Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun > Turan Dursun

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 12-08-2010, 01:16
SİYAHSANCAKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SİYAHSANCAKLI SİYAHSANCAKLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

evrensel-insan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Saygideger SIYAHSANCAKLI;

"Kesin, dovun, oldurun, vurun" v.s. temelli emirler ie biten ayetler, ne anlam icerir sizce?

Saygilarimla;
evrensel-insan
değerli arkadaşım Kuran bir ilimdir orada belirtilen ayetlerin meali ile yani kelime manası ile anlarsan çok manalara çekersin,diğerleride senden daha başka noktalarada çekerki buda gerçekleri yansıtmaz,ama istediğin ayetin daha geniş manası anlatan Alimlerin tefsir kitaplarına bakarsanız Vallahi kafanızda hiç bir soru işaritide kalmayacaktır.
Alt 12-08-2010, 01:20
onurmusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
onurmusa onurmusa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

SİYAHSANCAKLI´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Gizli bir el birden çıkıyor şahsiyetsiz bir insan öldürülüyor sonra irticaya karşı mitingler bu size hiç garip gelmiyormu eylemlerin zamanlaması...?
Ölmüş, öldürülmüş bir insanın arkasından konuşmak ne kadar kolay değil mi? Cevap verme hakkı da yok! Oysa hayatı boyunca kimse cesaret edip cevap veremedi Turan Dursun'a. Ben çağrımı tekrarlayayım, eğer Turan Dursun'un tezleri size saçma geliyorsa buyrun getirin kaynaklarınızı. Çürütün tek tek Dursun'un argümanlarını. Bir insan düşün hayatı boyunca gelin iddialarıma cevap verin diyorsa ve hiçbir cevap alamayıp öldürülüyorsa, arkasından "saçma iddialar", "şahsiyetsiz" demek kolaydır ve zayıf insanların işidir.

"Özgürlüğün en büyük düşmanı, halinden memnun olan kölelerdir" Spartacus
Alt 12-08-2010, 01:22
Üye

AerA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu yaptığınız argümana "Pascal's Wager" denilmektedir. Pascal'e verilen cevap : "Siz sadece doğru ise yanarım korkusu ile mi inanıyorsunuz? Tek amacınız ya doğruysa diye ***ınızı kurtarma çabasımı?" şeklinde olmuştur.

Gelelim yalan bölümüne : "Domuz Etinin Haramlığı" hakkında bir makale yazmışsınız. Aslında bir Prof. kaleme almış siz alıntılamışsınız. Oysaki sayın Prof. düpedüz yalan söylemiş. Belliki inanmışsınız. Dünyada olmayan maddelere var demiş, Dünyada yaşamamış filozoflardan alıntı yapmış. Ben ne demişim güzüde eserinizin sonunda : Be Ey İslamcı, Ya Her Duyduğuna İnanırsın YaYalancı.

Buradan çıkarılacak ders : Düşünün ve doğru diye bildiklerinizi bile araştırın.

Saygılar sunar, hayırlı ramazanlar dilerim.
Aslında burada benim veya sizin veyahut yukarıdaki hocanın söyledikleri değil Kur'anın ve Peygamberin(s.a.v.) söyledikleri ile bağdaşıyorsa kabul görür yoksası abesle iştigaldir,acaba siz benim için söylediklerinizi düşündünüz,kimseye danışmadanmı doğruları buluyorsunuz eğer öyle ise sizi tebrik ederim...ilminizden ötürü..
Alt 12-08-2010, 01:27
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Soru isareti ve sorun, zaten bir seye tamamen inanmislik ve teslim olmusluk temelinde bir guven ile yaklasilirsa, ortada yoktur. Cunku kimse kendini teslim ettigi, tamamen inandigi ve guvendigi, bir seyden dolayi, dusuncesinde soru isareti, sorun ve acaba dogurmaz.

Celiskinin ve neyin ne oldugunu gorumu, ancak; ona teslimiyetci olmayan bir dusunce ile ya a notr ve disaridan bakan bir dusunce ile yanasilirsa, ortaya cikar.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 12-08-2010, 01:28
Üye

