde olanlardır ki kuran en çok bunlara kızıyor zaten, kendilerine gelen ayetleri eğip/bükenlere, altına/gümüşe satanlara kızıyor.
Öteki türlü adam zaten din içinde değilse, kafir olmaz ki? Tamamen yanlış anlama durumu söz konusu.

Dahası var, Nisa 136 iman edenlere, iman edin diyor kuran?
Bu tuhaf değil mi sence, يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ آمِنُواْ بِاللّهِ "Ey iman edenler Allaha iman edin!"

Şimdi inananlar bunu hiç üstüne almaz ama inanmakla, inandık demekle işin bitmediğini söyleyen kuran.

Çok acayip mesela, şu ayette ilginçtir.
O gün bazı yüzler ağarır, bazı yüzler kararır. Yüzleri kararanlara, "İmanınızdan sonra inkâr ettiniz, öyle mi? Öyle ise inkâr etmenize karşılık azabı tadın" denilir.

Foya meydana çıkacak demektir bu, kimin foyası denirse, kendini gizleyenin foyası demektir, yani kafirin, örtenin foyası.
Hasılı müşrik, münafık, kafir tanımlamaları kuranda, bilakis DİN içinde bulunanlar içindir. Din zaten ceza demektir.

ÖRTMEK işte tamda böyle bir şeydir, kendini GİZLE ki hiç adı sanı geçmeyenleri KAFİR ilan et!

Mükemmel taktik!

Taktik mükemmel de her mükemmelin de bir kusuru vardır elbet, yani herkes yutmaz bunu, bunlara "Allah ile aldatıcılar" da denir ki kafirin ta kendisi bunlardır.

Sevgiler

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.
Alt 04-12-2018, 13:57
Üye

Sayın Felasife, Nisa 106'da Allah öyle hukmetmemektedir.
Yüce RA orada;
"1 kitap 1 eleman gönderdim, millet sapıttı işi tam tutturamadık, 1 kitap 1 eleman daha gönderdim, millet yine sapıttı işi yine tutturamadılar, 3. kitapta olayı bitirdim olayı 3'ledim.
Her birinde de hükümleri boyna bozdum yeniden koydum.
Millette bunu yuttu."

demiştir.
Alt 04-12-2018, 14:08
Üye

Ee! Namı diğer tuzakçı Tanrı, hemide en hayırlısı, en tuzakçısı, işi de tuzak kuranları bile tuzağına düşürmek.

Alt 04-12-2018, 14:18
Üye

Ee! Namı diğer tuzakçı Tanrı, hemide en hayırlısı, en tuzakçısı, işi de tuzak kuranları bile tuzağına düşürmek.
Yüce akhanat pardon mosas efendimiz yudayı getiriyor, iman ediyoruz kendimizi kanalize ediyoruz.
Adını Isisten(nebatice: Esa) alan Yüce Esa efendimiz geliyor o yeni isim koymuyor herkes tek tanrıya tapsın yeter takılıyor. Tekrar baştan. Hadi neyse.
Sonra Maho reiz geliyor bu sefer bu eski kitaptan az yeni kitaptan az birazda yerel kurallarla karıştırıp karman çorman koyuyor. Hadi gel yine inan. Hay sqem ben bu işi.

Bu millet değirmen mi bi kural bi nane bul seç karar ver. Oyuncak mı bu aç kapa bide Tanrısın birader.
Alt 04-12-2018, 14:23
Üye

Bi Transilvanya dini çıksın yemin ediyorum inanmazsam köpeğim. İlk kulu benim.
Hep aynı yerden mi çıkacak ya. Hep çok eşli herifler hep bi arabistan mısır bilmemne çöl iklimi hint adeti filistin bilmemnere.
yeter bıktık. Biraz hollandadan çıksın ne bilem filipinlerden çıksın avustralyadan çıksın yeni zellanda venezuela bilmemnere.
tekelciliği reddediyorum, aldım kuranı aynen yerine koydum al.
Alt 04-12-2018, 16:52
RollingStones - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
RollingStones RollingStones isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Maide 44 ile başlayan meselede, hikayeyi bilirsin, bir Yahudi kodaman bir suç işliyor, cezasıda ölüm, fakat adam kodaman olduğu için, yasada delik arıyorlar bulamıyorlar
????

"Olmuyorsa zorlama, ya hayallerin kırılır ya kalbin. Unutmuş gibi yap. Çünkü güzel şeyler; Onları hiç beklemediğin anda gerçekleşir." Gabriel Garcia Marquez
Alt 04-12-2018, 21:29
Üye

????
Sevgili dostum

Bilerek ne demek, biraz açar mısınız? dedin, bende kapıyı biraz araladım, artık buradan içeri girersin girmezsin, meseleyi araştırır araştırmazsın orasını ben bilemem.

"Bilmek" zaten öyle ha deyince olacak şey de değildir, zamanla olacak bir şeydir, sindire sindire olur, ne diyeyim meraklıysan, mevzuyu kovalarsın olur, o da kesin değildir elbet.

Olmuyorsa zorlamam, ben imzana tabiyim.

Sevgiler

Alt 04-12-2018, 23:47
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Sayın Neva,

Buna itiraz edilemez zaten. Evet, yüzlerce döneme ilişkin ayet var
ama bu, Kur'an'da her daim geçerli olacak hükümlerin de olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Saygılar,
Elbette kitabinizda degismeyecek hukumler var, bunlari ayirmis mesela muhkemi kapamis size tartisamazsin demis, ama mutesabihe yol vermis.

Mesela demissiniz ki, su ayet materyalistleri isaret ediyor. Ben de size sunu sorayim o zaman, o gosterdiginiz ayette ki, -sey nedir? Veya materyalistler bizi madde mi yaratti diyorlarmis? Bu genellikle evrim karsiti veya ateist karsiti cevrelerin gorusu..

Su halde soralim o zaman, kitabinizdan bize madde icerikli olmayan bir ornek getirir misiniz?

Gerci Ahlaksiz ve Felasife islam ictihadina iliskin aciklamis, bir de soyle bakarsak, ayri bir ilginc taraf var, o ustte koydugunuz ayetlerdeki pek cok kitle zaten inancli, kaldi ki baslibasina sure var kitapta. Hal boyleyken simdi Qafara'lara nasil olacak da kafir diyeceksiniz?

Katar'a kafir diyor musunuz ki, ote taraftaki insanlar kafir olsun?
Kitabiniz inanciniza gore onca yilda inmis, e insanlar musluman oldugu halde ne diye kafir olsunlar?

Bu halde ateistler veya materyalistleri nasil ornek gostereceksiniz peki? Veya ateistler Kronos'a filan mi tapiniyorlarmis, bu kismi acarsaniz daha iyi anlariz sizi.

Önerilen Siteler