Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 19-07-2012, 22:45
oguzay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
oguzay oguzay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Yalanci Sahitlik

kirk sene her kelime'i sahadet getiriste Allah ve Muhammed icin yalanci sahitlik yaptim.Nedir Sahitlik? gören, billen,taniyan. Yok öyle; Mahkeme de duyduguma göre cinayeti hüsmen aga islemistir(!)Hakim mahkeneden adami ha sitirle kogalar.http://www.osmanlicaturkce.com/?k=%FEahit&t=@@@
Alt 19-07-2012, 23:00
upuaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
upuaut upuaut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

oguzay´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
kirk sene her kelime'i sahadet getiriste Allah ve Muhammed icin yalanci sahitlik yaptim.Nedir Sahitlik? gören, billen,taniyan. Yok öyle; Mahkeme de duyduguma göre cinayeti hüsmen aga islemistir(!)Hakim mahkeneden adami ha sitirle kogalar.http://www.osmanlicaturkce.com/?k=%FEahit&t=@@@
Üzülme kardeşim, çünkü senin gibi aynı durumda olan çok sayıda insan var. Şu tartışmada Yaşar Nuri Öztürk Hocamız bu sıkıntıyı görüyor, biliyor ve çözümü arıyor; bu probleme el atmış:

Bizler de burada çeşitli tartışmalarla bu sıkıntı için bir yol göstermeye, dinciliğin kötü bir şey olduğunu anlatmaya çalışıyoruz.

Şahsen ben, imzamdaki sitede "Miras" konusunda yaptığım çalışmalarla epey bir yol aldım ve dincilerin canına ot tıkadım. Buradaki araştırma türünden tartışmalarım da cabası.

AKHENATON döneminde II. RAMSES'in Anılması

7. Yusuf babası Yakup'u getirip Firavun AKHENATON'un huzuruna çıkardı ve Yakup AKHENATON'u kutsadı.

8. Firavun AKHENATON, Yakup'a, "Kaç yaşındasın?" diye sordu.

9. Yakup, "Gurbet yıllarım 130 yılı buldu" diye yanıtladı, "Ama yıllar çabuk ve zorlu geçti. Atalarımın gurbet yılları kadar uzun sürmedi."

10. Sonra AKHENATON'u kutsayıp huzurundan ayrıldı.

11. Yusuf babasıyla kardeşlerini Mısır'a yerleştirdi; AKHENATON'un buyruğu uyarınca onlara ülkenin en iyi yerinde, Ramses bölgesinde mülk verdi.
Alt 20-07-2012, 03:40
barristor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
barristor barristor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Zaten Kuranda yalanci sahitligiyle nam yapmis sahebeler tarafindan yazilmistir.O bakimdan hic sorun yok,rahat olun.
Alt 20-07-2012, 10:38
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

....kelime-i şehadetin ,ne anlam ifade ettiğini bilmiyorsun,bilmedende yorum yapıyorsun,yok arkadaş o kada basit deil
..bilmeden ,öğrenmden başlık acarsanız yanılırsınız..
..1 kelime-i şehadette,ne sırlar gizli olduğunu,ne anlamları olduğunu,neler ifade ettiğini bilmiyorsunuz...
..sizin ağzınızdan cıkan basit bir cümle deildir o..
..manevi kalbiniz kirliyse,asla ve katiyyen anlayamazsınız
..bir zamanlar hep müslümandık diyorsunuz,şimdi ateistlikle kendinizi avutuyorsunuz,siz hala kendinizi,müslüman zamanlarınızdaki yakın arkadaşalr gibi sanıyorsunuz müslümanlığı..
..yok arkadaş o kadar basit bir mevzu deildir müslümanlık
..yaşayacaksın hemde kalben,
..............basit bir kelime deildir sehadet etmek..
...hele,sizin sacmalık düşünceniz olan 1400 yıl öncekine yalancı şehadet getirme düşünceniz hepten kendiniz,yaşantınız gibi sacmalık
...sizi bunları galiba şarlatan ustalarınız turan dırsun yada dawkins öğretiyor herhalde,2 kitap okuma ile populerlik arayanların arkasından kuyuya inersen yarı yolda kopar ipin,boğulursun açmazlıklar kuyusunda,kısır döngü düşüncelerde boğulursun,hep kendini haklı görürsün 2.bir düşünceye tahammulun yoktur,
.................................................. ..
şair ne demiş
..ebu lehepler ölmedi YA RESULALALLAH,ebu cehiller kıtalar dolaşıyor??