onurmusa´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ölmüş, öldürülmüş bir insanın arkasından konuşmak ne kadar kolay değil mi? Cevap verme hakkı da yok! Oysa hayatı boyunca kimse cesaret edip cevap veremedi Turan Dursun'a. Ben çağrımı tekrarlayayım, eğer Turan Dursun'un tezleri size saçma geliyorsa buyrun getirin kaynaklarınızı. Çürütün tek tek Dursun'un argümanlarını. Bir insan düşün hayatı boyunca gelin iddialarıma cevap verin diyorsa ve hiçbir cevap alamayıp öldürülüyorsa, arkasından "saçma iddialar", "şahsiyetsiz" demek kolaydır ve zayıf insanların işidir.
Aslında onun iddialarının kabul görür olunmadığından cevaplanmamıştır yani fikirlerinin değeri kaydı olsunki cevaplansın...şimdi onun yaşarken bir değeri olmayıp,öldükten sonramı değer biçeceğiz ona..artık o hesabını Allah(c.c.) verecek çünkü artık onun amel defteri kapanmıştır,bizim gayemiz yaşayan beyinleri kurtarmak onları düştükleri durumdan selamete ulaştırmak bizler için tebliğ çok önemlidir..
Alt 12-08-2010, 01:29
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

AerA Diyor ki
Sormak istiyorum bu yalanın neresindesiniz, cehaleti yüzünden İNANANI mı?
Yoksa yalan olduğunu bildiği halde YAYANI mı?
Tekrar sorayım mı? İçeriğini araştırma ihtiyacı bile hissetmeden yalancı bir Profesörün yazısını burada yayınlarken ;

Cehaleti yüzünden İNANANI mı idiniz?
Yalan olduğunu bildiği halde YAYANI mı?

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein

Konu AerA tarafından (12-08-2010 Saat 01:43 ) değiştirilmiştir.
Alt 12-08-2010, 01:32
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Aslında burada benim veya sizin veyahut yukarıdaki hocanın söyledikleri değil Kur'anın ve Peygamberin(s.a.v.) söyledikleri ile bağdaşıyorsa kabul görür yoksası abesle iştigaldir,acaba siz benim için söylediklerinizi düşündünüz,kimseye danışmadanmı doğruları buluyorsunuz eğer öyle ise sizi tebrik ederim...ilminizden ötürü..
Siz, size sunulan-dayatılan şeylerin, doğruluğunu sınamadan, körü körüne sarılmanızın eleştirisine maruzsunuz. Yöntem değil içerik tartışılıyor, belirtmek istedim.

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.
Alt 12-08-2010, 01:33
Üye

evrensel-insan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Soru isareti ve sorun, zaten bir seye tamamen inanmislik ve teslim olmusluk temelinde bir guven ile yaklasilirsa, ortada yoktur. Cunku kimse kendini teslim ettigi, tamamen inandigi ve guvendigi, bir seyden dolayi, dusuncesinde soru isareti, sorun ve acaba dogurmaz.

Celiskinin ve neyin ne oldugunu gorumu, ancak; ona teslimiyetci olmayan bir dusunce ile ya a notr ve disaridan bakan bir dusunce ile yanasilirsa, ortaya cikar.

Saygilarimla;
evrensel-insan
Evet arkadaşım dediğiniz gibi eğer inanmışlığınızda bir şüphe yoksa araştırma içerisine girmezssiniz,elhamdülillah ben inanmışlığımda içimde bir şüphe yoktur inşaALLAH son nefesimdede böyle olacaktır,ama illaki inanmışlığınızda bir şüphe varsada İslam dini araştırmayı emrederki doğrulara erişesiniz diye..
Alt 12-08-2010, 01:38
onurmusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
onurmusa onurmusa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dostum Kur'an öyle avam insanlarının mealden bakıp açıklamalarıyla anlaşılacak bir kitap değildir
turan dursun gibide o bildiği ilmin kendisine faydası olmadığı gibi okuduklarını kaldıramayan zındıklardan olursun..
Ben avam bir zındık olarak soruyorum. Siz "öldürün", "dövün", "el ve ayaklarını çaprazlama kesin", "Allah onları kahretsin", "asın" gibi kelimeleri hangi dilde okursanız okuyun aynıdır. Ayrıca Turan Dursun 12 İslam ilmi diye bilinen alanlarda uzman ayrıca Fasih Arapça'ya da hakimdir. Sizden iyi Arapça bildiği kesin=)

"Özgürlüğün en büyük düşmanı, halinden memnun olan kölelerdir" Spartacus
Alt 12-08-2010, 01:38
Üye

nova´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Siz, size sunulan-dayatılan şeylerin, doğruluğunu sınamadan, körü körüne sarılmanızın eleştirisine maruzsunuz. Yöntem değil içerik tartışılıyor, belirtmek istedim.
Bir inanışa sahipseniz doğruları sınamadanda ona tabi olursunuz,Eletriğin çarptığı ilmen ispat edilmişken bu doğruyu ellerimizle veya tekrar başka bir cisimle denemeye lüzummu vardırki sınayalım...?

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil