Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 23-08-2014, 07:49
kulturlu_kartal kulturlu_kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Aldatma ve Siz Olsanız Ne Yapardınız?

7 aylık bir ilişkiniz var. Mutlusunuz da. Seviyor, sevildiğinizi düşünüyorsunuz. Tam da o sıralar bir şeylerden şüpheleniyorsunuz. Şüphenize sebep olan da mailinde ilk 1,5-2 ayda eski sevgilisi olduğunu bildiğiniz biriyle konuşmuş olması. Tabii tam gaz yanına gidip bu durumu sorduğunuzda önce inkar ediyor. Siz de faceine bakmak istiyorsunuz. İstemese de kabul ediyor. Baktığınızda yakın arkadaşı ile iki sevgilim var ama yenisiyle çok mutluyum falan dediğini görüyorsunuz. Tabii her şey ortada olduğu için inkar edemiyor ve olanı anlatıyor: "Senle başladığımda zaten bitmek üzereydi, çıkmaya başladığımız gün ayrılmaya gittim, bırakmadı. Sadece haftada bir kez o da en fazla 2 saat olarak görüşüyorduk. Son 3 hafta ise hiç görüşmedik." Ayrıldıkları zaman da sizin 2 ayınızı az bir şey geçmiş oluyor. Tam 9 haftayken. Biliyorsunuz ki dedikleri doğruysa bunlar sadece 1 ay yani 4-5 kere görüşebilmişler. Ne yapardınız?
Alt 23-08-2014, 09:37
inferno inferno isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ayrılırdım tereddütsüz ve hiç bir şekilde maziyi kurcalamaz,
ve bunun tartışmasını bile yapmadan yol verirdim.

olmuş ya da olmamış
görüşmüş ya da görüşmemiş.
sevmiş ya da sevmemiş

Bir hayat boyu içinizi kemiren bu küçük leke, en mutlu anınızda, size en ihtiraslı bakışında, en iyi gülümsemesinin altında bile,
size mutluluk veremez. bir dişin aniden sızlaması gibi girer aklınıza, ve yer eder orada, kesinlikle saf bir sevgi alamazsınız ondan. O verse de siz alamazsınız.

Ben içimdeki vicdanımın bana söylediklerini yaparım. Bunu bana Tanrı yasaklamış olsa bile.
Alt 23-08-2014, 09:39
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sevgili kulturlu kartal,

Belki ilişkiye bir süre ara verilmesi düşünülebilir.
1- Bitip bitmediği şüphesi var olan eski ilişki olacağına varır.
2- 1. durumun hazmedilip hazmedilemeyeceği şüphesi var olan şimdiki ilişki olacağına varır.

İşin içine sevgi girdiğinde tüm teraziler fazla tartar. Gönül işlerinde salim kafayla, tarafsız ve gerçekçi düşünmek zordur, ama en azından denenmelidir.

İlişki devam edecekse, sonrası için "dürüstlük, açıklık" gibi konuların altının kalınca çizilmesi gerekir.

Yürümesi mümkün gözükmeyen ilişkileri erken bitirmek, sürdürmeye çalışmaktan daha az acı verir.

Bunlar olur, yaşamın olağan parçasıdır.

Sevgiler

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 23-08-2014, 11:59
vishnu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vishnu vishnu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ben aldatsada ayrılmazdım. 8 aydır sevgilim yok yalnızım.

sevgilim olsa isteklerimi karşılarım yalnızlığımı gideririm. aldatsa da bu konuda sorun yok.

ha ciddi planlarıma almam o ayrı.

insan olsak yeter
Alt 23-08-2014, 14:54
Üye

O zaman devam edeyim devamına. Bunları kaldığı yurdun kantininde öğrendikten sonra kafasına koluna neresine denk gelirse vurdunuz dövdünüz. Döverken de sen ******sun falan diye de bağırdınız. Bitti. Bundan sonra hiçbir şekilde karşıma çıkma dediniz ve dönüp gittiniz. Arkanızdan geldi sokak ortasında yaptığıma pişman olduğunu arkasından da seviyorum lan seni dedi. Peki ya burada?
Alt 23-08-2014, 15:20
vishnu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vishnu vishnu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

o sen zaten hıncını almışsın cezalarını kesmişsin rahatça devam edebilirisn.

insan olsak yeter
Alt 23-08-2014, 15:25
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

kultursuz kartal,

Dövmek nedir, hakaret etmek nedir?
Kafasına, koluna, neresine denk gelirse vurmak nedir?

Kızın biraz aklı varsa senden uzak durur.

Önceki iletiyi de yazmadım say.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 23-08-2014, 15:51
Üye

Aklı olan insan bu durumu yaşamazdı ve bu kadar ağır bii durumda ne yaptığını daa bilmiyorsun ne kadar sakin bir insan da olsan şiddete karşı da olsan.
Alt 23-08-2014, 16:21
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

inferno´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ayrılırdım tereddütsüz ve hiç bir şekilde maziyi kurcalamaz,
ve bunun tartışmasını bile yapmadan yol verirdim.

olmuş ya da olmamış
görüşmüş ya da görüşmemiş.
sevmiş ya da sevmemiş

Bir hayat boyu içinizi kemiren bu küçük leke, en mutlu anınızda, size en ihtiraslı bakışında, en iyi gülümsemesinin altında bile,
size mutluluk veremez. bir dişin aniden sızlaması gibi girer aklınıza, ve yer eder orada, kesinlikle saf bir sevgi alamazsınız ondan. O verse de siz alamazsınız.
+ 1

Aynı fikirdeyim.

Bırakın gitsin. Uzunca yazılır ama, gerek yok. İnferno gayet temiz ve güzel özetlemiş.

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.
Alt 23-08-2014, 16:38
Sanem Sanem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Üzgünüm ama anlattığınız kadarıyla sevgiliniz flörtöz birine benziyor.

Ben şahsen güvenmediğim, güvenimi yitirdiğim biriyle devam etmezdim. Çünkü ister istemez yaşadığınız bu güven problemi, onun her davranışı, her hareketini altında elle tutulur bir neden olmasa da sorgulamanıza sebep olacaktır. Bu şekilde de sağlıklı bir ilişki yürütmeniz oldukça zordur.

Bu yüzden devam etmeyin derim, kendinize olan saygınızı sorgulamak durumunda kalmamanız için yarın öbür gün...

Önerilen Siteler