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir
Alt 20-07-2012, 12:49
oguzay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
oguzay oguzay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kurtulusislamda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
....kelime-i şehadetin ,ne anlam ifade ettiğini bilmiyorsun,bilmedende yorum yapıyorsun,yok arkadaş o kada basit deil
..bilmeden ,öğrenmden başlık acarsanız yanılırsınız..
..1 kelime-i şehadette,ne sırlar gizli olduğunu,ne anlamları olduğunu,neler ifade ettiğini bilmiyorsunuz...
..sizin ağzınızdan cıkan basit bir cümle deildir o..
..manevi kalbiniz kirliyse,asla ve katiyyen anlayamazsınız
..bir zamanlar hep müslümandık diyorsunuz,şimdi ateistlikle kendinizi avutuyorsunuz,siz hala kendinizi,müslüman zamanlarınızdaki yakın arkadaşalr gibi sanıyorsunuz müslümanlığı..
..yok arkadaş o kadar basit bir mevzu deildir müslümanlık
..yaşayacaksın hemde kalben,
..............basit bir kelime deildir sehadet etmek..
...hele,sizin sacmalık düşünceniz olan 1400 yıl öncekine yalancı şehadet getirme düşünceniz hepten kendiniz,yaşantınız gibi sacmalık
...sizi bunları galiba şarlatan ustalarınız turan dırsun yada dawkins öğretiyor herhalde,2 kitap okuma ile populerlik arayanların arkasından kuyuya inersen yarı yolda kopar ipin,boğulursun açmazlıklar kuyusunda,kısır döngü düşüncelerde boğulursun,hep kendini haklı görürsün 2.bir düşünceye tahammulun yoktur,
.................................................. ..
şair ne demiş
..ebu lehepler ölmedi YA RESULALALLAH,ebu cehiller kıtalar dolaşıyor??
ben seni ve senin gibileri rencide etmek isteseydim yazima "tüm Müslümanlar" yalanci sahitlik yapiyorlar diye baslardim anladim ki yazimi anlayacak kadar kivrak zekaya sahip degilsin.Bircok sir(!)dan bahsetmissin lütfedip bir sir(!) yazsaydin bizde bilseydik.
Alt 20-07-2012, 13:53
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

bozacının şahidi şıracı,biri yazmış diğeri tasdiklemiş,
biz hiç yoktan doğruluğunu %1milyon hata sınırsız emin olduğumuz bir kitaba,yaratıcımızın eseri,kuran-ı kerime tabiiyiz,ve ona indirilen peygamberine tabiiyiz..siz gibi değişkenlik göseren düşünce akımlarına tabii değiliz,bugun birinizin dediğini yarın birinizin bozması ile son bulan düşünce deryasında yüzmüyoruz,
YARATICIMIZ BİR,KİTABIMIZ BİR;PEYGAMBERİMİZ BİR,YOLUMUZ BİR...şkür asla ikilemlik içersinde deiliz
.................................................. .................................................. ..................
benim gözlemlediğim nokta şu,ateist doğulmaz,sonradan sağdan soldan,şeytandan etkilenerek,namaz kılmaktan sıkılınarak,yada dini inançlardan kurtulmak isteyenin güttüğü bir yoldur..asla vede asla düşünerek ve gözlemleyerek ben ateist oldum diyen yalan söyler,%100 işin içinde başka bir düşünceye kapılmak vardır

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir

Konu kurtulusislamda tarafından (20-07-2012 Saat 14:00 ) değiştirilmiştir.
Alt 20-07-2012, 14:18
Sayokan Sayokan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

biz hiç yoktan doğruluğunu %1milyon hata sınırsız emin olduğumuz bir kitaba,yaratıcımızın eseri,kuran-ı kerime tabiiyiz,ve ona indirilen peygamberine tabiiyiz..siz gibi değişkenlik göseren düşünce akımlarına tabii değiliz,bugun birinizin dediğini yarın birinizin bozması ile son bulan düşünce deryasında yüzmüyoruz,
YARATICIMIZ BİR,KİTABIMIZ BİR;PEYGAMBERİMİZ BİR,YOLUMUZ BİR...şkür asla ikilemlik içersinde deiliz
.................................................. .................................................. ..................
benim gözlemlediğim nokta şu,ateist doğulmaz,sonradan sağdan soldan,şeytandan etkilenerek,namaz kılmaktan sıkılınarak,yada dini inançlardan kurtulmak isteyenin güttüğü bir yoldur..asla vede asla düşünerek ve gözlemleyerek ben ateist oldum diyen yalan söyler,%100 işin içinde başka bir düşünceye kapılmak vardır
DOĞUŞTAN ATEİST OLUNMAK ÇÜNKÜ:
Çocukların beyinlerine doğduklarından beri cennet cehennem korkusuyla yıkayarak,zorla namaz kıldırarak,zorla oruç tutturarak büyürsen o çocuğa vahiy yoluyla olmaz.Benim ailem baskıcı veya tutucu bir aile değildi o yüzden ben doğuştan agnostiktim sonra ateist oldum.

Yani hiçbir zaman Allah'a tam manasıyla inanmadım çocukken bile,hep şüphelerim vardı,varsan kendini göster tarzında falan çocuk aklıyla en iyi yapılabilecek agnostik davranış bu olurdu heralde
Yani öyle allahtan korkarak , ona tam manasıyla inanarak büyümedim bazen inanır bazen inanmazdım.Bazen arkadaşım gibi sohbet eder bazen hakaret küfür vs. ederdim.

Ateist olmak bilgi ve bilinç ister kimse zaten evrenin nasıl oluştuğunu bilmeden çevrenizde de bu kadar müslüman ilkokulda zorunlu din dersi varken , çevrede herkes bismillah, inşallah , maşallah derken ateist olmak kolay değil

AMA ŞUNU DİYİM, doğduğumdan beri kafirim hiçbir zaman islamiyetin 5 şartını içimde barındırmadım .

Eğer bir çocuk sahibi olursam(varsayım) onunda sizin tabirinizle doğuştan ateist olmasını sağlayacağım.Bilimsel kanallar izletip,evreni ona basitçe anlatıp onun beynini kirtlememenizi sağlayacağım sizin gibilerin.
Alt 20-07-2012, 14:58
imlasz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
imlasz imlasz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Düzgün yazmak yerine büyük harflerle slogan atmak müslümanların hamurunda mı var? Daha etkili veya inandırıcı olduğunuzu mu sanıyorsunuz? Komik oluyor aksine. "Bugün birinin dedigini yarın diğeri bozuyor" diyecek son kisi bir müslüman olmalı. Kendi aralarında bile fikir birliği saglayamayıp yüzlerce muhammede ve allaha sahip müslümanlar bir de allahın birliğinden bahseder. Alakası yok . Neredeyse her birinizin ayrı allahı var. Helvadan put yapma konusunda müsriklerden fazla ileri gidememişsiniz.

Bu cehalete karşı sinirlenmemeye calısırken ateistleri yalancılıkla itham ediyorsunuz. Bırakın artık bu anlamsız ezber cümleleri . Ben namaz kılmamak icin ateist olacak kadar aptal birimiyim sizce? Allah denen uydurmanın varlığına zerre kadar inanıyor olsaydım sizden önce namaz kılardım. Şeytandan etkilenme meselesine gülüp geciyorum. Neden ve nasıl ateist olduğumu ve kapasitemi nerden biliyorsunuz? Aslında size bunları açıklamakta anlamsız. Hiçbirşeyden etkilenmeden köküne kadar ateistim o kadar.
Alt 20-07-2012, 20:13
murted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
murted murted isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderator

Tam tersi, o dediğin şekilde dindar olunmaz.
Bak sana söyleyeyim:
Sen Hindistan'da Hindular arasında doğsaydın bağnaz bir Hindu,
Budistler arasında doğsaydın elini eteğini dünyadan çekmiş bir Budist,
Pakistan'da doğsaydın İslam'ı şuan senin de lanse etmeye çalıştığın gibi çicek böcek dini olarak sunanlardan öldüresiye nefret eden bir radikal İslamcı olacaktın.

No Religion No Cry

Ateizmi Anlamak için tıkla!
Alt 20-07-2012, 14:38
Hypatia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hypatia Hypatia isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sn Kurtuluş-İslamda

Ben çok geç kaldım maalesef ..
Siz haklısınız bir bakıma , maalesef doğuştan ataist olmaz çok düşük bir ihtimaldi bundan tam 28 yıl evvel .
Ama artık değil , ve keşke doğuştan olsaydık da gözümüz açık , kalbimiz ferah büyüseydik !

Önerilen Siteler